Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark MACKENZIE | (90) | Renfrew Bath | 2:10.64 |
2. | Derek HOEY | (89) | Aquanauts Li | 2:14.31 |
3. | Ross JOHNSTON | (90) | East Lothian | 2:23.93 |
4. | David PHILLIPS | (90) | Co Glasgow | 2:37.03 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 2:09.68 |
2. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:13.45 |
3. | Gavin McILROY | (90) | Sth Ayrshire | 2:15.05 |
4. | Cameron SHAW | (91) | Sth Ayrshire | 2:19.42 |
5. | Ross CAITHNESS | (90) | East Lothian | 2:21.68 |
6. | Andrew AITCHISON | (91) | Aquanauts Li | 2:21.77 |
7. | Tony CLARKE | (91) | Aquanauts Li | 2:33.27 |
8. | Adam POWIS | (91) | N Ayrshire | 2:34.08 |
9. | Andrew THOMSON | (91) | Renfrew Bath | 2:36.10 |
10. | Daniel KAY | (91) | East Lothian | 2:44.01 |
11. | Shane MORGAN | (90) | Scotia | 2:47.65 |
Heats (Declared Winners) BOYS 10 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Cameron SOMERVILLE | (93) | Co Glasgow | 2:34.22 |
2. | Jamie MCKINLEY | (93) | Co Glasgow | 2:40.69 |
3. | Jack HARRIS | (93) | Co Glasgow | 2:42.49 |
4. | George ELDER | (94) | Co Glasgow | 2:43.12 |
5. | Thomas WEST | (93) | Sth Ayrshire | 2:43.17 |
6. | Michael THOMSON | (94) | East Lothian | 2:52.00 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 2:19.63 |
2. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 2:23.83 |
3. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 2:24.39 |
4. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 2:28.58 |
5. | Sam NUGENT | (92) | Renfrew Bath | 2:29.56 |
6. | Alistair TURNER | (92) | N Ayrshire | 2:29.58 |
7. | Fraser RUSSELL | (91) | Aquanauts Li | 2:32.80 |
8. | yusuke onishi | (92) | Bathgate | 2:33.21 |
9. | Calum HYSLOP | (92) | Sth Ayrshire | 2:40.81 |
10. | David WALKER | (92) | Aquanauts Li | 2:43.69 |
11. | Liam BOYLE | (92) | Sth Ayrshire | 2:47.38 |
12. | Alistair DEANS | (92) | N Ayrshire | 2:47.39 |
13. | Jack WALKER | (92) | Co Glasgow | 2:47.62 |
14. | David MORGAN | (92) | Renfrew Bath | 2:47.85 |
15. | douglas paget | (92) | Bathgate | 2:52.53 |
16. | Ryan MALCOLM | (92) | N Ayrshire | 2:59.74 |
Heats (Declared Winners) BOYS 11 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 2:25.83 |
2. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 2:25.89 |
3. | Craig CORSON | (93) | Sth Ayrshire | 2:31.88 |
4. | Cameron SMITH | (92) | East Lothian | 2:33.26 |
5. | Matthew SALISBURY | (93) | East Lothian | 2:39.59 |
6. | Thomas HUTCHISON | (93) | East Lothian | 2:42.63 |
7. | Ostin FARRELL | (92) | Aquanauts Li | 2:46.28 |
8. | Alasdair McEWAN | (92) | Sth Ayrshire | 2:49.88 |
9. | Murray LAWRENCE | (93) | East Lothian | 2:52.77 |
10. | Martin LEE | (93) | N Ayrshire | 2:53.20 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David SHEWAN | (89) | Co Glasgow | 2:02.34 |
2. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:02.93 |
3. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:05.15 |
4. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 2:06.09 |
5. | Stuart THORN | (89) | Co Glasgow | 2:06.91 |
6. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:08.88 |
7. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:10.62 |
8. | alistair brown | (89) | Bathgate | 2:11.18 |
9. | Jason SLUMAN | (89) | East Lothian | 2:13.16 |
10. | Nicholas SHIELDS | (88) | Co Glasgow | 2:14.95 |
11. | Stewart ROBERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 2:16.32 |
12. | Kyle EVAN | (88) | Sth Ayrshire | 2:19.10 |
13. | calum paget | (88) | Bathgate | 2:21.72 |
14. | Ryan McGUIRE | (89) | N Ayrshire | 2:31.24 |
15. | David CAMPBELL | (89) | N Ayrshire | 2:38.56 |
16. | Aatif ALHIATLY | (89) | Co Glasgow | 2:46.46 |
Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kenneth JEFFREY | (83) | Renfrew Bath | 2:09.66 |
2. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 2:12.86 |
3. | Charlie SHEARER | (87) | East Lothian | 2:18.07 |
4. | Joseph CHAN | (87) | Scotia | 2:58.06 |
Heats (Declared Winners) BOYS 400 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 4:14.33 |
2. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 4:15.30 |
3. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 4:24.61 |
4. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 4:27.10 |
5. | alistair brown | (89) | Bathgate | 4:34.57 |
6. | Stuart THORN | (89) | Co Glasgow | 4:34.80 |
7. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 4:36.28 |
8. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 4:37.63 |
9. | Nicholas SHIELDS | (88) | Co Glasgow | 4:40.57 |
10. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 4:44.40 |
11. | Stewart ROBERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 4:46.52 |
12. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 4:48.10 |
13. | Charlie SHEARER | (87) | East Lothian | 4:50.09 |
