Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 26.33 |
2. | Paul TRUSSELL | (87) | South Aberde | 26.59 |
3. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 26.72 |
4. | Gary SWEENEY | (87) | Elgin | 26.86 |
5. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 27.21 |
6. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 27.22 |
7. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 27.87 |
8. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 27.95 |
9. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 28.26 |
10. | Stuart GRANT | (88) | South Aberde | 28.29 |
11. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 29.32 |
12. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 29.35 |
13. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 29.41 |
14. | John EASTON | (89) | South Aberde | 29.99 |
15. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 30.08 |
16. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 30.27 |
17. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 30.44 |
18. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 30.50 |
19. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 30.57 |
20. | Peter MCCUE | (89) | Co Aberdeen | 30.72 |
21. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 30.87 |
22. | Luke WHITE | (87) | South Aberde | 30.93 |
23. | William MOIR | (89) | Co Aberdeen | 31.00 |
24. | Darren DUNCAN | (90) | Lochaber | 31.08 |
25. | Daniel TRAIL | (89) | Co Aberdeen | 31.29 |
26. | Patrick MORRIS | (89) | Forres | 31.68 |
27. | Daniel MCPHERSON | (89) | Co Aberdeen | 31.73 |
28. | Scott MCQUEEN | (89) | Inverness | 32.26 |
29. | Donal PHAIR | (90) | Co Aberdeen | 32.59 |
30. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 32.65 |
31. | Drew BOND | (88) | South Aberde | 32.68 |
32. | George STEWART | (89) | Ythan | 32.97 |
33. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 33.03 |
34. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 33.69 |
35. | Mark IBBOTSON | (90) | Aberdeen | 34.10 |
36. | Euan SMITH | (90) | Co Aberdeen | 34.18 |
37. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 34.22 |
38. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 34.26 |
39. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 35.03 |
40. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 35.56 |
41. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 35.95 |
42. | Finn IRVINE | (90) | South Aberde | 36.90 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m. FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | 2:28.52 |
2. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:31.38 |
3. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 2:32.75 |
4. | Darren DUNCAN | (90) | Lochaber | 2:34.51 |
5. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 2:35.36 |
6. | Craig MACDONALD | (90) | South Aberde | 2:38.22 |
7. | Donal PHAIR | (90) | Co Aberdeen | 2:39.55 |
8. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 2:40.03 |
9. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 2:40.12 |
10. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 2:43.74 |
11. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 2:46.68 |
12. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 2:47.54 |
13. | Mark IBBOTSON | (90) | Aberdeen | 2:48.03 |
14. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 2:48.26 |
15. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 2:57.09 |
16. | Stephen ANDREW | (90) | South Aberde | 2:57.32 |
17. | Craig DONALDSON | (90) | Aberdeen | 2:58.28 |
18. | Richard FRASER-WILSON | (90) | South Aberde | 2:58.78 |
19. | Finn IRVINE | (90) | South Aberde | 3:07.14 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 2:11.56 |
2. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:13.18 |
3. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:17.06 |
4. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:19.70 |
5. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:19.89 |
6. | Jonathan GREIG | (89) | Co Aberdeen | 2:19.91 |
7. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 2:21.03 |
8. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:21.19 |
9. | William MOIR | (89) | Co Aberdeen | 2:22.24 |
10. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 2:24.04 |
11. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:25.47 |
12. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:27.14 |
13. | Peter MCCUE | (89) | Co Aberdeen | 2:27.29 |
14. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 2:28.16 |
15. | Patrick MORRIS | (89) | Forres | 2:40.62 |
16. | Scott MCQUEEN | (89) | Inverness | 2:41.75 |
17. | William PRESTON | (89) | Bridge O Don | 2:41.97 |
18. | Ewan BARRACK | (89) | South Aberde | 2:43.97 |
19. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 2:45.77 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 2:07.78 |
2. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 2:08.23 |
3. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:11.73 |
4. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 2:11.94 |
5. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 2:13.82 |
6. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 2:15.97 |
7. | Lee MCDONALD | (88) | Nairn | 2:18.33 |
8. | IAN MURRAY | (88) | St Thomas | 2:21.99 |
9. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:27.53 |
10. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 2:32.63 |
11. | Lewis HENDERSON | (88) | South Aberde | 2:34.70 |
12. | Daniel TRAIL | (89) | Co Aberdeen | 2:34.85 |
13. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 2:35.35 |
14. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:44.37 |
15. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 2:55.92 |
16. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 2:57.77 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Paul TRUSSELL | (87) | South Aberde | 2:11.42 |
2. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 2:13.21 |
3. | Stewart BROWN | (87) | South Aberde | 2:14.92 |
4. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 2:17.47 |
5. | David SWEENEY | (87) | Elgin | 2:19.08 |
6. | Richard HILLS | (87) | Nairn | 2:39.11 |
7. | Christopher MAHONY | (87) | South Aberde | 2:40.99 |
Heats (Declared Winners) Boys 12/15 Years 400m Freestyle
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 4:33.43 |
2. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 4:36.47 |
3. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 4:36.64 |
4. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 4:37.92 |
5. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 4:37.94 |
6. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 4:42.37 |
7. | Jonathan GREIG | (89) | Co Aberdeen | 4:44.37 |
8. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 4:46.91 |
9. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 4:55.99 |
10. | Rowan FROST | (88) | Co Aberdeen | 4:56.38 |
11. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 4:58.75 |
12. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 5:00.14 |
13. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 5:01.14 |
14. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 5:05.51 |
15. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 5:11.42 |
16. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 5:12.15 |
17. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 5:12.23 |
18. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 5:13.73 |
19. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 5:15.13 |
20. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 5:19.09 |
21. | Lewis HENDERSON | (88) | South Aberde | 5:22.41 |
22. | Duncan FROST | (90) | Co Aberdeen | 5:44.01 |
23. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 5:45.08 |
24. | Craig MACDONALD | (90) | South Aberde | 5:45.14 |
25. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 5:48.41 |
| Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | DIS ST |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 5:12.23 |
2. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 5:19.09 |
3. | Duncan FROST | (90) | Co Aberdeen | 5:44.01 |
4. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 5:45.08 |
5. | Craig MACDONALD | (90) | South Aberde | 5:45.14 |
6. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 5:48.41 |
| Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | DIS ST |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 4:37.94 |
2. | Jonathan GREIG | (89) | Co Aberdeen | 4:44.37 |
3. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 4:55.99 |
4. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 4:58.75 |
5. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 5:00.14 |
6. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 5:01.14 |
7. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 5:05.51 |
8. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 5:11.42 |
9. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 5:12.15 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 4:33.43 |
2. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 4:36.47 |
3. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 4:36.64 |
4. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 4:37.92 |
5. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 4:42.37 |
6. | Rowan FROST | (88) | Co Aberdeen | 4:56.38 |
7. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 5:13.73 |
8. | Lewis HENDERSON | (88) | South Aberde | 5:22.41 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 4:46.91 |
2. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 5:15.13 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 1500m.FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | 20:28.77 |
2. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 23:47.28 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 18:16.63 |
2. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 19:39.91 |
3. | William MOIR | (89) | Co Aberdeen | 20:16.30 |
4. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 20:19.88 |
5. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 21:51.10 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 16:56.39 |
2. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 18:06.77 |
3. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 18:27.31 |
15 YEARS AGE GROUP
Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 34.54 |
2. | Gary SWEENEY | (87) | Elgin | 34.71 |
3. | IAN MURRAY | (88) | St Thomas | 34.73 |
4. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 35.25 |
5. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 36.12 |
6. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 36.31 |
7. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 36.34 |
8. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 36.35 |
9. | Luke WHITE | (87) | South Aberde | 36.53 |
10. | Stewart BROWN | (87) | South Aberde | 36.65 |
11. | Paul TRUSSELL | (87) | South Aberde | 36.77 |
12. | David SWEENEY | (87) | Elgin | 37.28 |
13. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 37.43 |
14. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 37.91 |
15. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 38.12 |
16. | Paul BOEF | (90) | Co Aberdeen | 38.61 |
17. | Christopher MAHONY | (87) | South Aberde | 39.64 |
18. | William MOIR | (89) | Co Aberdeen | 39.74 |
19. | Meldrum MACKENZIE | (90) | South Aberde | 39.94 |
20. | Nicholas PATIENCE | (88) | South Aberde | 40.40 |
21. | Ewan BARRACK | (89) | South Aberde | 40.64 |
22. | Greig HARRIS | (89) | Co Aberdeen | 40.83 |
23. | Patrick MORRIS | (89) | Forres | 41.05 |
24. | Euan SMITH | (90) | Co Aberdeen | 42.23 |
25. | Scott MCQUEEN | (89) | Inverness | 42.27 |
26. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 42.89 |
27. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 43.37 |
28. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 43.41 |
29. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 44.13 |
30. | Daniel TRAIL | (89) | Co Aberdeen | 44.52 |
31. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 45.24 |
32. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 45.58 |
33. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 45.94 |
34. | Finn IRVINE | (90) | South Aberde | 46.01 |
35. | Mark IBBOTSON | (90) | Aberdeen | 46.45 |
36. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 47.58 |
37. | Oliver WHITE | (90) | South Aberde | 47.94 |
38. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 48.21 |
39. | Richard FRASER-WILSON | (90) | South Aberde | 50.44 |
40. | Stephen ANDREW | (90) | South Aberde | 50.88 |
41. | Craig DONALDSON | (90) | Aberdeen | 51.37 |
| SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | DIS ST |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m.BREASTSTROKE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Paul BOEF | (90) | Co Aberdeen | 2:58.30 |
2. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 3:17.04 |
3. | Euan SMITH | (90) | Co Aberdeen | 3:17.66 |
4. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 3:18.42 |
5. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 3:26.84 |
6. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 3:28.40 |
7. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 3:30.15 |
8. | Craig MACDONALD | (90) | South Aberde | 3:32.44 |
9. | Finn IRVINE | (90) | South Aberde | 3:36.94 |
10. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 3:36.96 |
11. | Oliver WHITE | (90) | South Aberde | 3:49.29 |
12. | Christopher GILBERT | (91) | South Aberde | 3:50.61 |
| Scott CLARK | (90) | South Aberde | DIS ST |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:47.82 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 2:48.47 |
3. | Steven SUTHERLAND | (89) | Peterhead | 2:51.97 |
4. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 2:52.90 |
5. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 2:56.78 |
6. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:56.98 |
7. | John EASTON | (89) | South Aberde | 3:08.20 |
8. | Patrick MORRIS | (89) | Forres | 3:15.62 |
9. | Jonathan GREIG | (89) | Co Aberdeen | 3:17.17 |
10. | Meldrum MACKENZIE | (90) | South Aberde | 3:21.08 |
11. | Scott MCQUEEN | (89) | Inverness | 3:28.46 |
12. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 3:39.45 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | IAN MURRAY | (88) | St Thomas | 2:42.76 |
2. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 2:46.33 |
3. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 2:51.09 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:53.11 |
5. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:59.52 |
