Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 1:05.87 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:06.08 |
3. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:07.61 |
4. | Allan SIMPSON | (92) | Nairn | 1:08.13 |
5. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:08.20 |
6. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:09.27 |
7. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 1:09.48 |
8. | Ross HARNDEN | (91) | Orkney | 1:09.63 |
9. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 1:09.73 |
10. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 1:09.77 |
11. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 1:09.94 |
12. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 1:10.04 |
13. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 1:10.18 |
14. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 1:10.37 |
15. | Aidan OATES | (91) | Forres | 1:10.65 |
16. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 1:10.89 |
17. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 1:10.91 |
18. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:10.94 |
19. | Sebastian TROELL-SMITH | (92) | Cults Otter | 1:11.27 |
20. | Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | 1:11.50 |
21. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:12.14 |
22. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 1:12.53 |
23. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 1:13.19 |
24. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:13.37 |
25. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 1:13.80 |
26. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 1:14.08 |
27. | Fred WRIGHT | (91) | Garioch | 1:14.30 |
28. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 1:14.87 |
29. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 1:14.89 |
30. | Gregor MURRAY | (91) | Tain | 1:14.98 |
31. | Mark ADAM | (93) | Garioch | 1:15.50 |
32. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 1:15.76 |
33. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 1:16.07 |
34. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 1:16.56 |
35. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 1:16.73 |
36. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 1:17.22 |
37. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 1:17.44 |
38. | Jamie LITTLER | (91) | Banchory | 1:17.50 |
39. | Duncan REID | (91) | Stonehaven | 1:18.91 |
40. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 1:18.98 |
41. | Jamie BURR | (93) | Aberdeen Dol | 1:19.06 |
42. | Christopher STIRLING | (92) | Bridge O Don | 1:19.14 |
43. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 1:19.16 |
44. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 1:19.62 |
45. | Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | 1:20.73 |
46. | Ceiran DELANEY | (91) | Orkney | 1:20.99 |
47. | Scott BOND | (91) | Garioch | 1:21.22 |
48. | Craig NOTMAN | (93) | Aberdeen | 1:22.43 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 56.80 |
2. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 57.60 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 58.03 |
4. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 58.70 |
5. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 59.13 |
6. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 59.73 |
7. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 59.98 |
8. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:00.45 |
9. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:00.52 |
10. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:00.58 |
11. | Christohper WHITSON | (89) | Forres | 1:01.73 |
12. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:02.38 |
13. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 1:02.50 |
14. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:03.01 |
15. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 1:03.11 |
16. | Kevin SUTHERLAND | (90) | Forres | 1:03.47 |
17. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:04.15 |
18. | George STEWART | (89) | Ythan | 1:04.24 |
19. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 1:04.50 |
20. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 1:04.63 |
21. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:05.73 |
22. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 1:05.84 |
23. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:06.50 |
24. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 1:06.60 |
25. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 1:06.85 |
26. | Aaron LEASK | (90) | Shetland | 1:07.76 |
27. | Jim COOK | (90) | Orkney | 1:08.03 |
28. | Christopher GRUBB | (90) | Tain | 1:08.05 |
29. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 1:08.16 |
30. | Thomas RAIKES | (91) | Delting | 1:08.23 |
31. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 1:08.52 |
32. | Graeme MORRISON | (90) | Tain | 1:08.74 |
33. | Ross MACLAREN | (90) | Inverness | 1:08.96 |
34. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 1:09.19 |
35. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 1:09.32 |
36. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 1:09.44 |
37. | Scott MACASKILL | (89) | Forres | 1:09.45 |
38. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 1:09.64 |
39. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 1:13.12 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:07.82 |
2. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:18.56 |
3. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:18.94 |
4. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 2:19.91 |
5. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 2:23.46 |
6. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 2:24.06 |
7. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 2:24.79 |
8. | Aaron LEASK | (90) | Shetland | 2:25.00 |
9. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:26.30 |
10. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 2:28.24 |
11. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 2:30.52 |
12. | Jim COOK | (90) | Orkney | 2:34.48 |
13. | Thomas RAIKES | (91) | Delting | 2:34.66 |
14. | Scott MACASKILL | (89) | Forres | 2:35.01 |
15. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 2:36.33 |
16. | Christopher GRUBB | (90) | Tain | 2:38.29 |
17. | Craig DONALDSON | (90) | Aberdeen | 2:39.99 |
18. | Ross JOHNSTON | (90) | Delting | 2:43.18 |
19. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 2:01.29 |
20. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:05.78 |
21. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 2:06.62 |
22. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 2:08.33 |
23. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:09.95 |
24. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:12.10 |
25. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:13.08 |
25. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:13.08 |
27. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 2:13.74 |
28. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:14.08 |
29. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:15.04 |
30. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 2:16.45 |
31. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 2:17.59 |
32. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 2:17.72 |
33. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 2:18.27 |
34. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:24.92 |
35. | Ross MACLAREN | (90) | Inverness | 2:26.40 |
36. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:29.72 |
37. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 2:30.44 |
38. | Alastair Murphy | (90) | Upper Deesid | 2:31.94 |
39. | Bryce SUTHERLAND | (90) | Orkney | 2:35.30 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:23.24 |
2. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 2:25.27 |
3. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:26.25 |
4. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 2:26.58 |
5. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 2:28.80 |
6. | Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | 2:30.20 |
7. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:30.72 |
8. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:32.97 |
9. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 2:33.25 |
10. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 2:34.61 |
11. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:34.76 |
12. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 2:35.58 |
13. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 2:35.98 |
14. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:36.28 |
15. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 2:36.34 |
16. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 2:37.54 |
17. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 2:38.28 |
18. | Grant VEITCH | (93) | Cults Otter | 2:38.37 |
19. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 2:39.02 |
20. | Tom LEACH | (92) | Forres | 2:39.64 |
21. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 2:40.47 |
22. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 2:40.89 |
23. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 2:42.28 |
24. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 2:42.70 |
25. | John RUTLEDGE | (92) | Grantown | 2:43.44 |
26. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 2:44.12 |
27. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 2:44.57 |
28. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 2:45.02 |
29. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 2:46.40 |
30. | Jamie LITTLER | (91) | Banchory | 2:47.84 |
31. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 2:48.21 |
32. | Shaun EWEN | (93) | Buckie | 2:48.51 |
33. | Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | 2:48.66 |
| David MURRAY | (92) | Grantown | DNF |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 4:11.79 |
2. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 4:27.14 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 4:37.41 |
4. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 4:40.10 |
5. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 4:41.86 |
6. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 4:43.29 |
7. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 4:45.25 |
8. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 4:45.62 |
9. | John EASTON | (89) | Banchory | 4:49.53 |
10. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 4:51.47 |
11. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 4:54.10 |
12. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 4:54.36 |
13. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 4:54.38 |
14. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 4:55.73 |
15. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 4:58.78 |
16. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 4:59.81 |
17. | George STEWART | (89) | Ythan | 5:04.97 |
18. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 5:08.42 |
19. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 5:08.55 |
20. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 5:11.16 |
21. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 5:13.23 |
22. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 5:14.77 |
23. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 5:19.90 |
24. | Jim COOK | (90) | Orkney | 5:22.69 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 5:07.62 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:08.17 |
3. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 5:11.81 |
4. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 5:14.62 |
5. | Sebastian TROELL-SMITH | (92) | Cults Otter | 5:15.04 |
6. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 5:15.34 |
7. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 5:20.52 |
8. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 5:23.33 |
9. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 5:24.01 |
10. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 5:24.81 |
11. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 5:25.66 |
12. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 5:26.06 |
13. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 5:26.76 |
14. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 5:27.70 |
15. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 5:31.21 |
16. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 5:33.05 |
17. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 5:34.68 |
18. | Grant VEITCH | (93) | Cults Otter | 5:36.88 |
19. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 5:39.36 |
20. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 5:39.48 |
21. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 5:41.93 |
22. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 6:01.70 |
| Jamie LITTLER | (91) | Banchory | DIS ST |
| Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Boys 10/14 Years 800m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 10:24.64 |
2. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 10:24.65 |
3. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 10:36.00 |
4. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 10:54.83 |
5. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 10:55.17 |
6. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 11:02.27 |
7. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 11:17.85 |
8. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 11:34.45 |
9. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 12:00.12 |
10. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 12:09.35 |
11. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 12:14.56 |
12. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 12:30.49 |
13. | Duncan REID | (91) | Stonehaven | 12:51.17 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 9:45.57 |
2. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 9:50.00 |
3. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 9:52.87 |
4. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 10:05.84 |
5. | John EASTON | (89) | Banchory | 10:06.43 |
6. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 10:06.87 |
7. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 10:06.90 |
8. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 10:28.08 |
9. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 10:52.64 |
10. | Alastair Murphy | (90) | Upper Deesid | 11:11.65 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/14 Years 1500m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 20:10.49 |
2. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 20:54.07 |
3. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 20:56.08 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 16:28.95 |
2. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 17:51.51 |
3. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 18:55.65 |
4. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 18:57.82 |
5. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 18:59.08 |
6. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 19:25.13 |
7. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 20:21.30 |
8. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 20:29.54 |
9. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 20:33.64 |
10. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 21:33.42 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:11.38 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:15.03 |
3. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 1:16.87 |
4. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:20.90 |
5. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:21.43 |
6. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:21.53 |
7. | Graeme MORRISON | (90) | Tain | 1:22.51 |
8. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 1:22.53 |
9. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:22.89 |
10. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 1:22.90 |
11. | Christohper WHITSON | (89) | Forres | 1:23.73 |
12. | George STEWART | (89) | Ythan | 1:24.53 |
13. | Bryce SUTHERLAND | (90) | Orkney | 1:27.10 |
14. | Alastair Murphy | (90) | Upper Deesid | 1:27.23 |
15. | Kevin SUTHERLAND | (90) | Forres | 1:28.55 |
16. | Scott MACASKILL | (89) | Forres | 1:28.59 |
17. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 1:28.84 |
18. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 1:29.46 |
19. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:29.64 |
20. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 1:29.77 |
21. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 1:29.92 |
22. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:31.88 |
23. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 1:31.90 |
24. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 1:32.07 |
25. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 1:32.16 |
26. | Ross JOHNSTON | (90) | Delting | 1:32.35 |
27. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 1:36.43 |
| Richard PRESTON | (90) | Stonehaven | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:24.05 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:24.08 |
3. | Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | 1:26.21 |
4. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:26.43 |
5. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 1:28.41 |
6. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 1:29.57 |
7. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 1:29.92 |
8. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:30.49 |
9. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 1:30.50 |
10. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 1:31.48 |
11. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:31.63 |
12. | Allan SIMPSON | (92) | Nairn | 1:33.20 |
13. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 1:33.24 |
14. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 1:33.78 |
15. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 1:34.31 |
16. | Aidan OATES | (91) | Forres | 1:35.21 |
17. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 1:35.78 |
18. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 1:35.95 |
19. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:36.10 |
20. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 1:36.16 |
21. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 1:36.60 |
22. | Ross HARNDEN | (91) | Orkney | 1:36.98 |
23. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 1:37.55 |
24. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 1:38.38 |
25. | Duncan REID | (91) | Stonehaven | 1:39.18 |
26. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 1:39.83 |
27. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 1:40.07 |
28. | John TROXLER | (91) | Inverness | 1:40.09 |
29. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 1:40.11 |
30. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 1:40.37 |
31. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 1:40.64 |
32. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 1:41.92 |
33. | Connor JOHNSTON | (92) | Delting | 1:42.12 |
34. | Jamie LITTLER | (91) | Banchory | 1:42.44 |
35. | Christopher STIRLING | (92) | Bridge O Don | 1:45.81 |
36. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 2:59.26 |
| Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | DIS T 0L. |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:58.87 |
2. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 3:01.28 |
3. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 3:03.40 |
4. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 3:08.29 |
5. | Sebastian TROELL-SMITH | (92) | Cults Otter | 3:10.13 |
6. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 3:10.40 |
7. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 3:10.89 |
8. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 3:12.54 |
9. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 3:14.04 |
10. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 3:16.03 |
11. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 3:16.98 |
12. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 3:20.25 |
13. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 3:20.70 |
14. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 3:20.81 |
15. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 3:21.22 |
16. | Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | 3:22.76 |
17. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 3:24.91 |
18. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 3:26.58 |
19. | Duncan REID | (91) | Stonehaven | 3:29.10 |
20. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 3:29.69 |
21. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 3:30.15 |
22. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 3:30.81 |
23. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 3:31.70 |
24. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 3:33.19 |
25. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 3:33.34 |
26. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 3:34.28 |
27. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 3:34.32 |
28. | Andrew Thomson | (93) | Upper Deesid | 3:34.78 |
29. | Connor JOHNSTON | (92) | Delting | 3:34.83 |
30. | Shaun EWEN | (93) | Buckie | 3:34.88 |
31. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 3:35.94 |
32. | Jamie LITTLER | (91) | Banchory | 3:40.45 |
33. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 3:41.11 |
| Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | DIS T 3L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:36.13 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:45.84 |
3. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 2:48.15 |
4. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:55.61 |
5. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 2:57.56 |
6. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 2:59.10 |
7. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 2:59.60 |
8. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 3:02.22 |
9. | Bryce SUTHERLAND | (90) | Orkney | 3:04.03 |
10. | George STEWART | (89) | Ythan | 3:06.42 |
11. | Graeme MORRISON | (90) | Tain | 3:06.58 |
12. | Scott MACASKILL | (89) | Forres | 3:08.07 |
13. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 3:08.20 |
14. | Alastair Murphy | (90) | Upper Deesid | 3:09.34 |
15. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 3:09.57 |
16. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 3:10.09 |
17. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 3:10.96 |
18. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 3:13.41 |
19. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 3:13.59 |
20. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 3:14.63 |
21. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 3:14.94 |
22. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 3:16.72 |
23. | Ross JOHNSTON | (90) | Delting | 3:19.50 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 1:25.18 |
2. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 1:14.11 |
3. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 1:15.15 |
4. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:18.48 |
5. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:20.31 |
6. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 1:20.52 |
7. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 1:20.96 |
8. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:21.40 |
9. | Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | 1:23.09 |
10. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:24.10 |
11. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:24.24 |
12. | Ross HARNDEN | (91) | Orkney | 1:24.80 |
13. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:25.48 |
14. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 1:25.67 |
15. | Sebastian TROELL-SMITH | (92) | Cults Otter | 1:26.69 |
16. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:27.62 |
17. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 1:28.45 |
18. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 1:31.00 |
19. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 1:31.88 |
20. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 1:32.14 |
21. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 1:32.35 |
22. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 1:32.84 |
23. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 1:33.15 |
24. | Gregor MURRAY | (91) | Tain | 1:33.27 |
25. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 1:33.49 |
26. | Mark ADAM | (93) | Garioch | 1:33.66 |
27. | Craig NOTMAN | (93) | Aberdeen | 1:35.26 |
28. | John RUTLEDGE | (92) | Grantown | 1:35.32 |
29. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 1:35.38 |
30. | Scott BOND | (91) | Garioch | 1:35.39 |
31. | Andrew Thomson | (93) | Upper Deesid | 1:36.82 |
32. | Paul CAMPBELL | (93) | Peterhead | 1:37.49 |
33. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 1:37.50 |
34. | Ceiran DELANEY | (91) | Orkney | 1:37.53 |
35. | Aidan OATES | (91) | Forres | 1:40.14 |
36. | Shaun EWEN | (93) | Buckie | 1:40.51 |
37. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 1:42.26 |
| Conan COOPER | (92) | Cults Otter | DIS SA 0L. |
| Christopher STIRLING | (92) | Bridge O Don | DIS SA 0L. |
| Max GIFFORD | (92) | Delting | DIS ST 0L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 1:03.05 |
2. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 1:04.79 |
3. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 1:05.13 |
4. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:06.00 |
5. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:07.84 |
6. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 1:09.74 |
7. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:09.96 |
8. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 1:10.02 |
9. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:10.60 |
10. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 1:11.91 |
11. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 1:12.01 |
12. | Christohper WHITSON | (89) | Forres | 1:13.27 |
13. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 1:13.81 |
14. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 1:15.21 |
15. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 1:15.51 |
16. | Ross MACLAREN | (90) | Inverness | 1:15.63 |
17. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 1:17.80 |
18. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 1:18.05 |
19. | Scott MACASKILL | (89) | Forres | 1:18.16 |
20. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 1:18.73 |
21. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:19.38 |
22. | Thomas RAIKES | (91) | Delting | 1:19.85 |
23. | Jim COOK | (90) | Orkney | 1:20.07 |
24. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 1:20.76 |
25. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 1:21.93 |
26. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 1:22.07 |
27. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 1:22.95 |
28. | Aaron LEASK | (90) | Shetland | 1:26.45 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 2:13.89 |
2. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 2:24.61 |
3. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:29.12 |
4. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:31.16 |
5. | Peter McCUE | (89) | Cults Otters | 2:39.31 |
6. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 2:40.12 |
7. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 2:47.35 |
8. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:49.31 |
9. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 2:50.82 |
10. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:53.67 |
11. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:53.96 |
12. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 2:54.92 |
13. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:55.43 |
14. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 2:56.24 |
15. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 3:02.49 |
16. | Jim COOK | (90) | Orkney | 3:07.38 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:45.53 |
2. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 2:53.00 |
3. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 2:55.30 |
4. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 3:04.27 |
5. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 3:12.75 |
6. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 3:13.37 |
7. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 3:17.34 |
8. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 3:18.56 |
9. | Tom LEACH | (92) | Forres | 3:24.95 |
10. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 3:29.24 |
11. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 3:33.23 |
12. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 3:33.25 |
13. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 3:34.22 |
| Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 1:05.21 |
2. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 1:07.56 |
3. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 1:07.69 |
4. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 1:08.11 |
5. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 1:09.25 |
6. | Alexander MICHALSKI | (89) | Banchory | 1:09.26 |
7. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 1:10.65 |
8. | Christohper WHITSON | (89) | Forres | 1:10.81 |
9. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 1:11.82 |
10. | John EASTON | (89) | Banchory | 1:11.84 |
11. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 1:11.96 |
12. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 1:12.49 |
13. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 1:13.02 |
14. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 1:13.44 |
15. | George STEWART | (89) | Ythan | 1:13.86 |
16. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 1:14.08 |
17. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 1:14.48 |
18. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 1:14.53 |
19. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 1:14.82 |
20. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 1:16.01 |
21. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 1:16.11 |
22. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 1:17.08 |
23. | Roderick MACLEOD | (90) | Inverness | 1:17.16 |
24. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 1:17.22 |
25. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 1:17.39 |
26. | Kevin SUTHERLAND | (90) | Forres | 1:17.91 |
27. | Jim COOK | (90) | Orkney | 1:18.58 |
28. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 1:18.70 |
29. | Graeme MORRISON | (90) | Tain | 1:19.03 |
30. | Scott MACASKILL | (89) | Forres | 1:20.37 |
31. | Ross MACLAREN | (90) | Inverness | 1:21.19 |
32. | Christopher GRUBB | (90) | Tain | 1:21.35 |
33. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 1:22.01 |
34. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 1:22.25 |
35. | Craig DONALDSON | (90) | Aberdeen | 1:23.94 |
36. | Richard PRESTON | (90) | Stonehaven | 1:23.98 |
37. | Keith WILIIAMSON | (90) | Delting | 1:24.47 |
38. | Thomas RAIKES | (91) | Delting | 1:26.27 |
39. | Aaron LEASK | (90) | Shetland | 1:28.73 |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 1:14.10 |
2. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 1:16.78 |
3. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 1:17.82 |
4. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 1:18.31 |
5. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 1:18.42 |
6. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 1:18.76 |
7. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 1:19.77 |
8. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 1:20.85 |
9. | Allan SIMPSON | (92) | Nairn | 1:20.96 |
9. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 1:20.96 |
11. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 1:21.32 |
12. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 1:22.23 |
13. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 1:22.50 |
14. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 1:23.15 |
15. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 1:23.71 |
16. | Tom LEACH | (92) | Forres | 1:23.98 |
17. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 1:24.13 |
18. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 1:24.44 |
19. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 1:24.51 |
19. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 1:24.51 |
21. | Aidan OATES | (91) | Forres | 1:24.53 |
22. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 1:24.61 |
23. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 1:24.63 |
24. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 1:24.81 |
25. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 1:25.18 |
26. | Scott BOND | (91) | Garioch | 1:25.73 |
27. | Mark ADAM | (93) | Garioch | 1:26.01 |
28. | Craig NOTMAN | (93) | Aberdeen | 1:26.23 |
29. | Jamie BURR | (93) | Aberdeen Dol | 1:26.35 |
30. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 1:26.66 |
31. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 1:26.96 |
32. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 1:27.41 |
33. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 1:27.56 |
34. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 1:27.65 |
35. | Grant VEITCH | (93) | Cults Otter | 1:27.72 |
36. | Christopher STIRLING | (92) | Bridge O Don | 1:27.79 |
37. | Stewart MCLENNAN | (93) | Aberdeen | 1:28.53 |
38. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 1:28.91 |
39. | John RUTLEDGE | (92) | Grantown | 1:29.42 |
40. | Max GIFFORD | (92) | Delting | 1:30.26 |
41. | Paul CAMPBELL | (93) | Peterhead | 1:30.55 |
42. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 1:30.61 |
43. | John TROXLER | (91) | Inverness | 1:32.40 |
44. | Connor JOHNSTON | (92) | Delting | 1:33.06 |
45. | Ceiran DELANEY | (91) | Orkney | 1:33.91 |
| Ross HARNDEN | (91) | Orkney | DIS T 3L. |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 2:40.96 |
2. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:43.18 |
3. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:44.48 |
4. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:46.72 |
5. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 2:48.26 |
6. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:48.61 |
7. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 2:48.89 |
8. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 2:49.44 |
9. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 2:50.38 |
10. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 2:51.27 |
11. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 2:52.94 |
12. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 2:53.29 |
13. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:53.78 |
14. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 2:54.82 |
15. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:54.89 |
16. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 2:56.97 |
17. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 2:57.31 |
18. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 2:57.76 |
