Heats (Declared Winners) SENIOR BOYS - 100m.FREESTYLE
1. | Tom JESSOP | (00) | Borders | 58.87 |
2. | William MAGUIRE | (85) | Co Edinburgh | 1:02.94 |
3. | Jody FORBES | (86) | East Lothian | 1:02.96 |
4. | Grant LUMSDEN | (86) | West Lothian | 1:07.71 |
5. | Callum GALBRAITH | (00) | Midlothian | 1:09.95 |
6. | Jeff ADAMS | (86) | Falkirk | 1:15.36 |
7. | Jonathan BORLAND | (86) | Clackmannan | 1:18.29 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR BOYS - 100m.BREASTSTROKE
1. | Ben HIGSON | (00) | Borders | 1:17.02 |
2. | Gregor MORRISON | (85) | Co Edinburgh | 1:17.20 |
3. | Chris REILLY | (00) | Midlothian | 1:21.89 |
4. | San RODGERS | (86) | West Lothian | 1:24.50 |
5. | Alan DAVIDSON | (00) | Stirling | 1:25.21 |
6. | Dean LIDDLE | (86) | Falkirk | 1:26.06 |
7. | Craig MATHIESON | (86) | East Lothian | 1:26.08 |
8. | Finlay GALL | (86) | Clackmannan | 1:27.05 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR BOYS - 100m.BUTTERFLY
1. | Iain McMICHAEL | (85) | Co Edinburgh | 1:11.80 |
2. | Guy GRANT | (86) | Clackmannan | 1:11.95 |
3. | Steven STEWART | (00) | Stirling | 1:16.96 |
4. | Ross OLIVER | (00) | Borders | 1:20.13 |
5. | Richard MARTIN | (86) | West Lothian | 1:21.57 |
6. | Fraser McPHERSON | (00) | Midlothian | 1:26.53 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR BOYS - 100m.BACKSTROKE
1. | Chris HALL | (85) | East Lothian | 1:06.51 |
2. | Iain MACMILLAN | (86) | Co Edinburgh | 1:09.63 |
3. | Jonathan CLARE | (85) | Falkirk | 1:21.18 |
4. | Andrew ROBERTSON | (86) | West Lothian | 1:21.84 |
5. | Graeme AFFLECK | (00) | Borders | 1:22.45 |
6. | Pete SWIFT | (00) | Stirling | 1:26.27 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR BOYS - 200m.IND.MEDLEY
1. | Joel ROBERTS | (00) | Borders | 2:21.65 |
2. | David FURNESS | (85) | Co Edinburgh | 2:28.64 |
3. | Brian WRIGHT | (85) | Clackmannan | 2:29.12 |
4. | Dane FORBES | (86) | East Lothian | 2:41.55 |
5. | Ian OPRAY | (86) | Falkirk | 2:41.76 |
6. | Mark CORELLI | (00) | Stirling | 2:47.61 |
7. | Craig MUIR | (85) | West Lothian | 2:51.37 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR - 4x50m.CANNON RELAY
1. | Borders | (00) | Borders | 2:10.58 |
2. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:10.65 |
3. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:20.79 |
4. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:21.96 |
5. | Clackmannan | (00) | Clackmannan | 2:23.31 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:24.19 |
7. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:27.07 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR - 4x50m.CANNON RELAY
1. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 1:57.07 |
2. | Borders | (00) | Borders | 1:58.37 |
3. | East Lothian | (00) | East Lothian | 1:59.68 |
4. | Clackmannan | (00) | Clackmannan | 2:02.57 |
5. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:06.47 |
6. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:07.56 |
7. | Stirling | (00) | Stirling | 2:10.85 |
8. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:11.43 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR BOYS - 4x50m.MEDLEY RELAY
1. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:24.64 |
2. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:29.62 |
3. | Borders | (00) | Borders | 2:37.42 |
4. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:44.44 |
5. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:45.02 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:57.48 |
7. | Clackmannan | (00) | Clackmannan | 2:59.34 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR BOYS - 4x50m.MEDLEY RELAY
1. | Borders | (00) | Borders | 2:06.20 |
2. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:07.92 |
3. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:19.27 |
4. | Clackmannan | (00) | Clackmannan | 2:22.34 |
5. | Stirling | (00) | Stirling | 2:24.18 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:24.56 |
7. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:25.72 |
8. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:28.34 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR GIRLS - 100m.FREESTYLE
1. | Linzi TAYLOR | (85) | Clackmannan | 1:04.98 |
2. | Victoria GRAHAM | (86) | East Lothian | 1:07.57 |
3. | Carolyn FORDYCE | (85) | Co Edinburgh | 1:07.79 |
4. | Lynsey McNAUGHT | (86) | West Lothian | 1:10.19 |
5. | Lorraine GRANT | (00) | Midlothian | 1:14.90 |
6. | Fiona ROMANES | (00) | Borders | 1:15.42 |
7. | Emma PATRICK | (85) | Falkirk | 1:20.12 |
8. | Hannah MILLER | (00) | Stirling | 1:22.97 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR GIRLS - 100m.BREASTSTROKE
1. | Hayley PRESTON | (85) | Co Edinburgh | 1:17.98 |
2. | Kirsty CAMPBELL | (00) | Stirling | 1:27.65 |
3. | Cara MARTIN | (86) | East Lothian | 1:29.29 |
4. | Fiona BRUCE | (00) | Borders | 1:31.21 |
5. | Jenny YIRRELL | (00) | Midlothian | 1:37.18 |
6. | Nicola CRILLY | (86) | West Lothian | 1:38.86 |
7. | Gillian MILLER | (85) | Falkirk | 1:39.59 |
8. | Gemma HAMILTON | (85) | Clackmannan | 1:43.57 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR GIRLS - 100m.BUTTERFLY
1. | Dawn COMBE | (00) | Midlothian | 1:20.40 |
2. | Andrea BIRD | (85) | Co Edinburgh | 1:20.42 |
3. | Helon MCLEOD | (00) | Borders | 1:22.32 |
4. | Laura PATTISON | (86) | West Lothian | 1:31.08 |
5. | Kirsty SNEDDON | (85) | Clackmannan | 1:31.36 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR GIRLS - 100m.BACKSTROKE
1. | Holly NICHOLSON | (85) | Co Edinburgh | 1:12.86 |
2. | Kitty FORREST | (85) | East Lothian | 1:19.46 |
3. | Stacey NAPIER | (00) | Midlothian | 1:19.86 |
4. | Fiona FOULKES | (00) | Borders | 1:24.62 |
5. | Kenzie GLEAVE | (00) | Stirling | 1:31.15 |
6. | Claire PATERSON | (86) | West Lothian | 1:37.36 |
7. | Nicola HEDDLESTON | (85) | Clackmannan | 1:39.48 |
| Kate McGREGOR | (85) | Falkirk | DIS T 3L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR GIRLS - 200m.IND.MEDLEY
1. | Jenny McLEOD | (85) | Co Edinburgh | 2:39.24 |
2. | Laura Wilson | (85) | Falkirk | 2:39.90 |
3. | Clare SCHMIDT | (00) | Borders | 2:51.46 |
4. | Gillian WHITE | (86) | East Lothian | 2:55.78 |
5. | Lisa ANDERSON | (00) | Stirling | 2:59.31 |
6. | Leona GREIG | (85) | Clackmannan | 3:02.26 |
7. | Ashley McINULTY | (86) | West Lothian | 3:07.36 |
8. | Nicola LINDSAY | (00) | Midlothian | 3:20.07 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR GIRLS - 4x50m.MEDLEY RELAY
1. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:28.62 |
2. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:32.48 |
3. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:32.84 |
4. | Borders | (00) | Borders | 2:42.77 |
5. | Clackmannan | (00) | Clackmannan | 2:48.52 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:50.27 |
| Stirling | (00) | Stirling | DIS O 2L. |
| Falkirk | (00) | Falkirk | DIS T 3L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) SENIOR GIRLS - 4x50m.MEDLEY RELAY
1. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:15.94 |
2. | Borders | (00) | Borders | 2:28.41 |
3. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:29.49 |
4. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:34.31 |
5. | Stirling | (00) | Stirling | 2:40.68 |
6. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:41.10 |
7. | Clackmannan | (00) | Clackmannan | 2:44.44 |
8. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:44.80 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR BOYS - 100m.FREESTYLE
1. | Cris CONVOY | (87) | Falkirk | 1:09.07 |
2. | Chris Smith | (88) | Co Edinburgh | 1:12.69 |
3. | Robbie HOOD | (00) | Borders | 1:12.91 |
4. | Ryan McLEOD | (87) | East Lothian | 1:17.90 |
5. | Ashley ROBERTS | (87) | West Lothian | 1:19.66 |
6. | Steven BURTON | (00) | Midlothian | 1:28.70 |
7. | Ross STEPHENSON | (87) | Clackmannan | 1:30.27 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR BOYS - 100m.BREASTSTROKE
1. | Jamie GRIFFIN | (88) | Falkirk | 1:27.90 |