14. | Jason SLUMAN | (89) | East Lothian | 4:52.72 |
15. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 4:53.49 |
16. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 4:55.72 |
17. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 4:57.44 |
18. | Ross CAITHNESS | (90) | East Lothian | 5:01.66 |
19. | Greg HYSLOP | (89) | Sth Ayrshire | 5:02.83 |
20. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 5:03.10 |
21. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 5:05.46 |
22. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 5:19.57 |
Heats (Declared Winners) BOYS 800 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 8:44.72 |
2. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 8:46.95 |
3. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 9:07.67 |
4. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 9:10.81 |
5. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 9:35.32 |
6. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 9:37.30 |
7. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 9:50.94 |
8. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 10:15.05 |
9. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 10:19.14 |
10. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 10:27.56 |
11. | Adam POWIS | (91) | N Ayrshire | 10:32.76 |
12. | Shaun FALCONER | (91) | Co Glasgow | 11:15.64 |
Heats (Declared Winners) BOYS 1500 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 17:04.40 |
2. | Simson McCREATH | (88) | Sth Ayrshire | 17:32.11 |
3. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 18:12.98 |
4. | Nicholas SHIELDS | (88) | Co Glasgow | 18:14.42 |
5. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 18:33.84 |
6. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 18:38.15 |
7. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 18:41.65 |
8. | Derek HOEY | (89) | Aquanauts Li | 18:43.22 |
9. | Jason SLUMAN | (89) | East Lothian | 18:53.77 |
10. | Charlie SHEARER | (87) | East Lothian | 19:47.15 |
11. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 20:11.29 |
12. | Shaun FALCONER | (91) | Co Glasgow | 21:11.73 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross CAITHNESS | (90) | East Lothian | 2:54.82 |
2. | Cameron SHAW | (91) | Sth Ayrshire | 2:57.20 |
3. | Andrew AITCHISON | (91) | Aquanauts Li | 3:01.39 |
4. | Andrew THOMSON | (91) | Renfrew Bath | 3:03.07 |
5. | Shane MORGAN | (90) | Scotia | 3:30.87 |
Heats (Declared Winners) BOYS 10 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jack HARRIS | (93) | Co Glasgow | 3:23.24 |
2. | George ELDER | (94) | Co Glasgow | 3:28.56 |
3. | Michael THOMSON | (94) | East Lothian | 3:33.98 |
| Cameron SOMERVILLE | (93) | Co Glasgow | DIS ST |
Heats (Declared Winners) BOYS 11 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig CORSON | (93) | Sth Ayrshire | 3:12.45 |
2. | Matthew SALISBURY | (93) | East Lothian | 3:20.04 |
3. | Alasdair McEWAN | (92) | Sth Ayrshire | 3:28.26 |
4. | Murray LAWRENCE | (93) | East Lothian | 3:30.49 |
5. | Cameron SMITH | (92) | East Lothian | 3:35.77 |
| Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | DIS FI |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:43.84 |
2. | Ryan McGUIRE | (89) | N Ayrshire | 3:01.61 |
3. | Kyle EVAN | (88) | Sth Ayrshire | 3:01.70 |
4. | Bruce JACKSON | (88) | N Ayrshire | 3:06.56 |
5. | David CAMPBELL | (89) | N Ayrshire | 3:44.54 |
Heats (Declared Winners) BOYS 17yrs/OVER 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 2:53.24 |
2. | Joseph CHAN | (87) | Scotia | 3:32.69 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 3:07.58 |
2. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 3:09.20 |
3. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 3:09.53 |
4. | yusuke onishi | (92) | Bathgate | 3:20.58 |
5. | Douglas IMRIE | (92) | East Lothian | 3:21.54 |
6. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 3:22.14 |
7. | Alistair DEANS | (92) | N Ayrshire | 3:25.19 |
8. | Fraser RUSSELL | (91) | Aquanauts Li | 3:25.31 |
9. | David WALKER | (92) | Aquanauts Li | 3:26.51 |
10. | Liam BOYLE | (92) | Sth Ayrshire | 3:27.00 |
11. | Ryan MALCOLM | (92) | N Ayrshire | 3:31.13 |
12. | Jack WALKER | (92) | Co Glasgow | 3:37.11 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Derek HOEY | (89) | Aquanauts Li | 2:44.10 |
2. | Mark MACKENZIE | (90) | Renfrew Bath | 2:51.31 |
3. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 2:58.45 |
4. | David PHILLIPS | (90) | Co Glasgow | 3:13.02 |
Heats (Declared Winners) BOYS 11 YEARS/UNDER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 2:50.36 |
2. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 3:03.92 |
3. | Matthew SALISBURY | (93) | East Lothian | 3:24.91 |
4. | Thomas HUTCHISON | (93) | East Lothian | 3:32.52 |