19. | Craig NOTMAN | (93) | Aberdeen | 2:58.99 |
20. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 2:59.83 |
21. | Tom LEACH | (92) | Forres | 2:59.89 |
22. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 3:00.10 |
23. | Grant VEITCH | (93) | Cults Otter | 3:00.57 |
24. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 3:01.41 |
25. | Scott BOND | (91) | Garioch | 3:01.67 |
26. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 3:01.99 |
27. | John RUTLEDGE | (92) | Grantown | 3:02.07 |
28. | Jamie BURR | (93) | Aberdeen Dol | 3:02.13 |
29. | Christopher STIRLING | (92) | Bridge O Don | 3:02.34 |
30. | David MURRAY | (92) | Grantown | 3:02.67 |
31. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 3:03.18 |
32. | Michael CALDWELL | (91) | Westhill | 3:03.78 |
33. | Gregor MURRAY | (91) | Tain | 3:04.14 |
34. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 3:04.57 |
35. | Sebastian TROELL-SMITH | (92) | Cults Otter | 3:05.84 |
36. | Stewart MCLENNAN | (93) | Aberdeen | 3:07.37 |
37. | Craig SPARGO | (92) | Thurso | 3:07.46 |
38. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 3:08.71 |
39. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 3:11.99 |
40. | Shaun EWEN | (93) | Buckie | 3:12.74 |
41. | Paul CAMPBELL | (93) | Peterhead | 3:14.37 |
42. | Duncan REID | (91) | Stonehaven | 3:16.14 |
43. | Andrew Thomson | (93) | Upper Deesid | 3:17.70 |
44. | Max GIFFORD | (92) | Delting | 3:18.50 |
45. | Cameron MCKENZIE | (92) | Cults Otter | 3:19.15 |
46. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 3:19.50 |
| Mark ADAM | (93) | Garioch | DIS T 2L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Cults Otter | 2:19.98 |
2. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:22.39 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:25.93 |
4. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:27.52 |
5. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 2:28.27 |
6. | Alan BENZIE | (89) | Aberdeen | 2:32.53 |
7. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:33.00 |
8. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:33.96 |
9. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 2:35.11 |
10. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 2:36.30 |
11. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:37.16 |
12. | Peter McCUE | (89) | Cults Otters | 2:39.23 |
13. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:39.87 |
14. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 2:40.76 |
15. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 2:40.90 |
16. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 2:42.09 |
17. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 2:42.65 |
18. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:43.84 |
19. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 2:45.41 |
20. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:45.88 |
21. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:47.99 |
22. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 2:48.42 |
23. | Jim COOK | (90) | Orkney | 2:51.57 |
24. | Christopher GRUBB | (90) | Tain | 2:53.43 |
25. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 2:55.01 |
26. | Bryce SUTHERLAND | (90) | Orkney | 2:56.32 |
27. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 2:58.90 |
28. | Keith WILIIAMSON | (90) | Delting | 3:04.96 |
Heats Boys 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:21.93 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:25.41 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:28.24 |
4. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 2:29.03 |
5. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 2:29.05 |
6. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:30.86 |
7. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:31.91 |
8. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 2:32.91 |
9. | Callum EASTON | (90) | Banchory | 2:33.57 |
10. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 2:34.46 |
11. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:35.03 |
12. | Christohper WHITSON | (89) | Forres | 2:37.18 |
13. | Peter MCCUE | (89) | Cults Otter | 2:39.17 |
14. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 2:40.80 |
15. | Stuart WEST | (89) | Peterhead | 2:42.43 |
16. | Michael SMITH | (89) | Westhill | 2:42.65 |
17. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:43.16 |
18. | Robbie PATERSON | (90) | Nairn | 2:43.41 |
19. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 2:44.25 |
20. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 2:44.63 |
21. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 2:45.08 |
22. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 2:46.07 |
23. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:47.32 |
24. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 2:47.79 |
25. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 2:48.48 |
26. | Graeme MORRISON | (90) | Tain | 2:48.76 |
27. | Ross MACLAREN | (90) | Inverness | 2:49.99 |
28. | Scott BARBOUR | (89) | Inverness | 2:50.56 |
29. | Jim COOK | (90) | Orkney | 2:52.29 |
30. | Bryce SUTHERLAND | (90) | Orkney | 2:53.86 |
31. | Euan CHEYNE | (90) | Westhill | 2:54.41 |
32. | Alastair Murphy | (90) | Upper Deesid | 2:57.54 |
33. | Ross JOHNSTON | (90) | Delting | 3:11.51 |
| Aaron LEASK | (90) | Shetland | DIS T 0L. |
Heats Boys 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:39.64 |
2. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 2:43.06 |
3. | Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | 2:47.83 |
4. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:48.09 |
5. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:48.18 |
6. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 2:48.31 |
7. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:49.49 |
8. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 2:50.00 |
9. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 2:50.08 |
10. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 2:50.55 |
11. | Matthew TRAIL | (91) | Aberdeen Dol | 2:50.79 |
12. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:53.05 |
13. | Lewis MURCHIE | (92) | Westhill | 2:53.37 |
14. | Ross LESLIE | (92) | Westhill | 2:54.82 |
15. | Alisdair HOLT | (91) | Aberdeen | 2:55.28 |
16. | Jonathan HUGHES | (91) | Aberdeen Dol | 2:55.68 |
17. | Grant CAMERON | (91) | Forres | 2:56.61 |
18. | Michael WELLS | (92) | Inverness | 2:56.79 |
19. | Gregor MURRAY | (91) | Tain | 2:56.91 |
20. | Sebastian TROELL-SMITH | (92) | Cults Otter | 2:57.05 |
21. | Ross HARNDEN | (91) | Orkney | 2:58.40 |
22. | Dominic WILSON | (91) | Cults Otter | 2:58.53 |
23. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 3:00.98 |
24. | Martin COWIE | (91) | Thurso | 3:01.50 |
25. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 3:01.59 |
26. | Gavin CHASSER | (92) | Westhill | 3:02.46 |
27. | Ryan SUTHERLAND | (91) | Thurso | 3:02.97 |
28. | Liam STAPLETON | (92) | Banchory | 3:03.44 |
29. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 3:04.06 |
30. | Joseph SENIOR | (91) | Ythan | 3:04.25 |
31. | Luke BROWN | (91) | Stonehaven | 3:04.81 |
32. | Conan COOPER | (92) | Cults Otter | 3:05.16 |
Final Boys 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum PILKINGTON | (91) | Westhill | 2:39.75 |
2. | Keith BEVERIDGE | (91) | Aberdeen Dol | 2:39.98 |
3. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:45.90 |
4. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:49.00 |
5. | Fraser LAWRANCE | (91) | Broch | 2:49.02 |
6. | Bas BRAUN | (91) | Cults Otter | 2:50.68 |
7. | Greig MORRISON | (92) | Aberdeen Dol | 2:51.30 |
8. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 2:52.12 |
Final Boys 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:19.17 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 2:22.42 |
3. | Hamish BROWN | (89) | Banchory | 2:27.35 |
4. | John EASTON | (89) | Banchory | 2:28.08 |
5. | Simon HARVEY | (89) | Broch | 2:28.67 |
6. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:31.17 |
7. | Duncan WELLS | (90) | Inverness | 2:35.13 |
| Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | DIS T 0L. |
Heats (Declared Winners) Boys 10/12 Years 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:44.08 |
2. | Russell THOM | (91) | Aberdeen Dol | 5:47.26 |
3. | Calum VEITCH | (92) | Cults Otter | 6:03.31 |
4. | Fraser RIDDOCH | (92) | Bridge O Don | 6:15.47 |
5. | Jonas WHITEHEAD | (91) | Garioch | 6:25.33 |
6. | Chris BREEN | (92) | Bucksburn | 6:25.85 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Aberdeen Dol | 5:09.44 |
2. | Ewan MACKENZIE | (89) | Westhill | 5:20.92 |
3. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 5:21.53 |
4. | Alastair MCKENZIE | (89) | Cults Otter | 5:24.02 |
5. | John EASTON | (89) | Banchory | 5:30.82 |
6. | Graeme MACGREGOR | (89) | Westhill | 5:38.56 |
7. | Christopher COOK | (90) | Westhill | 5:40.09 |
8. | Liam CAMERON | (89) | Westhill | 5:43.41 |
9. | Ross MACDONALD | (90) | Cults Otter | 5:49.17 |
10. | Sean BREEN | (90) | Bucksburn | 5:53.11 |
11. | Oliver DUNCAN | (90) | Banchory | 5:56.64 |
12. | Craig THOMSON | (90) | Westhill | 5:58.20 |
13. | Alastair Murphy | (90) | Upper Deesid | 6:16.02 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:05.33 |
2. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 1:07.21 |
3. | Rebekah COWIE | (92) | Buckie | 1:07.70 |
4. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:07.90 |
5. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:09.70 |
6. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:09.98 |
7. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 1:10.17 |
8. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 1:10.22 |
9. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 1:11.11 |
10. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 1:11.59 |
11. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 1:12.03 |
12. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 1:12.04 |
13. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 1:12.10 |
14. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 1:12.44 |
15. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 1:12.74 |
16. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 1:13.25 |
17. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:13.54 |
18. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 1:13.55 |
19. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:13.60 |
20. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 1:13.86 |
21. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 1:13.98 |
22. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 1:14.09 |
23. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 1:14.34 |
24. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 1:14.40 |
25. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 1:14.80 |
26. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 1:15.12 |
27. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 1:15.31 |
28. | Ashley MacKENZIE | (91) | Thurso | 1:15.39 |
29. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 1:15.58 |
30. | Emma EASTON | (92) | Banchory | 1:15.70 |
31. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 1:15.74 |
32. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 1:15.94 |
33. | Kirsty McKENZIE | (92) | Elgin | 1:16.02 |
34. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 1:16.06 |
35. | Isla MACKENZIE | (92) | Westhill | 1:16.11 |
36. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 1:16.46 |
37. | Rachel POLSON | (93) | Cults Otter | 1:16.68 |
38. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 1:17.27 |
39. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 1:17.29 |
40. | Cara FRASER | (92) | Tain | 1:18.03 |
41. | Kate GIBSON | (91) | Banchory | 1:18.47 |