6. | Rowan FROST | (88) | Co Aberdeen | 3:00.93 |
7. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 3:04.51 |
8. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 3:06.34 |
9. | Lewis HENDERSON | (88) | South Aberde | 3:08.82 |
10. | Nicholas PATIENCE | (88) | South Aberde | 3:15.27 |
11. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 3:24.55 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael WILSON | (87) | Co Aberdeen | 2:44.18 |
2. | Paul TRUSSELL | (87) | South Aberde | 2:55.03 |
3. | David SWEENEY | (87) | Elgin | 2:58.10 |
4. | Luke WHITE | (87) | South Aberde | 2:58.63 |
5. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 3:02.30 |
Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 27.51 |
2. | Stewart BROWN | (87) | South Aberde | 29.91 |
3. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 29.93 |
4. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 29.98 |
5. | Paul TRUSSELL | (87) | South Aberde | 30.60 |
6. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 31.23 |
7. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 32.19 |
8. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 32.31 |
9. | Peter MCCUE | (89) | Co Aberdeen | 33.20 |
10. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 33.60 |
11. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 34.77 |
12. | John EASTON | (89) | South Aberde | 34.83 |
13. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 35.01 |
14. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 35.12 |
15. | Daniel TRAIL | (89) | Co Aberdeen | 35.79 |
16. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 35.81 |
17. | Donal PHAIR | (90) | Co Aberdeen | 36.93 |
18. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 37.67 |
19. | Daniel MCPHERSON | (89) | Co Aberdeen | 37.69 |
20. | Ewan BARRACK | (89) | South Aberde | 38.03 |
21. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 38.42 |
22. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 39.50 |
23. | Craig DONALDSON | (90) | Aberdeen | 43.81 |
24. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 43.82 |
25. | David CLEMENTS | (88) | Ythan | 44.22 |
26. | Richard FRASER-WILSON | (90) | South Aberde | 45.67 |
27. | Oliver WHITE | (90) | South Aberde | 55.13 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m.BUTTERFLY
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 3:00.38 |
2. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 3:26.15 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:24.56 |
2. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 2:31.37 |
3. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:31.63 |
4. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:52.41 |
5. | Peter MCCUE | (89) | Co Aberdeen | 3:01.34 |
6. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 3:03.31 |
7. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 3:07.69 |
8. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 3:10.28 |
9. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 3:14.05 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:36.24 |
2. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 2:38.43 |
3. | Stuart GRANT | (88) | South Aberde | 3:12.59 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 2:43.19 |
2. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 2:47.59 |
Heats (Declared Winners) BOYS OPEN 50m. BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 29.48 |
2. | Gary SWEENEY | (87) | Elgin | 29.74 |
3. | Stewart BROWN | (87) | South Aberde | 30.67 |
4. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 31.86 |
5. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 32.70 |
6. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 33.08 |
7. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 33.18 |
8. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 33.42 |
9. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 34.85 |
10. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 34.89 |
11. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 34.94 |
12. | Peter MCCUE | (89) | Co Aberdeen | 35.28 |
13. | Paul BOEF | (90) | Co Aberdeen | 35.40 |
14. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 35.59 |
15. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 35.88 |
16. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 35.95 |
17. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 36.49 |
18. | Stuart GRANT | (88) | South Aberde | 36.56 |
19. | Drew BOND | (88) | South Aberde | 36.98 |
20. | Darren DUNCAN | (90) | Lochaber | 37.74 |
21. | George STEWART | (89) | Ythan | 37.79 |
22. | Scott MCQUEEN | (89) | Inverness | 37.84 |
23. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 37.91 |
24. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 38.36 |
25. | Meldrum MACKENZIE | (90) | South Aberde | 39.61 |
26. | Mark IBBOTSON | (90) | Aberdeen | 40.38 |
27. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 40.49 |
28. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 41.06 |
29. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 42.22 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m.BACKSTROKE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | 2:41.22 |
2. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 2:49.97 |
3. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:51.64 |
4. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 2:56.64 |
5. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 2:58.92 |
6. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 2:59.11 |
7. | Darren DUNCAN | (90) | Lochaber | 2:59.93 |
8. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 3:04.06 |
9. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 3:05.82 |
10. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 3:06.23 |
11. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 3:09.60 |
12. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 3:11.21 |
13. | Richard FRASER-WILSON | (90) | South Aberde | 3:12.24 |
14. | Duncan FROST | (90) | Co Aberdeen | 3:15.38 |
15. | Craig DONALDSON | (90) | Aberdeen | 3:24.73 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 2:21.76 |
2. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:29.94 |
3. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 2:33.91 |
4. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:37.69 |
5. | Jonathan GREIG | (89) | Co Aberdeen | 2:38.65 |
6. | Stuart AIRZEE | (89) | South Aberde | 2:38.92 |
7. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 2:40.78 |
8. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:43.51 |
9. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:50.55 |
10. | Ewan BARRACK | (89) | South Aberde | 2:53.58 |
11. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:56.07 |
12. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 3:00.96 |
13. | Meldrum MACKENZIE | (90) | South Aberde | 3:09.10 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 2:21.59 |
2. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 2:24.51 |
3. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 2:25.55 |
4. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:26.57 |
5. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 2:28.64 |
6. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 2:30.36 |
7. | IAN MURRAY | (88) | St Thomas | 2:35.55 |