5. | Ostin FARRELL | (92) | Aquanauts Li | 3:48.26 |
6. | Alasdair McEWAN | (92) | Sth Ayrshire | 4:03.56 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David SHEWAN | (89) | Co Glasgow | 2:14.98 |
2. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:19.08 |
3. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:23.71 |
4. | alistair brown | (89) | Bathgate | 2:25.38 |
5. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:28.06 |
6. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:29.84 |
Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James LEITCH | (75) | Co Glasgow | 2:22.55 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 2:44.37 |
2. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 2:50.53 |
3. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 2:52.01 |
4. | Allan LENNOX | (91) | Co Glasgow | 3:08.31 |
5. | Douglas IMRIE | (92) | East Lothian | 3:08.83 |
| Daniel LEE | (91) | Aquanauts Li | DIS FI |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Derek HOEY | (89) | Aquanauts Li | 2:38.64 |
2. | David PHILLIPS | (90) | Co Glasgow | 3:16.99 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew AITCHISON | (91) | Aquanauts Li | 3:15.58 |
Heats (Declared Winners) BOYS 10 YEARS 200 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Cameron SOMERVILLE | (93) | Co Glasgow | 2:54.95 |
2. | Jamie MCKINLEY | (93) | Co Glasgow | 2:57.57 |
3. | Jack HARRIS | (93) | Co Glasgow | 2:59.05 |
4. | George ELDER | (94) | Co Glasgow | 2:59.60 |
5. | Michael THOMSON | (94) | East Lothian | 3:01.46 |
6. | David MORGAN | (94) | Renfrew Bath | 3:04.63 |
Heats (Declared Winners) BOYS 11 YEARS 200 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig CORSON | (93) | Sth Ayrshire | 2:46.52 |
2. | Cameron SMITH | (92) | East Lothian | 2:51.30 |
3. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 2:52.50 |
4. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 2:55.75 |
5. | Matthew SALISBURY | (93) | East Lothian | 2:58.78 |
6. | Thomas HUTCHISON | (93) | East Lothian | 3:05.57 |
7. | Ostin FARRELL | (92) | Aquanauts Li | 3:05.72 |
8. | Murray LAWRENCE | (93) | East Lothian | 3:17.35 |
9. | Andrew SMITH | (93) | Scotia | 3:23.94 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 2:15.64 |
2. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:15.76 |
3. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:18.95 |
4. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:26.95 |
5. | Andrew KINDNESS | (89) | N Ayrshire | 2:35.23 |
6. | Stewart ROBERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 2:35.66 |
7. | calum paget | (88) | Bathgate | 2:36.85 |
8. | Jason SLUMAN | (89) | East Lothian | 2:37.43 |
9. | Stuart THORN | (89) | Co Glasgow | 2:37.82 |
10. | Greg HYSLOP | (89) | Sth Ayrshire | 2:40.06 |
11. | David CAMPBELL | (89) | N Ayrshire | 2:58.24 |
Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DEANS | (85) | N Ayrshire | 2:26.61 |
2. | Kenneth JEFFREY | (83) | Renfrew Bath | 2:33.38 |
3. | Charlie SHEARER | (87) | East Lothian | 2:34.21 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 2:34.69 |
2. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 2:36.10 |
3. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 2:43.55 |
4. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 2:47.43 |
5. | Fraser RUSSELL | (91) | Aquanauts Li | 2:50.48 |
6. | Douglas IMRIE | (92) | East Lothian | 2:56.83 |
7. | Calum HYSLOP | (92) | Sth Ayrshire | 2:57.35 |
8. | Jack WALKER | (92) | Co Glasgow | 2:57.42 |
9. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 2:59.44 |
10. | Alistair TURNER | (92) | N Ayrshire | 3:00.16 |
11. | Liam BOYLE | (92) | Sth Ayrshire | 3:02.06 |
12. | yusuke onishi | (92) | Bathgate | 3:05.85 |
13. | Alistair DEANS | (92) | N Ayrshire | 3:10.29 |
14. | Ryan MALCOLM | (92) | N Ayrshire | 3:22.19 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13 YEARS 200 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 2:25.93 |
2. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:27.51 |
3. | Cameron SHAW | (91) | Sth Ayrshire | 2:35.13 |
4. | Ross CAITHNESS | (90) | East Lothian | 2:44.74 |
5. | Adam POWIS | (91) | N Ayrshire | 2:44.78 |
6. | Jonathan GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:59.07 |
7. | Shaun FALCONER | (91) | Co Glasgow | 3:02.30 |
8. | Tony CLARKE | (91) | Aquanauts Li | 3:02.58 |
9. | Daniel KAY | (91) | East Lothian | 3:03.04 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS 200 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark MACKENZIE | (90) | Renfrew Bath | 2:24.17 |
2. | Derek HOEY | (89) | Aquanauts Li | 2:31.26 |
3. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 2:32.41 |
4. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 2:40.51 |
