Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 1:04.52 |
2. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 1:05.24 |
3. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 1:05.45 |
4. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 1:05.74 |
5. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 1:05.91 |
6. | Rory LAMONT | (91) | West Dunbart | 1:07.12 |
7. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 1:07.51 |
8. | Gregor BOYLE | (91) | Kirkintilloc | 1:07.53 |
9. | Martin CREMIN | (91) | Stirling | 1:09.01 |
10. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 1:09.46 |
11. | Kenneth ERRINGTON | (91) | Lanark | 1:10.12 |
12. | James REID | (91) | Milngavie &b | 1:10.17 |
13. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 1:10.49 |
14. | Alasdair CAMPBELL 0 | (91) | Renfrew Bath | 1:10.75 |
15. | Jamie McCANN | (92) | Alloa | 1:10.90 |
16. | Stephen KINDNESS | (91) | N Ayrshire | 1:11.08 |
17. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 1:11.10 |
18. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 1:11.83 |
19. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 1:13.24 |
20. | David MILLINGTON | (92) | Eastkilbride | 1:13.91 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 56.94 |
2. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 58.08 |
3. | Jonny FAIRLIE | (89) | Cumbernauld | 59.02 |
4. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 59.99 |
5. | Daniel BURNS | (90) | Ren 96 | 1:00.07 |
6. | Andrew BOYD | (90) | Milngavie &b | 1:00.24 |
7. | Iain McBRIDE | (89) | Milngavie &b | 1:00.25 |
8. | Iain CLARK | (89) | Larkhall | 1:00.80 |
9. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 1:01.28 |
10. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 1:01.54 |
11. | Gavin McILROY | (90) | Sth Ayrshire | 1:01.80 |
12. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 1:02.02 |
13. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 1:02.07 |
14. | Andrew KINDNESS | (89) | N Ayrshire | 1:02.16 |
15. | Callum LANG | (90) | Larkhall | 1:02.39 |
16. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 1:02.44 |
17. | Fraser COULL | (89) | N Ayrshire | 1:02.97 |
18. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 1:03.12 |
19. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 1:03.52 |
20. | Blair STEVENSON | (89) | Scotia | 1:03.77 |
21. | David MACMILLAN | (89) | Blantyre | 1:04.01 |
22. | Kristofer AZBARAITUS | (89) | Kilmarnock | 1:05.03 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 2:17.53 |
2. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 2:21.83 |
3. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 2:22.03 |
4. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 2:22.45 |
5. | Gregor BOYLE | (91) | Kirkintilloc | 2:24.36 |
6. | Ryan NIMMO | (91) | Grangemouth | 2:26.35 |
7. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 2:27.15 |
8. | Rory LAMONT | (91) | West Dunbart | 2:27.27 |
9. | Martin CREMIN | (91) | Stirling | 2:28.13 |
10. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 2:28.19 |
11. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 2:28.21 |
12. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 2:31.53 |
13. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 2:32.25 |
14. | Craig McBRIDE | (91) | Milngavie &b | 2:32.51 |
15. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 2:33.77 |
16. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 2:35.83 |
17. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 2:36.24 |
18. | Calum HYSLOP | (92) | Sth Ayrshire | 2:44.52 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:04.45 |
2. | Ross DOUGLAS | (89) | Cumbernauld | 2:05.61 |
3. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 2:06.35 |
4. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:08.60 |
5. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:08.84 |
6. | Iain McBRIDE | (89) | Milngavie &b | 2:10.22 |
7. | Jonny FAIRLIE | (89) | Cumbernauld | 2:10.35 |
8. | Daniel BURNS | (90) | Ren 96 | 2:10.63 |
9. | Andrew BOYD | (90) | Milngavie &b | 2:11.96 |
10. | Iain CLARK | (89) | Larkhall | 2:12.37 |
11. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 2:12.81 |
12. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 2:13.87 |
13. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:14.03 |
14. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 2:14.57 |
15. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 2:16.45 |
16. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 2:19.33 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 4:45.33 |
2. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 4:46.73 |
3. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 4:53.76 |
4. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 5:03.45 |
5. | Gregor BOYLE | (91) | Kirkintilloc | 5:04.84 |
6. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 5:06.53 |
7. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 5:09.41 |
8. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 5:12.27 |
9. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 5:13.36 |
10. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 5:14.17 |
11. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 5:15.74 |
12. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 5:17.62 |
13. | Kenneth ERRINGTON | (91) | Lanark | 5:21.45 |
14. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 5:24.24 |
15. | Craig PAZIKAS | (91) | Kirkintilloc | 5:28.39 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross DOUGLAS | (89) | Cumbernauld | 4:19.07 |
2. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 4:23.36 |
3. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 4:25.42 |
4. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 4:30.87 |
5. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 4:37.38 |
6. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 4:37.40 |
7. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 4:39.68 |
8. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 4:41.58 |
9. | Jonny FAIRLIE | (89) | Cumbernauld | 4:42.03 |
10. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 4:47.23 |
11. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 4:49.73 |
12. | Kevin ADAMS | (90) | Ren 96 | 4:51.60 |
13. | Daniel BURNS | (90) | Ren 96 | 4:53.93 |
14. | Blair STEVENSON | (89) | Scotia | 4:54.23 |
15. | Stewart ROBEERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 4:54.69 |
16. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 4:55.37 |
17. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 5:04.54 |
18. | Ross CAMPBELL | (90) | Cumbernauld | 5:08.73 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 1500m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 18:28.16 |
2. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 18:33.04 |
3. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 19:22.14 |
4. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 19:29.98 |
5. | Gregor BOYLE | (91) | Kirkintilloc | 19:54.97 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 1500m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross DOUGLAS | (89) | Cumbernauld | 16:55.14 |
2. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 17:23.22 |
3. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 17:46.69 |
4. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 17:57.25 |
5. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 18:05.64 |
6. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 18:12.94 |
7. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 18:14.02 |
8. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 18:40.56 |
9. | Kevin ADAMS | (90) | Ren 96 | 19:01.47 |
Heats (Declared Winners) Boys 12yrs/Under 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 1:19.82 |
2. | Cameron SHAW | (91) | Sth Ayrshire | 1:24.26 |
3. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 1:26.09 |
4. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 1:26.55 |
5. | Ryan NIMMO | (91) | Grangemouth | 1:27.79 |
6. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 1:29.26 |
7. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 1:30.03 |
8. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 1:30.41 |
9. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 1:30.91 |
10. | Gregor MUIR | (92) | Kilmarnock | 1:31.56 |
11. | Kenneth ERRINGTON | (91) | Lanark | 1:32.39 |
12. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 1:32.78 |
13. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 1:33.16 |
14. | Ben DREYER | (91) | Dumfries | 1:33.26 |
15. | Simon BRENNAN | (92) | Cumbernauld | 1:33.72 |
16. | Craig PAZIKAS | (91) | Kirkintilloc | 1:34.34 |
17. | David MILLINGTON | (92) | Eastkilbride | 1:34.89 |
18. | Carlo PALONI | (91) | Scotia | 1:35.76 |
19. | Alasdair McEWAN | (92) | Sth Ayrshire | 1:36.61 |
20. | Gavin THOMSON | (92) | Motherwell W | 1:36.67 |
21. | Grant NUTLEY | (91) | Falkirk | 1:37.36 |
22. | Thomas SNEDDON | (91) | Bo'ness | 1:37.64 |
23. | Kris WATTERS | (91) | Motherwell W | 1:38.29 |
24. | David FEENEY | (91) | Renfrew Bath | 1:40.19 |
25. | Stewart McDOUGALL | (91) | Eastkilbride | 1:43.21 |
| Andrew PARK | (91) | Ren 96 | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 1:14.38 |
2. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 1:15.36 |
3. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 1:16.61 |
4. | Iain McBRIDE | (89) | Milngavie &b | 1:18.62 |
5. | Iain CLARK | (89) | Larkhall | 1:19.17 |
6. | Fraser COULL | (89) | N Ayrshire | 1:19.72 |
7. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 1:20.18 |
8. | Callum LANG | (90) | Larkhall | 1:20.38 |
9. | Kieran McGUCKIN | (90) | Falkirk | 1:21.02 |
10. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 1:21.53 |
11. | Peter McGHEE | (89) | Bellshill | 1:21.78 |
12. | Iain LEITCH | (90) | Cumbernauld | 1:21.98 |
13. | Euan GODON | (89) | Blantyre | 1:22.63 |
13. | Andrew BOYD | (90) | Milngavie &b | 1:22.63 |
15. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 1:23.22 |
16. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 1:24.31 |
17. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 1:24.47 |
18. | Callum BRADY | (89) | Motherwell W | 1:25.38 |
19. | Alan BLACK | (89) | Ren 96 | 1:25.44 |
20. | Andrew ALCORN | (89) | Dumfries | 1:26.20 |
21. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 1:26.56 |
22. | Brian WILSON | (90) | Ren 96 | 1:26.86 |
23. | Andrew THOMSON | (91) | Renfrew Bath | 1:27.21 |
24. | Darran ROMER | (90) | Motherwell W | 1:27.67 |
25. | Robbie YOUNG | (90) | Alloa | 1:28.54 |
26. | Craig ROBERTSON | (89) | Eastkilbride | 1:28.81 |
27. | Gordon ARCHIBALD | (90) | Larkhall | 1:29.25 |
| Owen GRIFFITHS | (89) | Bo'ness | DIS T 1L. |
| Iain BRIERS | (89) | Motherwell W | DIS T 1L. |
| Daniel BURNS | (90) | Ren 96 | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) Boys 12yrs/Under 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 2:52.28 |
2. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 2:57.82 |
3. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 3:03.10 |
4. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 3:08.45 |
5. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 3:09.33 |
6. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 3:10.27 |
7. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 3:11.15 |
8. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 3:17.95 |
9. | Simon BRENNAN | (92) | Cumbernauld | 3:20.77 |
10. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 3:22.32 |
11. | Alasdair McEWAN | (92) | Sth Ayrshire | 3:22.42 |
12. | David SMITH | (91) | Ren 96 | 3:23.56 |
13. | David MILLINGTON | (92) | Eastkilbride | 3:27.57 |
14. | Carlo PALONI | (91) | Scotia | 3:28.09 |
| Kenneth ERRINGTON | (91) | Lanark | DIS T 3L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 2:39.73 |
2. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:44.86 |
3. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:46.28 |
4. | Fraser COULL | (89) | N Ayrshire | 2:47.02 |
5. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 2:50.17 |
6. | Kieran McGUCKIN | (90) | Falkirk | 2:50.73 |
7. | Iain LEITCH | (90) | Cumbernauld | 2:50.95 |
8. | Owen GRIFFITHS | (89) | Bo'ness | 2:55.60 |
9. | Bruce McLINTOCK | (89) | Milngavie &b | 2:55.90 |
10. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 2:56.44 |
11. | Peter McGHEE | (89) | Bellshill | 2:59.62 |
12. | Ross CAMPBELL | (90) | Cumbernauld | 3:00.15 |
13. | Andrew THOMSON | (91) | Renfrew Bath | 3:03.78 |
14. | Brian WILSON | (90) | Ren 96 | 3:07.09 |
15. | Alan BLACK | (89) | Ren 96 | 3:07.10 |
16. | Ryan McGUIRE | (89) | N Ayrshire | 3:09.09 |
17. | Craig ROBERTSON | (89) | Eastkilbride | 3:09.82 |
18. | Robbie YOUNG | (90) | Alloa | 3:10.72 |
19. | Aatif ALHIATLY | (89) | Co Glasgow | 3:11.20 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 1:11.26 |
2. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 1:12.35 |
3. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 1:14.25 |
4. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 1:15.39 |
5. | Rory LAMONT | (91) | West Dunbart | 1:17.88 |
6. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 1:20.38 |
7. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 1:20.88 |
8. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 1:20.99 |
9. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 1:21.59 |
10. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 1:22.89 |
11. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 1:23.13 |
12. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 1:23.67 |
13. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 1:23.96 |
14. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 1:24.22 |
15. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 1:24.44 |
16. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 1:24.48 |
17. | Craig McBRIDE | (91) | Milngavie &b | 1:24.83 |
18. | Luke PARK | (91) | Dumfries | 1:25.29 |
19. | Paul McGEOUGH | (91) | Motherwell W | 1:25.43 |
20. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 1:25.81 |
21. | Martin CREMIN | (91) | Stirling | 1:26.13 |
22. | Thomas CUNNINGHAM | (92) | Co Glasgow | 1:27.73 |
23. | Craig CORSON | (93) | Sth Ayrshire | 1:32.63 |
24. | David MILLINGTON | (92) | Eastkilbride | 1:34.66 |
| Alasdair CAMPBELL 0 | (91) | Renfrew Bath | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 1:02.85 |
2. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 1:03.99 |
3. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 1:06.19 |
4. | Daniel BURNS | (90) | Ren 96 | 1:06.47 |
5. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 1:07.30 |
6. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 1:07.64 |
7. | David SMITH | (90) | Falkirk | 1:08.30 |
8. | Jonny FAIRLIE | (89) | Cumbernauld | 1:08.32 |
9. | Derek WILSON | (89) | Grangemouth | 1:11.40 |
10. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 1:12.05 |
11. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 1:12.16 |
12. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 1:12.71 |
13. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 1:14.55 |
14. | Iain CLARK | (89) | Larkhall | 1:14.76 |
15. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 1:15.02 |
16. | Ross CAMPBELL | (90) | Cumbernauld | 1:15.04 |
16. | Owen GRIFFITHS | (89) | Bo'ness | 1:15.04 |
18. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 1:15.32 |
19. | Callum LANG | (90) | Larkhall | 1:16.15 |
20. | Jordan DAVIDSON | (90) | Renfrew Bath | 1:16.37 |
21. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 1:16.42 |
22. | Ben GOODALL | (90) | N Ayrshire | 1:17.03 |
23. | Stewart ROBEERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 1:17.86 |
24. | Aatif ALHIATLY | (89) | Co Glasgow | 1:18.27 |
25. | Gordon ARCHIBALD | (90) | Larkhall | 1:21.81 |
26. | Iain BRIERS | (89) | Motherwell W | 1:22.31 |
| Iain McBRIDE | (89) | Milngavie &b | DIS S 1L. |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 2:34.40 |
2. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:35.74 |
3. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 3:00.04 |
4. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 3:00.57 |
5. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 3:02.02 |
6. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 3:03.32 |
7. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 3:11.74 |
| Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:19.82 |
2. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:20.42 |
3. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:26.11 |
4. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:29.81 |
5. | David SMITH | (90) | Falkirk | 2:30.35 |
6. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 2:33.84 |
7. | Derek WILSON | (89) | Grangemouth | 2:37.24 |
8. | Ross CAMPBELL | (90) | Cumbernauld | 2:49.86 |
9. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 2:57.97 |
10. | Iain LEITCH | (90) | Cumbernauld | 3:01.01 |
| Jonny FAIRLIE | (89) | Cumbernauld | DNF |
| Andrew DICKSON | (90) | Lanark | DNF |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 1:10.57 |
2. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 1:12.08 |
3. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 1:13.08 |
4. | Cameron SHAW | (91) | Sth Ayrshire | 1:14.79 |
5. | Ryan NIMMO | (91) | Grangemouth | 1:14.93 |
6. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 1:15.12 |
7. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 1:17.22 |
8. | Ben DREYER | (91) | Dumfries | 1:17.34 |
9. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 1:17.40 |
10. | Craig PAZIKAS | (91) | Kirkintilloc | 1:17.59 |
11. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 1:17.98 |
12. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 1:18.46 |
13. | Rory LAMONT | (91) | West Dunbart | 1:19.02 |
14. | Craig McBRIDE | (91) | Milngavie &b | 1:19.44 |
15. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 1:20.21 |
16. | Ciaran DOHERTY | (91) | Co Glasgow | 1:20.61 |
17. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 1:20.89 |
18. | Ross MACKAY | (92) | Co Glasgow | 1:21.06 |
19. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 1:21.97 |
20. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 1:22.42 |
21. | James REID | (91) | Milngavie &b | 1:22.61 |
22. | Thomas CUNNINGHAM | (92) | Co Glasgow | 1:22.63 |
23. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 1:22.69 |
24. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 1:22.84 |
25. | Craig CORSON | (93) | Sth Ayrshire | 1:23.05 |
26. | Andrew GRANT | (92) | Grangemouth | 1:23.14 |
27. | Martin CREMIN | (91) | Stirling | 1:23.72 |
28. | David MILLINGTON | (92) | Eastkilbride | 1:25.07 |
29. | Jamie McCANN | (92) | Alloa | 1:25.13 |
30. | Stephen KINDNESS | (91) | N Ayrshire | 1:25.54 |
31. | Richard HEYES | (91) | Bo'ness | 1:25.91 |
32. | David FEENEY | (91) | Renfrew Bath | 1:26.46 |
33. | Calum HYSLOP | (92) | Sth Ayrshire | 1:27.78 |
| Kris WATTERS | (91) | Motherwell W | DIS FI |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 1:03.98 |
2. | David SMITH | (90) | Falkirk | 1:06.23 |
3. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 1:07.17 |
4. | Bruce McLINTOCK | (89) | Milngavie &b | 1:07.58 |
5. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 1:08.27 |
6. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 1:08.49 |
7. | Jordan DAVIDSON | (90) | Renfrew Bath | 1:09.35 |
8. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 1:09.77 |
9. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 1:10.07 |
10. | Craig NELSON | (90) | Dumfries | 1:10.61 |
11. | Gavin McILROY | (90) | Sth Ayrshire | 1:11.45 |
12. | Andrew KINDNESS | (89) | N Ayrshire | 1:11.57 |
13. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 1:12.36 |
14. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 1:12.46 |
15. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 1:13.02 |
16. | Andrew BOYD | (90) | Milngavie &b | 1:13.25 |
17. | Kevin ADAMS | (90) | Ren 96 | 1:14.40 |
18. | Blair STEVENSON | (89) | Scotia | 1:14.73 |
19. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 1:15.30 |
20. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 1:16.07 |
21. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 1:16.12 |
22. | Kieran McGUCKIN | (90) | Falkirk | 1:16.68 |
23. | Owen GRIFFITHS | (89) | Bo'ness | 1:18.05 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:30.21 |
2. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 2:30.93 |
3. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 2:34.78 |
4. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 2:42.23 |
5. | Johnstone SHEARER | (92) | Sth Ayrshire | 2:43.56 |
6. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 2:45.20 |
7. | Craig PAZIKAS | (91) | Kirkintilloc | 2:46.25 |
8. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 2:47.62 |
9. | Craig McBRIDE | (91) | Milngavie &b | 2:47.89 |
10. | Alasdair STIRLING | (93) | Co Glasgow | 2:48.57 |
11. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 2:50.56 |
12. | Rory LAMONT | (91) | West Dunbart | 2:50.79 |
13. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 2:52.27 |
14. | Kris WATTERS | (91) | Motherwell W | 2:54.84 |
15. | Andrew GRANT | (92) | Grangemouth | 2:55.17 |
16. | Thomas CUNNINGHAM | (92) | Co Glasgow | 2:55.65 |
17. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 2:56.23 |
18. | Simon BRENNAN | (92) | Cumbernauld | 2:56.51 |
19. | Liam BOYLE | (92) | Sth Ayrshire | 3:01.50 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:20.02 |
2. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 2:20.74 |
3. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 2:21.08 |
4. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 2:26.69 |
5. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 2:26.84 |
6. | Bruce McLINTOCK | (89) | Milngavie &b | 2:27.47 |
7. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:28.91 |
8. | Kevin ADAMS | (90) | Ren 96 | 2:32.11 |
9. | Fraser COULL | (89) | N Ayrshire | 2:34.77 |
10. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 2:35.87 |
11. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 2:36.98 |
12. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 2:37.53 |
13. | Blair STEVENSON | (89) | Scotia | 2:38.15 |
14. | Kieran McGUCKIN | (90) | Falkirk | 2:39.49 |
15. | Scott WIDDOWSON | (90) | Eastkilbride | 2:39.84 |
16. | Stewart ROBEERTSON | (89) | Sth Ayrshire | 2:40.52 |
17. | Iain CLARK | (89) | Larkhall | 2:46.20 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 2:32.46 |
2. | Ross TAYLOR | (91) | Co Glasgow | 2:37.26 |
3. | Andrew PARK | (91) | Ren 96 | 2:38.30 |
4. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 2:39.35 |
5. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 2:44.93 |
6. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 2:45.17 |
7. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 2:45.33 |
8. | Michael McGARRITY | (92) | Ren 96 | 2:45.60 |
9. | Scott THOMSON | (91) | Alloa | 2:46.24 |
10. | Greig MACKENZIE | (91) | Grangemouth | 2:47.47 |
11. | Kenneth ERRINGTON | (91) | Lanark | 2:52.68 |
12. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 2:52.87 |
13. | Craig McBRIDE | (91) | Milngavie &b | 2:53.52 |
14. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 2:53.95 |
15. | Paul McGEOUGH | (91) | Motherwell W | 2:54.17 |
16. | Stuart WALLACE | (92) | N Ayrshire | 2:54.48 |
17. | Patrick PADDDEN | (92) | Cumbernauld | 2:58.47 |
18. | Rory LAMONT | (91) | West Dunbart | 2:58.76 |
19. | Martin CREMIN | (91) | Stirling | 2:59.31 |
20. | James REID | (91) | Milngavie &b | 3:00.64 |
21. | Craig PAZIKAS | (91) | Kirkintilloc | 3:01.77 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:18.37 |
2. | Craig BARBER | (90) | Ren 96 | 2:23.89 |
3. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 2:24.71 |
4. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:26.70 |
5. | Ross DOUGLAS | (89) | Cumbernauld | 2:27.18 |
6. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:27.28 |
7. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:28.52 |
8. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 2:28.90 |
9. | Daniel BURNS | (90) | Ren 96 | 2:29.32 |
10. | Fraser COULL | (89) | N Ayrshire | 2:30.85 |
11. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 2:32.97 |
12. | Jonny FAIRLIE | (89) | Cumbernauld | 2:34.37 |
13. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 2:35.66 |
14. | Niall WOODLEY | (90) | Eastkilbride | 2:38.00 |
15. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 2:38.46 |
16. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 2:38.69 |
17. | Iain CLARK | (89) | Larkhall | 2:38.72 |
18. | Callum LANG | (90) | Larkhall | 2:41.23 |
19. | Kieran McGUCKIN | (90) | Falkirk | 2:41.61 |
20. | John ARCHIBALD | (90) | Milngavie &b | 2:43.08 |
Heats (Declared Winners) Boys 12 Years/Under 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew DONALDSON | (91) | N Ayrshire | 5:24.31 |
2. | Ross MUIR | (91) | Falkirk | 5:33.54 |
3. | Callum McGHEE | (91) | Cumbernauld | 5:42.60 |
4. | Douglas SCOTT | (91) | Eastkilbride | 5:52.12 |
5. | Glenn MCINTOSH | (92) | Co Glasgow | 5:54.46 |
6. | Calum CROTCH | (91) | West Dunbart | 5:59.40 |
7. | Graeme SPALDING | (93) | Co Glasgow | 6:05.79 |
8. | Simon BRENNAN | (92) | Cumbernauld | 6:18.86 |
9. | Thomas CUNNINGHAM | (92) | Co Glasgow | 6:23.85 |
10. | Graeme OFFICER | (92) | Co Glasgow | 6:37.67 |
11. | Ross FREEL | (92) | Larkhall | 6:48.21 |
Heats (Declared Winners) Boys 13/14 Years 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 4:48.99 |
2. | Patrick TEVENAN | (90) | Ren 96 | 5:11.62 |
3. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 5:19.11 |
4. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 5:20.49 |
5. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 5:23.02 |
6. | Craig MURDOCH | (90) | Motherwell W | 5:23.28 |
7. | Roy CAMERON | (90) | West Dunbart | 5:27.02 |
8. | Ian PORTEOUS | (90) | Ren 96 | 5:31.47 |
9. | Kieran McGUCKIN | (90) | Falkirk | 5:35.27 |