8. | Gary ADDISON | (88) | Ythan | 2:47.89 |
9. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 2:49.60 |
10. | Daniel TRAIL | (89) | Co Aberdeen | 2:50.87 |
11. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:51.73 |
12. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 2:52.77 |
13. | Lewis HENDERSON | (88) | South Aberde | 2:54.67 |
14. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 2:58.32 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Stewart BROWN | (87) | South Aberde | 2:20.24 |
2. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 2:36.68 |
3. | David SWEENEY | (87) | Elgin | 2:44.29 |
4. | Luke WHITE | (87) | South Aberde | 2:54.67 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 200m.IND.MEDLEY
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Paul BOEF | (90) | Co Aberdeen | 2:43.70 |
2. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 2:49.39 |
3. | Craig WORKMAN | (90) | Co Glasgow | 2:49.52 |
4. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 2:58.05 |
5. | Ross MACDONALD | (90) | Co Aberdeen | 2:58.11 |
6. | Christopher COOK | (90) | South Aberde | 2:58.17 |
7. | Donal PHAIR | (90) | Co Aberdeen | 2:59.05 |
7. | Christopher WALSTER | (90) | South Aberde | 2:59.05 |
9. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 3:01.67 |
10. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 3:07.38 |
11. | Alastair MURPHY | (90) | South Aberde | 3:10.52 |
12. | Duncan FROST | (90) | Co Aberdeen | 3:11.77 |
13. | Peter ANDERSON | (91) | Aberdeen | 3:12.19 |
14. | Stephen ANDREW | (90) | South Aberde | 3:13.50 |
15. | Finn IRVINE | (90) | South Aberde | 3:14.39 |
16. | Richard FRASER-WILSON | (90) | South Aberde | 3:16.61 |
| Callum EASTON | (90) | South Aberde | DIS SL 4L. |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:28.13 |
2. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 2:33.75 |
3. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 2:34.69 |
4. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:35.25 |
5. | William MOIR | (89) | Co Aberdeen | 2:38.53 |
6. | Jonathan GREIG | (89) | Co Aberdeen | 2:38.98 |
7. | Hamish BROWN | (89) | South Aberde | 2:40.20 |
8. | Alastair MCKENZIE | (89) | Co Aberdeen | 2:46.56 |
9. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 2:46.84 |
10. | Martin KERR | (90) | Co Glasgow | 2:47.20 |
11. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 2:48.47 |
12. | John EASTON | (89) | South Aberde | 2:48.81 |
13. | Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | 2:48.89 |
14. | Scott MCQUEEN | (89) | Inverness | 3:01.28 |
15. | Callum SCOTT | (89) | South Aberde | 3:04.15 |
16. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 3:08.48 |
| Ewan BARRACK | (89) | South Aberde | DIS T 3L. |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 2:16.63 |
2. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 2:26.28 |
3. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:26.91 |
4. | Gregor THURLOW | (88) | South Aberde | 2:27.53 |
5. | IAN MURRAY | (88) | St Thomas | 2:34.22 |
6. | Rowan FROST | (88) | Co Aberdeen | 2:41.21 |
7. | Lee MCDONALD | (88) | Nairn | 2:42.70 |
8. | Daniel TRAIL | (89) | Co Aberdeen | 2:50.86 |
9. | Adam SHUTTLEWORTH | (88) | South Aberde | 2:51.07 |
10. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 2:52.04 |
11. | Lewis HENDERSON | (88) | South Aberde | 2:54.98 |
12. | Mark WEBSTER | (88) | Aberdeen | 3:00.00 |
13. | Murray ROBB | (89) | Aberdeen | 3:17.35 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Paul TRUSSELL | (87) | South Aberde | 2:29.44 |
2. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 2:32.84 |
3. | Andrew AITKEN | (87) | Shetland | 2:44.23 |
4. | Christopher MAHONY | (87) | South Aberde | 2:52.82 |
5. | Luke WHITE | (87) | South Aberde | 2:53.09 |
6. | Richard HILLS | (87) | Nairn | 3:05.49 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12/15 YEARS 400m.IND.MEDLEY
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean BREEN | (90) | Co Aberdeen | 5:59.63 |
2. | Joe WHITEMAN | (90) | South Aberde | 6:31.88 |
3. | Scott CLARK | (90) | South Aberde | 6:32.11 |
4. | Callum EASTON | (90) | South Aberde | 6:32.38 |
5. | Craig THOMSON | (90) | South Aberde | 6:36.29 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ewan MACKENZIE | (89) | South Aberde | 5:11.94 |
2. | Michael LYNCH | (89) | Co Glasgow | 5:23.24 |
3. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 5:30.07 |
4. | Christopher WILSON | (89) | Co Aberdeen | 5:31.39 |
5. | Stuart AIRZEE | (89) | South Aberde | 5:44.24 |
6. | Kenny MORE | (89) | Inverness | 5:52.67 |
7. | John EASTON | (89) | South Aberde | 6:04.56 |
8. | Graeme MACGREGOR | (89) | South Aberde | 6:10.42 |
9. | Ewan BARRACK | (89) | South Aberde | 6:23.80 |
| Andrew WHYTE | (89) | Aberdeen | DIS SL 1L. |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 4:48.57 |
2. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 5:21.23 |
3. | Adam ACKERS | (88) | South Aberde | 6:06.15 |
15 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Craig THOMSON | (87) | Co Aberdeen | 5:26.79 |
2. | Christopher MAHONY | (87) | South Aberde | 6:09.01 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 28.67 |
2. | Isabel LAFARGUE | (89) | Co Aberdeen | 29.62 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 30.73 |
4. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 30.76 |
5. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 31.20 |
6. | Emma TAYLOR | (88) | Aberdeen | 31.43 |
6. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 31.43 |
8. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 31.49 |
9. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 31.60 |
10. | Zoe HENDERSON | (88) | Aberdeen | 32.84 |
10. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 32.84 |
12. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 32.86 |
13. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 32.87 |
13. | Beth MOUAT | (89) | Co Aberdeen | 32.87 |
15. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 32.91 |
16. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 33.04 |
17. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 33.07 |
18. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 33.10 |
19. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 33.26 |
20. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 33.27 |
21. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 33.37 |
22. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 33.73 |
23. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 33.79 |
24. | Joanna MILNE | (89) | South Aberde | 33.85 |
25. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 33.89 |
26. | Mhairi JOHNSTONE | (90) | South Aberde | 34.08 |
27. | Candice SUMMERS | (88) | Peterhead | 34.29 |
28. | Ainsley McQUARRIE | (89) | Ythan | 34.34 |
29. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 34.39 |
30. | Eleanor TAYLOR | (90) | Aberdeen | 34.97 |
31. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 34.99 |
32. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 35.02 |
33. | Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 35.09 |
34. | Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | 35.49 |
35. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 35.83 |
36. | Rachel MACRAE | (90) | Co Aberdeen | 36.10 |
36. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 36.10 |
38. | Alanna HAYES | (89) | South Aberde | 36.19 |
39. | Rachel ADAM | (91) | South Aberde | 36.73 |
40. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 37.06 |
41. | Rebecca STORRIE | (91) | Monifieth | 37.60 |
42. | Sian MCNIFF | (88) | Aberdeen | 37.78 |
42. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 37.78 |
44. | Elspeth RICHARDSON | (88) | Aberdeen | 38.42 |
45. | Samantha BENNETT | (89) | South Aberde | 38.50 |
46. | Kirsty WOOD | (90) | South Aberde | 39.34 |
47. | Fiona THOMPSON | (91) | Monifieth | 41.74 |
| Sarah SUTHERLAND | (88) | South Aberde | DIS ST |
| Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | DIS ST |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m. FREESTYLE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 2:33.88 |
2. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 2:36.97 |
3. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 2:43.75 |
4. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:44.72 |
5. | Lucy SKITMORE | (91) | South Aberde | 2:49.89 |
6. | Keaton IRVINE | (91) | South Aberde | 2:51.65 |
7. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 2:52.20 |
8. | Sarah ANDERSON | (91) | Co Aberdeen | 2:52.22 |
9. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 2:54.35 |
10. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 2:54.69 |
11. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 2:57.35 |
12. | Rebecca STORRIE | (91) | Monifieth | 2:58.95 |
13. | Fiona THOMPSON | (91) | Monifieth | 2:59.15 |
14. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 3:03.13 |
15. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 3:07.17 |
16. | Katherine BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:13.32 |
| Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | DIS ST |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:23.94 |
2. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:33.59 |
3. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 2:34.14 |
4. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:34.88 |
5. | Rosalyn SCLARE | (90) | Co Aberdeen | 2:34.89 |
6. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 2:34.97 |
7. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 2:36.18 |
8. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 2:37.18 |
9. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:37.34 |
10. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 2:37.91 |
11. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 2:38.36 |
12. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:38.73 |
13. | Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | 2:39.22 |
14. | Kimberly SUMMERS | (90) | Peterhead | 2:44.64 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 2:11.97 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:16.89 |
3. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:21.73 |
4. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:26.37 |
5. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:26.75 |
6. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 2:27.00 |
7. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 2:29.55 |
8. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 2:29.93 |
9. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 2:32.10 |
10. | Beth MOUAT | (89) | Co Aberdeen | 2:33.59 |
11. | Dannielle KEITH | (89) | Co Aberdeen | 2:34.08 |
12. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:35.54 |
13. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 2:37.46 |
14. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 2:39.74 |
15. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 2:39.83 |
16. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 2:40.59 |
17. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 2:41.40 |
| Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | DIS ST |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Charlotte WATSON | (88) | Co Aberdeen | 2:21.31 |
2. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 2:26.10 |
3. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 2:33.35 |
4. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 2:33.48 |
5. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 2:40.56 |
6. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 2:42.27 |
7. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 2:45.06 |
8. | Ainsley McQUARRIE | (89) | Ythan | 2:46.12 |
9. | Sarah SUTHERLAND | (88) | South Aberde | 2:48.36 |
10. | Sarah LOWE | (88) | South Aberde | 2:50.09 |
11. | Candice SUMMERS | (88) | Peterhead | 2:52.79 |
| Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | DIS ST |
Heats (Declared Winners) Girls 11/14 Years 400m Freestyle
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 4:36.59 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 4:58.09 |
3. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 5:00.09 |
4. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 5:04.38 |
5. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 5:08.34 |
6. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 5:09.37 |
7. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 5:12.25 |
8. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 5:15.64 |
9. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 5:18.38 |
10. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 5:19.49 |
11. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 5:20.09 |
12. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 5:21.64 |
13. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 5:23.50 |
14. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 5:23.51 |
15. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 5:23.69 |
16. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:24.56 |
17. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 5:29.10 |
18. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 5:31.73 |
19. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 5:32.83 |
20. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 5:41.20 |
21. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 5:42.69 |
22. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 5:44.69 |
23. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 5:44.79 |
24. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 5:48.14 |
25. | Sarah SUTHERLAND | (88) | South Aberde | 5:52.28 |
26. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 5:56.21 |
27. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 6:33.76 |
28. | Christina DINNIE | (91) | South Aberde | 6:35.53 |
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 5:19.49 |
2. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 5:42.69 |
3. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 5:48.14 |
4. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 6:33.76 |
5. | Christina DINNIE | (91) | South Aberde | 6:35.53 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 5:00.09 |
2. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 5:18.38 |
3. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 5:20.09 |
4. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 5:21.64 |
5. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 5:23.51 |
6. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 5:24.56 |
7. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 5:29.10 |
8. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 5:32.83 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 4:36.59 |
2. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 4:58.09 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 5:04.38 |
4. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 5:08.34 |
5. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 5:12.25 |
6. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 5:15.64 |
7. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 5:31.73 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 5:09.37 |
2. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 5:23.50 |
3. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 5:23.69 |
4. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 5:41.20 |
5. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 5:44.69 |
6. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 5:44.79 |
7. | Sarah SUTHERLAND | (88) | South Aberde | 5:52.28 |
8. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 5:56.21 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 800m.FREESTYLE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 10:51.47 |
2. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 11:01.19 |
3. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 12:37.16 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 10:21.04 |
2. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 11:02.89 |
3. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 11:04.51 |
4. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 11:10.86 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 9:31.10 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 9:42.47 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 10:09.49 |
4. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 10:41.54 |
5. | Isabel LAFARGUE | (89) | Co Aberdeen | 10:47.62 |
6. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 11:08.75 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 11:10.16 |
2. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 11:47.26 |
3. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 11:50.42 |
| Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | DNF |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 37.60 |
2. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 37.84 |
3. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 38.66 |
4. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 38.99 |
5. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 40.63 |
6. | Isabel LAFARGUE | (89) | Co Aberdeen | 41.34 |
7. | Lucy SKITMORE | (91) | South Aberde | 41.64 |
8. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 41.79 |
9. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 41.86 |
10. | Keaton IRVINE | (91) | South Aberde | 42.08 |
11. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 42.15 |
12. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 42.54 |
13. | Nicola MCAULEY | (89) | South Aberde | 42.57 |
14. | Kristen KING | (88) | Elgin | 42.61 |
15. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 42.63 |
16. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 42.74 |
17. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 42.75 |
18. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 42.90 |
19. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 43.51 |
20. | Rosalyn SCLARE | (90) | Co Aberdeen | 43.76 |
21. | Lauren MOIR | (88) | South Aberde | 43.92 |
22. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 43.99 |
23. | Sarah OLIVER | (88) | South Aberde | 44.05 |
24. | Aimee-Louise MARTIN | (90) | Co Aberdeen | 44.62 |
25. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 44.81 |
26. | Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 45.46 |
27. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 45.69 |
28. | Sian MCNIFF | (88) | Aberdeen | 45.77 |
29. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 46.07 |
30. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 46.14 |
31. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 46.20 |
32. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 46.68 |
33. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 46.74 |
34. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 47.32 |
35. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 47.41 |
36. | Katherine BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 48.88 |
37. | Eleanor TAYLOR | (90) | Aberdeen | 50.42 |
37. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 50.42 |
39. | Elspeth RICHARDSON | (88) | Aberdeen | 51.96 |
40. | Samantha BENNETT | (89) | South Aberde | 53.69 |
41. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 55.89 |
| Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | DIS SA 1L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Keaton IRVINE | (91) | South Aberde | 3:19.27 |
2. | Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 3:24.57 |
3. | Sarah ANDERSON | (91) | Co Aberdeen | 3:29.41 |
4. | Rachel ADAM | (91) | South Aberde | 3:31.47 |
5. | Rebecca SUTHERLAND | (91) | Peterhead | 3:31.91 |
6. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 3:33.06 |
7. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 3:35.82 |
8. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 4:01.32 |
9. | Christina DINNIE | (91) | South Aberde | 4:18.81 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 3:06.73 |
2. | Laura BARRIE | (90) | Co Aberdeen | 3:11.28 |
3. | Rosalyn SCLARE | (90) | Co Aberdeen | 3:14.60 |
4. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 3:15.24 |
5. | Leanne GOLD | (90) | South Aberde | 3:18.89 |
6. | Aimee-Louise MARTIN | (90) | Co Aberdeen | 3:21.86 |
7. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 3:24.84 |
8. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 3:25.11 |
9. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 3:27.11 |
10. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 3:30.16 |
11. | Rachel MACRAE | (90) | Co Aberdeen | 3:35.03 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:48.97 |
2. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 2:54.27 |
3. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 3:05.96 |
4. | Sara ANDERSON | (89) | Monifieth | 3:09.71 |
5. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 3:11.20 |
6. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 3:12.76 |
7. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 3:15.00 |
8. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 3:19.12 |
9. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 3:21.32 |
10. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 3:22.06 |
11. | Isla CHEYNE | (89) | South Aberde | 3:35.53 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 3:00.59 |
2. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 3:04.31 |
3. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 3:14.86 |
4. | Kristen KING | (88) | Elgin | 3:20.40 |
5. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 3:23.54 |
6. | Cheryl GOLD | (88) | South Aberde | 3:27.04 |
7. | Sarah OLIVER | (88) | South Aberde | 3:27.16 |
8. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 3:30.12 |
9. | Sian MCNIFF | (88) | Aberdeen | 3:32.51 |
10. | Lauren MOIR | (88) | South Aberde | 3:33.58 |
