Heats Boys 10/12 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:02.67 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:03.87 |
3. | James MACFARLANE | (91) | Aberdeen Dol | 1:05.21 |
4. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:07.34 |
5. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:07.41 |
6. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:08.24 |
7. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 1:08.45 |
8. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 1:08.50 |
9. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 1:08.72 |
10. | Michael WELLS | (92) | Grantown | 1:08.87 |
11. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 1:08.91 |
12. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:09.96 |
13. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:11.45 |
14. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 1:11.51 |
15. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 1:12.17 |
16. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 1:13.63 |
17. | Ranald CARTWRIGHT | (91) | Thurso | 1:18.73 |
Heats Boys 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 58.06 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 58.11 |
3. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 58.49 |
4. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 59.68 |
5. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 59.96 |
6. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:00.23 |
7. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 1:00.83 |
8. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:01.05 |
9. | George STEWART | (89) | Ythan | 1:01.39 |
10. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 1:02.31 |
11. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 1:03.59 |
12. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 1:03.71 |
13. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:04.60 |
14. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:05.26 |
15. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 1:05.42 |
16. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:05.43 |
17. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 1:05.69 |
Final Boys 10/12 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:02.31 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:03.59 |
3. | James MACFARLANE | (91) | Aberdeen Dol | 1:03.86 |
4. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:06.76 |
5. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:08.56 |
6. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:10.16 |
Heats Boys 15 Years/Over 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Iain TOUGH | (87) | Bridge O Don | 55.27 |
2. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 56.15 |
3. | Philip LLOYD | (86) | Bridge O Don | 56.80 |
4. | Chris FERGUSON | (82) | Stonehaven | 56.86 |
5. | Max SCHNEIDER | (88) | Cults Otter | 57.67 |
6. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 58.06 |
7. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 58.26 |
8. | Jamie-R MACKENZIE | (86) | Inverness | 58.37 |
9. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 58.71 |
10. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 58.80 |
11. | Craig SWEENEY | (85) | Elgin | 59.09 |
12. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:00.06 |
| Liam MACDONALD | (88) | Inverness | DIS ST |
Final Boys 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 57.92 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 58.11 |
3. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 58.20 |
4. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 58.52 |
5. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:01.04 |
6. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 1:01.59 |
Final Boys 15 Years/Over 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Iain TOUGH | (87) | Bridge O Don | 54.26 |
2. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 55.49 |
3. | Chris FERGUSON | (82) | Stonehaven | 56.45 |
4. | Max SCHNEIDER | (88) | Cults Otter | 57.09 |
5. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 57.61 |
6. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 58.99 |
Heats (Declared Winners) Boys 15 Years/Over 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | Westhill | 1:58.38 |
2. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 2:00.15 |
3. | Kevin MURISON | (86) | Westhill | 2:01.09 |
4. | Philip LLOYD | (86) | Bridge O Don | 2:01.65 |
5. | Kyle ONEILL | (88) | Aberdeen Dol | 2:02.21 |
6. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 2:05.07 |
7. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 2:06.26 |
8. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 2:06.51 |
9. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 2:06.75 |
10. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:07.07 |
11. | Iain TOUGH | (87) | Bridge O Don | 2:07.93 |
12. | Max SCHNEIDER | (88) | Cults Otter | 2:08.58 |
13. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 2:09.18 |
14. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:11.20 |
15. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 2:11.68 |
16. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 2:11.80 |
17. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:12.02 |
18. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:13.52 |
19. | Andrew FARMER | (88) | Delting | 2:20.41 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:04.70 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:05.42 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:08.22 |
4. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:08.61 |
5. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 2:11.29 |
6. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:12.48 |
7. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 2:15.11 |
8. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:15.16 |
9. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 2:16.31 |
10. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 2:19.70 |
11. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:20.33 |
12. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 2:20.62 |
13. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:21.15 |
14. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 2:21.33 |
15. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 2:21.89 |
16. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 2:26.80 |
17. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:27.78 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 2:14.90 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:19.55 |
3. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:20.43 |
4. | James MACFARLANE | (91) | Aberdeen Dol | 2:22.36 |
5. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 2:27.65 |
6. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 2:28.09 |
7. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 2:29.19 |
8. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 2:29.52 |
9. | Michael WELLS | (92) | Grantown | 2:30.60 |
10. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:30.89 |
11. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 2:31.16 |
12. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 2:32.50 |
13. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:32.91 |
14. | Ranald CARTWRIGHT | (91) | Thurso | 2:35.99 |
15. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 2:36.33 |
16. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 2:39.00 |
17. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:39.48 |
Heats (Declared Winners) Boys 400m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 4:47.30 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 4:59.15 |
3. | James MACFARLANE | (91) | Aberdeen Dol | 5:00.37 |
4. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 5:01.84 |
5. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 5:08.00 |
6. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:08.19 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 4:29.74 |
2. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 4:37.68 |
3. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 4:37.77 |
4. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 4:43.97 |
5. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 4:44.23 |
6. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 4:48.22 |
7. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 4:52.39 |
8. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 4:52.41 |
9. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 4:54.86 |
10. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 4:55.81 |
11. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 4:58.07 |
12. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 4:59.38 |
13. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 5:00.85 |
14. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 5:04.56 |
15. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 5:16.04 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 4:19.65 |
2. | Max SCHNEIDER | (88) | Cults Otter | 4:20.67 |
3. | Kyle ONEILL | (88) | Aberdeen Dol | 4:20.87 |
4. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 4:22.41 |
5. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 4:26.51 |
6. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 4:29.64 |
7. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 4:31.19 |
8. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 4:45.14 |
9. | John EASTON | (89) | Banchory | 4:58.38 |
Heats (Declared Winners) Boys 800m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 10:05.67 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 10:33.18 |
3. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 10:53.93 |
4. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 11:20.12 |
5. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 11:20.87 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 9:41.20 |
2. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 9:46.16 |
3. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 9:49.08 |
4. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 9:51.19 |
5. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 9:52.25 |
6. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 9:53.37 |
7. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 10:24.08 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kyle ONEILL | (88) | Aberdeen Dol | 8:54.97 |
2. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 9:00.50 |
3. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 9:02.81 |
4. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 9:13.61 |
5. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 9:15.78 |
Heats (Declared Winners) Boys 1500m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 19:42.26 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 19:53.09 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 18:35.17 |
2. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 18:35.95 |
3. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 19:02.92 |
4. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 19:14.02 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 17:40.46 |
Heats Boys 15yrs/Over 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 1:09.78 |
2. | Jamie-R MACKENZIE | (86) | Inverness | 1:11.46 |
3. | Chris FERGUSON | (82) | Stonehaven | 1:11.65 |
4. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:12.36 |
5. | Max SCHNEIDER | (88) | Cults Otter | 1:12.49 |
6. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 1:14.39 |
7. | James BYRNE | (89) | Westhill | 1:15.47 |
8. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 1:17.57 |
9. | Gary SWEENEY | (87) | Elgin | 1:18.48 |
10. | Craig SWEENEY | (85) | Elgin | 1:18.56 |
11. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 1:18.88 |
12. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 1:20.07 |
12. | Adam ACKERS | (88) | Westhill | 1:20.07 |
14. | Colin WEST | (87) | Peterhead | 1:20.12 |
15. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:20.73 |
16. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 1:20.78 |
17. | Ben MAHER | (86) | Garioch | 1:21.24 |
18. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 1:21.66 |
| Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | DIS SL 3L. |
Final Boys 15yrs/Over 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 1:09.65 |
2. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:10.17 |
3. | Chris FERGUSON | (82) | Stonehaven | 1:11.60 |
4. | Jamie-R MACKENZIE | (86) | Inverness | 1:12.18 |
5. | Max SCHNEIDER | (88) | Cults Otter | 1:16.18 |
6. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 1:19.95 |
Heats Boys 10/12 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:23.02 |
2. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 1:23.92 |
3. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:24.88 |
4. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:25.81 |
5. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:26.48 |
6. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 1:27.10 |
7. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 1:27.69 |
8. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 1:28.45 |
9. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 1:30.37 |
10. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:30.82 |
11. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:31.57 |
12. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 1:33.10 |
13. | Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | 1:34.32 |
14. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:35.02 |
15. | Matthew McWILLIAM | (91) | Ythan | 1:35.61 |
16. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 1:37.74 |
17. | Ranald CARTWRIGHT | (91) | Thurso | 1:44.18 |
Heats Boys 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:12.64 |
2. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:19.56 |
3. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 1:21.34 |
4. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:21.98 |
5. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:22.18 |
6. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 1:23.03 |
7. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 1:23.96 |
8. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 1:24.86 |
9. | Scott CLARK | (90) | Westhill | 1:24.99 |
10. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 1:25.57 |
11. | Alastair MURPHY | (90) | Upper Deesid | 1:26.44 |
Final Boys 10/12 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:22.52 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:22.70 |
3. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 1:23.19 |
4. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:24.34 |
5. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:25.95 |
6. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 1:28.74 |
Final Boys 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:13.45 |
2. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:15.91 |
3. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 1:20.08 |
4. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:20.91 |
5. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:21.80 |
6. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 1:23.29 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:56.15 |
2. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:56.49 |
3. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 2:59.36 |
4. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 3:00.60 |
5. | Rory MORE | (91) | Inverness | 3:03.52 |
6. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 3:10.65 |
7. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 3:15.43 |
8. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 3:17.37 |
9. | Matthew McWILLIAM | (91) | Ythan | 3:18.12 |
10. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 3:18.16 |
11. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 3:19.34 |
12. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 3:22.02 |
| Ross LESLIE | (92) | Westhill | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Boys 15yrs/Over 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 2:29.97 |
2. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:35.79 |
3. | Jamie-R MACKENZIE | (86) | Inverness | 2:35.81 |
4. | James BYRNE | (89) | Westhill | 2:42.90 |
5. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 2:43.14 |
6. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:44.39 |
7. | Adam ACKERS | (88) | Westhill | 2:48.38 |
8. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:52.03 |
9. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 2:53.60 |
10. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:56.29 |
11. | Colin WEST | (87) | Peterhead | 2:57.23 |
12. | Ethan CASCARINO | (88) | Inverness | 2:57.56 |
13. | Christopher MAHONY | (87) | Garioch | 3:04.56 |
| Ben MAHER | (86) | Garioch | DIS SA 6L. |
| Scott WALKER | (83) | Garioch | DIS T 2L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:41.04 |
2. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 2:53.11 |
3. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:53.24 |
4. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 2:55.89 |
5. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 3:01.60 |
6. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 3:04.17 |
7. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 3:05.03 |
8. | Alastair MURPHY | (90) | Upper Deesid | 3:05.40 |
9. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 3:06.23 |
10. | Scott CLARK | (90) | Westhill | 3:06.55 |
11. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 3:06.70 |
12. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 3:06.88 |
13. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 3:07.57 |
14. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 3:08.03 |
15. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 3:10.34 |
16. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 3:10.73 |
17. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 3:13.29 |
18. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 3:15.25 |
Heats Boys 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:06.37 |
2. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:06.77 |
3. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:08.29 |
4. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:08.61 |
5. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 1:09.52 |
6. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 1:09.59 |
7. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 1:10.85 |
8. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 1:12.09 |
9. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 1:12.74 |
10. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 1:14.19 |
11. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 1:14.84 |
12. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 1:14.93 |
13. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:15.52 |
14. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:16.69 |
15. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 1:18.89 |
16. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 1:20.35 |
17. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 1:20.59 |
| George STEWART | (89) | Ythan | DIS T 3L. |
Final Boys 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:04.33 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:07.16 |
3. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:07.31 |
4. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:07.43 |
5. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 1:08.57 |
6. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 1:09.78 |
Heats Boys 15 Years/Over 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 1:02.20 |
2. | Philip LLOYD | (86) | Bridge O Don | 1:04.02 |
3. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 1:04.53 |
4. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:06.56 |
5. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 1:06.64 |
6. | Craig SWEENEY | (85) | Elgin | 1:06.96 |
7. | Ben MAHER | (86) | Garioch | 1:07.69 |
8. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 1:07.74 |
9. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 1:07.78 |
10. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 1:09.89 |
11. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:10.11 |
12. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 1:13.10 |
Heats Boys 10/12 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 1:15.23 |
2. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:16.25 |
3. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 1:16.51 |
4. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:18.19 |
5. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:18.58 |
6. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:19.16 |
7. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 1:22.34 |
8. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:23.38 |
9. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:23.67 |
10. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:24.86 |
11. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 1:25.08 |
12. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:25.79 |
13. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 1:26.58 |
14. | Michael WELLS | (92) | Grantown | 1:27.47 |
15. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 1:28.63 |
16. | Michael CRUSOE | (92) | Aberdeen Dol | 1:38.47 |
Final Boys 10/12 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 1:14.32 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 1:14.69 |
3. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:14.97 |
4. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:17.42 |
5. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:17.52 |
6. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:18.33 |
Final Boys 15 Years/Over 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 1:01.47 |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 1:01.47 |
3. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:04.68 |
4. | Craig SWEENEY | (85) | Elgin | 1:05.93 |
5. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 1:06.44 |
6. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 1:08.11 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:25.09 |
2. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:29.25 |
3. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 2:33.63 |
4. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 2:39.37 |
5. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 2:41.90 |
6. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:43.04 |
7. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:45.62 |
8. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 2:55.56 |
9. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:57.73 |
Heats (Declared Winners) Boys 15 Years/Over 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | Westhill | 2:09.46 |
2. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 2:22.67 |
3. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 2:25.49 |
4. | James BYRNE | (89) | Westhill | 2:30.36 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:43.24 |
2. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 2:49.64 |
3. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 3:01.20 |
4. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 3:03.24 |
Heats Boys 15 Years/Over 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Iain TOUGH | (87) | Bridge O Don | 1:02.86 |
2. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 1:02.88 |
3. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 1:03.63 |
4. | Kevin MURISON | (86) | Westhill | 1:03.65 |
5. | Gary SWEENEY | (87) | Elgin | 1:05.62 |
6. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 1:06.44 |
7. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 1:06.53 |
8. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 1:06.62 |
9. | Philip LLOYD | (86) | Bridge O Don | 1:06.90 |
10. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 1:08.16 |
11. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 1:08.45 |
12. | Craig SWEENEY | (85) | Elgin | 1:08.83 |
13. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:09.23 |
14. | Andrew FARMER | (88) | Delting | 1:09.40 |
15. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 1:09.94 |
16. | David SUTHERLAND | (87) | Thurso | 1:13.31 |
17. | David RENNIE | (86) | Garioch | 1:13.85 |
Heats Boys 10/12 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:12.83 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:14.66 |
3. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 1:15.57 |
4. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:17.22 |
5. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:17.89 |
6. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 1:18.56 |
7. | Michael WELLS | (92) | Grantown | 1:20.00 |
8. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 1:20.26 |
9. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:20.78 |
10. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 1:20.90 |
11. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:21.56 |
12. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 1:24.00 |
13. | Ranald CARTWRIGHT | (91) | Thurso | 1:34.11 |
Final Boys 10/12 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 1:11.64 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:12.98 |
3. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 1:15.03 |
4. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:15.94 |
5. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:17.22 |
6. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 1:18.90 |
Final Boys 15 Years/Over 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kevin MURISON | (86) | Westhill | 1:01.03 |
2. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 1:02.08 |
3. | Iain TOUGH | (87) | Bridge O Don | 1:02.55 |
4. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 1:03.80 |
5. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 1:04.14 |
6. | Gary SWEENEY | (87) | Elgin | 1:05.93 |
Heats Boys 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:05.61 |
2. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 1:06.36 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 1:07.68 |
4. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 1:08.28 |
5. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 1:08.98 |
6. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:10.00 |
7. | George STEWART | (89) | Ythan | 1:10.42 |
8. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 1:10.78 |
9. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 1:11.97 |
10. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:12.08 |
11. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 1:13.27 |
12. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 1:14.16 |
13. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:14.45 |
14. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 1:15.39 |
15. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:15.68 |
16. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 1:16.77 |
17. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 1:17.54 |
18. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 1:18.19 |
Final Boys 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:05.42 |
2. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 1:07.04 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 1:08.61 |
4. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 1:09.01 |
5. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 1:09.28 |
6. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:10.68 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 2:32.53 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:37.93 |
3. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:39.44 |
4. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 2:39.72 |
5. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 2:41.44 |
6. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:47.59 |
7. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 2:49.73 |
8. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 2:51.20 |
9. | Michael WELLS | (92) | Grantown | 2:51.74 |
10. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 2:51.80 |
11. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 2:52.56 |
12. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 2:55.67 |
13. | Craig NOTMAN | (93) | Aberdeen | 2:58.23 |
14. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 3:01.34 |
15. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 3:02.86 |
16. | Ranald CARTWRIGHT | (91) | Thurso | 3:15.41 |
| Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | DIS FI |
Heats (Declared Winners) Boys 15 Years/Over 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | Westhill | 2:08.84 |
2. | Iain TOUGH | (87) | Bridge O Don | 2:12.60 |
3. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 2:16.01 |
4. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 2:20.74 |
5. | Chris BREMNER | (87) | Inverness | 2:22.43 |
6. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 2:23.06 |
7. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 2:23.37 |
8. | Andrew FARMER | (88) | Delting | 2:26.86 |
9. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 2:27.21 |
10. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 2:27.59 |
11. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:28.95 |
11. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:28.95 |
13. | Colin WEST | (87) | Peterhead | 2:33.11 |
14. | David RENNIE | (86) | Garioch | 2:35.10 |
15. | Adam ACKERS | (88) | Westhill | 2:36.33 |
16. | David FRENCH | (88) | Deveron | 2:37.26 |
17. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:37.48 |
18. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:37.56 |
19. | Ethan CASCARINO | (88) | Inverness | 2:40.49 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:25.13 |
2. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:26.70 |
3. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 2:27.78 |
4. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 2:31.75 |
5. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:33.34 |
6. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:33.84 |
7. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 2:34.82 |
8. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 2:35.61 |
9. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:35.98 |
10. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:38.82 |
11. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 2:39.90 |
12. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 2:41.37 |
13. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:42.05 |
14. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:42.07 |
15. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 2:42.29 |
16. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 2:42.30 |
17. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 2:49.11 |
18. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:50.21 |
Heats Boys 15 Years/Over 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | Westhill | 2:13.26 |
2. | Kevin MURISON | (86) | Westhill | 2:15.01 |
3. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 2:19.01 |
4. | Kyle ONEILL | (88) | Aberdeen Dol | 2:20.20 |
5. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 2:21.29 |
6. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:22.37 |
7. | Jamie-R MACKENZIE | (86) | Inverness | 2:22.78 |
8. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 2:24.35 |
9. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 2:24.45 |
10. | James BYRNE | (89) | Westhill | 2:26.56 |
11. | Robert MORRIS | (87) | Orkney | 2:28.50 |
12. | Liam MACDONALD | (88) | Inverness | 2:29.17 |
13. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:29.65 |
14. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 2:32.44 |
15. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:32.94 |
16. | Ben MAHER | (86) | Garioch | 2:33.53 |
17. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:36.99 |
Heats Boys 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:20.37 |
2. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:26.96 |
3. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:28.22 |
4. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:29.61 |
5. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 2:33.69 |
6. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 2:33.95 |
7. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:34.15 |
8. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:38.57 |
9. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 2:39.05 |
10. | Scott MACKENZIE | (89) | Thurso | 2:39.12 |
11. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:41.70 |
12. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:41.79 |
13. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 2:43.41 |
14. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 2:43.81 |
15. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 2:44.88 |
16. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 2:45.17 |
17. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:47.02 |
18. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:47.09 |
Heats Boys 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 2:36.53 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:37.59 |
3. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:43.51 |
4. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 2:46.19 |
5. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:46.61 |
6. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 2:48.14 |
7. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:48.98 |
8. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 2:50.69 |
9. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:50.80 |
10. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:52.32 |
11. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 2:52.76 |
12. | Jonathon HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 2:52.97 |
13. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 2:53.48 |
14. | Michael WELLS | (92) | Grantown | 2:55.19 |
15. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 2:58.43 |
16. | Matthew McWILLIAM | (91) | Ythan | 2:59.36 |
17. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 3:01.67 |
18. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 3:03.84 |
19. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 3:03.88 |
20. | Ranald CARTWRIGHT | (91) | Thurso | 3:24.33 |
| Michael CALDWELL | (91) | Westhill | DIS ST |
| Gavin CHASSER | (92) | Westhill | DIS T 4L. |
Final Boys 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:20.20 |
2. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:25.55 |
3. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:28.23 |
4. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:29.21 |
5. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 2:32.07 |
6. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 2:34.96 |
Final Boys 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 2:35.62 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:37.07 |
3. | Fraser I LAWRANCE | (91) | Broch | 2:47.49 |
4. | Stuart MURRAY | (92) | Aberdeen Dol | 2:47.69 |
5. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:51.72 |
| Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | DNF |
Final Boys 15 Years/Over 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | Westhill | 2:09.19 |
2. | Mark DUNFORD | (85) | Cults Otter | 2:15.13 |
3. | Kyle ONEILL | (88) | Aberdeen Dol | 2:19.36 |
4. | Sean DAWSON | (88) | Elgin | 2:19.63 |
5. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:20.77 |
6. | Jamie-R MACKENZIE | (86) | Inverness | 2:22.51 |
Heats (Declared Winners) Boys 400m Individual Medley
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rory MORE | (91) | Inverness | 5:31.85 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:42.76 |
3. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 5:47.19 |
4. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 6:19.34 |
5. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 6:25.08 |
6. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 6:25.31 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 5:00.74 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 5:03.25 |
3. | Duncan WELLS | (90) | Grantown | 5:17.34 |
4. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 5:18.88 |
5. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 5:19.68 |
6. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 5:34.59 |
7. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 5:38.76 |
8. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 5:39.60 |
9. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 5:47.35 |
10. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 5:50.48 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael CHRISTIE | (84) | Westhill | 4:53.27 |
2. | Kyle ONEILL | (88) | Aberdeen Dol | 4:58.93 |
3. | Tom LINDSAY | (88) | Aberdeen Dol | 5:08.76 |
4. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 5:12.19 |
5. | John EASTON | (89) | Banchory | 5:19.54 |
6. | Adam ACKERS | (88) | Westhill | 5:21.83 |
7. | Michael WILSON | (87) | Aberdeen Dol | 5:31.48 |
Heats Girls 10/12 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:03.55 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:06.04 |
3. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:08.67 |
4. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 1:08.88 |
5. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:09.17 |
6. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:09.20 |
7. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 1:09.62 |
8. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | Westhill | 1:10.75 |
9. | Hazel MACKAY | (91) | Upper Deesid | 1:11.12 |
10. | Sammy VASS | (91) | Tain | 1:11.45 |
11. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 1:11.91 |
12. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:11.95 |
13. | Megan MCWATT | (91) | Elgin | 1:12.31 |
14. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:12.37 |
15. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 1:12.38 |
16. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 1:12.91 |
17. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 1:13.16 |
18. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 1:13.98 |
Heats Girls 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:01.27 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:03.10 |
3. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:03.65 |
4. | Catriona QUIRIE | (89) | Thurso | 1:04.09 |
5. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 1:05.50 |
6. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:05.59 |
7. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:06.19 |
8. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 1:06.53 |
9. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 1:06.88 |
10. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 1:06.95 |
11. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:07.02 |
12. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 1:07.20 |
13. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 1:07.21 |
14. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 1:07.46 |
15. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 1:07.94 |
16. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 1:08.01 |
17. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 1:08.13 |
18. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 1:10.11 |
Final Girls 10/12 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:03.71 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:07.60 |
3. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 1:08.00 |
4. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:08.23 |
5. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:09.30 |
6. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:10.82 |
Heats Girls 15 Years/Over 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel HANNA | (89) | Inverness | 1:01.01 |
2. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 1:01.31 |
3. | Alison GRANT | (88) | Inverness | 1:01.34 |
4. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 1:02.44 |
5. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 1:03.21 |
6. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 1:03.45 |
7. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:04.00 |
8. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 1:04.43 |
9. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 1:04.83 |
10. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 1:05.32 |
11. | Kerrie CRISP | (87) | Ythan | 1:06.12 |
12. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 1:07.89 |
13. | Claire BROWNIE | (88) | Garioch | 1:08.24 |
14. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 1:09.09 |
Final Girls 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:01.15 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:02.64 |
3. | Catriona QUIRIE | (89) | Thurso | 1:03.57 |
4. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:03.92 |
5. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 1:05.37 |
6. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:06.09 |
Final Girls 15 Years/Over 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 59.17 |
2. | Rachel HANNA | (89) | Inverness | 1:00.90 |
3. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 1:02.58 |
4. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:04.37 |
5. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 1:04.59 |
6. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 1:05.43 |
Heats (Declared Winners) Girls 15 Years/Over 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 2:09.71 |
2. | Rachel HANNA | (89) | Inverness | 2:13.06 |
3. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 2:14.41 |
4. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:16.37 |
5. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 2:17.43 |
6. | Alison GRANT | (88) | Inverness | 2:17.54 |
7. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 2:18.50 |
8. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 2:19.00 |
9. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 2:20.03 |
10. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 2:20.97 |
11. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:23.18 |
12. | Katie ROBERTS | (88) | Cults Otter | 2:23.34 |
13. | Corrine WALKER | (89) | Inverness | 2:26.16 |
14. | Kerrie CRISP | (87) | Ythan | 2:27.42 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Catriona QUIRIE | (89) | Thurso | 2:16.32 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:17.74 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:17.85 |
4. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:19.40 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:19.77 |
6. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:21.60 |
7. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 2:22.52 |
8. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 2:22.73 |
9. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:22.80 |
10. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 2:23.04 |
11. | Siobhan MCNALLY | (90) | Elgin | 2:23.36 |
12. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 2:24.06 |
13. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 2:25.69 |
14. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 2:26.72 |
15. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:28.78 |
16. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 2:28.90 |
17. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 2:29.36 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:16.72 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:24.23 |
3. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 2:26.70 |
4. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:27.67 |
5. | Hazel MACKAY | (91) | Upper Deesid | 2:30.49 |
6. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 2:30.66 |
7. | Sammy VASS | (91) | Tain | 2:31.84 |
8. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:31.89 |
9. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 2:33.09 |
10. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 2:33.61 |
11. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 2:34.15 |
12. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 2:34.66 |
13. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 2:38.31 |
14. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 2:38.89 |
15. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 2:39.26 |
16. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 2:39.37 |
17. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 2:44.93 |
| Megan MCWATT | (91) | Elgin | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) Girls 400m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 4:44.37 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 5:01.45 |
3. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 5:11.24 |
4. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 5:12.00 |
5. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 5:12.90 |
6. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 5:13.72 |
7. | Catriona McGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 5:33.42 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 4:32.84 |
2. | Catriona QUIRIE | (89) | Thurso | 4:44.97 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 4:46.65 |
4. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 4:47.32 |
5. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 4:53.34 |
6. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 4:53.96 |
7. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 4:54.92 |
8. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 4:56.76 |
9. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 4:58.23 |
10. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 4:59.35 |
11. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 5:01.44 |
12. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 5:01.65 |
13. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 5:02.01 |
14. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 5:04.11 |
15. | Lucy HARRINGTON | (90) | Aberdeen Dol | 5:05.05 |
16. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 5:11.80 |
17. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 5:12.86 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 4:41.71 |
2. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 4:43.75 |
3. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 4:45.48 |
4. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 4:45.96 |
5. | Katie ROBERTS | (88) | Cults Otter | 4:57.06 |
6. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 5:05.81 |
7. | Kerrie CRISP | (87) | Ythan | 5:10.82 |
Heats (Declared Winners) Girls 800m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 9:55.06 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 10:17.23 |
3. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 10:48.91 |
4. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 11:15.50 |
5. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 11:34.61 |
6. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 11:42.82 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 9:26.85 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 9:44.59 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 9:58.85 |
4. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 10:19.78 |
5. | Lucy HARRINGTON | (90) | Aberdeen Dol | 10:31.28 |
6. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 10:42.09 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 9:36.98 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 9:42.19 |
3. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 9:44.63 |
4. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 9:47.24 |
5. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 9:47.27 |
6. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 9:55.34 |
Heats (Declared Winners) Girls 1500m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 20:46.31 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 17:48.66 |
2. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 19:31.37 |
3. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 20:04.51 |
4. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 20:10.89 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 20:38.64 |
Heats Girls 15yrs/Over 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:20.12 |
2. | Chloe ADAM | (87) | Garioch | 1:23.56 |
3. | Kimberley DURNO | (87) | Westhill | 1:25.13 |
4. | Hayley WHITE | (86) | Delting | 1:26.48 |
5. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 1:26.65 |
6. | Claire BARRIE | (87) | Bridge O Don | 1:28.31 |
7. | Kristen KING | (88) | Elgin | 1:29.14 |
Final Girls 15yrs/Over 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:19.82 |
2. | Chloe ADAM | (87) | Garioch | 1:23.92 |
3. | Kimberley DURNO | (87) | Westhill | 1:25.30 |
4. | Hayley WHITE | (86) | Delting | 1:26.85 |
5. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 1:28.41 |
6. | Claire BARRIE | (87) | Bridge O Don | 1:29.29 |
Heats Girls 10/12 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 1:23.00 |
2. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:25.96 |
3. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:26.52 |
4. | Ashley MACKENZIE | (91) | Thurso | 1:28.65 |
5. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:29.48 |
6. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:29.98 |
7. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:30.82 |
8. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:31.27 |
9. | Laura McINTOSH | (92) | Ythan | 1:31.63 |
10. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 1:32.83 |
11. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:33.20 |
12. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 1:33.97 |
13. | Mhari MICHIE | (91) | Aberdeen Dol | 1:34.90 |
14. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 1:36.44 |
15. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 1:37.60 |
Heats Girls 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 1:22.16 |
2. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 1:23.53 |
3. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:24.06 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:24.72 |
5. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:24.76 |
6. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:25.15 |
7. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 1:25.50 |
8. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 1:26.44 |
9. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 1:26.77 |
10. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 1:26.98 |
11. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:27.07 |
12. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 1:28.49 |
13. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 1:28.80 |
14. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:28.84 |
15. | Leanne GOLD | (90) | Westhill | 1:29.85 |
16. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 1:30.68 |
17. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 1:31.47 |
18. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:32.02 |
Final Girls 10/12 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 1:22.32 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:25.06 |
3. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:25.43 |
4. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:29.17 |
5. | Ashley MACKENZIE | (91) | Thurso | 1:29.44 |
6. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:33.24 |
Final Girls 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 1:19.95 |
2. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:22.84 |
3. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:22.91 |
4. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:23.15 |
5. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:24.19 |
6. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 1:31.51 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:59.82 |
2. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 3:00.74 |
3. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 3:08.21 |
4. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 3:11.08 |
5. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 3:12.24 |
6. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 3:13.90 |
7. | Ashley MACKENZIE | (91) | Thurso | 3:14.15 |
8. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 3:16.38 |
9. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 3:17.02 |
10. | Mhari MICHIE | (91) | Aberdeen Dol | 3:20.31 |
11. | Laura McINTOSH | (92) | Ythan | 3:20.97 |
12. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 3:22.86 |
13. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 3:24.05 |
14. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 3:28.34 |
| Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | DIS SA 2L. |
Heats (Declared Winners) Girls 15yrs/Over 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 2:47.39 |
2. | Kimberley DURNO | (87) | Westhill | 2:59.82 |
3. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 3:00.90 |
4. | Kim CHANG | (88) | Aberdeen | 3:03.60 |
5. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 3:05.11 |
6. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 3:06.19 |
7. | Kristen KING | (88) | Elgin | 3:06.59 |
8. | Hayley WHITE | (86) | Delting | 3:07.01 |
9. | Claire BARRIE | (87) | Bridge O Don | 3:09.66 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:54.05 |
2. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 2:57.06 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:57.91 |
4. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 3:01.69 |
5. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 3:02.34 |
6. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 3:02.48 |
7. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 3:02.74 |
8. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 3:03.74 |
9. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 3:07.43 |
10. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 3:07.58 |
11. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 3:09.54 |
12. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 3:10.21 |
13. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 3:10.83 |
14. | Leanne GOLD | (90) | Westhill | 3:13.42 |
15. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 3:13.66 |
16. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 3:13.76 |
Heats Girls 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 1:06.48 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:09.68 |
3. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:09.92 |
4. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 1:14.49 |
5. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:14.53 |
6. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:15.88 |
7. | Dawn CHESSOR | (90) | Peterhead | 1:16.37 |
8. | Catriona QUIRIE | (89) | Thurso | 1:17.12 |
9. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 1:17.38 |
10. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 1:17.70 |
11. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 1:18.29 |
12. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 1:18.47 |
13. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:18.82 |
14. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 1:19.53 |
15. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:19.58 |
16. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 1:20.04 |
17. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 1:20.62 |
18. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 1:21.02 |
Final Girls 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 1:06.55 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:08.10 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:09.16 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:13.70 |
5. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 1:14.78 |
6. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:16.75 |
Heats Girls 15 Years/Over 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 1:07.27 |
2. | Bryony MCPHERSON | (85) | Westhill | 1:08.09 |
3. | Chantel GUILLOT | (72) | Westhill | 1:09.22 |
4. | Alison GRANT | (88) | Inverness | 1:09.70 |
5. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 1:10.68 |
6. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 1:11.20 |
7. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:13.76 |
8. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 1:14.74 |
9. | Kerrie CRISP | (87) | Ythan | 1:15.97 |
10. | Claire BARRIE | (87) | Bridge O Don | 1:16.41 |
11. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 1:16.45 |
Heats Girls 10/12 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:15.56 |
2. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 1:20.44 |
3. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:21.63 |
4. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 1:23.33 |
5. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 1:23.79 |
6. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 1:23.94 |
7. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:24.88 |
8. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 1:25.12 |
9. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 1:25.19 |
10. | Caitlin SHAND | (92) | Dyce | 1:26.97 |
11. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:27.34 |
12. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 1:28.11 |
13. | Megan MCWATT | (91) | Elgin | 1:28.30 |
14. | Ashley MACKENZIE | (91) | Thurso | 1:29.02 |
15. | Laura McINTOSH | (92) | Ythan | 1:31.12 |
16. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 1:32.09 |
| Emma WEIR | (91) | Garioch | DIS SA 1L. |
Final Girls 10/12 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:14.36 |
2. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 1:20.82 |
3. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:22.01 |
4. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 1:22.19 |
5. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 1:24.92 |
6. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 1:25.35 |
Final Girls 15 Years/Over 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Bryony MCPHERSON | (85) | Westhill | 1:07.37 |
2. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 1:08.06 |
3. | Chantel GUILLOT | (72) | Westhill | 1:08.18 |
4. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 1:10.96 |
5. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 1:11.80 |
6. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:15.26 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:22.43 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:29.69 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:43.58 |
4. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:52.25 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:52.44 |
6. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:56.70 |
Heats (Declared Winners) Girls 15 Years/Over 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kerry BUCHAN | (87) | Upper Deesid | 2:27.79 |
2. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 2:32.48 |
3. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 2:38.87 |
4. | Kerrie CRISP | (87) | Ythan | 2:53.75 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 2:59.35 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 3:02.80 |
3. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 3:07.12 |
4. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 3:07.63 |
5. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 3:09.28 |
Heats Girls 15 Years/Over 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel HANNA | (89) | Inverness | 1:06.20 |
2. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 1:09.44 |
3. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 1:09.80 |
4. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 1:11.45 |
5. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 1:13.58 |
6. | Katie ROBERTS | (88) | Cults Otter | 1:14.16 |
7. | Alana BROWN-KERR | (88) | Upper Deesid | 1:14.37 |
8. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 1:14.50 |
9. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 1:14.80 |
10. | Claire BROWNIE | (88) | Garioch | 1:15.41 |
11. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 1:17.80 |
Heats Girls 10/12 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:13.83 |
2. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:16.60 |
3. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:16.89 |
4. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 1:17.78 |
5. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 1:18.43 |
6. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | Westhill | 1:20.16 |
7. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 1:20.70 |
8. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 1:21.04 |
9. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:21.71 |
10. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 1:22.02 |
11. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 1:22.16 |
12. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:23.98 |
13. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 1:24.46 |
14. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 1:24.67 |
15. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 1:24.77 |
16. | Rhianna STEWART | (91) | Cults Otter | 1:26.41 |
17. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 1:26.86 |
Final Girls 10/12 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:13.83 |
2. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:15.28 |
3. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 1:15.99 |
4. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:16.19 |
5. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 1:18.29 |
6. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | Westhill | 1:18.65 |
Final Girls 15 Years/Over 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel HANNA | (89) | Inverness | 1:06.16 |
2. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 1:09.65 |
3. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 1:09.92 |
4. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 1:10.44 |
5. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 1:14.09 |
6. | Katie ROBERTS | (88) | Cults Otter | 1:15.24 |
Heats Girls 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:10.02 |
2. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:11.56 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:12.44 |
4. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:12.71 |
5. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:13.36 |
6. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:14.64 |
7. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 1:14.74 |
8. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 1:14.93 |
9. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 1:15.38 |
10. | Siobhan MCNALLY | (90) | Elgin | 1:15.67 |
11. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 1:16.71 |
12. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 1:16.91 |
13. | Catriona QUIRIE | (89) | Thurso | 1:17.20 |
14. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:17.60 |
15. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 1:19.32 |
16. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 1:19.92 |
17. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 1:20.65 |
18. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 1:21.22 |
Final Girls 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:08.95 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:12.56 |
3. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:13.06 |
4. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:13.29 |
5. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:14.00 |
6. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:14.93 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:37.58 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:39.70 |
3. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 2:42.06 |
4. | Claire PROCTOR | (92) | Elgin | 2:47.96 |
5. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 2:48.48 |
6. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:49.17 |
7. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 2:50.55 |
8. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 2:52.66 |
9. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 2:52.77 |
10. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 2:53.08 |
11. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 2:53.29 |
12. | Megan MCWATT | (91) | Elgin | 2:54.32 |
13. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 2:55.55 |
14. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 2:56.46 |
15. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 2:57.94 |
16. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 2:59.64 |
17. | Rhianna STEWART | (91) | Cults Otter | 3:01.38 |
18. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 3:01.81 |
Heats (Declared Winners) Girls 15 Years/Over 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kerry BUCHAN | (87) | Upper Deesid | 2:18.97 |
2. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 2:24.53 |
3. | Rachel HANNA | (89) | Inverness | 2:24.88 |
4. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 2:27.88 |
5. | Charlotte WATSON | (88) | Cults Otter | 2:30.35 |
6. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 2:31.77 |
7. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 2:31.84 |
8. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:34.98 |
9. | Katie ROBERTS | (88) | Cults Otter | 2:35.59 |
10. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 2:35.68 |
11. | Alana BROWN-KERR | (88) | Upper Deesid | 2:36.27 |
12. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 2:39.37 |
13. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 2:39.97 |
14. | Claire BROWNIE | (88) | Garioch | 2:40.42 |
15. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 2:46.70 |
16. | Hannah METELSKI | (88) | Westhill | 2:47.33 |
17. | Chloe ADAM | (87) | Garioch | 2:47.95 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 2:28.75 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:33.24 |
3. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:35.53 |
4. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:36.15 |
5. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:36.31 |
6. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:36.71 |
7. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:38.36 |
8. | Siobhan MCNALLY | (90) | Elgin | 2:38.91 |
9. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 2:39.60 |
10. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 2:42.77 |
11. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 2:42.92 |
12. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:44.09 |
13. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:45.03 |
14. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 2:46.60 |
15. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 2:47.80 |
16. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 2:49.72 |
17. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 2:50.81 |
| Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | DIS T 2L. |
Heats Girls 15 Years/Over 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 2:24.26 |
2. | Chantel GUILLOT | (72) | Westhill | 2:31.32 |
3. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 2:32.17 |
4. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 2:32.21 |
5. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 2:36.12 |
6. | Rachael FOWLIE | (89) | Banchory | 2:37.60 |
7. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:37.89 |
8. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 2:37.93 |
9. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 2:43.77 |
10. | Claire BARRIE | (87) | Bridge O Don | 2:45.35 |
11. | Kerrie CRISP | (87) | Ythan | 2:46.08 |
12. | Kimberley DURNO | (87) | Westhill | 2:46.49 |
13. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 2:47.44 |
14. | Hayley WHITE | (86) | Delting | 2:54.09 |
| Alison GRANT | (88) | Inverness | DIS T 3L. |
Heats Girls 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:24.23 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 2:30.96 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:32.32 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 2:38.08 |
5. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:40.50 |
6. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 2:41.77 |
7. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:42.02 |
8. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:42.29 |
9. | Siobhan MCNALLY | (90) | Elgin | 2:42.82 |
10. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:43.15 |
11. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 2:43.21 |
12. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 2:43.55 |
13. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 2:44.60 |
14. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 2:44.65 |
15. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:45.69 |
16. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:45.74 |
17. | Lana SAWYER | (89) | Wick | 2:46.03 |
18. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 2:51.27 |
Heats Girls 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:37.70 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:41.04 |
3. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 2:47.89 |
4. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 2:51.55 |
5. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:51.92 |
6. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 2:52.39 |
7. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 2:52.43 |
8. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 2:52.53 |
9. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 2:54.99 |
10. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 2:58.50 |
11. | Megan MCWATT | (91) | Elgin | 2:58.60 |
12. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 2:58.62 |
13. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 3:00.70 |
14. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 3:01.51 |
15. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 3:02.38 |
16. | Ashley MACKENZIE | (91) | Thurso | 3:03.28 |
17. | Caitlin SHAND | (92) | Dyce | 3:03.66 |
18. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 3:03.88 |
19. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 3:06.46 |
20. | Rhianna STEWART | (91) | Cults Otter | 3:06.80 |
21. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 3:07.89 |
22. | Laura McINTOSH | (92) | Ythan | 3:15.40 |
| Janis MACDONALD | (92) | Inverness | DIS T 2L. |
Final Girls 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:23.32 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 2:27.38 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:35.78 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 2:37.97 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:43.02 |
6. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 2:45.50 |
Final Girls 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:37.03 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:44.86 |
3. | Andrea STACHAN | (92) | Shetland | 2:46.89 |
4. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 2:50.77 |
5. | Rachael ADAM | (91) | Garioch | 2:58.57 |
6. | Rachel GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:59.86 |
Final Girls 15 Years/Over 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Westhill | 2:23.80 |
2. | Chantel GUILLOT | (72) | Westhill | 2:30.08 |
3. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 2:31.15 |
4. | Debbie MOORE | (88) | Bridge O Don | 2:33.99 |
5. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 2:36.12 |
6. | Kirsten HENDERSON | (87) | Aberdeen Dol | 2:42.36 |
Heats (Declared Winners) Girls 400m Individual Medley
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 5:32.40 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 5:38.35 |
3. | Jenny ASH | (91) | Grantown | 6:14.69 |
4. | Hazel MACKAY | (91) | Upper Deesid | 6:18.46 |
5. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 6:25.27 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 4:59.25 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 5:13.64 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 5:20.52 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 5:28.38 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 5:33.08 |
6. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 5:40.36 |
7. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 5:40.96 |
8. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 5:49.31 |
9. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 5:51.36 |
10. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 5:52.31 |
11. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 5:57.55 |
12. | Lucy HARRINGTON | (90) | Aberdeen Dol | 5:57.76 |
13. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 5:58.70 |
15 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | Stonehaven | 5:19.20 |
2. | Roslyn HENDRY | (87) | Stonehaven | 5:21.29 |
3. | Claire BARRIE | (87) | Bridge O Don | 5:48.38 |
4. | Hayley WHITE | (86) | Delting | 6:02.82 |
| Bryony MCPHERSON | (85) | Westhill | DIS T 5L. |
Scottish Swim Meet Results Service