10. | Martin TAYLOR | (89) | Kirkintilloc | 5:35.73 |
11. | Iain LEITCH | (90) | Cumbernauld | 5:41.61 |
12. | Ross CAMPBELL | (90) | Cumbernauld | 5:44.17 |
13. | Derek WILSON | (89) | Grangemouth | 5:48.88 |
14. | Craig ROBERTSON | (89) | Eastkilbride | 6:00.20 |
| Brian WILSON | (90) | Ren 96 | DIS T 2L. |
Heats (Declared Winners) Girls 12 Years/Under 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Caron NICHOLAS | (91) | Blantyre | 1:04.16 |
2. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 1:05.79 |
3. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 1:05.83 |
4. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 1:06.22 |
5. | Eliza WALKER | (91) | Milngavie &b | 1:06.63 |
6. | Sophie MILLER | (92) | Sth Ayrshire | 1:08.57 |
6. | Kimmy ALLAN | (91) | Bellshill | 1:08.57 |
8. | Rosie ATTERSON | (91) | Ren 96 | 1:08.76 |
9. | Rachel CAIRNEY | (92) | Cumbernauld | 1:08.87 |
10. | Lisa JOHNSTONE | (92) | Ren 96 | 1:09.80 |
11. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 1:09.93 |
12. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 1:10.04 |
13. | Ashleigh COPELAND | (91) | West Dunbart | 1:10.28 |
14. | Georgia WANDS | (91) | Milngavie &b | 1:10.30 |
15. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 1:10.84 |
16. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 1:11.34 |
17. | Rosie ABERNETHY | (92) | Alloa | 1:11.35 |
18. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 1:12.08 |
19. | Victoria GOURLAY | (92) | Lanark | 1:12.34 |
20. | Heather KERR | (92) | Renfrew Bath | 1:13.86 |
21. | Nikole RUNCIMAN | (91) | Milngavie &b | 1:13.90 |
22. | Isabelle COWEN | (92) | Bo'ness | 1:14.30 |
23. | Emma LONG | (91) | Kirkintilloc | 1:16.12 |
24. | Kirsty SIMPSON | (92) | Alloa | 1:16.97 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 1:00.47 |
2. | Karen FORGIE | (89) | Milngavie &b | 1:02.30 |
3. | Kirsty HART | (90) | N Ayrshire | 1:02.54 |
4. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 1:04.42 |
5. | Kirsty McWILLIAM | (90) | Scotia | 1:05.47 |
6. | Clara SMITH | (90) | West Dunbart | 1:05.49 |
7. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 1:05.66 |
8. | Caroline DAVIDSON | (90) | Milngavie &b | 1:05.80 |
9. | Elaine SHERWOOD | (90) | Dunoon | 1:05.94 |
10. | Emma REID | (89) | Milngavie &b | 1:05.95 |
11. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 1:06.03 |
12. | Catriona McNAB | (89) | Lanark | 1:06.09 |
13. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 1:06.39 |
14. | Sophie DORRIAN | (90) | Co Glasgow | 1:06.76 |
15. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 1:07.01 |
16. | Amie REID | (91) | Ren 96 | 1:07.32 |
17. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 1:07.73 |
18. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 1:08.08 |
19. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 1:08.49 |
20. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 1:08.84 |
21. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 1:10.11 |
22. | Nicola MCNEIL | (90) | Co Glasgow | 1:10.85 |
Heats (Declared Winners) Girls 12 Years/Under 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 2:22.72 |
2. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 2:23.47 |
3. | Rosie ATTERSON | (91) | Ren 96 | 2:24.20 |
4. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 2:28.82 |
5. | Rachel CAIRNEY | (92) | Cumbernauld | 2:30.35 |
6. | Georgia WANDS | (91) | Milngavie &b | 2:30.63 |
7. | Kimmy ALLAN | (91) | Bellshill | 2:31.52 |
8. | Eliza WALKER | (91) | Milngavie &b | 2:32.35 |
9. | Beth POTTER | (91) | Milngavie &b | 2:33.42 |
10. | Rosie ABERNETHY | (92) | Alloa | 2:36.67 |
11. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 2:37.02 |
12. | Tanya McKINNEY | (91) | Cumbernauld | 2:37.12 |
13. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 2:37.28 |
14. | Kirsty SIMPSON | (92) | Alloa | 2:37.90 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Judi HUMPHREYS | (90) | Co Glasgow | 2:14.63 |
2. | Karen FORGIE | (89) | Milngavie &b | 2:15.02 |
3. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:19.40 |
4. | Emma REID | (89) | Milngavie &b | 2:20.77 |
4. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 2:20.77 |
6. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:21.36 |
7. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:22.35 |
8. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 2:24.37 |
9. | Sophie DORRIAN | (90) | Co Glasgow | 2:25.02 |
10. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 2:25.18 |
11. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:25.37 |
12. | Rosie OGG | (90) | Stirling | 2:26.18 |
13. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 2:26.69 |
14. | Gillian BROWN | (89) | Cumbernauld | 2:26.95 |
15. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 2:27.07 |
16. | Nicola MCNEIL | (90) | Co Glasgow | 2:28.25 |
17. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 2:29.47 |
18. | Svenja TIMMINS | (90) | Stirling | 2:31.45 |
Heats (Declared Winners) Girls 12 Years/Under 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 4:55.33 |
2. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 4:57.67 |
3. | Rosie ATTERSON | (91) | Ren 96 | 5:00.22 |
4. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 5:00.31 |
5. | Louise HAMILTON | (91) | Cumbernauld | 5:01.73 |
6. | Louise HUNTER | (92) | Cumbernauld | 5:19.44 |
7. | Kirsty SIMPSON | (92) | Alloa | 5:19.62 |
8. | Kimmy ALLAN | (91) | Bellshill | 5:19.79 |
9. | Heather KERR | (92) | Renfrew Bath | 5:24.81 |
10. | Tanya McKINNEY | (91) | Cumbernauld | 5:25.78 |
11. | Wionna FOX | (92) | Lanark | 5:26.18 |
12. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 5:28.30 |
13. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 5:31.48 |
14. | Cheryl BOND | (91) | Co Glasgow | 5:42.36 |
15. | Heather KING | (92) | Stirling | 5:45.44 |
16. | Eilidh HARGREAVES | (92) | Stirling | 5:48.97 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 400m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 4:36.47 |
2. | Karen FORGIE | (89) | Milngavie &b | 4:40.68 |
3. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 4:48.89 |
4. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 4:50.21 |
5. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 4:51.54 |
6. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 4:51.76 |
7. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 4:56.57 |
8. | Emma REID | (89) | Milngavie &b | 4:59.25 |
9. | Nicola MCNEIL | (90) | Co Glasgow | 5:00.10 |
10. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 5:01.62 |
11. | Clara SMITH | (90) | West Dunbart | 5:02.48 |
12. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 5:07.86 |
13. | Rosie OGG | (90) | Stirling | 5:09.21 |
14. | Anna Rosa MUSCATELLI | (90) | Milngavie &b | 5:09.66 |
15. | Faith DALGATY | (90) | Dunoon | 5:13.59 |
| Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Girls 12 Years/Under 800m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 10:11.44 |
2. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 10:13.69 |
3. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 10:17.88 |
4. | Rosie ATTERSON | (91) | Ren 96 | 10:25.19 |
5. | Louise HAMILTON | (91) | Cumbernauld | 10:26.54 |
6. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 10:45.52 |
7. | Louise HUNTER | (92) | Cumbernauld | 10:59.03 |
8. | Wionna FOX | (92) | Lanark | 11:05.93 |
9. | Kirsty SIMPSON | (92) | Alloa | 11:09.89 |
10. | Heather KING | (92) | Stirling | 11:58.30 |
11. | Eilidh HARGREAVES | (92) | Stirling | 12:00.73 |
12. | Eilidh DENT | (91) | Scotia | 12:50.49 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 800m Freestyle
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 9:21.93 |
2. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 9:39.49 |
3. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 9:43.49 |
4. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 9:52.73 |
5. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 9:54.40 |
6. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 9:55.66 |
7. | Jill BARBER | (89) | Cumbernauld | 9:55.81 |
8. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 10:03.39 |
9. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 10:04.40 |
10. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 10:15.58 |
11. | Nicola MCNEIL | (90) | Co Glasgow | 10:16.79 |
12. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 10:17.73 |
Heats (Declared Winners) Girls 12yrs/Under 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 1:22.35 |
2. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 1:22.72 |
3. | Georgia WANDS | (91) | Milngavie &b | 1:23.24 |
4. | Caron NICHOLAS | (91) | Blantyre | 1:26.68 |
5. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 1:27.74 |
6. | Amy COATS | (92) | Bellshill | 1:28.15 |
7. | Ashleigh COPELAND | (91) | West Dunbart | 1:28.79 |
8. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 1:30.11 |
9. | Nikole RUNCIMAN | (91) | Milngavie &b | 1:30.39 |
10. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 1:30.62 |
11. | Debra LAVERIE | (91) | Eastkilbride | 1:30.72 |
12. | Isabelle COWEN | (92) | Bo'ness | 1:32.02 |
13. | Lisa JOHNSTONE | (92) | Ren 96 | 1:33.03 |
14. | Deborah ELLIOTT | (91) | Scotia | 1:33.51 |
15. | Elizabeth MORGAN | (91) | Scotia | 1:33.72 |
16. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 1:34.07 |
17. | Gillian SMITH | (92) | Ren 96 | 1:35.10 |
18. | Sharon TAYLOR | (91) | Bo'ness | 1:35.16 |
19. | Emma CURRIE | (92) | Eastkilbride | 1:35.33 |
20. | Nadine JOYCE | (93) | N Ayrshire | 1:35.95 |
21. | Toni ALLAN | (92) | Cumbernauld | 1:35.96 |
22. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 1:36.27 |
23. | Gemma BROTHERSTON | (91) | Dumfries | 1:36.32 |
24. | Daryl WATSON | (91) | Dumfries | 1:36.78 |
25. | Lucy ABERCROMBIE | (92) | Cumbernauld | 1:37.90 |
26. | Leah McGROTTY | (92) | West Dunbart | 1:38.95 |
| Rachel MILNE | (92) | Kirkintilloc | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 1:13.61 |
2. | Amie REID | (91) | Ren 96 | 1:20.30 |
3. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 1:20.61 |
4. | Catherine WILSON | (89) | Alloa | 1:20.99 |
5. | Lauren PATRICK | (90) | Cumbernauld | 1:21.30 |
6. | Emma McDOUGALL | (90) | Ren 96 | 1:21.82 |
7. | Laura MILLS | (89) | Kilmarnock | 1:21.90 |
8. | Catriona McNAB | (89) | Lanark | 1:21.97 |
9. | Faye SMARTT | (90) | Larkhall | 1:22.76 |
10. | Elaine SHERWOOD | (90) | Dunoon | 1:23.51 |
11. | Sophie DORRIAN | (90) | Co Glasgow | 1:24.64 |
12. | Caroline DAVIDSON | (90) | Milngavie &b | 1:25.44 |
13. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 1:25.63 |
14. | Lynsey GLASGOW | (90) | Grangemouth | 1:26.41 |
15. | Cara McGROTTY | (89) | West Dunbart | 1:26.93 |
16. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 1:27.00 |
17. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 1:27.46 |
18. | Lisa RONALSON | (89) | Bo'ness | 1:28.73 |
19. | Emma REID | (89) | Milngavie &b | 1:29.99 |
20. | Coleen TAIT | (90) | Kilmarnock | 1:30.50 |
21. | Rudi RODGERS | (90) | Kirkintilloc | 1:31.10 |
22. | Faith DALGATY | (90) | Dunoon | 1:31.66 |
23. | Rhona MARTIN | (89) | Renfrew Bath | 1:31.80 |
24. | Kirsty THRIEPLAND | (90) | N Ayrshire | 1:31.90 |
25. | Claire HEMPHILL | (89) | Inverclyde | 1:32.06 |
26. | Karen McINTYRE | (89) | Inverclyde | 1:32.29 |
27. | Fiona MacGREGOR | (89) | Milngavie &b | 1:34.12 |
28. | Megan McBRIDE | (90) | Eastkilbride | 1:34.50 |
29. | Eilidh MACRAE | (90) | Dumfries | 1:34.58 |
30. | Claire INGRAM | (89) | Scotia | 1:34.80 |
31. | Catriona NEIL | (91) | Kirkintilloc | 1:36.37 |
32. | Rebecca Robertson | (90) | Falkirk | 1:39.59 |
Heats (Declared Winners) Girls 12yrs/Under 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 2:53.31 |
2. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:53.33 |
3. | Georgia WANDS | (91) | Milngavie &b | 3:02.01 |
4. | Ashleigh COPELAND | (91) | West Dunbart | 3:07.10 |
5. | Amy COATS | (92) | Bellshill | 3:07.72 |
6. | Debra LAVERIE | (91) | Eastkilbride | 3:14.43 |
7. | Isabelle COWEN | (92) | Bo'ness | 3:14.95 |
8. | Stephanie JOHNSTONE | (91) | Sth Ayrshire | 3:15.41 |
9. | Elizabeth MORGAN | (91) | Scotia | 3:19.90 |
10. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 3:24.29 |
| Kayleigh McGURK | (91) | Stirling | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Breaststroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 2:37.62 |
2. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:49.21 |
3. | Catherine WILSON | (89) | Alloa | 2:50.98 |
4. | Emma McDOUGALL | (90) | Ren 96 | 2:51.94 |
5. | Amie REID | (91) | Ren 96 | 2:53.01 |
6. | Lauren PATRICK | (90) | Cumbernauld | 2:53.05 |
7. | Catriona McNAB | (89) | Lanark | 2:53.40 |
8. | Gayle BIGGART | (90) | Ren 96 | 2:55.16 |
9. | Faye SMARTT | (90) | Larkhall | 2:58.77 |
10. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 2:59.68 |
11. | Sophie DORRIAN | (90) | Co Glasgow | 3:00.24 |
12. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 3:01.39 |