5. | David PHILLIPS | (90) | Co Glasgow | 2:57.89 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Daniel LEE | (91) | Aquanauts Li | 2:40.00 |
2. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 2:46.45 |
3. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 2:49.76 |
4. | Douglas IMRIE | (92) | East Lothian | 2:56.26 |
5. | Sam NUGENT | (92) | Renfrew Bath | 2:57.02 |
6. | Fraser RUSSELL | (91) | Aquanauts Li | 2:59.14 |
7. | Allan LENNOX | (91) | Co Glasgow | 3:00.32 |
8. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 3:02.51 |
| Craig HENNEN | (92) | Scotia | DIS SA 2L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 11 YEARS 200 Metres IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 2:47.21 |
2. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 2:50.79 |
3. | Cameron SMITH | (92) | East Lothian | 2:58.70 |
4. | Matthew SALISBURY | (93) | East Lothian | 3:01.85 |
5. | Thomas HUTCHISON | (93) | East Lothian | 3:06.39 |
6. | Ostin FARRELL | (92) | Aquanauts Li | 3:12.16 |
7. | Murray LAWRENCE | (93) | East Lothian | 3:16.32 |
8. | Alasdair McEWAN | (92) | Sth Ayrshire | 3:16.42 |
9. | Andrew SMITH | (93) | Scotia | 3:35.88 |
Heats (Declared Winners) BOYS 15/16 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 2:13.63 |
2. | David SHEWAN | (89) | Co Glasgow | 2:16.59 |
3. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:17.01 |
4. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:24.99 |
5. | alistair brown | (89) | Bathgate | 2:25.64 |
6. | Stuart THORN | (89) | Co Glasgow | 2:30.53 |
7. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:31.15 |
8. | Aatif ALHIATLY | (89) | Co Glasgow | 2:39.37 |
9. | Greg HYSLOP | (89) | Sth Ayrshire | 2:46.25 |
10. | Ryan McGuire | (89) | N Ayrshire | 2:50.49 |
11. | David CAMPBELL | (89) | N Ayrshire | 3:02.41 |
| Stewart ROBERTSON | (89) | Sth Ayrshire | DIS T 4L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 17 YEARS/OVER 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DEANS | (85) | N Ayrshire | 2:30.83 |
2. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 2:44.15 |
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS 200 Metres IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark MACKENZIE | (90) | Renfrew Bath | 2:25.51 |
2. | Derek HOEY | (89) | Aquanauts Li | 2:26.06 |
3. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 2:30.58 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13 YEARS 200 Metres IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 2:29.40 |
2. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:29.54 |
3. | Cameron SHAW | (91) | Sth Ayrshire | 2:35.89 |
4. | Gavin McILROY | (90) | Sth Ayrshire | 2:37.06 |
5. | Andrew AITCHISON | (91) | Aquanauts Li | 2:44.05 |
6. | Adam POWIS | (91) | N Ayrshire | 2:51.80 |
7. | Jonathan GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:53.02 |
8. | Shaun FALCONER | (91) | Co Glasgow | 3:01.83 |
9. | Tony CLARKE | (91) | Aquanauts Li | 3:04.90 |
Heats (Declared Winners) BOYS 10 YEARS 200 Metres IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | George ELDER | (94) | Co Glasgow | 2:57.14 |
2. | Cameron SOMERVILLE | (93) | Co Glasgow | 3:00.81 |
3. | Jack HARRIS | (93) | Co Glasgow | 3:01.31 |
4. | Thomas WEST | (93) | Sth Ayrshire | 3:03.08 |
5. | Michael THOMSON | (94) | East Lothian | 3:03.48 |
6. | David MORGAN | (94) | Renfrew Bath | 3:06.95 |
Heats (Declared Winners) BOYS 400 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David SHEWAN | (89) | Co Glasgow | 4:46.96 |
2. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 4:48.54 |
3. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 4:49.34 |
4. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 5:07.14 |
5. | alistair brown | (89) | Bathgate | 5:17.81 |
6. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 5:20.10 |
7. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 5:23.40 |
8. | Jason SLUMAN | (89) | East Lothian | 5:29.33 |
9. | Stewart ROBERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 5:30.57 |
10. | Aatif ALHIATLY | (89) | Co Glasgow | 5:38.48 |
11. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 5:47.29 |
12. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 5:48.99 |
13. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 5:57.10 |
14. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 5:57.30 |
15. | Adam POWIS | (91) | N Ayrshire | 6:00.93 |
16. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 6:11.06 |
17. | Robbie BULL | (92) | Aquanauts Li | 6:11.53 |
18. | Allan LENNOX | (91) | Co Glasgow | 6:16.58 |
19. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 6:19.06 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 2:12.83 |
2. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:17.14 |
3. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:21.38 |
4. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 2:26.16 |
5. | Paula IMRIE | (90) | East Lothian | 2:27.49 |
6. | Stephanie VEITCH | (89) | Co Glasgow | 2:31.80 |
7. | Kerry LENNOX | (90) | Co Glasgow | 2:32.59 |
8. | Kirsty THRIEPLAND | (90) | N Ayrshire | 2:33.05 |
9. | Sarah ARCHIBALD | (89) | East Lothian | 2:33.55 |
10. | Amy FORREST | (90) | East Lothian | 2:36.25 |
11. | Kirsten MCCARRON | (90) | Co Glasgow | 3:06.57 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:14.90 |
2. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:18.29 |
3. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 2:18.78 |
4. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:24.39 |
5. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 2:29.15 |
6. | brionna wilson | (91) | Bathgate | 2:30.43 |
7. | tabitha ewing | (91) | Bathgate | 2:36.01 |
8. | Rachael MANLEY | (91) | East Lothian | 2:36.58 |
9. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 2:36.76 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 10 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Megan DONNELLY | (94) | Co Glasgow | 2:35.78 |
2. | Lisa MAIN | (93) | Aquanauts Li | 2:36.73 |
3. | Rachel TEDESCHI | (93) | Co Glasgow | 2:52.16 |
4. | Amy STIRLING | (94) | Aquanauts Li | 2:55.30 |
5. | Alix PICKEN | (93) | Sth Ayrshire | 2:55.81 |
6. | Meghan McCALL | (93) | Sth Ayrshire | 3:05.06 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona O'PREY | (91) | Co Glasgow | 2:14.22 |
2. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 2:21.16 |
3. | Abigail MCLELLAN | (92) | Co Glasgow | 2:23.61 |
4. | Holly ROSS | (91) | Aquanauts Li | 2:27.91 |
5. | Megan HOPE | (91) | Aquanauts Li | 2:30.02 |
6. | Eilidh LYNCH | (92) | Co Glasgow | 2:33.50 |
7. | Gael MORROW | (92) | N Ayrshire | 2:33.55 |
8. | Cara PURDIE | (92) | Co Glasgow | 2:38.59 |
9. | Natalie ANDERSON | (92) | East Lothian | 2:38.96 |
10. | Kimberley HOEY | (92) | Aquanauts Li | 2:39.51 |
11. | Shelley INGLIS | (92) | Aquanauts Li | 2:40.96 |
12. | Emma QUEARNS | (92) | Co Glasgow | 2:45.11 |
13. | Heather WILKINSON | (92) | Scotia | 2:46.38 |
14. | Marhi JOHNSTON | (92) | East Lothian | 2:47.95 |
15. | Amy MANSON | (91) | Scotia | 3:00.29 |
16. | Lyndsay CAMERON | (92) | Scotia | 3:11.48 |
17. | Natalie HUNTER | (92) | Sth Ayrshire | 3:37.20 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona PLAIN | (93) | East Lothian | 2:31.77 |
2. | Jennifer DOBSON | (93) | East Lothian | 2:34.31 |
3. | Nadine JOYCE | (93) | N Ayrshire | 2:36.41 |
4. | Stephanie CARR | (92) | Co Glasgow | 2:36.86 |
5. | Lindsay BLOOMER | (93) | Co Glasgow | 2:36.88 |
6. | Robynne SYDENHAM | (93) | Co Glasgow | 2:45.67 |
7. | Nicolle HAMILTON | (92) | N Ayrshire | 2:45.98 |
8. | Katie ROBERTSON | (93) | Co Glasgow | 2:51.85 |
9. | Lauren HUGHES | (93) | N Ayrshire | 2:55.69 |
10. | Hannah CAITHNESS | (93) | East Lothian | 2:55.71 |
11. | MeganIRVING | (93) | N Ayrshire | 2:56.17 |
12. | ayley wilson | (93) | Bathgate | 3:03.94 |
13. | Catriona CAMPBELL | (93) | N Ayrshire | 3:08.16 |
14. | christie moran | (93) | Bathgate | 3:08.42 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ruth HUMPHREYS | (87) | Co Glasgow | 2:18.18 |
2. | Pamela WRIGHT | (87) | N Ayrshire | 2:18.55 |
3. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 2:19.86 |
4. | Laura HART | (88) | N Ayrshire | 2:20.25 |
5. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:21.60 |
6. | Anneke VOSSEN-SMITH | (89) | East Lothian | 2:34.03 |
7. | Rhona MARTIN | (89) | Renfrew Bath | 2:34.35 |
8. | Hannah GRAHAM | (89) | East Lothian | 2:37.65 |
9. | Fiona McLEAN | (87) | Sth Ayrshire | 2:40.93 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma ROSS | (86) | Aquanauts Li | 2:13.44 |
2. | Susan BLACK | (83) | Co Glasgow | 2:14.44 |
3. | anne ewing | (87) | Bathgate | 2:31.56 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 400 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 4:35.43 |
2. | Emma ROSS | (86) | Aquanauts Li | 4:37.06 |
3. | Lucy ROSS | (89) | Aquanauts Li | 4:42.12 |
4. | Gemma BAIRD | (87) | Aquanauts Li | 4:42.70 |
5. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 4:43.29 |
6. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 4:43.56 |
7. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 4:44.16 |
8. | Susan BLACK | (83) | Co Glasgow | 4:46.90 |
9. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 4:50.85 |
10. | Pamela WRIGHT | (87) | N Ayrshire | 4:51.58 |
11. | Laura HART | (88) | N Ayrshire | 4:51.68 |
12. | Abigail MCLELLAN | (92) | Co Glasgow | 4:52.31 |
13. | Ruth HUMPHREYS | (87) | Co Glasgow | 4:52.46 |
14. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 4:58.15 |
15. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 4:58.55 |
16. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 4:58.87 |