2. | Ruaraidh DISHER | (87) | Co Edinburgh | 1:27.99 |
3. | Brendan HOWARD | (87) | West Lothian | 1:41.78 |
4. | Chris FALLEN | (87) | East Lothian | 1:42.02 |
5. | Andrew DONALDSON | (88) | Clackmannan | 1:44.67 |
6. | Andrew HALL | (00) | Midlothian | 1:46.88 |
7. | David WOOD | (00) | Borders | 1:48.70 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR BOYS - 100m.BUTTERFLY
1. | Thomas HIGSON | (00) | Borders | 1:18.68 |
2. | Malcolm KERR | (87) | Co Edinburgh | 1:18.69 |
3. | Archie McKAY | (87) | Falkirk | 1:27.08 |
4. | Stuart CREIG | (89) | Clackmannan | 1:34.81 |
5. | Ian GRAY | (00) | Midlothian | 1:35.83 |
6. | Chris Van-RIETVELDE | (88) | East Lothian | 1:52.22 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR BOYS - 100m.BACKSTROKE
1. | Ross JOHNSTON | (87) | Co Edinburgh | 1:16.26 |
2. | Charles LEGGETT | (88) | East Lothian | 1:23.52 |
3. | James DIXON | (00) | Borders | 1:25.97 |
4. | Staurt GREIG | (88) | Clackmannan | 1:29.79 |
5. | James McDONALD | (88) | Falkirk | 1:36.08 |
6. | Colin PENDER | (87) | West Lothian | 1:37.75 |
| Lee FRASER | (00) | Midlothian | DIS T 1L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR BOYS - 200m.IND.MEDLEY
1. | Guy ROBERTS | (00) | Borders | 2:49.57 |
2. | Iain MILLER | (87) | Falkirk | 2:56.52 |
3. | Craig DUGUID | (88) | Co Edinburgh | 3:02.28 |
4. | Marc DICKSON | (88) | West Lothian | 3:10.11 |
5. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 3:11.36 |
6. | Andrew YIRRELL | (00) | Midlothian | 3:19.83 |
| Malcolm GALL | (89) | Clackmannan | DIS T 5L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR GIRLS - 100m.FREESTYLE
1. | Carla McGLYN | (87) | East Lothian | 1:11.74 |
2. | Hannah RUTHERFORD | (87) | Co Edinburgh | 1:15.70 |
3. | Ailson GRANT | (88) | West Lothian | 1:16.78 |
4. | Rachel MCGAVIN | (00) | Midlothian | 1:18.82 |
5. | Toni JOHNSTON | (00) | Stirling | 1:22.10 |
6. | Kirsty MITCHELL | (00) | Borders | 1:22.54 |
7. | Gillian McINTOSH | (88) | Falkirk | 1:23.83 |
8. | Jenny YOUNG | (87) | Clackmannan | 1:26.27 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR GIRLS - 100m.BREASTSTROKE
1. | Danielle BARCLAY | (87) | Co Edinburgh | 1:28.72 |
2. | Julie McCUTCHEON | (88) | East Lothian | 1:32.19 |
3. | Laura SHERIFF | (87) | West Lothian | 1:32.81 |
4. | Natalie GRAY | (00) | Midlothian | 1:36.35 |
5. | Chloe DEWAR | (89) | Falkirk | 1:41.74 |
6. | Emma SHORT | (00) | Borders | 1:43.43 |
7. | Katy MILLER | (00) | Stirling | 1:45.31 |
8. | Sarah WALKER | (88) | Clackmannan | 1:45.81 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR GIRLS - 100m.BUTTERFLY
1. | Emma WATSON | (87) | West Lothian | 1:27.00 |
2. | Joanne RUSSELL | (00) | Co Edinburgh | 1:27.64 |
3. | Lauren FORBES | (88) | East Lothian | 1:27.72 |
4. | Ruth THOMSON | (00) | Midlothian | 1:31.02 |
5. | Erin McIVOR | (00) | Stirling | 1:37.12 |
6. | Fiona SNEDDEN | (87) | Clackmannan | 1:42.44 |
7. | Caroline DIXON | (00) | Borders | 1:58.50 |
8. | Michelle COWAN | (88) | Falkirk | 2:06.39 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR GIRLS - 100m.BACKSTROKE
1. | Alice MARWICK | (87) | Co Edinburgh | 1:19.62 |
2. | Elizabeth GASKEN | (00) | Borders | 1:22.21 |
3. | Louise TRACEY | (88) | East Lothian | 1:25.05 |
4. | Laura BUTLER | (87) | West Lothian | 1:27.20 |
5. | Laura DODD | (00) | Stirling | 1:30.64 |
6. | Claire LEAVY | (00) | Midlothian | 1:32.95 |
7. | Carla WATSON | (88) | Clackmannan | 1:42.51 |
8. | Gemma BRAND | (89) | Falkirk | 1:45.51 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) JUNIOR GIRLS - 200m.IND.MEDLEY
1. | Ailsa DOCHERTY | (87) | Co Edinburgh | 2:49.88 |
2. | Lynn DUNCAN | (00) | Borders | 2:52.18 |
3. | Roslin HENDERSON | (00) | Stirling | 2:55.62 |
4. | Kirsty ALEXANDER | (87) | East Lothian | 3:02.62 |
5. | Rosslynne BAND | (87) | Clackmannan | 3:05.32 |
6. | Melanie HERRIOT | (00) | Midlothian | 3:21.80 |
7. | Nicola SWEENEY | (87) | West Lothian | 3:22.40 |
Top of Page
Scottish Swim Meet
Results Service