13. | Caroline DAVIDSON | (90) | Milngavie &b | 3:03.25 |
14. | Cara McGROTTY | (89) | West Dunbart | 3:05.45 |
15. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 3:08.05 |
16. | Elaine SHERWOOD | (90) | Dunoon | 3:10.03 |
17. | Lynsey GLASGOW | (90) | Grangemouth | 3:10.41 |
Heats (Declared Winners) Girls 12 Years/Under 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 1:14.68 |
2. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 1:15.16 |
3. | Caron NICHOLAS | (91) | Blantyre | 1:17.24 |
4. | Louise HAMILTON | (91) | Cumbernauld | 1:19.34 |
5. | Amy COATS | (92) | Bellshill | 1:21.65 |
6. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 1:22.17 |
7. | Sophie MILLER | (92) | Sth Ayrshire | 1:22.56 |
8. | Isabelle COWEN | (92) | Bo'ness | 1:22.61 |
9. | Rachel CAIRNEY | (92) | Cumbernauld | 1:23.63 |
10. | Rosie ABERNETHY | (92) | Alloa | 1:25.42 |
11. | Jill MORRISON | (91) | Cumbernauld | 1:25.83 |
12. | Victoria GOURLAY | (92) | Lanark | 1:25.84 |
13. | Heather KERR | (92) | Renfrew Bath | 1:25.88 |
14. | Cheryl BOND | (91) | Co Glasgow | 1:26.63 |
14. | Nikole RUNCIMAN | (91) | Milngavie &b | 1:26.63 |
16. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 1:27.67 |
17. | Eliza WALKER | (91) | Milngavie &b | 1:28.78 |
18. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 1:29.30 |
19. | Lisa JOHNSTONE | (92) | Ren 96 | 1:29.72 |
20. | Anna McEvoy | (92) | Motherwell W | 1:30.22 |
21. | Eilidh HARGREAVES | (92) | Stirling | 1:34.37 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 1:09.80 |
2. | Judi HUMPHREYS | (90) | Co Glasgow | 1:10.84 |
3. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 1:10.97 |
4. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 1:14.74 |
5. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 1:15.36 |
6. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 1:15.56 |
7. | Gayle BIGGART | (90) | Ren 96 | 1:15.71 |
8. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 1:16.59 |
9. | Nicola MCNEIL | (90) | Co Glasgow | 1:16.60 |
10. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 1:16.89 |
11. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 1:16.96 |
11. | Clara SMITH | (90) | West Dunbart | 1:16.96 |
13. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 1:18.17 |
14. | Anna Rosa MUSCATELLI | (90) | Milngavie &b | 1:18.30 |
15. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 1:18.61 |
16. | Lynsey GLASGOW | (90) | Grangemouth | 1:19.45 |
17. | Faye SMARTT | (90) | Larkhall | 1:20.96 |
18. | Svenja TIMMINS | (90) | Stirling | 1:23.14 |
19. | Karen McINTYRE | (89) | Inverclyde | 1:24.92 |
Heats (Declared Winners) Girls 12 Years/Under 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 2:46.40 |
2. | Caron NICHOLAS | (91) | Blantyre | 2:57.67 |
3. | Jill MORRISON | (91) | Cumbernauld | 3:04.62 |
4. | Rachel CAIRNEY | (92) | Cumbernauld | 3:04.84 |
5. | Cara PURDIE | (92) | Co Glasgow | 3:14.66 |
6. | Anna McEvoy | (92) | Motherwell W | 3:19.05 |
7. | Kayleigh McGURK | (91) | Stirling | 3:38.61 |
8. | Eilidh DENT | (91) | Scotia | 3:43.52 |
| Cheryl BOND | (91) | Co Glasgow | DIS T 3L. |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Butterfly
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:35.76 |
2. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:39.84 |
3. | Judi HUMPHREYS | (90) | Co Glasgow | 2:42.06 |
4. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 2:42.74 |
5. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 2:43.55 |
6. | Catriona McNAB | (89) | Lanark | 2:48.45 |
7. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 2:49.06 |
8. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 2:50.49 |
9. | Clara SMITH | (90) | West Dunbart | 2:53.25 |
10. | Gillian BROWN | (89) | Cumbernauld | 2:54.64 |
11. | Svenja TIMMINS | (90) | Stirling | 3:01.49 |
12. | Rosie OGG | (90) | Stirling | 3:09.23 |
13. | Rachel FORBES | (90) | Sth Ayrshire | 3:14.72 |
| Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | DIS T 5L. |
Heats (Declared Winners) Girls 12yrs/Under 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 1:13.71 |
2. | Caron NICHOLAS | (91) | Blantyre | 1:14.27 |
3. | Louise HAMILTON | (91) | Cumbernauld | 1:15.05 |
4. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 1:15.13 |
5. | Sophie MILLER | (92) | Sth Ayrshire | 1:16.82 |
6. | Louise HUNTER | (92) | Cumbernauld | 1:17.14 |
7. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 1:18.07 |
8. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 1:18.30 |
9. | Isabelle COWEN | (92) | Bo'ness | 1:18.31 |
10. | Jodie WILSON | (92) | Motherwell W | 1:19.75 |
11. | Beth POTTER | (91) | Milngavie &b | 1:19.92 |
12. | Rosie ABERNETHY | (92) | Alloa | 1:19.99 |
13. | Gillian SMITH | (92) | Ren 96 | 1:20.30 |
14. | Kimmy ALLAN | (91) | Bellshill | 1:20.35 |
15. | Eliza WALKER | (91) | Milngavie &b | 1:20.95 |
16. | Georgia WANDS | (91) | Milngavie &b | 1:21.15 |
17. | Ashleigh COPELAND | (91) | West Dunbart | 1:21.33 |
18. | Lisa JOHNSTONE | (92) | Ren 96 | 1:21.71 |
19. | Katie THOMSON | (91) | Dunoon | 1:22.34 |
20. | Victoria GOURLAY | (92) | Lanark | 1:22.35 |
21. | Stephanie HANLEY | (92) | Stirling | 1:22.51 |
22. | Jill MORRISON | (91) | Cumbernauld | 1:22.76 |
23. | Rosie ATTERSON | (91) | Ren 96 | 1:23.12 |
24. | Heather KERR | (92) | Renfrew Bath | 1:23.30 |
25. | Jaimie McLEAN | (92) | Scotia | 1:23.49 |
26. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 1:23.57 |
27. | Emma LONG | (91) | Kirkintilloc | 1:23.99 |
28. | Anna McEvoy | (92) | Motherwell W | 1:24.20 |
29. | Sarah MACLEAN | (92) | Co Glasgow | 1:24.30 |
30. | Robyn KERR | (91) | Sth Ayrshire | 1:24.39 |
31. | Tanya McKINNEY | (91) | Cumbernauld | 1:25.92 |
32. | Gael MORROW | (92) | N Ayrshire | 1:26.54 |
33. | Kirsty SIMPSON | (92) | Alloa | 1:27.33 |
34. | Rachel MILNE | (92) | Kirkintilloc | 1:28.43 |
35. | Debra LAVERIE | (91) | Eastkilbride | 1:28.82 |
36. | Jenny LYNCH | (92) | Alloa | 1:29.74 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 100m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 1:08.34 |
2. | Kirsty HART | (90) | N Ayrshire | 1:09.18 |
3. | Amie REID | (91) | Ren 96 | 1:11.83 |
4. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 1:12.78 |
5. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 1:12.82 |
6. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 1:13.27 |
7. | Caroline DAVIDSON | (90) | Milngavie &b | 1:13.57 |
8. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 1:14.70 |
9. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 1:14.81 |
10. | Kirsty McWILLIAM | (90) | Scotia | 1:15.02 |
11. | Judi HUMPHREYS | (90) | Co Glasgow | 1:15.58 |
12. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 1:17.24 |
13. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 1:17.73 |
14. | Emma REID | (89) | Milngavie &b | 1:17.89 |
15. | Khara WELSH | (89) | N Ayrshire | 1:17.90 |
16. | Ashley SNEDDON | (89) | Motherwell W | 1:18.05 |
17. | Elaine SHERWOOD | (90) | Dunoon | 1:19.39 |
18. | Rudi RODGERS | (90) | Kirkintilloc | 1:19.84 |
19. | Karen McINTYRE | (89) | Inverclyde | 1:22.59 |
20. | Laura MILLS | (89) | Kilmarnock | 1:23.04 |
Heats (Declared Winners) Girls 12yrs/Under 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 2:34.91 |
2. | Caron NICHOLAS | (91) | Blantyre | 2:35.62 |
3. | Louise HAMILTON | (91) | Cumbernauld | 2:35.94 |
4. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 2:38.33 |
5. | Louise HUNTER | (92) | Cumbernauld | 2:41.41 |
6. | Beth POTTER | (91) | Milngavie &b | 2:42.92 |
7. | Shona WHITE | (92) | Ren 96 | 2:46.88 |
8. | Jodie WILSON | (92) | Motherwell W | 2:47.09 |
9. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 2:47.10 |
10. | Lisa JOHNSTONE | (92) | Ren 96 | 2:47.91 |
11. | Katie THOMSON | (91) | Dunoon | 2:49.83 |
12. | Kimmy ALLAN | (91) | Bellshill | 2:50.51 |
13. | Jill MORRISON | (91) | Cumbernauld | 2:50.68 |
14. | Jaimie McLEAN | (92) | Scotia | 2:54.72 |
15. | Wionna FOX | (92) | Lanark | 2:55.13 |
16. | Kirsty SIMPSON | (92) | Alloa | 2:55.18 |
17. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 2:55.51 |
18. | Rosie ABERNETHY | (92) | Alloa | 2:55.73 |
19. | Anna McEvoy | (92) | Motherwell W | 2:57.40 |
20. | Emma LONG | (91) | Kirkintilloc | 2:57.91 |
21. | Tanya McKINNEY | (91) | Cumbernauld | 2:58.75 |
22. | Victoria GOURLAY | (92) | Lanark | 2:59.62 |
23. | Eilidh DENT | (91) | Scotia | 3:05.68 |
24. | Rachel MILNE | (92) | Kirkintilloc | 3:06.36 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Backstroke
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 2:30.20 |
2. | Karen FORGIE | (89) | Milngavie &b | 2:32.64 |
3. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 2:32.70 |
4. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:33.87 |
5. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 2:34.85 |
6. | Caroline DAVIDSON | (90) | Milngavie &b | 2:35.86 |
7. | Kirsty McWILLIAM | (90) | Scotia | 2:38.92 |
8. | Katie SPALDING | (91) | Co Glasgow | 2:41.98 |
9. | Amanda BROWN | (89) | Larkhall | 2:43.20 |
10. | Sophie DORRIAN | (90) | Co Glasgow | 2:44.22 |
11. | Claire INGRAM | (89) | Scotia | 2:45.40 |
12. | Ashley SNEDDON | (89) | Motherwell W | 2:45.76 |
13. | Rosie OGG | (90) | Stirling | 2:47.18 |
14. | Jennifer GIRVAN | (89) | Cumbernauld | 2:50.23 |
Heats (Declared Winners) Girls 12yrs/Under 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 2:35.97 |
2. | Alana MILLER | (91) | Co Glasgow | 2:41.16 |
3. | Sophie LINDSAY | (91) | West Dunbart | 2:42.53 |
4. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 2:43.86 |
5. | Louise HAMILTON | (91) | Cumbernauld | 2:47.08 |
6. | Georgia WANDS | (91) | Milngavie &b | 2:47.17 |
7. | Amy COATS | (92) | Bellshill | 2:50.99 |
8. | Rosie ATTERSON | (91) | Ren 96 | 2:51.49 |
9. | Joanne BRYDSON | (91) | Ren 96 | 2:52.84 |
10. | Rachel CAIRNEY | (92) | Cumbernauld | 2:53.27 |
11. | Lisa JOHNSTONE | (92) | Ren 96 | 2:54.40 |
11. | Louise HUNTER | (92) | Cumbernauld | 2:54.40 |
13. | Heather KERR | (92) | Renfrew Bath | 2:56.45 |
14. | Nikole RUNCIMAN | (91) | Milngavie &b | 2:58.62 |
15. | Rosie ABERNETHY | (92) | Alloa | 3:01.73 |
16. | Rebecca CHRISTIE | (91) | Alloa | 3:02.35 |
17. | Deborah ELLIOTT | (91) | Scotia | 3:07.81 |
18. | Kayleigh McGURK | (91) | Stirling | 3:08.01 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 200m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 2:26.34 |
2. | Catherine WILSON | (89) | Alloa | 2:29.61 |
3. | Fiona ANDREWS | (89) | Ren 96 | 2:30.68 |
4. | Amie REID | (91) | Ren 96 | 2:36.43 |
5. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 2:37.78 |
6. | Catriona McNAB | (89) | Lanark | 2:40.83 |
7. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 2:42.21 |
8. | Clara SMITH | (90) | West Dunbart | 2:42.92 |
9. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 2:43.06 |
10. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 2:44.54 |
11. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 2:44.86 |
12. | Rosie OGG | (90) | Stirling | 2:44.97 |
13. | Faye SMARTT | (90) | Larkhall | 2:45.20 |
14. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 2:46.68 |
15. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 2:49.11 |
16. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 2:50.67 |
17. | Svenja TIMMINS | (90) | Stirling | 2:53.62 |
| Kirsty McWILLIAM | (90) | Scotia | DIS T 4L. |
Heats (Declared Winners) Girls 12yrs/Under 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Audrey GILMOUR | (91) | N Ayrshire | 5:28.41 |
2. | Lisa NAIDOO | (91) | Cumbernauld | 5:34.13 |
3. | Louise HUNTER | (92) | Cumbernauld | 6:03.08 |
4. | Rachel CAIRNEY | (92) | Cumbernauld | 6:03.95 |
5. | Jill MORRISON | (91) | Cumbernauld | 6:12.34 |
6. | Deborah ELLIOTT | (91) | Scotia | 6:30.35 |
7. | Kayleigh McGURK | (91) | Stirling | 6:34.42 |
8. | Elizabeth MORGAN | (91) | Scotia | 6:39.78 |
9. | Lucy ABERCROMBIE | (92) | Cumbernauld | 6:44.65 |
10. | Eilidh DENT | (91) | Scotia | 7:02.10 |
Heats (Declared Winners) Girls 13/14 Years 400m Ind.Medley
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Aileen STIRLING | (90) | Co Glasgow | 5:05.31 |
2. | Laura GALBRAITH | (89) | Co Glasgow | 5:25.77 |
3. | Danielle BROWN | (90) | Co Glasgow | 5:31.62 |
4. | Ruth MACLEAN | (90) | Co Glasgow | 5:32.57 |
5. | Vicky OFFICER | (89) | Co Glasgow | 5:32.75 |
6. | Claire McNAMEE | (89) | N Ayrshire | 5:36.95 |
7. | Caroline DAVIDSON | (90) | Milngavie &b | 5:38.41 |
8. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 5:38.62 |
9. | Amy PUNSHON | (90) | Co Glasgow | 5:39.09 |
10. | Amie REID | (91) | Ren 96 | 5:39.90 |
11. | Kerri HOLMES | (90) | Co Glasgow | 5:46.50 |
12. | Megan PADDEN | (90) | Cumbernauld | 5:48.13 |
13. | Nicola MCNEIL | (90) | Co Glasgow | 5:49.21 |
14. | Cara McGROTTY | (89) | West Dunbart | 5:51.38 |
15. | Megan SYDENHAM | (90) | Co Glasgow | 5:52.31 |
16. | Rosie OGG | (90) | Stirling | 5:58.57 |
| Svenja TIMMINS | (90) | Stirling | DIS T 12L. |
Scottish Swim Meet Results Service