11. | Elspeth RICHARDSON | (88) | Aberdeen | 3:52.19 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 31.67 |
2. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 33.46 |
3. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 33.64 |
4. | Charlotte WATSON | (88) | Co Aberdeen | 33.92 |
5. | Isabel LAFARGUE | (89) | Co Aberdeen | 35.34 |
6. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 35.44 |
7. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 35.46 |
8. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 36.09 |
9. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 36.51 |
10. | Zoe HENDERSON | (88) | Aberdeen | 36.56 |
11. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 36.58 |
12. | Claire HUNTER | (89) | Ythan | 36.66 |
13. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 36.80 |
14. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 36.85 |
15. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 37.27 |
16. | Beth MOUAT | (89) | Co Aberdeen | 37.37 |
17. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 37.50 |
18. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 37.73 |
19. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 37.74 |
20. | Hazel WRIGHT | (90) | South Aberde | 37.76 |
21. | Lauren MOIR | (88) | South Aberde | 38.15 |
22. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 38.54 |
23. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 38.61 |
24. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 38.74 |
25. | Keaton IRVINE | (91) | South Aberde | 39.52 |
26. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 39.53 |
27. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 39.63 |
27. | Eleanor TAYLOR | (90) | Aberdeen | 39.63 |
29. | Sarah ANDERSON | (91) | Co Aberdeen | 40.22 |
30. | Lucy SKITMORE | (91) | South Aberde | 40.82 |
31. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 40.97 |
32. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 41.01 |
33. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 41.27 |
34. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 41.87 |
35. | Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | 42.43 |
36. | Carrie-Anne PIRIE | (89) | Co Aberdeen | 43.40 |
37. | Elspeth RICHARDSON | (88) | Aberdeen | 44.84 |
38. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 44.99 |
39. | Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 45.07 |
40. | Sian MCNIFF | (88) | Aberdeen | 45.09 |
41. | Fiona THOMPSON | (91) | Monifieth | 46.01 |
42. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 48.13 |
43. | Samantha BENNETT | (89) | South Aberde | 50.35 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m.BUTTERFLY
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sarah ANDERSON | (91) | Co Aberdeen | 3:27.28 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:46.57 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:42.29 |
2. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 3:06.96 |
3. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 3:10.32 |
4. | Laura BARRIE | (90) | Co Aberdeen | 3:24.97 |
5. | Dawn CHESSOR | (90) | Peterhead | 3:33.14 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 2:24.74 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:45.89 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:49.66 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 3:14.59 |
2. | Lauren MOIR | (88) | South Aberde | 3:33.02 |
Heats (Declared Winners) GIRLS OPEN 50m. BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 32.81 |
2. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 33.17 |
3. | Isabel LAFARGUE | (89) | Co Aberdeen | 34.05 |
4. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 35.93 |
5. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 36.29 |
6. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 36.57 |
7. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 36.97 |
8. | Emma TAYLOR | (88) | Aberdeen | 37.11 |
9. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 37.17 |
10. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 37.59 |
11. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 37.63 |
12. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 37.78 |
13. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 37.84 |
14. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 37.88 |
15. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 37.92 |
16. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 38.14 |
17. | Candice SUMMERS | (88) | Peterhead | 38.46 |
18. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 38.67 |
19. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 38.75 |
20. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 39.42 |
21. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 39.70 |
22. | Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | 39.77 |
23. | Zoe HENDERSON | (88) | Aberdeen | 40.21 |
24. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 40.36 |
25. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 40.44 |
26. | Eleanor TAYLOR | (90) | Aberdeen | 40.47 |
27. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 40.77 |
28. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 40.84 |
29. | Joanna MILNE | (89) | South Aberde | 40.86 |
30. | Mhairi JOHNSTONE | (90) | South Aberde | 41.04 |
31. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 41.36 |
32. | Alanna HAYES | (89) | South Aberde | 41.65 |
33. | Rachel ADAM | (91) | South Aberde | 43.04 |
34. | Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 43.18 |
35. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 43.19 |
36. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 43.41 |
37. | Katherine BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 43.47 |
38. | Lynsey BARRON | (89) | South Aberde | 43.63 |
39. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 43.73 |
40. | Sian MCNIFF | (88) | Aberdeen | 44.67 |
41. | Samantha BENNETT | (89) | South Aberde | 44.86 |
42. | Kirsty WOOD | (90) | South Aberde | 45.02 |
43. | Fiona THOMPSON | (91) | Monifieth | 47.63 |
| Ainsley McQUARRIE | (89) | Ythan | DIS T 1L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m.BACKSTROKE
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kerry HARRIS | (91) | Co Aberdeen | 2:54.28 |
2. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 2:55.68 |
3. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 2:55.75 |
4. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 3:03.82 |
5. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 3:04.65 |
6. | Lucy SKITMORE | (91) | South Aberde | 3:05.57 |
7. | Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | 3:06.27 |
8. | Alison STEWART | (91) | Peterhead | 3:10.13 |
9. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 3:14.07 |
10. | Rebecca STORRIE | (91) | Monifieth | 3:15.23 |
11. | Christina DINNIE | (91) | South Aberde | 3:21.56 |
12. | Katherine BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:21.58 |
13. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 3:24.95 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:37.88 |
2. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:47.04 |
3. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 2:50.85 |
4. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 2:51.89 |
5. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:53.28 |
6. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 2:53.99 |
7. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 2:54.48 |
8. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 2:54.61 |
9. | Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | 2:59.18 |
10. | Kirsty EWEN | (90) | Inverness | 2:59.69 |
11. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 3:01.51 |
12. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 3:01.71 |
13. | Leanne GOLD | (90) | South Aberde | 3:08.45 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 2:29.51 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:35.39 |
3. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:38.66 |
4. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:42.45 |
5. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 2:43.43 |
6. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 2:45.46 |
7. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:46.70 |
8. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 2:50.47 |
9. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 2:52.89 |
10. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 2:56.74 |
11. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 2:57.97 |
12. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 3:01.09 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Charlotte WATSON | (88) | Co Aberdeen | 2:32.85 |
2. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 2:36.44 |
3. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 2:43.66 |
4. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 2:45.72 |
5. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 2:46.98 |
6. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 2:53.72 |
7. | Candice SUMMERS | (88) | Peterhead | 2:56.50 |
8. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 3:03.55 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachel MILNE | (91) | Co Aberdeen | 2:57.30 |
2. | Eleanor BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:04.95 |
3. | Amy LYON | (91) | Aberdeen | 3:06.32 |
4. | Catriona MCGREGOR | (91) | Co Aberdeen | 3:08.39 |
5. | Sarah ANDERSON | (91) | Co Aberdeen | 3:09.94 |
6. | Rachel ADAM | (91) | South Aberde | 3:11.19 |
7. | Gemma DUNN | (91) | Elgin | 3:11.69 |
8. | Claire PROCTOR | (92) | Forres | 3:12.24 |
9. | Emma WEIR | (91) | South Aberde | 3:16.72 |
10. | Arianna BEWICK | (91) | Co Aberdeen | 3:19.91 |
11. | Rebecca STORRIE | (91) | Monifieth | 3:23.33 |
12. | Katherine BROOKE | (91) | Co Aberdeen | 3:25.64 |
13. | Hannah FRASER | (91) | South Aberde | 3:26.80 |
14. | Christina DINNIE | (91) | South Aberde | 3:28.50 |
15. | Fiona THOMPSON | (91) | Monifieth | 3:31.82 |
| Kirstie DUNCAN | (91) | South Aberde | DIS SA 2L. |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 2:40.92 |
2. | Alexis SMITH | (90) | Co Glasgow | 2:52.65 |
3. | Simone PRENTICE | (91) | Co Aberdeen | 2:54.86 |
4. | Rosalyn SCLARE | (90) | Co Aberdeen | 2:55.00 |
4. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 2:55.00 |
6. | Ruth MacLEAN | (90) | Co Glasgow | 2:56.18 |
7. | Caitlin GIRVAN | (90) | Inverness | 2:56.77 |
8. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 3:01.01 |
9. | Emma MOORE | (90) | Co Aberdeen | 3:03.08 |
10. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 3:03.31 |
11. | Lisa FALCONER | (90) | Co Aberdeen | 3:04.10 |
12. | Laura BARRIE | (90) | Co Aberdeen | 3:04.55 |
13. | Katy PRIMAVESI | (90) | Co Aberdeen | 3:08.38 |
14. | Leanne GOLD | (90) | South Aberde | 3:08.42 |
15. | Jill MCGRORY | (90) | Co Aberdeen | 3:11.48 |
16. | Katie HUGHES | (90) | South Aberde | 3:16.34 |
17. | Kathryn LEWANDOWSKI | (90) | South Aberde | 3:16.65 |
18. | Joanna TURNER | (90) | Nairn | 3:17.48 |
19. | Catriona WILSON | (90) | Elgin | 3:17.60 |
20. | Amy KNOWLES | (90) | South Aberde | 3:22.70 |
21. | Dawn CHESSOR | (90) | Peterhead | 3:24.84 |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 2:29.54 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:37.98 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 2:45.84 |
4. | Jenna DOUGLAS | (90) | South Aberde | 2:46.57 |
5. | Rachael FOWLIE | (89) | South Aberde | 2:48.12 |
6. | Kathryn MCPHERSON | (89) | South Aberde | 2:49.08 |
7. | Kerry FEENEY | (89) | Elgin | 2:50.12 |
8. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 2:50.41 |
9. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:52.56 |
10. | Anna MACLEOD | (89) | Inverness | 2:53.51 |
11. | Dannielle KEITH | (89) | Co Aberdeen | 2:54.58 |
12. | Beth MOUAT | (89) | Co Aberdeen | 2:55.22 |
13. | Shona GILFILLAN | (89) | Forres | 2:56.24 |
14. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 2:56.90 |
15. | Rebecca THOMSON | (89) | Co Aberdeen | 2:58.82 |
16. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 2:59.44 |
17. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 3:01.38 |
18. | Abigail ALLARDYCE | (89) | South Aberde | 3:05.60 |
19. | Mhari FRASER | (89) | South Aberde | 3:07.12 |
20. | Maren VAN RUSSEN | (89) | Co Aberdeen | 3:08.02 |
21. | Lynsey BARRON | (89) | South Aberde | 3:15.12 |
22. | Joanna MILNE | (89) | South Aberde | 3:16.31 |
23. | Claire JAMIESON | (90) | Monifieth | 3:20.30 |
24. | Carrie-Anne PIRIE | (89) | Co Aberdeen | 3:20.95 |
25. | Alanna HAYES | (89) | South Aberde | 3:24.09 |
| Isla CHEYNE | (89) | South Aberde | DIS ST |
| Claire HUNTER | (89) | Ythan | DIS ST |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 2:44.34 |
2. | Jill TAYLOR | (88) | South Aberde | 2:48.59 |
3. | Claire BROWNIE | (88) | South Aberde | 2:55.27 |
4. | Rebekah SENIOR | (88) | Ythan | 2:56.07 |
5. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 2:57.54 |
6. | Hannah METELSKI | (88) | South Aberde | 2:57.77 |
7. | Cheryl GOLD | (88) | South Aberde | 3:02.33 |
8. | Kristen KING | (88) | Elgin | 3:02.71 |
9. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 3:03.44 |
10. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 3:08.23 |
11. | Sarah SUTHERLAND | (88) | South Aberde | 3:09.82 |
12. | Lauren MOIR | (88) | South Aberde | 3:10.43 |
13. | Zoe HENDERSON | (88) | Aberdeen | 3:10.92 |
14. | Sian MCNIFF | (88) | Aberdeen | 3:22.44 |
15. | Elspeth RICHARDSON | (88) | Aberdeen | 3:28.07 |
| Sarah OLIVER | (88) | South Aberde | DIS ST |
Heats (Declared Winners) GIRLS 11/14 YEARS 400m.IND.MEDLEY
11 YEARS AGE GROUP
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola SHAND | (90) | Co Aberdeen | 5:36.99 |
2. | Sian SLOAN-DENNISON | (91) | Co Glasgow | 6:04.20 |
3. | Lucy HARRINGTON | (90) | Co Aberdeen | 6:17.76 |
4. | Rona KEAY | (90) | Co Glasgow | 6:21.92 |
| Katie HUGHES | (90) | South Aberde | DIS T 2L. |
13 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Hannah MILEY | (89) | South Aberde | 5:08.32 |
2. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 5:23.42 |
3. | Coreen BEANGE | (89) | South Aberde | 5:49.12 |
4. | Catherine STEWART | (89) | South Aberde | 6:13.73 |
5. | Natalie WONG | (89) | Co Aberdeen | 6:31.17 |
14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alana BROWN-KERR | (88) | South Aberde | 6:08.52 |
2. | Rosie REILLY | (88) | South Aberde | 6:13.73 |
3. | Ruth ANDERSON | (88) | Aberdeen | 6:26.96 |
| Cheryl GOLD | (88) | South Aberde | DIS SA 5L. |
Scottish Swim Meet Results Service