42. | Rachael Firth | (91) | Upper Deesid | 1:18.96 |
43. | Natasha MACDONALD | (91) | Inverness | 1:19.00 |
44. | Hannah KING | (91) | Orkney | 1:19.55 |
45. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 1:19.76 |
46. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 1:19.77 |
47. | Katherine GORDON | (93) | Aberdeen Dol | 1:22.80 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 1:00.51 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:02.61 |
3. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:03.24 |
4. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 1:05.87 |
5. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:06.25 |
6. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:06.62 |
7. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:06.70 |
8. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 1:06.76 |
9. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 1:07.06 |
10. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 1:07.16 |
11. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 1:07.41 |
12. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 1:07.58 |
13. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 1:07.86 |
14. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 1:08.27 |
15. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 1:08.39 |
16. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:08.43 |
17. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 1:08.54 |
18. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 1:08.77 |
19. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 1:08.79 |
19. | Melanie THAIN | (90) | Buckie | 1:08.79 |
21. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 1:08.91 |
22. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 1:09.10 |
23. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 1:09.20 |
24. | Katie HUGHES | (90) | Banchory | 1:09.49 |
25. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 1:09.56 |
26. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 1:09.62 |
26. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 1:09.62 |
28. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 1:09.82 |
29. | Suzi WILSON | (89) | Tain | 1:10.02 |
30. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 1:10.13 |
31. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 1:10.24 |
32. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 1:10.34 |
33. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:10.72 |
34. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 1:12.11 |
35. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:12.23 |
36. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 1:12.38 |
37. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 1:12.69 |
38. | Mhairi JOHNSTONE | (90) | Stonehaven | 1:15.81 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:09.09 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 2:14.34 |
3. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 2:16.20 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:19.19 |
5. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:19.31 |
6. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:19.61 |
7. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:21.25 |
8. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 2:23.63 |
9. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 2:23.67 |
10. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:23.77 |
11. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 2:23.92 |
12. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:24.46 |
13. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 2:24.91 |
14. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 2:25.50 |
15. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 2:25.70 |
16. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 2:26.21 |
17. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 2:26.25 |
18. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:26.79 |
19. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:26.94 |
20. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 2:27.40 |
21. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 2:27.46 |
22. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 2:27.97 |
23. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 2:28.78 |
24. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:29.22 |
25. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 2:29.45 |
26. | Katie HUGHES | (90) | Banchory | 2:29.46 |
27. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 2:31.21 |
28. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 2:31.70 |
29. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 2:32.93 |
30. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 2:33.05 |
31. | Suzi WILSON | (89) | Tain | 2:33.09 |
32. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 2:33.40 |
33. | Nadia GRAY | (90) | Thurso | 2:33.89 |
34. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 2:33.94 |
35. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 2:34.29 |
36. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 2:34.65 |
37. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 2:38.20 |
38. | Rachel MACRAE | (90) | Aberdeen Dol | 2:41.85 |
39. | Zara HEPBURN | (90) | Broch | 2:44.18 |
40. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 2:45.92 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:15.76 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:26.77 |
3. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 2:27.22 |
4. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:27.58 |
5. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 2:28.34 |
6. | Sammy VASS | (91) | Tain | 2:30.48 |
7. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:31.86 |
8. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 2:33.69 |
9. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:34.07 |
10. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 2:34.18 |
11. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 2:35.70 |
12. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 2:37.10 |
13. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 2:37.13 |
14. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 2:37.20 |
15. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 2:37.40 |
16. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:37.44 |
17. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 2:37.52 |
18. | Lori Connell | (92) | Elgin | 2:38.01 |
19. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 2:38.66 |
20. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 2:40.14 |
21. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 2:40.50 |
22. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 2:40.62 |
23. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 2:40.84 |
24. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 2:41.18 |
25. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:41.20 |
26. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 2:41.70 |
27. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 2:41.81 |
28. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 2:42.34 |
29. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 2:42.64 |
30. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 2:42.99 |
31. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 2:45.56 |
32. | Ashley MacKENZIE | (91) | Thurso | 2:45.57 |
33. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 2:46.36 |
34. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 2:47.48 |
35. | Rachel POLSON | (93) | Cults Otter | 2:48.91 |
36. | Claire KENNEDY | (92) | Aberdeen Dol | 2:50.23 |
37. | Hannah KING | (91) | Orkney | 2:52.59 |
38. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 2:53.29 |
39. | Natasha MACDONALD | (91) | Inverness | 2:55.07 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 4:53.67 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 5:00.83 |
3. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 5:08.81 |
4. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 5:09.82 |
5. | Sammy VASS | (91) | Tain | 5:14.03 |
6. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 5:16.55 |
7. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 5:18.24 |
8. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 5:22.07 |
9. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 5:23.17 |
10. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 5:24.37 |
11. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 5:27.29 |
12. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 5:28.48 |
13. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 5:28.60 |
14. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 5:28.69 |
15. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 5:28.80 |
16. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 5:33.69 |
17. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 5:33.93 |
18. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 5:41.83 |
19. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 5:42.29 |
20. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 5:44.26 |
21. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 5:44.45 |
22. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 5:44.47 |
23. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 5:45.39 |
24. | Isla MACKENZIE | (92) | Westhill | 5:46.12 |
25. | Emma EASTON | (92) | Banchory | 5:47.57 |
26. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 5:47.79 |
27. | Rachel POLSON | (93) | Cults Otter | 5:48.16 |
28. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 5:49.50 |
29. | Kate GIBSON | (91) | Banchory | 5:54.79 |
30. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 5:55.68 |
31. | Hannah FRASER | (91) | Westhill | 5:56.52 |
32. | Francesca STOKES | (93) | Cults Otter | 6:14.88 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 4:28.52 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 4:43.09 |
3. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 4:45.91 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 4:50.39 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 4:56.26 |
6. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 4:56.86 |
7. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 5:01.52 |
8. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 5:02.34 |
9. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 5:03.20 |
10. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:03.57 |
11. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 5:04.16 |
12. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 5:05.50 |
13. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 5:05.72 |
14. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 5:05.80 |
15. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 5:08.53 |
16. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 5:08.96 |
17. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 5:09.08 |
18. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 5:09.16 |
19. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 5:14.96 |
20. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 5:16.82 |
21. | Katie HUGHES | (90) | Banchory | 5:20.99 |
22. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 5:21.23 |
23. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 5:22.74 |
24. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 5:22.79 |
25. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 5:26.26 |
26. | Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | 5:26.99 |
27. | Rachel MACRAE | (90) | Aberdeen Dol | 5:33.38 |
28. | Leanne GOLD | (90) | Westhill | 5:42.68 |
29. | Anna NEIL | (91) | Aberdeen Dol | 5:45.10 |
30. | Mhairi JOHNSTONE | (90) | Stonehaven | 5:49.89 |
| Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 800m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 9:06.57 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 9:42.25 |
3. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 9:42.58 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 9:56.31 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 10:05.61 |
6. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 10:12.94 |
7. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 10:12.98 |
8. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 10:17.40 |
9. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 10:19.55 |
10. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 10:19.80 |
11. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 10:27.18 |
12. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 10:27.20 |
13. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 10:42.94 |
14. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 10:43.10 |
15. | Katie HUGHES | (90) | Banchory | 10:56.48 |
16. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 10:59.35 |
17. | Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | 11:07.02 |
18. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 11:25.16 |
19. | Anna NEIL | (91) | Aberdeen Dol | 11:37.70 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 800m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 9:59.46 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 10:16.40 |
3. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 10:31.89 |
4. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 10:36.85 |
4. | Sammy VASS | (91) | Tain | 10:36.85 |
6. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 10:48.06 |
7. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 10:55.45 |
8. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 11:28.81 |
9. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 11:29.41 |
10. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 11:36.28 |
11. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 11:38.43 |
12. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 11:42.64 |
13. | Claire KENNEDY | (92) | Aberdeen Dol | 11:42.86 |
14. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 12:00.45 |
15. | Rachael Firth | (91) | Upper Deesid | 12:07.11 |
16. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 12:16.49 |
17. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 12:21.73 |
18. | Joanne DONALDSON | (92) | Orkney | 12:46.01 |
19. | Caitlin Forsyth | (91) | Upper Deesid | 13:23.07 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/14 Years 1500m Freestyle
10/12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 20:20.56 |
2. | Sammy VASS | (91) | Tain | 20:39.29 |
3. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 20:42.37 |
4. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 21:35.78 |
5. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 23:38.67 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 17:24.16 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 18:37.39 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 18:42.98 |
4. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 19:19.78 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 19:57.55 |
6. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 19:59.15 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 1:17.34 |
2. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 1:24.21 |
3. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:24.30 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:24.75 |
5. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 1:25.11 |
6. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:25.67 |
7. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 1:25.82 |
8. | Suzi WILSON | (89) | Tain | 1:25.87 |
9. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 1:26.44 |
10. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:26.45 |
11. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 1:26.95 |
12. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 1:27.45 |
13. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:27.77 |
14. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 1:28.15 |
15. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 1:29.70 |
16. | Nadia GRAY | (90) | Thurso | 1:29.75 |
17. | Stephanie COOK | (90) | Gordonstoun | 1:29.86 |
18. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 1:29.92 |
19. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 1:29.95 |
20. | Leanne GOLD | (90) | Westhill | 1:30.03 |
21. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 1:30.04 |
22. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 1:30.24 |
23. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 1:30.68 |
24. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 1:31.83 |
25. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 1:32.22 |
26. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 1:33.39 |
27. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:33.85 |
28. | Mhairi JOHNSTONE | (90) | Stonehaven | 1:33.88 |
29. | Lauren RENNIE | (89) | Bucksburn | 1:34.14 |
30. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 1:34.17 |
31. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 1:34.23 |
32. | Gillian CLARK | (90) | Forres | 1:34.82 |
33. | Melanie THAIN | (90) | Buckie | 1:35.27 |
34. | Joanna TURNER | (90) | Nairn | 1:35.42 |
35. | Rachel MACRAE | (90) | Aberdeen Dol | 1:35.46 |
36. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 1:35.62 |
37. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 1:35.69 |
38. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 1:36.56 |
39. | Lauren DEVONALD | (89) | Delting | 1:36.61 |
40. | Joy PRESTON-GOODE | (90) | Delting | 1:37.74 |
41. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 1:38.20 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:25.87 |
2. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 1:26.31 |
3. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:26.44 |
4. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 1:26.85 |
5. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 1:30.41 |
6. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:30.47 |
7. | Ashley MacKENZIE | (91) | Thurso | 1:30.52 |
8. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:31.70 |
9. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:32.01 |
10. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 1:33.03 |
11. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:33.40 |
12. | Francesca WALKER | (91) | Aberdeen | 1:33.55 |
13. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 1:33.72 |
14. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:34.24 |
15. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 1:34.42 |
15. | Mhairi MICHIE | (91) | Aberdeen Dol | 1:34.42 |
17. | Rebekah COWIE | (92) | Buckie | 1:34.65 |
18. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 1:34.87 |
19. | Katherine BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:36.00 |
20. | Rachael Firth | (91) | Upper Deesid | 1:36.67 |
21. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 1:36.83 |
22. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 1:38.08 |
23. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 1:38.52 |
24. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 1:38.53 |
25. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 1:38.73 |
26. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 1:38.80 |
27. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 1:38.93 |
28. | Rachel HOWARTH | (91) | Banchory | 1:39.18 |
29. | Kirsty McKENZIE | (92) | Elgin | 1:39.62 |
29. | Miriam GUY | (91) | Nairn | 1:39.62 |
31. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 1:40.07 |
32. | Hannah FRASER | (91) | Westhill | 1:40.11 |
33. | Lori Connell | (92) | Elgin | 1:40.44 |
34. | Kirsten GILBERT | (92) | Aberdeen Dol | 1:40.87 |
35. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 1:41.42 |
36. | Shannon CORDINER | (93) | Bridge O Don | 1:42.12 |
37. | Kayleigh MILNE | (91) | Westhill | 1:42.38 |
38. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 1:42.44 |
39. | Isla MACKENZIE | (92) | Westhill | 1:42.54 |
40. | Hannah KING | (91) | Orkney | 1:45.81 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:58.33 |
2. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 3:02.66 |
3. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 3:04.60 |
4. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 3:07.62 |
5. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 3:11.97 |
6. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 3:12.65 |
7. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 3:13.23 |
8. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 3:13.87 |
9. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 3:14.29 |
10. | Ashley MacKENZIE | (91) | Thurso | 3:16.72 |
11. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 3:16.91 |
11. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 3:16.91 |
13. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 3:17.43 |
14. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 3:18.48 |
15. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 3:19.65 |
16. | Mhairi MICHIE | (91) | Aberdeen Dol | 3:19.69 |
17. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 3:22.61 |
18. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 3:22.62 |
19. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 3:22.92 |
20. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 3:24.44 |
21. | Francesca WALKER | (91) | Aberdeen | 3:25.18 |
22. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 3:25.45 |
23. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 3:26.00 |
24. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 3:26.54 |
25. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 3:27.19 |
26. | Rachel HOWARTH | (91) | Banchory | 3:27.93 |
27. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 3:28.64 |
28. | Kirsten GILBERT | (92) | Aberdeen Dol | 3:29.10 |
29. | Katherine BROOKE | (91) | Bucksburn | 3:29.97 |
30. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 3:31.85 |
31. | Rachael Firth | (91) | Upper Deesid | 3:32.50 |
32. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 3:34.31 |
33. | Claire KENNEDY | (92) | Aberdeen Dol | 3:36.32 |
34. | Kayleigh MILNE | (91) | Westhill | 3:36.40 |
35. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 3:36.46 |
36. | Joanne DONALDSON | (92) | Orkney | 3:36.83 |
37. | Kate GIBSON | (91) | Banchory | 3:37.75 |
38. | Rachel POLSON | (93) | Cults Otter | 3:37.90 |
39. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 3:39.61 |
40. | Elizabeth Marshall | (91) | Upper Deesid | 3:39.91 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:48.99 |
2. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:59.23 |
3. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 3:00.00 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 3:00.18 |
5. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 3:00.91 |
6. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 3:02.72 |
7. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 3:05.79 |
8. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 3:06.38 |
9. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 3:07.55 |
10. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 3:08.07 |
11. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 3:08.39 |
12. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 3:08.46 |
13. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 3:09.05 |
14. | Suzi WILSON | (89) | Tain | 3:09.52 |
15. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 3:10.69 |
16. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 3:12.28 |
17. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 3:13.96 |
18. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 3:14.46 |
19. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 3:14.73 |
20. | Nadia GRAY | (90) | Thurso | 3:18.78 |
21. | Leanne GOLD | (90) | Westhill | 3:18.94 |
22. | Joanna TURNER | (90) | Nairn | 3:19.21 |
23. | Rachel MACRAE | (90) | Aberdeen Dol | 3:21.99 |
24. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 3:22.51 |
24. | Anna NEIL | (91) | Aberdeen Dol | 3:22.51 |
26. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 3:22.96 |
27. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 3:24.05 |
28. | Lauren RENNIE | (89) | Bucksburn | 3:24.54 |
29. | Gillian CLARK | (90) | Forres | 3:26.33 |
30. | Mhairi JOHNSTONE | (90) | Stonehaven | 3:31.07 |
31. | Joy PRESTON-GOODE | (90) | Delting | 3:31.40 |
| Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | DIS SL 0L. |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 1:21.92 |
2. | Claire KENNEDY | (92) | Aberdeen Dol | 1:27.70 |
3. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 1:28.93 |
4. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 1:35.79 |
5. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:15.19 |
6. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 1:19.26 |
7. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 1:19.32 |
8. | Rebekah COWIE | (92) | Buckie | 1:21.11 |
9. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:21.91 |
10. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 1:22.67 |
11. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 1:23.00 |
12. | Ashley MacKENZIE | (91) | Thurso | 1:23.37 |
13. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 1:23.42 |
14. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:23.50 |
15. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 1:26.39 |
16. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 1:28.53 |
17. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:28.88 |
18. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 1:29.30 |
19. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 1:29.45 |
20. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 1:30.23 |
21. | Emma EASTON | (92) | Banchory | 1:30.57 |
22. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:30.91 |
23. | Hannah FRASER | (91) | Westhill | 1:31.09 |
24. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 1:31.78 |
25. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 1:32.06 |
26. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:32.86 |
27. | Lori Connell | (92) | Elgin | 1:33.46 |
28. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 1:33.90 |
29. | Hannah KING | (91) | Orkney | 1:34.36 |
30. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 1:35.82 |
31. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 1:36.24 |
32. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 1:36.26 |
33. | Sarah RENNIE | (92) | Garioch | 1:36.62 |
34. | Kirsten GILBERT | (92) | Aberdeen Dol | 1:37.89 |
35. | Joanne DONALDSON | (92) | Orkney | 1:38.19 |
36. | Lucy WONG | (93) | Cults Otter | 1:40.52 |
37. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 1:41.73 |
38. | Kayleigh MILNE | (91) | Westhill | 1:42.19 |
39. | Kimberley PRESTON | (93) | Stonehaven | 1:44.77 |
| Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | DIS S 0L. |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 1:06.68 |
2. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 1:09.91 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:10.38 |
4. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:16.19 |
5. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 1:16.99 |
6. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 1:17.00 |
7. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:17.04 |
8. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:17.47 |
9. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:18.07 |
9. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 1:18.07 |
11. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 1:19.21 |
12. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 1:19.31 |
13. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 1:20.02 |
14. | Lauren GRANT | (90) | Inverness | 1:20.35 |
15. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 1:20.78 |
16. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 1:22.06 |
17. | Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | 1:22.71 |
18. | Melanie THAIN | (90) | Buckie | 1:23.43 |
19. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 1:24.40 |
20. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 1:24.59 |
21. | Joy PRESTON-GOODE | (90) | Delting | 1:24.79 |
22. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 1:25.45 |
23. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:25.82 |
24. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 1:25.95 |
24. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 1:25.95 |
26. | Joanna TURNER | (90) | Nairn | 1:28.37 |
27. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 1:29.49 |
28. | Lauren RENNIE | (89) | Bucksburn | 1:30.60 |
29. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 1:31.25 |
| Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | DIS SA 0L. |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:22.29 |
2. | Sarah-Jane LAW | (89) | Inverness | 2:30.82 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:32.07 |
4. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:43.90 |
5. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:53.12 |
6. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:53.23 |
7. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 2:59.96 |
8. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 3:02.71 |
9. | Joy PRESTON-GOODE | (90) | Delting | 3:20.13 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 3:07.41 |
2. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 3:08.65 |
3. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 3:10.74 |
4. | Hannah FRASER | (91) | Westhill | 3:18.01 |
5. | Caitlin Forsyth | (91) | Upper Deesid | 3:21.96 |
6. | Sarah RENNIE | (92) | Garioch | 3:25.40 |
7. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 3:25.98 |
8. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 3:27.48 |
9. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 3:30.84 |
10. | Emma EASTON | (92) | Banchory | 3:36.13 |
11. | Kate GIBSON | (91) | Banchory | 3:42.91 |
| Claire PROCTOR | (92) | Forres | DNF |
| Keaton IRVINE | (91) | Banchory | DIS SA 0L. |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 1:07.79 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 1:11.21 |
3. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 1:12.01 |
4. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 1:12.64 |
5. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 1:13.31 |
6. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 1:13.97 |
7. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:14.12 |
8. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 1:14.32 |
9. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 1:14.88 |
10. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 1:15.17 |
11. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 1:15.36 |
12. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 1:15.58 |
13. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 1:15.98 |
14. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 1:16.83 |
15. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 1:17.71 |
16. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 1:17.73 |
17. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 1:18.28 |
18. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 1:18.31 |
19. | Laura ANDERSON | (89) | Inverness | 1:18.41 |
20. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 1:19.06 |
21. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 1:19.40 |
22. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 1:19.41 |
23. | Melanie THAIN | (90) | Buckie | 1:19.88 |
24. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 1:19.99 |
25. | Katie HUGHES | (90) | Banchory | 1:20.10 |
26. | Suzi WILSON | (89) | Tain | 1:20.23 |
27. | Nadia GRAY | (90) | Thurso | 1:20.41 |
28. | Victoria MACDONALD | (89) | Inverness | 1:20.56 |
29. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 1:20.95 |
30. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 1:20.98 |
31. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 1:21.08 |
32. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 1:22.01 |
33. | Lauren RENNIE | (89) | Bucksburn | 1:22.04 |
34. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 1:22.65 |
35. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 1:22.99 |
36. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 1:23.31 |
37. | Joanna TURNER | (90) | Nairn | 1:24.12 |
38. | Zara HEPBURN | (90) | Broch | 1:24.50 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 1:13.73 |
2. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 1:16.76 |
3. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 1:16.78 |
4. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:17.28 |
5. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 1:18.39 |
6. | Isla MACKENZIE | (92) | Westhill | 1:19.92 |
7. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 1:20.98 |
8. | Rebekah COWIE | (92) | Buckie | 1:21.15 |
9. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 1:21.34 |
10. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 1:21.71 |
11. | Sammy VASS | (91) | Tain | 1:21.91 |
12. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 1:22.48 |
13. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 1:22.53 |
14. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 1:22.77 |
15. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 1:23.08 |
16. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 1:23.17 |
17. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 1:23.57 |
18. | Sarah RENNIE | (92) | Garioch | 1:24.01 |
19. | Lori Connell | (92) | Elgin | 1:24.22 |
20. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 1:24.32 |
21. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 1:24.55 |
22. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 1:24.72 |
23. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 1:24.78 |
24. | Rhianna STEWART | (91) | Cults Otter | 1:25.18 |
25. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 1:25.63 |
26. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 1:25.65 |
26. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 1:25.65 |
28. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 1:25.95 |
29. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 1:26.01 |
30. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 1:26.55 |
31. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 1:26.59 |
32. | Katherine BROOKE | (91) | Bucksburn | 1:26.67 |
33. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 1:26.96 |
34. | Rachel POLSON | (93) | Cults Otter | 1:27.11 |
35. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 1:27.42 |
36. | Natasha MACDONALD | (91) | Inverness | 1:27.44 |
37. | Hannah KING | (91) | Orkney | 1:27.73 |
38. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 1:28.67 |
39. | Francesca STOKES | (93) | Cults Otter | 1:28.89 |
40. | Kirsty McKENZIE | (92) | Elgin | 1:29.00 |
41. | Kate GIBSON | (91) | Banchory | 1:29.02 |
42. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 1:29.08 |
43. | Karla HARRIS | (92) | Bucksburn | 1:29.28 |
44. | Rachel HOWARTH | (91) | Banchory | 1:29.29 |
45. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 1:29.30 |
46. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 1:29.31 |
47. | Emma EASTON | (92) | Banchory | 1:29.47 |
48. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 1:29.56 |
49. | Claire KENNEDY | (92) | Aberdeen Dol | 1:29.70 |
50. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 1:30.01 |
51. | Katherine GORDON | (93) | Aberdeen Dol | 1:31.11 |
52. | Lucy WONG | (93) | Cults Otter | 1:31.35 |
53. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 1:31.54 |
54. | Kirsten GILBERT | (92) | Aberdeen Dol | 1:31.79 |
55. | Danya YUILL | (91) | Banchory | 1:32.58 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:34.49 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:39.78 |
3. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:40.19 |
4. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 2:43.67 |
5. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 2:47.67 |
6. | Sammy VASS | (91) | Tain | 2:49.45 |
7. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:51.73 |
8. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 2:52.69 |
9. | Kelsey BRUCE | (92) | Tain | 2:53.32 |
10. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:53.43 |
11. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:53.74 |
12. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 2:53.95 |
13. | Lori Connell | (92) | Elgin | 2:54.12 |
14. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 2:54.14 |
15. | Kirstie DUNCAN | (91) | Stonehaven | 2:54.18 |
16. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 2:54.22 |
17. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:54.24 |
18. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 2:55.36 |
19. | Isla MACKENZIE | (92) | Westhill | 2:55.43 |
20. | Gemma TADD | (91) | Thurso | 2:56.59 |
21. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 2:57.13 |
22. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 2:57.14 |
23. | Sarah RENNIE | (92) | Garioch | 2:57.26 |
24. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 2:59.12 |
25. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 3:00.79 |
26. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 3:00.94 |
27. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 3:00.99 |
28. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 3:01.23 |
29. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 3:01.25 |
30. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 3:03.21 |
31. | Natasha MACDONALD | (91) | Inverness | 3:03.22 |
32. | Rachel POLSON | (93) | Cults Otter | 3:04.12 |
33. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 3:04.28 |
34. | Francesca STOKES | (93) | Cults Otter | 3:04.77 |
35. | Hannah KING | (91) | Orkney | 3:05.97 |
36. | Hannah FRASER | (91) | Westhill | 3:06.19 |
37. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 3:06.27 |
38. | Kate GIBSON | (91) | Banchory | 3:06.40 |
39. | Claire KENNEDY | (92) | Aberdeen Dol | 3:07.17 |
40. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 3:08.59 |
41. | Karla HARRIS | (92) | Bucksburn | 3:08.65 |
42. | Rachel HOWARTH | (91) | Banchory | 3:09.57 |
43. | Lucy WONG | (93) | Cults Otter | 3:10.12 |
44. | Katherine GORDON | (93) | Aberdeen Dol | 3:11.83 |
45. | Katherine BROOKE | (91) | Bucksburn | 3:12.92 |
46. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 3:13.72 |
47. | Christina DAVIES | (91) | Aberdeen Dol | 3:16.14 |
48. | Jeanna GORDON | (92) | Westhill | 3:22.30 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:23.46 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:31.34 |
3. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 2:33.20 |
4. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:34.22 |
5. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:36.38 |
6. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:37.34 |
7. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:39.47 |
8. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:39.73 |
9. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:40.53 |
10. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 2:41.68 |
11. | Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | 2:41.94 |
12. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 2:44.12 |
13. | Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | 2:44.25 |
14. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:44.73 |
15. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 2:45.43 |
16. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 2:45.76 |
17. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 2:47.15 |
18. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 2:47.23 |
19. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 2:47.57 |
20. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 2:48.06 |
21. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 2:49.11 |
22. | Hope WRIGHT | (89) | Inverness | 2:49.58 |
23. | Katie HUGHES | (90) | Banchory | 2:51.91 |
24. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 2:53.89 |
25. | Rachel MACRAE | (90) | Aberdeen Dol | 2:54.69 |
26. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 2:54.87 |
27. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:54.91 |
28. | Nadia GRAY | (90) | Thurso | 2:55.47 |
29. | Lauren RENNIE | (89) | Bucksburn | 2:55.78 |
30. | Gillian CLARK | (90) | Forres | 2:58.38 |
31. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 3:01.50 |
32. | Leanne GOLD | (90) | Westhill | 3:02.31 |
Heats Girls 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:25.74 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 2:35.13 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:36.21 |
4. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:38.32 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:42.12 |
6. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 2:42.71 |
7. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:43.52 |
8. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:44.63 |
9. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 2:44.79 |
10. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 2:45.09 |
11. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:45.15 |
12. | Kerry HARRIS | (91) | Aberdeen Dol | 2:45.23 |
13. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 2:46.28 |
14. | Lana SAWYER | (89) | Thurso | 2:47.16 |
15. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:47.89 |
16. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 2:48.43 |
17. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:48.45 |
18. | Kathryn MCPHERSON | (89) | Westhill | 2:48.67 |
19. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:48.76 |
20. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 2:49.34 |
21. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 2:49.35 |
22. | Emmy-Claire JOHNSON | (90) | Shetland | 2:51.10 |
23. | Hazel WRIGHT | (90) | Banchory | 2:51.16 |
24. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 2:52.06 |
25. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 2:52.71 |
26. | Melanie THAIN | (90) | Buckie | 2:52.80 |
27. | Jenny SIMPSON | (89) | Banchory | 2:52.82 |
28. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 2:52.96 |
29. | Lynne STRACHAN | (90) | Shetland | 2:54.63 |
30. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 2:56.02 |
31. | Nadia GRAY | (90) | Thurso | 2:56.51 |
32. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 2:57.50 |
33. | Gillian CLARK | (90) | Forres | 2:58.39 |
34. | Joy PRESTON-GOODE | (90) | Delting | 2:58.80 |
35. | Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | 2:59.26 |
36. | Joanna TURNER | (90) | Nairn | 2:59.52 |
37. | Stephanie HARRIS | (90) | Bucksburn | 2:59.58 |
38. | Lauren RENNIE | (89) | Bucksburn | 3:04.07 |
| Anna NEIL | (91) | Aberdeen Dol | DIS SL 0L. |
| Jenna DOUGLAS | (90) | Stonehaven | DIS SL 0L. |
Heats Girls 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:38.58 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:45.26 |
3. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:50.94 |
4. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:51.92 |
5. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 2:52.58 |
6. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:53.35 |
7. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 2:53.55 |
8. | Rebekah COWIE | (92) | Buckie | 2:54.69 |
9. | Rachel WONG | (91) | Cults Otter | 2:55.04 |
10. | Andrea STRACHAN | (92) | Shetland | 2:55.69 |
11. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 2:56.51 |
12. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:56.84 |
13. | Catriona MCGREGOR | (91) | Aberdeen Dol | 2:56.94 |
14. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 2:57.28 |
15. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 2:57.37 |
16. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:57.65 |
17. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 2:57.88 |
18. | Ashley MacKENZIE | (91) | Thurso | 2:58.42 |
19. | Alisa HILL | (91) | Bucksburn | 2:59.60 |
20. | Julia FLEMING | (92) | Aberdeen Dol | 3:01.33 |
21. | Matilda SEBIRE | (92) | Westhill | 3:02.02 |
22. | Lori Connell | (92) | Elgin | 3:02.90 |
23. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 3:03.32 |
24. | Christina DINNIE | (91) | Westhill | 3:03.53 |
25. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 3:03.61 |
26. | Isla MACKENZIE | (92) | Westhill | 3:03.71 |
27. | Emma WEIR | (91) | Garioch | 3:05.46 |
28. | Hannah KING | (91) | Orkney | 3:06.98 |
29. | Arianna BEWICK | (91) | Bridge O Don | 3:07.16 |
30. | Fiona ANDERSON | (93) | Bridge O Don | 3:07.84 |
Final Girls 10/12 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Aberdeen Dol | 2:36.27 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 2:40.92 |
3. | Janis MACDONALD | (92) | Inverness | 2:50.54 |
4. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:51.10 |
5. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:52.34 |
6. | Rachael GREEN | (91) | Aberdeen Dol | 2:53.98 |
7. | Rebekah COWIE | (92) | Buckie | 2:54.06 |
8. | Keaton IRVINE | (91) | Banchory | 2:54.49 |
Final Girls 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 2:23.91 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 2:31.80 |
3. | Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | 2:33.36 |
4. | Isabel LAFARGUE | (89) | Aberdeen Dol | 2:38.34 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:41.55 |
6. | Rachel ANDREW | (89) | Inverness | 2:42.21 |
7. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 2:42.51 |
8. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:47.02 |
Heats (Declared Winners) Girls 10/12 Years 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Eleanor BROOKE | (91) | Bucksburn | 5:36.57 |
2. | Morven SHUTTLEWORTH | (91) | Thurso | 6:08.73 |
3. | Jenny ASH | (91) | Inverness | 6:08.95 |
4. | Hazel Mackay | (91) | Upper Deesid | 6:18.16 |
5. | Rachel WOOD | (93) | Bucksburn | 6:20.25 |
6. | Rachael Firth | (91) | Upper Deesid | 7:04.74 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | Garioch | 5:01.58 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Dyce | 5:22.77 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | Westhill | 5:36.18 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Cults Otter | 5:37.91 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 5:40.79 |
6. | Catherine STEWART | (89) | Banchory | 5:44.42 |
7. | Natalie WONG | (89) | Cults Otter | 5:47.18 |
8. | Emma MOORE | (90) | Bridge O Don | 5:50.38 |
9. | Laura MURCHIE | (90) | Westhill | 5:55.18 |
10. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:55.19 |
11. | Rebecca THOMSON | (89) | Bridge O Don | 5:56.89 |
12. | Morven ALEXANDER | (90) | Aberdeen Dol | 5:59.24 |
13. | Lucy HARRIGNTON | (90) | Aberdeen Dol | 5:59.90 |
14. | Jill MCGRORY | (90) | Bucksburn | 6:23.66 |
| Carrie SIMPSON | (90) | Aberdeen Dol | DNF |
| Katy PRIMAVESI | (90) | Cults Otter | DIS T 10L. |
Scottish Swim Meet Results Service