Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 25.59 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 26.12 |
3. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 26.58 |
4. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 26.78 |
5. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 26.83 |
6. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 26.88 |
7. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 27.21 |
8. | John EASTON | (89) | South Aberde | 28.05 |
9. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 28.24 |
10. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 28.29 |
11. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 28.56 |
12. | George STEWART | (89) | Ythan | 28.61 |
13. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 28.65 |
14. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 28.67 |
15. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 28.70 |
16. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 28.94 |
17. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 29.00 |
18. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 29.58 |
19. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 29.93 |
20. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 30.27 |
21. | James BUTHLAY | (88) | Co Aberdeen | 30.63 |
22. | Nicholas PATIENCE | (88) | South Aberde | 31.27 |
23. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 31.31 |
24. | Ewan SMITH | (90) | Monifieth | 31.44 |
25. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 31.50 |
26. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 31.62 |
27. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 31.64 |
28. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 31.69 |
29. | Blair GORDON | (90) | South Aberde | 31.99 |
30. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 32.15 |
31. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 32.40 |
32. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 32.56 |
33. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 32.80 |
34. | John JONES | (90) | Bonn Accord | 33.14 |
35. | Richard PRESTON | (90) | South Aberde | 33.64 |
36. | Neil LESLIE | (90) | South Aberde | 33.71 |
37. | Blair BELLAMY | (90) | Aberdeen | 33.78 |
38. | Joeeph SENIOR | (91) | Ythan | 33.79 |
39. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 33.89 |
40. | James HIGGINS | (90) | Elgin | 34.15 |
41. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 34.17 |
42. | Fred WRIGHT | (91) | South Aberde | 34.27 |
43. | Luke BROWN | (91) | South Aberde | 34.39 |
44. | Jamie SMITH | (90) | Bridge O Don | 35.43 |
45. | Fraser WILSON | (91) | Elgin | 36.20 |
46. | Jamie LITTLER | (91) | South Aberde | 36.30 |
47. | Andrew WYNESS | (88) | Bonn Accord | 37.64 |
| Callum SCOTT | (89) | South Aberde | DIS ST |
| Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | DIS ST |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m. FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum PILKINGTON | (91) | South Aberde | 2:24.94 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:28.43 |
3. | Matthew TRAIL | (91) | Co Aberdeen | 2:30.58 |
4. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 2:32.94 |
5. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 2:33.11 |
6. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 2:35.05 |
7. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 2:35.84 |
8. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 2:36.75 |
9. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:37.20 |
10. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:37.45 |
11. | Michael CALDWELL | (91) | South Aberde | 2:39.73 |
12. | Conan COOPER | (92) | Co Aberdeen | 2:43.57 |
13. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 2:46.17 |
14. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 2:48.93 |
15. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 2:49.49 |
16. | John BRUCE | (91) | Peterhead | 2:53.21 |
17. | Jamie LITTLER | (91) | South Aberde | 2:56.35 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | 2:13.38 |
2. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 2:14.95 |
3. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 2:18.70 |
4. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 2:21.49 |
5. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 2:23.41 |
6. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 2:24.45 |
7. | Euan CHEYNE | (90) | South Aberde | 2:26.75 |
8. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:27.28 |
9. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 2:28.54 |
10. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:28.96 |
11. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 2:29.73 |
12. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 2:29.89 |
13. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 2:30.89 |
14. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 2:32.68 |
15. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 2:35.05 |
16. | Blair GORDON | (90) | South Aberde | 2:37.31 |
17. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 2:37.68 |
18. | Blair BELLAMY | (90) | Aberdeen | 2:42.15 |
19. | Neil LESLIE | (90) | South Aberde | 2:43.43 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:02.83 |
2. | Adrian O NEILL | (89) | Co Aberdeen | 2:02.94 |
3. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 2:07.14 |
4. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 2:07.71 |
5. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:11.44 |
6. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:12.26 |
7. | Ryan M UTSLER | (89) | South Aberde | 2:13.30 |
8. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:13.41 |
9. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 2:16.04 |
10. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 2:18.71 |
11. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:19.87 |
12. | David AUGUST | (89) | Montrose | 2:22.84 |
13. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 2:23.03 |
14. | Michael SMITH | (89) | South Aberde | 2:25.12 |
15. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 2:25.72 |
16. | Craig ROBERTSON | (89) | Eastkilbride | 2:28.44 |
17. | Callum SCOTT | (89) | South Aberde | 2:30.53 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 2:00.75 |
2. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 2:01.11 |
3. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 2:05.91 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:08.20 |
5. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 2:09.60 |
6. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 2:18.44 |
7. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:19.57 |
8. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 2:23.52 |
9. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 2:25.05 |
10. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:25.51 |
11. | David FRENCH | (88) | Deveron | 2:29.13 |
12. | James BUTHLAY | (88) | Co Aberdeen | 2:33.68 |
13. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 2:35.80 |
14. | Nicholas PATIENCE | (88) | South Aberde | 2:35.99 |
15. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 2:39.24 |
16. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 2:39.32 |
Heats (Declared Winners) Boys 12/15 Years 400m Freestyle
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 4:17.36 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 4:21.60 |
3. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 4:27.36 |
4. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 4:33.69 |
5. | Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | 4:35.53 |
6. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 4:36.02 |
7. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 4:40.99 |
8. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 4:42.70 |
9. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 4:42.84 |
10. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 4:42.91 |
11. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 4:43.90 |
12. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 4:45.83 |
13. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 4:46.19 |
14. | John EASTON | (89) | South Aberde | 4:46.21 |
15. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 4:51.29 |
16. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 4:51.64 |
17. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 4:53.96 |
18. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 4:57.44 |
19. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 4:58.22 |
20. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 5:01.90 |
21. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 5:05.06 |
22. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 5:06.33 |
23. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 5:06.66 |
24. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 5:07.21 |
25. | Matthew TRAIL | (91) | Co Aberdeen | 5:10.45 |
26. | David FRENCH | (88) | Deveron | 5:11.35 |
27. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:16.63 |
28. | Callum PILKINGTON | (91) | South Aberde | 5:18.60 |
29. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 5:19.26 |
30. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 5:22.55 |
31. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 5:24.36 |
32. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 5:25.90 |
33. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 5:27.65 |
34. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 5:31.31 |
35. | Michael CALDWELL | (91) | South Aberde | 5:39.34 |
36. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 5:39.50 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matthew TRAIL | (91) | Co Aberdeen | 5:10.45 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:16.63 |
3. | Callum PILKINGTON | (91) | South Aberde | 5:18.60 |
4. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 5:22.55 |
5. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 5:24.36 |
6. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 5:25.90 |
7. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 5:27.65 |
8. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 5:31.31 |
9. | Michael CALDWELL | (91) | South Aberde | 5:39.34 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | 4:35.53 |
2. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 4:45.83 |
3. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 4:51.29 |
4. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 4:51.64 |
5. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 4:57.44 |
6. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 4:58.22 |
7. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 5:05.06 |
8. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 5:07.21 |
9. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 5:19.26 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 4:36.02 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 4:40.99 |
3. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 4:42.84 |
4. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 4:42.91 |
5. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 4:46.19 |
6. | John EASTON | (89) | South Aberde | 4:46.21 |
7. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 5:01.90 |
8. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 5:06.66 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 4:17.36 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 4:21.60 |
3. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 4:27.36 |
4. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 4:33.69 |
5. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 4:42.70 |
6. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 4:43.90 |
7. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 4:53.96 |
8. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 5:06.33 |
9. | David FRENCH | (88) | Deveron | 5:11.35 |
10. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 5:39.50 |
Final Boys 12/15 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 57.49 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 58.47 |
3. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 59.75 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 1:01.46 |
5. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 1:01.60 |
6. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 1:04.08 |
Final Boys 12/15 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 57.49 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 58.47 |
3. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 59.75 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 1:01.46 |
5. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 1:01.60 |
6. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 1:04.08 |
Final Boys 12/15 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 57.49 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 58.47 |
3. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 59.75 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 1:01.46 |
5. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 1:01.60 |
6. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 1:04.08 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 1500m.FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 20:27.86 |
2. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 20:37.46 |
3. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 21:13.70 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | 18:18.46 |
2. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 19:24.78 |
3. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 20:10.75 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 16:43.52 |
2. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 18:21.73 |
3. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 19:04.95 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 16:40.04 |
2. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 17:35.25 |
3. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 18:05.01 |
Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 32.32 |
2. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 33.13 |
3. | Jamie MACLEOD | (88) | Montrose | 33.81 |
4. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 34.05 |
5. | John EASTON | (89) | South Aberde | 35.58 |
6. | David AUGUST | (89) | Montrose | 35.69 |
7. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 35.88 |
8. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 36.14 |
9. | Callum SCOTT | (89) | South Aberde | 36.92 |
10. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 37.28 |
11. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 38.19 |
12. | George STEWART | (89) | Ythan | 38.58 |
13. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 38.65 |
14. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 39.06 |
15. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 39.14 |
16. | Nicholas PATIENCE | (88) | South Aberde | 39.35 |
17. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 39.45 |
18. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 39.70 |
19. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 40.94 |
20. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 41.39 |
21. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 41.98 |
22. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 42.54 |
23. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 42.81 |
24. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 43.00 |
25. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 43.42 |
26. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 43.43 |
27. | John JONES | (90) | Bonn Accord | 43.48 |
28. | Jamie SMITH | (90) | Bridge O Don | 43.83 |
29. | Neil LESLIE | (90) | South Aberde | 43.90 |
30. | Neil WALKER | (91) | Bonn Accord | 44.08 |
31. | Richard PRESTON | (90) | South Aberde | 44.09 |
32. | Matthew McWILLIAM | (91) | Ythan | 44.47 |
33. | James HIGGINS | (90) | Elgin | 44.54 |
34. | Matthew TRAIL | (91) | Co Aberdeen | 44.55 |
35. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 45.41 |
36. | Derek STEWART | (91) | South Aberde | 45.49 |
37. | Joeeph SENIOR | (91) | Ythan | 45.57 |
38. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 45.75 |
39. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 46.03 |
40. | Blair BELLAMY | (90) | Aberdeen | 47.60 |
40. | Jamie LITTLER | (91) | South Aberde | 47.60 |
42. | David HOCKRIDGE | (91) | South Aberde | 48.41 |
43. | Fraser WILSON | (91) | Elgin | 50.07 |
44. | Andrew WYNESS | (88) | Bonn Accord | 50.22 |
| David CLEMENTS | (88) | Ythan | DIS ST |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 Years 200m BREASTSTROKE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 2:54.39 |
2. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 3:01.69 |
3. | Callum PILKINGTON | (91) | South Aberde | 3:05.46 |
4. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 3:09.29 |
5. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 3:18.64 |
6. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 3:18.78 |
7. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 3:21.76 |
8. | Cameron McKENZIE | (92) | Co Aberdeen | 3:22.25 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 2:56.63 |
2. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 3:03.35 |
3. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 3:05.88 |
4. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 3:07.71 |
5. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 3:09.73 |
6. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 3:10.28 |
7. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 3:10.81 |
8. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 3:11.61 |
9. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 3:12.20 |
10. | Euan CHEYNE | (90) | South Aberde | 3:14.30 |
11. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 3:18.62 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:38.59 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 2:45.12 |
3. | Adrian O NEILL | (89) | Co Aberdeen | 2:46.08 |
4. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 2:52.55 |
5. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 2:53.20 |
6. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:53.80 |
7. | David AUGUST | (89) | Montrose | 2:57.10 |
8. | Callum SCOTT | (89) | South Aberde | 3:06.47 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jamie MACLEOD | (88) | Montrose | 2:35.71 |
2. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:50.34 |
3. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:51.59 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:52.30 |
4. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 2:52.30 |
6. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 3:01.49 |
7. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 3:06.97 |
8. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 3:08.61 |
9. | Nicholas PATIENCE | (88) | South Aberde | 3:19.93 |
10. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 3:22.16 |
Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 26.92 |
2. | Adrian O NEILL | (89) | Co Aberdeen | 28.31 |
3. | Stuart AIRZEE | (89) | South Aberde | 28.99 |
4. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 29.19 |
5. | Peter McCUE | (89) | Co Aberdeen | 29.80 |
6. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 29.93 |
7. | Ryan M UTSLER | (89) | South Aberde | 30.01 |
8. | Jamie MACLEOD | (88) | Montrose | 30.13 |
9. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 30.85 |
10. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 30.89 |
11. | John EASTON | (89) | South Aberde | 31.02 |
12. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 31.18 |
13. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 31.57 |
14. | George STEWART | (89) | Ythan | 31.64 |
15. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 32.13 |
16. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 32.37 |
17. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 32.58 |
18. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 33.47 |
19. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 35.62 |
20. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 35.88 |
21. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 36.61 |
22. | Matthew TRAIL | (91) | Co Aberdeen | 36.72 |
23. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 36.77 |
24. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 37.98 |
25. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 38.08 |
26. | Blair GORDON | (90) | South Aberde | 38.14 |
27. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 38.44 |
28. | Richard PRESTON | (90) | South Aberde | 38.48 |
29. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 39.02 |
30. | Owen KNOWLES | (88) | South Aberde | 40.14 |
31. | Joeeph SENIOR | (91) | Ythan | 42.81 |
32. | Neil LESLIE | (90) | South Aberde | 43.10 |
33. | Christopher ALDERTON | (90) | South Aberde | 45.86 |
34. | Jamie LITTLER | (91) | South Aberde | 47.11 |
35. | Andrew WYNESS | (88) | Bonn Accord | 48.35 |
36. | Fraser WILSON | (91) | Elgin | 48.53 |
| Jack SUMMERS | (91) | Elgin | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 Years 200m BUTTERFLY
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:49.74 |
2. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 3:17.93 |
3. | Michael CALDWELL | (91) | South Aberde | 3:22.34 |
4. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 3:22.46 |
5. | Callum PILKINGTON | (91) | South Aberde | 3:23.22 |
6. | Luke BROWN | (91) | South Aberde | 3:30.15 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 2:37.65 |
2. | Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | 2:39.66 |
3. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 2:51.31 |
4. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 2:51.49 |
5. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:53.44 |
6. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 2:54.48 |
7. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 2:57.66 |
8. | Euan CHEYNE | (90) | South Aberde | 2:59.72 |
9. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 2:59.86 |
10. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 3:16.43 |
11. | Richard PRESTON | (90) | South Aberde | 3:17.29 |
12. | Blair GORDON | (90) | South Aberde | 3:23.42 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:15.56 |
2. | Adrian O NEILL | (89) | Co Aberdeen | 2:20.60 |
3. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 2:43.53 |
4. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:43.62 |
5. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:53.52 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:30.37 |
2. | Jamie MACLEOD | (88) | Montrose | 2:31.71 |
3. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 3:24.73 |
Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 29.33 |
2. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 30.31 |
3. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 30.36 |
4. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 31.74 |
5. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 31.85 |
6. | Adrian O NEILL | (89) | Co Aberdeen | 31.99 |
7. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 32.24 |
8. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 32.46 |
9. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 32.54 |
10. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 32.71 |
10. | John EASTON | (89) | South Aberde | 32.71 |
12. | Ryan M UTSLER | (89) | South Aberde | 32.79 |
13. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 33.19 |
14. | George STEWART | (89) | Ythan | 33.30 |
15. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 33.62 |
16. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 34.27 |
17. | David AUGUST | (89) | Montrose | 34.32 |
18. | Callum SCOTT | (89) | South Aberde | 34.44 |
19. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 34.62 |
20. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 34.63 |
21. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 34.80 |
22. | James BUTHLAY | (88) | Co Aberdeen | 34.85 |
23. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 36.15 |
24. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 36.37 |
25. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 36.44 |
26. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 36.71 |
27. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 37.13 |
28. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 37.44 |
29. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 37.87 |
30. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 38.40 |
31. | John JONES | (90) | Bonn Accord | 38.42 |
32. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 38.44 |
33. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 38.46 |
34. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 38.64 |
35. | Neil LESLIE | (90) | South Aberde | 39.52 |
36. | Fred WRIGHT | (91) | South Aberde | 40.68 |
37. | Blair BELLAMY | (90) | Aberdeen | 41.03 |
38. | James HIGGINS | (90) | Elgin | 41.21 |
39. | David HOCKRIDGE | (91) | South Aberde | 43.48 |
40. | Jamie LITTLER | (91) | South Aberde | 46.37 |
41. | Andrew WYNESS | (88) | Bonn Accord | 46.85 |
42. | Fraser WILSON | (91) | Elgin | 47.85 |
| Ewan SMITH | (90) | Monifieth | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m.BACKSTROKE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jack SUMMERS | (91) | Elgin | 2:46.31 |
2. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 2:47.15 |
3. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:47.22 |
4. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 2:47.92 |
5. | Dominic WILSON | (91) | Co Aberdeen | 2:51.55 |
6. | Conan COOPER | (92) | Co Aberdeen | 2:55.99 |
7. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 2:56.34 |
8. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 2:58.42 |
9. | Luke BROWN | (91) | South Aberde | 3:00.39 |
10. | Joeeph SENIOR | (91) | Ythan | 3:03.72 |
11. | Michael CALDWELL | (91) | South Aberde | 3:09.22 |
12. | Matthew McWILLIAM | (91) | Ythan | 3:10.79 |
13. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 3:13.93 |
| Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | DIS T 3L. |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | 2:28.39 |
2. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 2:36.40 |
3. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 2:36.42 |
4. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 2:36.88 |
5. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 2:38.94 |
6. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 2:39.26 |
7. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 2:39.78 |
8. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 2:40.73 |
9. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:42.70 |
10. | Euan CHEYNE | (90) | South Aberde | 2:45.47 |
11. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 2:46.17 |
12. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 2:48.20 |
13. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 2:50.22 |
14. | Blair GORDON | (90) | South Aberde | 2:52.06 |
15. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 2:52.57 |
16. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:55.52 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:19.02 |
2. | Adrian O NEILL | (89) | Co Aberdeen | 2:19.71 |
3. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 2:28.35 |
4. | Stuart AIRZEE | (89) | South Aberde | 2:29.06 |
5. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:29.58 |
6. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:31.15 |
7. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 2:34.94 |
8. | Ryan M UTSLER | (89) | South Aberde | 2:35.00 |
9. | George STEWART | (89) | Ythan | 2:36.75 |
10. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 2:38.92 |
11. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:42.66 |
12. | Craig ROBERTSON | (89) | Eastkilbride | 2:44.52 |
13. | Steven HOUSTON | (90) | Elgin | 2:49.91 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 2:18.49 |
2. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:24.07 |
3. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 2:27.46 |
4. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 2:33.75 |
5. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:37.56 |
6. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:38.64 |
7. | David FRENCH | (88) | Deveron | 2:41.79 |
8. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 2:42.33 |
9. | James BUTHLAY | (88) | Co Aberdeen | 2:45.73 |
10. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 2:47.16 |
11. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 2:51.62 |
12. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 3:02.14 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m.IND.MEDLEY
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 2:44.54 |
2. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 2:49.08 |
3. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 2:51.33 |
4. | Michael CLEMENTS | (91) | Ythan | 2:51.72 |
5. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 2:52.47 |
6. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 2:55.10 |
7. | Jonas WHITEHEAD | (91) | South Aberde | 2:55.47 |
8. | Michael CALDWELL | (91) | South Aberde | 3:04.14 |
9. | Luke BROWN | (91) | South Aberde | 3:06.72 |
10. | Joeeph SENIOR | (91) | Ythan | 3:09.19 |
11. | Christopher TAIT | (91) | Peterhead | 3:10.46 |
12. | Conan COOPER | (92) | Co Aberdeen | 3:10.74 |
| Jack SUMMERS | (91) | Elgin | DIS SL 3L. |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 2:36.57 |
2. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 2:37.58 |
3. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 2:39.14 |
4. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 2:42.25 |
5. | Kent ZHANG | (90) | Co Aberdeen | 2:42.85 |
6. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:44.54 |
7. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 2:45.60 |
8. | Euan CHEYNE | (90) | South Aberde | 2:46.09 |
9. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 2:46.12 |
10. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 2:48.00 |
11. | Alastair HAYNES | (90) | Forres | 2:49.78 |
12. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 2:51.28 |
13. | Joe DONALDSON | (90) | Elgin | 2:52.83 |
14. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 2:53.06 |
15. | Jonathan TROUT | (90) | Inverness | 2:57.24 |
| Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | DIS SA 4L. |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:24.29 |
2. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 2:27.00 |
3. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 2:28.79 |
4. | Ryan M UTSLER | (89) | South Aberde | 2:30.04 |
5. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:30.91 |
6. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 2:31.81 |
7. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:33.11 |
8. | Alastair HONEY | (89) | Co Aberdeen | 2:38.57 |
9. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:40.06 |
10. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 2:40.30 |
11. | Peter McCUE | (89) | Co Aberdeen | 2:42.07 |
12. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 2:47.81 |
13. | Michael SMITH | (89) | South Aberde | 2:48.21 |
14. | Callum SCOTT | (89) | South Aberde | 2:51.33 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 2:17.63 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 2:19.40 |
3. | Jamie MACLEOD | (88) | Montrose | 2:27.96 |
4. | Ross LUMSDEN | (88) | South Aberde | 2:28.89 |
5. | Drew TROUT | (88) | Inverness | 2:31.31 |
6. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:36.20 |
7. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 2:37.62 |
8. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:38.61 |
9. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 2:40.47 |
10. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:43.46 |
11. | Gordon ESSLEMONT | (88) | South Aberde | 2:45.56 |
12. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 2:48.90 |
13. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 2:57.84 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 400m.IND.MEDLEY
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ryan HARRISON | (91) | Peterhead | 5:46.67 |
2. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 5:49.42 |
3. | Russell THOM | (91) | Co Aberdeen | 5:50.90 |
4. | Bas BRAUN | (91) | Co Aberdeen | 6:22.30 |
5. | Mark CAMPBELL | (91) | Peterhead | 6:28.59 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 5:28.40 |
2. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 5:36.34 |
3. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 5:43.44 |
4. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 5:46.85 |
5. | Andrew DICKSON | (90) | Lanark | 5:50.22 |
6. | Oliver DUNCAN | (90) | South Aberde | 5:51.22 |
7. | Euan CHEYNE | (90) | South Aberde | 5:52.85 |
8. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 5:53.35 |
| Fraser SMITH | (90) | Eastkilbride | DIS SL 5L. |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 5:12.48 |
2. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 5:12.93 |
3. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 5:32.10 |
4. | Callum WILKINSON | (89) | Eastkilbride | 5:34.35 |
5. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 5:37.64 |
6. | Craig ROBERTSON | (89) | Eastkilbride | 5:56.54 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kyle O Neill | (88) | Co Aberdeen | 4:53.90 |
2. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 5:04.71 |
3. | Jamie MACLEOD | (88) | Montrose | 5:10.46 |
4. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 5:29.18 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 29.42 |
2. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 29.86 |
3. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 30.62 |
4. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 30.96 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 31.03 |
6. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 31.17 |
7. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 31.32 |
8. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 31.43 |
9. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 31.61 |
10. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | South Aberde | 31.90 |
11. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 32.06 |
12. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 32.11 |
13. | Dawn CHESSOR | (90) | Ythan | 32.18 |
14. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 32.21 |
15. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 32.22 |
16. | Melisa TAWSE | (90) | Ythan | 32.45 |
17. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 32.67 |
18. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 32.68 |
19. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 32.72 |
20. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 32.74 |
21. | Rachel BLACK | (89) | Montrose | 32.85 |
22. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 32.90 |
23. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 33.00 |
24. | Meriel CLUNAS | (90) | Bonn Accord | 33.11 |
25. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 33.17 |
26. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 33.31 |
27. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 33.35 |
28. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 33.44 |
29. | Marlies NICHOLLS | (90) | Montrose | 33.57 |
30. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 33.63 |
31. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 33.66 |
32. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 33.73 |
33. | Eva LEONARD | (90) | South Aberde | 34.14 |
34. | Margaret TOUGH | (89) | Bridge O Don | 34.23 |
35. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 34.41 |
36. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 34.45 |
37. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 34.61 |
38. | Rachael DALGARNT | (89) | South Aberde | 34.76 |
39. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 35.09 |
40. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 35.15 |
41. | Lauren RENNIE | (89) | Co Aberdeen | 35.23 |
42. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 35.39 |
43. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 35.42 |
44. | Gemma MCCALLUM | (90) | Montrose | 35.53 |
45. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 35.58 |
46. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 35.63 |
47. | Kate GIBSON | (91) | South Aberde | 35.77 |
48. | Rachel HOWARTH | (91) | South Aberde | 35.80 |
48. | Kirsty McKenzie | (92) | Elgin | 35.80 |
50. | Sarah RENNIE | (92) | South Aberde | 36.28 |
51. | Rachel PIRIE | (92) | Bonn Accord | 36.39 |
52. | Jeanna GORDON | (92) | South Aberde | 36.93 |
53. | Kayleigh MILNE | (91) | South Aberde | 37.01 |
54. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 38.15 |
55. | Fiona GUINEE | (92) | South Aberde | 38.25 |
56. | Lauren MITCHELL | (91) | Montrose | 38.33 |
57. | Lindsey ACKERS | (92) | South Aberde | 38.39 |
58. | Harriet LIDDICOTT | (92) | South Aberde | 38.59 |
59. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 38.83 |
60. | Laura JACK | (92) | South Aberde | 39.03 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m. FREESTYLE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 2:38.79 |
2. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 2:40.76 |
3. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 2:40.78 |
4. | Kirsty McKenzie | (92) | Elgin | 2:42.89 |
5. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 2:43.11 |
6. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 2:44.21 |
7. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 2:44.54 |
8. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 2:45.74 |
9. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 2:46.24 |
10. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 2:47.26 |
11. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 2:51.34 |
12. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 2:51.37 |
13. | Lindsey ACKERS | (92) | South Aberde | 2:54.12 |
14. | Sarah RENNIE | (92) | South Aberde | 2:54.82 |
15. | Rachel PIRIE | (92) | Bonn Accord | 2:58.24 |
16. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 3:01.86 |
17. | Jill MACRAE | (92) | Co Aberdeen | 3:05.39 |
18. | Jeanna GORDON | (92) | South Aberde | 3:05.98 |
19. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 3:17.47 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 2:18.98 |
2. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 2:26.50 |
3. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 2:28.46 |
4. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 2:30.88 |
5. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:30.89 |
6. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:33.14 |
7. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 2:34.21 |
8. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 2:34.63 |
9. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 2:34.95 |
10. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 2:36.18 |
11. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 2:39.26 |
12. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 2:40.68 |
13. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 2:40.77 |
14. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:41.29 |
15. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:42.16 |
16. | Alisa HILL | (91) | Co Aberdeen | 2:42.65 |
17. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 2:45.02 |
18. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 2:45.22 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 2:13.49 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:20.79 |
3. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:26.67 |
4. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 2:26.91 |
5. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 2:27.46 |
6. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 2:28.93 |
7. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 2:29.21 |
8. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 2:29.71 |
9. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 2:29.88 |
10. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 2:31.56 |
11. | Kimberly SUMMERS | (90) | Peterhead | 2:31.71 |
12. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 2:34.26 |
13. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 2:35.49 |
14. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 2:38.19 |
15. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 2:42.10 |
16. | Dawn CHESSOR | (90) | Ythan | 2:46.84 |
| Jill McGRORY | (90) | Co Aberdeen | DIS ST |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:16.79 |
2. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 2:18.32 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:22.93 |
4. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:23.25 |
5. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 2:25.99 |
6. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 2:26.32 |
7. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 2:26.58 |
8. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 2:26.70 |
9. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:26.99 |
10. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 2:29.21 |
11. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:33.92 |
12. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 2:34.98 |
13. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 2:37.96 |
14. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:41.25 |
15. | Rachel BLACK | (89) | Montrose | 2:42.55 |
16. | Rachael DALGARNT | (89) | South Aberde | 2:51.66 |
17. | Jenna TIFFEN | (89) | Bonn Accord | 3:10.62 |
Heats (Declared Winners) Girls 11/14 Years 400m Freestyle
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 4:42.09 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 4:42.50 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 4:50.79 |
4. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 4:52.42 |
5. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 4:52.50 |
6. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 4:53.05 |
7. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 5:04.30 |
8. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:04.88 |
9. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 5:05.86 |
10. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 5:06.98 |
11. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 5:07.27 |
12. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 5:07.39 |
13. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 5:07.63 |
14. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 5:08.74 |
15. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 5:10.35 |
16. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 5:12.68 |
17. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 5:16.75 |
18. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 5:18.33 |
19. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 5:20.90 |
20. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 5:22.76 |
21. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 5:23.87 |
22. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 5:24.19 |
23. | Kimberly SUMMERS | (90) | Peterhead | 5:24.47 |
24. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 5:31.20 |
25. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 5:39.12 |
26. | Alisa HILL | (91) | Co Aberdeen | 5:40.15 |
27. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 5:40.60 |
28. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 5:41.88 |
29. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 5:50.63 |
30. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 5:51.92 |
31. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 6:02.38 |
32. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 6:03.35 |
33. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 6:09.58 |
34. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 6:09.98 |
35. | Rachel PIRIE | (92) | Bonn Accord | 6:14.33 |
36. | Jill MACRAE | (92) | Co Aberdeen | 6:47.09 |
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 5:39.12 |
2. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 5:41.88 |
3. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 5:50.63 |
4. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 5:51.92 |
5. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 6:02.38 |
6. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 6:03.35 |
7. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 6:09.58 |
8. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 6:09.98 |
9. | Rachel PIRIE | (92) | Bonn Accord | 6:14.33 |
10. | Jill MACRAE | (92) | Co Aberdeen | 6:47.09 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 4:52.42 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 5:04.30 |
3. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 5:05.86 |
4. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 5:22.76 |
5. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 5:23.87 |
6. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 5:24.19 |
7. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 5:31.20 |
8. | Alisa HILL | (91) | Co Aberdeen | 5:40.15 |
9. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 5:40.60 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 4:42.09 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 4:52.50 |
3. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:04.88 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 5:06.98 |
5. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 5:07.63 |
6. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 5:10.35 |
7. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 5:12.68 |
8. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 5:16.75 |
9. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 5:20.90 |
10. | Kimberly SUMMERS | (90) | Peterhead | 5:24.47 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 4:42.50 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 4:50.79 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 4:53.05 |
4. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 5:07.27 |
5. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 5:07.39 |
6. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 5:08.74 |
7. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 5:18.33 |
Final Girls 11/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 1:04.45 |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 1:04.45 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:06.02 |
4. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 1:06.75 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 1:07.41 |
6. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 1:08.56 |
Final Girls 11/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 1:04.45 |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 1:04.45 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:06.02 |
4. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 1:06.75 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 1:07.41 |
6. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 1:08.56 |
Final Girls 11/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 1:04.45 |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 1:04.45 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 1:06.02 |
4. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 1:06.75 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 1:07.41 |
6. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 1:08.56 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 800m.FREESTYLE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 12:08.20 |
2. | Matilda SEBIRE | (92) | South Aberde | 12:11.72 |
3. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 12:23.30 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 10:10.34 |
2. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 10:35.20 |
3. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 11:10.92 |
4. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 11:27.71 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 10:28.77 |
2. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 10:30.87 |
3. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 10:31.88 |
4. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 10:48.46 |
5. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 11:15.55 |
6. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 11:29.57 |
| Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | DNF |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 9:48.41 |
2. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 10:10.52 |
3. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 10:33.20 |
4. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 10:41.00 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 38.09 |
2. | Marlies NICHOLLS | (90) | Montrose | 39.46 |
3. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 39.90 |
4. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 40.23 |
5. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 40.49 |
6. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 40.52 |
7. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 40.53 |
8. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 40.62 |
9. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 40.80 |
10. | Melisa TAWSE | (90) | Ythan | 41.22 |
11. | Rachael DALGARNT | (89) | South Aberde | 41.69 |
12. | Gemma MCCALLUM | (90) | Montrose | 42.19 |
13. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 42.24 |
14. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 42.60 |
15. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 42.70 |
16. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 42.72 |
17. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 42.74 |
18. | Lauren RENNIE | (89) | Co Aberdeen | 42.85 |
19. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 42.86 |
20. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 42.92 |
21. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 43.05 |
22. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 43.43 |
23. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 43.51 |
24. | Meriel CLUNAS | (90) | Bonn Accord | 43.85 |
25. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 43.88 |
26. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | South Aberde | 44.00 |
27. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 44.33 |
28. | Jenna SMITH | (90) | Peterhead | 44.77 |
29. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 45.19 |
30. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 45.27 |
31. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 45.59 |
32. | Margaret TOUGH | (89) | Bridge O Don | 45.60 |
33. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 45.74 |
34. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 46.21 |
35. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 46.58 |
36. | Laura JACK | (92) | South Aberde | 46.65 |
37. | Rachel HOWARTH | (91) | South Aberde | 47.09 |
38. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 47.37 |
39. | Jenny AUGUST | (92) | Montrose | 47.44 |
40. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 47.67 |
41. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 47.98 |
42. | Kayleigh MILNE | (91) | South Aberde | 48.03 |
43. | Bonita WILL | (92) | Ythan | 48.11 |
44. | Kate GIBSON | (91) | South Aberde | 48.55 |
45. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 49.19 |
46. | Jeanna GORDON | (92) | South Aberde | 49.69 |
47. | Harriet LIDDICOTT | (92) | South Aberde | 49.98 |
48. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 50.84 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 Years 200m BREASTSTROKE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 3:15.85 |
2. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 3:17.19 |
3. | Carly FRASER | (92) | Peterhead | 3:29.05 |
4. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 3:29.46 |
5. | Kirsty McKenzie | (92) | Elgin | 3:30.76 |
6. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 3:33.20 |
7. | Laura JACK | (92) | South Aberde | 3:33.63 |
8. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 3:34.95 |
9. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 3:38.01 |
10. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 3:50.61 |
11. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 3:57.34 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 3:01.91 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:02.44 |
3. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 3:11.41 |
4. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 3:15.26 |
5. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 3:16.69 |
6. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 3:18.59 |
7. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 3:19.29 |
8. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 3:19.35 |
9. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 3:19.75 |
10. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 3:28.88 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 3:00.83 |
2. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 3:02.68 |
3. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 3:06.48 |
4. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 3:10.46 |
5. | Marlies NICHOLLS | (90) | Montrose | 3:10.50 |
6. | Melisa TAWSE | (90) | Ythan | 3:11.00 |
7. | Jill McGRORY | (90) | Co Aberdeen | 3:20.01 |
8. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 3:21.56 |
9. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 3:23.79 |
10. | Rachel MACRAE | (90) | Co Aberdeen | 3:25.67 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:49.97 |
2. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 3:00.25 |
3. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 3:03.59 |
4. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 3:05.67 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 3:06.93 |
6. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 3:08.73 |
7. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 3:10.47 |
8. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 3:11.11 |
9. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 3:11.49 |
10. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 3:13.07 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 32.08 |
2. | Dawn CHESSOR | (90) | Ythan | 32.89 |
3. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 34.16 |
3. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 34.16 |
5. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 34.37 |
6. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 34.40 |
7. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 34.61 |
8. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 34.63 |
9. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 34.68 |
10. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 35.07 |
11. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 35.13 |
12. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 35.20 |
13. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | South Aberde | 35.66 |
14. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 35.98 |
14. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 35.98 |
16. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 36.53 |
17. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 36.62 |
18. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 36.97 |
19. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 37.04 |
20. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 37.19 |
21. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 37.29 |
22. | Marlies NICHOLLS | (90) | Montrose | 37.36 |
23. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 37.52 |
24. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 37.59 |
25. | Melisa TAWSE | (90) | Ythan | 37.86 |
26. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 37.94 |
26. | Rachel BLACK | (89) | Montrose | 37.94 |
28. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 38.19 |
28. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 38.19 |
30. | Rachael DAVIDSON | (91) | Bridge O Don | 38.35 |
31. | Megan McWATT | (91) | Elgin | 38.60 |
32. | Margaret TOUGH | (89) | Bridge O Don | 38.77 |
33. | Leah SMEDLEY | (90) | Ythan | 38.94 |
34. | Lauren RENNIE | (89) | Co Aberdeen | 38.95 |
35. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 39.36 |
36. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 39.53 |
37. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 42.32 |
38. | Sarah RENNIE | (92) | South Aberde | 42.61 |
39. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 42.64 |
40. | Becky STEWART | (92) | Ythan | 42.87 |
41. | Jenny AUGUST | (92) | Montrose | 43.64 |
| Gemma MCCALLUM | (90) | Montrose | DIS FI |
| Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | DIS ST |
| Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Girls 11/14 Years 200m Butterfly
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matilda SEBIRE | (92) | South Aberde | 3:09.86 |
2. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 3:32.52 |
3. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 3:40.11 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:33.75 |
2. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:54.82 |
3. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 2:56.73 |
4. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 3:01.40 |
5. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 3:10.22 |
6. | Jill McGRORY | (90) | Co Aberdeen | 3:21.60 |
7. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 3:25.52 |
8. | Leah SMEDLEY | (90) | Ythan | 3:31.13 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:08.21 |
2. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 3:08.88 |
3. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | South Aberde | 3:09.75 |
4. | Fiona THOMPSON | (91) | Monifieth | 3:19.78 |
5. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 3:23.94 |
6. | Rachael DAVIDSON | (91) | Bridge O Don | 3:25.40 |
7. | Lisa TIFFEN | (91) | Bonn Accord | 3:37.53 |
| Claire PROCTOR | (92) | Forres | DNF |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:43.78 |
2. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:45.41 |
3. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:52.68 |
4. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 2:55.61 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 3:07.94 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 33.52 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 34.29 |
3. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 34.65 |
4. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 34.76 |
5. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 35.17 |
6. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 35.60 |
7. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 35.68 |
8. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 36.09 |
9. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 36.25 |
10. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | South Aberde | 36.27 |
11. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 36.39 |
12. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 36.79 |
13. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 37.26 |
14. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 37.56 |
15. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 37.82 |
16. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 38.01 |
17. | Leah SMEDLEY | (90) | Ythan | 38.24 |
18. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 38.31 |
19. | Lauren RENNIE | (89) | Co Aberdeen | 38.36 |
19. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 38.36 |
21. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 38.40 |
22. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 38.44 |
23. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 38.54 |
24. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 38.70 |
25. | Margaret TOUGH | (89) | Bridge O Don | 39.02 |
26. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 39.40 |
26. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 39.40 |
28. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 39.84 |
29. | Gemma MCCALLUM | (90) | Montrose | 40.07 |
30. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 40.16 |
31. | Sarah RENNIE | (92) | South Aberde | 40.28 |
32. | Kate GIBSON | (91) | South Aberde | 40.60 |
33. | Rachael DALGARNT | (89) | South Aberde | 41.29 |
34. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 41.30 |
35. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 41.41 |
36. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 41.43 |
37. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 41.45 |
38. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 41.60 |
39. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 42.60 |
40. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 42.62 |
41. | Jeanna GORDON | (92) | South Aberde | 42.96 |
42. | Rachel HOWARTH | (91) | South Aberde | 43.01 |
43. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 43.21 |
44. | Harriet LIDDICOTT | (92) | South Aberde | 43.53 |
45. | Jenny AUGUST | (92) | Montrose | 44.14 |
46. | Kayleigh MILNE | (91) | South Aberde | 44.52 |
47. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 47.02 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m.BACKSTROKE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 2:51.86 |
2. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 2:56.47 |
3. | Matilda SEBIRE | (92) | South Aberde | 2:58.18 |
4. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 2:59.76 |
5. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 3:00.62 |
6. | Sarah RENNIE | (92) | South Aberde | 3:03.27 |
7. | Christina JOHNSTON | (92) | Aberdeen | 3:05.07 |
8. | Emma EASTON | (92) | South Aberde | 3:09.02 |
9. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 3:09.08 |
10. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 3:17.59 |
11. | Jill MACRAE | (92) | Co Aberdeen | 3:21.24 |
12. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 3:22.34 |
| Jeanna GORDON | (92) | South Aberde | DIS SL 2L. |
| Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | DIS T 3L. |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 2:36.61 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 2:41.61 |
3. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:44.94 |
4. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 2:48.08 |
5. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 2:48.97 |
6. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:49.27 |
7. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:51.84 |
8. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 2:52.58 |
9. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 2:52.68 |
10. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:53.54 |
11. | Christina DINNIE | (91) | South Aberde | 2:53.80 |
12. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 2:55.74 |
13. | Rhianna STEWART | (91) | Co Aberdeen | 2:57.22 |
14. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 2:57.94 |
15. | Alisa HILL | (91) | Co Aberdeen | 2:58.74 |
16. | Sarah ANDERSON | (91) | Bridge O Don | 3:00.24 |
17. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 3:01.04 |
18. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 3:05.41 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 2:29.83 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:32.03 |
3. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 2:41.75 |
4. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 2:41.95 |
5. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 2:44.52 |
6. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 2:44.84 |
7. | Jill McGRORY | (90) | Co Aberdeen | 2:45.99 |
8. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 2:48.15 |
9. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 2:48.55 |
10. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 2:49.08 |
11. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 2:50.02 |
12. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 2:51.11 |
13. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 2:51.39 |
14. | Kimberly SUMMERS | (90) | Peterhead | 2:54.24 |
15. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 3:01.17 |
16. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 3:07.73 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 2:31.00 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:33.76 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:38.18 |
4. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:38.62 |
5. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 2:39.80 |
6. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:41.39 |
7. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:42.38 |
8. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 2:44.04 |
9. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 2:51.11 |
10. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 2:52.10 |
11. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 2:53.68 |
12. | Lauren RENNIE | (89) | Co Aberdeen | 3:00.11 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Katherine SIMPSON | (92) | Aberdeen | 3:00.24 |
2. | Julia FLEMING | (92) | Co Aberdeen | 3:02.66 |
3. | Eleanor DUNCAN | (92) | Forres | 3:03.64 |
4. | Isla MACKENZIE | (92) | South Aberde | 3:03.72 |
5. | Matilda SEBIRE | (92) | South Aberde | 3:04.50 |
6. | Lori CONNELL | (92) | Elgin | 3:04.55 |
7. | Erin BURKE | (92) | Aberdeen | 3:06.81 |
8. | Fiona ANDERSON | (93) | Co Aberdeen | 3:09.78 |
9. | Susan McINTOSH | (92) | Ythan | 3:10.14 |
10. | Sarah RENNIE | (92) | South Aberde | 3:12.10 |
11. | Jill MACRAE | (92) | Co Aberdeen | 3:21.98 |
12. | Joanna BUFFIN | (92) | South Aberde | 3:26.56 |
13. | Caroline ESSLEMONT | (92) | South Aberde | 3:37.35 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 2:38.43 |
2. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 2:41.88 |
3. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 2:42.59 |
4. | Siobhan JOHNSTON | (91) | Peterhead | 2:53.18 |
5. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:54.21 |
6. | Kelli-Sue UTSLER | (91) | South Aberde | 2:55.12 |
7. | Rachael GREEN | (91) | Co Aberdeen | 2:55.54 |
8. | Rachael ADAM | (91) | South Aberde | 2:55.85 |
9. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:56.96 |
10. | Christina ANDERSON | (91) | Peterhead | 2:58.55 |
11. | Rachel WONG | (91) | Co Aberdeen | 2:58.84 |
12. | Nicola ROYAN | (91) | Forres | 2:59.36 |
13. | Catriona MACGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 3:01.00 |
14. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 3:03.39 |
15. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 3:10.15 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 2:32.87 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:36.10 |
3. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 2:40.59 |
4. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:46.00 |
5. | Siobhan McNALLY | (90) | Elgin | 2:48.07 |
6. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 2:48.84 |
7. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 2:50.62 |
8. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 2:54.60 |
9. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 2:55.08 |
10. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 2:55.37 |
11. | Marlies NICHOLLS | (90) | Montrose | 2:57.17 |
12. | Kimberly SUMMERS | (90) | Peterhead | 2:57.97 |
13. | Joanna REDMAN | (90) | Aberdeen | 2:58.89 |
14. | Rachel MACRAE | (90) | Co Aberdeen | 3:05.29 |
| Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | DIS T 2L. |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:32.17 |
2. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 2:38.93 |
3. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 2:41.99 |
4. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:42.14 |
5. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:42.90 |
6. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 2:44.15 |
7. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 2:45.04 |
8. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 2:45.07 |
9. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 2:45.15 |
10. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:46.96 |
11. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 2:51.11 |
12. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 2:51.45 |
13. | Gillian STEWART | (89) | Peterhead | 2:53.23 |
14. | Rachel BLACK | (89) | Montrose | 3:05.40 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 400m.IND.MEDLEY
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Matilda SEBIRE | (92) | South Aberde | 6:34.26 |
2. | Lauren HUNTER | (92) | Ythan | 6:39.28 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 5:44.35 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 5:46.73 |
3. | Lisa TIFFEN | (91) | Bonn Accord | 6:55.21 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Aberdeen | 5:16.76 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 5:22.95 |
3. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 5:37.58 |
4. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 5:50.29 |
5. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:52.21 |
6. | Laura MURCHIE | (90) | South Aberde | 5:59.55 |
7. | Morven ALEXANDER | (90) | Co Aberdeen | 6:00.21 |
8. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 6:02.87 |
9. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 6:07.58 |
10. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 6:10.77 |
11. | Jill McGRORY | (90) | Co Aberdeen | 6:17.11 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 5:19.76 |
2. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 5:36.56 |
3. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 5:43.59 |
4. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 5:43.80 |
5. | Kelly McINTOSH | (89) | Ythan | 5:49.41 |
6. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 5:49.96 |
7. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 5:54.29 |
8. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 5:59.57 |
Scottish Swim Meet Results Service