17. | Paula IMRIE | (90) | East Lothian | 5:09.14 |
18. | Megan HOPE | (91) | Aquanauts Li | 5:12.87 |
19. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 5:14.58 |
20. | anne ewing | (87) | Bathgate | 5:16.33 |
21. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 5:17.80 |
22. | Anneke VOSSEN-SMITH | (89) | East Lothian | 5:28.23 |
23. | Stephanie CARR | (92) | Co Glasgow01 | 5:29.14 |
24. | Fiona McLEAN | (87) | Sth Ayrshire | 5:39.18 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 800 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 9:28.17 |
2. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 9:36.22 |
3. | Susan BLACK | (83) | Co Glasgow | 9:41.25 |
4. | Alison SHEPHERD | (89) | Aquanauts Li | 9:44.52 |
5. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 9:45.66 |
6. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 9:46.31 |
7. | Abigail MCLELLAN | (92) | Co Glasgow | 9:48.10 |
8. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 9:56.71 |
9. | Kirsty TULLOCH | (89) | Aquanauts Li | 10:00.12 |
10. | Laura HART | (88) | N Ayrshire | 10:09.67 |
11. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 10:17.13 |
12. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 10:21.04 |
13. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 10:24.25 |
14. | Kerry LENNOX | (90) | Co Glasgow | 10:36.64 |
15. | anne ewing | (87) | Bathgate | 10:37.84 |
16. | brionna wilson | (91) | Bathgate | 10:45.53 |
17. | tabitha ewing | (91) | Bathgate | 11:08.04 |
18. | Anneke VOSSEN-SMITH | (89) | East Lothian | 11:13.51 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 1500 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 18:16.40 |
2. | Susan BLACK | (83) | Co Glasgow | 18:16.59 |
3. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 18:41.83 |
4. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 18:52.41 |
5. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 18:54.09 |
6. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 19:37.52 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:43.07 |
2. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:51.54 |
3. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 2:57.07 |
4. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 2:58.66 |
5. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 3:09.07 |
6. | Rachael MANLEY | (91) | East Lothian | 3:10.78 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 10 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa MAIN | (93) | Aquanauts Li | 3:18.42 |
2. | Megan DONNELLY | (94) | Co Glasgow | 3:29.80 |
3. | Amy STIRLING | (94) | Aquanauts Li | 3:44.09 |
4. | Shannon SWEENEY | (94) | N Ayrshire | 3:51.72 |
5. | imogen beck | (94) | Bathgate | 4:12.38 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer DOBSON | (93) | East Lothian | 3:05.09 |
2. | Nadine JOYCE | (93) | N Ayrshire | 3:16.84 |
3. | Katie ROBERTSON | (93) | Co Glasgow | 3:21.00 |
4. | Lauren HUGHES | (93) | N Ayrshire | 3:21.77 |
5. | Hannah CAITHNESS | (93) | East Lothian | 3:25.16 |
6. | Lindsay BLOOMER | (93) | Co Glasgow | 3:25.17 |
7. | Nicolle HAMILTON | (92) | N Ayrshire | 3:25.61 |
8. | Stephanie CARR | (92) | Co Glasgow | 3:26.01 |
9. | ayley wilson | (93) | Bathgate | 3:31.47 |
10. | christie moran | (93) | Bathgate | 3:50.20 |
11. | MeganIRVING | (93) | N Ayrshire | 3:51.25 |
12. | Catriona CAMPBELL | (93) | N Ayrshire | 3:59.19 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 3:00.63 |
2. | Hannah GRAHAM | (89) | East Lothian | 3:06.62 |
3. | Rhona MARTIN | (89) | Renfrew Bath | 3:11.52 |
4. | Fiona McLEAN | (87) | Sth Ayrshire | 3:29.94 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17yrs/OVER 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma ROSS | (86) | Aquanauts Li | 3:05.76 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona O'PREY | (91) | Co Glasgow | 3:01.58 |
2. | Natalie ANDERSON | (92) | East Lothian | 3:16.54 |
3. | Heather WILKINSON | (92) | Scotia | 3:21.01 |
4. | Cara PURDIE | (92) | Co Glasgow | 3:21.16 |
5. | Kimberley HOEY | (92) | Aquanauts Li | 3:26.74 |
6. | Gael MORROW | (92) | N Ayrshire | 3:33.29 |
7. | Emma QUEARNS | (92) | Co Glasgow | 3:36.32 |
8. | Marhi JOHNSTON | (92) | East Lothian | 3:37.96 |
9. | Mallory PAICE | (92) | Scotia | 3:41.92 |
10. | Lyndsay CAMERON | (92) | Scotia | 3:56.23 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 3:04.14 |
2. | Kirsty THRIEPLAND | (90) | N Ayrshire | 3:17.69 |
3. | Amy FORREST | (90) | East Lothian | 3:18.97 |
4. | Kirsten MCCARRON | (90) | Co Glasgow | 3:48.76 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11 YEARS/UNDER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer DOBSON | (93) | East Lothian | 3:00.33 |
2. | Robynne SYDENHAM | (93) | Co Glasgow | 3:10.28 |
3. | Lindsay BLOOMER | (93) | Co Glasgow | 3:10.71 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lucy ROSS | (89) | Aquanauts Li | 2:34.64 |
2. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 2:40.65 |
3. | Ruth HUMPHREYS | (87) | Co Glasgow | 2:41.52 |
4. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 2:44.93 |
5. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:49.14 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma BAIRD | (87) | Aquanauts Li | 2:37.66 |
2. | Susan BLACK | (83) | Co Glasgow | 2:40.82 |
3. | anne ewing | (87) | Bathgate | 2:58.98 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona O'PREY | (91) | Co Glasgow | 2:36.61 |
2. | Holly ROSS | (91) | Aquanauts Li | 2:54.44 |
3. | Gael MORROW | (92) | N Ayrshire | 2:55.33 |
4. | Megan HOPE | (91) | Aquanauts Li | 2:59.44 |
5. | Cara PURDIE | (92) | Co Glasgow | 3:02.24 |
6. | Eilidh LYNCH | (92) | Co Glasgow | 3:11.21 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:39.35 |
2. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:40.03 |
3. | Alison SHEPHERD | (89) | Aquanauts Li | 2:43.52 |
4. | Rachel FORBES | (90) | Sth Ayrshire | 3:06.50 |
5. | Amy FORREST | (90) | East Lothian | 3:26.28 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 2:40.95 |
2. | Rachael MANLEY | (91) | East Lothian | 3:00.51 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 10 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa MAIN | (93) | Aquanauts Li | 2:49.27 |
2. | Megan DONNELLY | (94) | Co Glasgow | 2:56.39 |
3. | Rachel TEDESCHI | (93) | Co Glasgow | 3:05.91 |
4. | Amy STIRLING | (94) | Aquanauts Li | 3:12.43 |
5. | Meghan McCALL | (93) | Sth Ayrshire | 3:13.66 |
6. | Shannon SWEENEY | (94) | N Ayrshire | 3:18.80 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stephanie CARR | (92) | Co Glasgow | 2:48.95 |
2. | Jennifer DOBSON | (93) | East Lothian | 2:50.81 |
3. | Nadine JOYCE | (93) | N Ayrshire | 2:51.98 |
4. | Katie ROBERTSON | (93) | Co Glasgow | 2:58.65 |
5. | Fiona PLAIN | (93) | East Lothian | 3:00.63 |
6. | Robynne SYDENHAM | (93) | Co Glasgow | 3:00.92 |
7. | Nicolle HAMILTON | (92) | N Ayrshire | 3:04.18 |
8. | Lindsay BLOOMER | (93) | Co Glasgow | 3:06.63 |
9. | Hannah CAITHNESS | (93) | East Lothian | 3:13.61 |
10. | Catriona CAMPBELL | (93) | N Ayrshire | 3:28.69 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lucy ROSS | (89) | Aquanauts Li | 2:32.33 |
2. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 2:32.59 |
3. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 2:35.60 |
4. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 2:36.27 |
5. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:46.86 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma ROSS | (86) | Aquanauts Li | 2:35.84 |
2. | Kathleen BENNETT | (86) | N Ayrshire | 2:40.97 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona O'PREY | (91) | Co Glasgow | 2:32.67 |
2. | Abigail MCLELLAN | (92) | Co Glasgow | 2:40.54 |
3. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 2:46.83 |
4. | Gael MORROW | (92) | N Ayrshire | 2:49.54 |
5. | Holly ROSS | (91) | Aquanauts Li | 2:51.10 |
6. | Emma QUEARNS | (92) | Co Glasgow | 2:58.92 |
7. | Kimberley HOEY | (92) | Aquanauts Li | 3:00.73 |
8. | Eilidh LYNCH | (92) | Co Glasgow | 3:02.64 |
9. | Julie ASHCROFT | (91) | Scotia | 3:02.65 |
10. | Cara PURDIE | (92) | Co Glasgow | 3:02.96 |
11. | Natalie ANDERSON | (92) | East Lothian | 3:07.46 |
12. | Marhi JOHNSTON | (92) | East Lothian | 3:09.95 |
13. | Amy MANSON | (91) | Scotia | 3:12.78 |
14. | Natalie HUNTER | (92) | Sth Ayrshire | 3:29.89 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:30.06 |
2. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:37.78 |
3. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 2:39.34 |
4. | brionna wilson | (91) | Bathgate | 2:46.58 |
5. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 2:51.19 |
6. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 3:01.54 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 2:32.77 |
2. | Paula IMRIE | (90) | East Lothian | 2:37.56 |
3. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:38.53 |
4. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 2:43.97 |
5. | Kirsty THRIEPLAND | (90) | N Ayrshire | 2:47.43 |
6. | Kerry LENNOX | (90) | Co Glasgow | 2:50.54 |
7. | Stephanie VEITCH | (89) | Co Glasgow | 2:54.19 |
8. | Sarah ARCHIBALD | (89) | East Lothian | 3:00.84 |
9. | Kirsten MCCARRON | (90) | Co Glasgow | 3:18.54 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona O'PREY | (91) | Co Glasgow | 2:35.31 |
2. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 2:45.46 |
3. | Abigail MCLELLAN | (92) | Co Glasgow | 2:45.89 |
4. | Holly ROSS | (91) | Aquanauts Li | 2:49.24 |
5. | Gael MORROW | (92) | N Ayrshire | 2:50.23 |
6. | Megan HOPE | (91) | Aquanauts Li | 2:50.30 |
7. | Cara PURDIE | (92) | Co Glasgow | 2:55.62 |
8. | Eilidh LYNCH | (92) | Co Glasgow | 2:58.26 |
9. | Natalie ANDERSON | (92) | East Lothian | 2:59.85 |
10. | Shelley INGLIS | (92) | Aquanauts Li | 3:01.10 |
11. | Emma QUEARNS | (92) | Co Glasgow | 3:03.89 |
12. | Kimberley HOEY | (92) | Aquanauts Li | 3:09.40 |
13. | Julie ASHCROFT | (91) | Scotia | 3:11.19 |
14. | Amy MANSON | (91) | Scotia | 3:16.65 |
15. | Marhi JOHNSTON | (92) | East Lothian | 3:19.06 |
| Heather WILKINSON | (92) | Scotia | DIS ST |
| Mallory PAICE | (92) | Scotia | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer DOBSON | (93) | East Lothian | 2:49.23 |
2. | Nadine JOYCE | (93) | N Ayrshire | 2:55.63 |
3. | Stephanie CARR | (92) | Co Glasgow | 2:56.64 |
4. | Fiona PLAIN | (93) | East Lothian | 3:00.26 |
5. | Robynne SYDENHAM | (93) | Co Glasgow | 3:02.29 |
6. | Lindsay BLOOMER | (93) | Co Glasgow | 3:02.61 |
7. | Nicolle HAMILTON | (92) | N Ayrshire | 3:06.32 |
8. | Hannah CAITHNESS | (93) | East Lothian | 3:11.32 |
9. | Catriona CAMPBELL | (93) | N Ayrshire | 3:25.47 |
| Katie ROBERTSON | (93) | Co Glasgow | DIS T 4L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 15/16 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lucy ROSS | (89) | Aquanauts Li | 2:33.93 |
2. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 2:38.32 |
3. | Pamela WRIGHT | (87) | N Ayrshire | 2:40.01 |
4. | Hannah GRAHAM | (89) | East Lothian | 2:53.77 |
5. | Rhona MARTIN | (89) | Renfrew Bath | 2:56.15 |
6. | Rachel BOLES | (89) | Sth Ayrshire | 3:04.04 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 17 YEARS/OVER 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma BAIRD | (87) | Aquanauts Li | 2:32.53 |
2. | Emma ROSS | (86) | Aquanauts Li | 2:35.60 |
3. | Kathleen BENNETT | (86) | N Ayrshire | 2:42.51 |
4. | anne ewing | (87) | Bathgate | 2:52.25 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 2:26.78 |
2. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:39.07 |
3. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 2:43.16 |
4. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:43.50 |
5. | Paula IMRIE | (90) | East Lothian | 2:44.19 |
6. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 2:44.98 |
7. | Kirsty THRIEPLAND | (90) | N Ayrshire | 2:50.36 |
8. | Kerry LENNOX | (90) | Co Glasgow | 2:58.63 |
9. | Amy FORREST | (90) | East Lothian | 3:01.89 |
10. | Stephanie VEITCH | (89) | Co Glasgow | 3:03.35 |
11. | Kirsten MCCARRON | (90) | Co Glasgow | 3:29.79 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:33.40 |
2. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:34.72 |
3. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:39.11 |
4. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 2:44.76 |
5. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 2:49.68 |
6. | brionna wilson | (91) | Bathgate | 2:49.81 |
7. | Carley PICKEN | (91) | Sth Ayrshire | 2:52.12 |
8. | Rachael MANLEY | (91) | East Lothian | 2:52.64 |
9. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 2:59.65 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 10 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa MAIN | (93) | Aquanauts Li | 2:53.94 |
2. | Megan DONNELLY | (94) | Co Glasgow | 3:00.58 |
3. | Amy STIRLING | (94) | Aquanauts Li | 3:20.41 |
4. | Alix PICKEN | (93) | Sth Ayrshire | 3:22.63 |
5. | Shannon SWEENEY | (94) | N Ayrshire | 3:26.47 |
6. | Meghan McCALL | (93) | Sth Ayrshire | 3:35.18 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 400 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 5:10.01 |
2. | Lucy ROSS | (89) | Aquanauts Li | 5:18.62 |
3. | Gemma BAIRD | (87) | Aquanauts Li | 5:21.37 |
4. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 5:21.38 |
5. | Fiona O'PREY | (91) | Co Glasgow | 5:21.44 |
6. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 5:29.12 |
7. | Alison SHEPHERD | (89) | Aquanauts Li | 5:30.67 |
8. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 5:30.68 |
9. | Gemma Scott | (89) | Thurso | 5:31.33 |
10. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 5:35.03 |
11. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 5:37.10 |
12. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 5:39.17 |
13. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 5:39.48 |
14. | Abigail MCLELLAN | (92) | Co Glasgow | 5:43.49 |
15. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 5:47.01 |
16. | Jennifer DOBSON | (93) | East Lothian | 5:53.16 |
17. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 5:57.45 |
18. | Holly ROSS | (91) | Aquanauts Li | 6:04.38 |
19. | brionna wilson | (91) | Bathgate | 6:05.11 |
20. | Stephanie CARR | (92) | Co Glasgow | 6:08.27 |
21. | Amy MANSON | (91) | Scotia | 7:02.49 |
Scottish Swim Meet Results Service