Heats (Declared Winners) MENS 16 YEARS/UNDER 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS | (86) | St Thomas | 1:45.20 |
2. | Dundee ARNHALL j | (85) | Dundee Arn | 1:53.65 |
3. | Kinross Otters j | (85) | Kinross | 1:59.23 |
4. | Montrose Seals j | (85) | Montrose | 2:01.80 |
5. | PERTH CITY j | (85) | Perth City | 2:02.00 |
6. | City of Dundee A j | (85) | Co Dundee | 2:05.29 |
7. | Blairgowrie j | (85) | Blairgowrie | 2:10.47 |
8. | City of Dundee B j | (85) | Co Dundee | 2:13.86 |
Heats (Declared Winners) MENS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS o | (80) | St Thomas | 1:42.41 |
2. | PERTH CITY o | (80) | Perth City | 1:47.92 |
3. | City of Dundee o | (80) | Co Dundee | 1:49.40 |
4. | Dundee ARNHALL o | (80) | Dundee Arn | 1:50.14 |
Heats (Declared Winners) MENS 11 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS | (91) | St Thomas | 2:13.44 |
2. | Dundee ARNHALL | (91) | Dundee Arn | 2:28.87 |
3. | City of Dundee A | (91) | Co Dundee | 2:41.20 |
Heats (Declared Winners) MENS 12 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | PERTH CITY | (90) | Perth City | 2:08.91 |
2. | City of Dundee | (90) | Co Dundee | 2:20.02 |
3. | Dundee ARNHALL | (90) | Dundee Arn | 2:20.63 |
Heats (Declared Winners) MENS 13/14 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Dundee | (88) | Co Dundee | 2:01.82 |
2. | Dundee ARNHALL | (88) | Dundee Arn | 2:04.69 |
Heats (Declared Winners) MENS 15/16 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS | (86) | St Thomas | 1:45.19 |
2. | City of Dundee | (86) | Co Dundee | 1:54.53 |
Heats (Declared Winners) MENS 17 YEARS/OVER 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Dundee | (84) | Co Dundee | 1:50.48 |
Heats (Declared Winners) MENS 16 YEARS/UNDER 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS j | (85) | St Thomas | 1:56.11 |
2. | City of Dundee A j | (85) | Co Dundee | 2:09.53 |
3. | PERTH CITY j | (85) | Perth City | 2:15.57 |
4. | City of Dundee B j | (85) | Co Dundee | 2:18.76 |
5. | Dundee ARNHALL j | (85) | Dundee Arn | 2:18.95 |
6. | Blairgowrie j | (85) | Blairgowrie | 2:23.06 |
7. | Montrose Seals j | (85) | Montrose | 2:27.33 |
8. | Kinross Otters j | (85) | Kinross | 2:33.21 |
Heats (Declared Winners) MENS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS o | (80) | St Thomas | 1:55.41 |
2. | PERTH CITY o | (80) | Perth City | 2:02.39 |
3. | City of Dundee o | (80) | Co Dundee | 2:03.23 |
4. | Dundee ARNHALL o | (80) | Dundee Arn | 2:06.84 |
Heats (Declared Winners) MENS 11 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS | (91) | St Thomas | 2:35.42 |
2. | City of Dundee A | (91) | Co Dundee | 2:57.50 |
| Dundee ARNHALL | (91) | Dundee Arn | DIS SA 3L. |
Heats (Declared Winners) MENS 12 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | PERTH CITY | (90) | Perth City | 2:29.19 |
2. | Dundee ARNHALL | (90) | Dundee Arn | 2:41.13 |
3. | City of Dundee | (90) | Co Dundee | 2:44.51 |
Heats (Declared Winners) MENS 13/14 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Dundee | (88) | Co Dundee | 2:20.77 |
2. | Dundee ARNHALL | (88) | Dundee Arn | 2:30.73 |
Heats (Declared Winners) MENS 15/16 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS | (86) | St Thomas | 1:59.75 |
2. | City of Dundee | (86) | Co Dundee | 2:10.20 |
Heats (Declared Winners) MENS 17 YEARS/OVER 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Dundee | (84) | Co Dundee | 2:09.87 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 16 YEARS/UNDER 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL j | (85) | Dundee Arn | 1:57.89 |
2. | ST THOMAS j | (85) | St Thomas | 1:58.99 |
3. | City of Dundee A j | (85) | Co Dundee | 2:03.84 |
4. | PERTH CITY j | (85) | Perth City | 2:05.74 |
5. | Blairgowrie j | (85) | Blairgowrie | 2:12.79 |
6. | City of Dundee B j | (85) | Co Dundee | 2:16.16 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL o | (80) | Dundee Arn | 1:57.00 |
2. | City of Dundee o | (80) | Co Dundee | 1:57.79 |
3. | ST THOMAS o | (80) | St Thomas | 2:00.64 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 11 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Dundee A | (91) | Co Dundee | 2:26.99 |
2. | Dundee ARNHALL | (91) | Dundee Arn | 2:27.13 |
3. | City of Dundee B | (91) | Co Dundee | 2:42.23 |
4. | ST THOMAS | (91) | St Thomas | 2:42.82 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 12 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MONIFIETH | (90) | Monifieth | 2:17.52 |
2. | PERTH CITY | (90) | Perth City | 2:18.67 |
3. | Dundee ARNHALL | (90) | Dundee Arn | 2:21.93 |
4. | ST THOMAS | (90) | St Thomas | 2:22.58 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 13/14 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL | (88) | Dundee Arn | 2:01.12 |
2. | ST THOMAS | (88) | St Thomas | 2:01.70 |
3. | PERTH CITY | (88) | Perth City | 2:03.11 |
4. | City of Dundee | (88) | Co Dundee | 2:15.32 |
5. | MONIFIETH | (88) | Monifieth | 2:16.37 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 15/16 YEARS 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL | (86) | Dundee Arn | 2:07.20 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 17 YEARS/OVER 4x2L. F.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL | (84) | Dundee Arn | 2:04.91 |
2. | City of Dundee | (84) | Co Dundee | 2:05.69 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 16 YEARS/UNDER 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ST THOMAS j | (85) | St Thomas | 2:11.66 |
2. | Dundee ARNHALL j | (85) | Dundee Arn | 2:13.53 |
3. | PERTH CITY j | (85) | Perth City | 2:16.21 |
4. | City of Dundee A j | (85) | Co Dundee | 2:21.08 |
5. | Blairgowrie j | (85) | Blairgowrie | 2:24.50 |
6. | City of Dundee B j | (85) | Co Dundee | 2:31.58 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL o | (80) | Dundee Arn | 2:08.84 |
2. | City of Dundee o | (80) | Co Dundee | 2:09.41 |
3. | ST THOMAS o | (80) | St Thomas | 2:11.80 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 11 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | City of Dundee A | (91) | Co Dundee | 2:44.88 |
2. | Dundee ARNHALL | (91) | Dundee Arn | 2:52.02 |
3. | ST THOMAS | (91) | St Thomas | 3:02.59 |
4. | City of Dundee B | (91) | Co Dundee | 3:11.33 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 12 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MONIFIETH | (90) | Monifieth | 2:36.94 |
2. | PERTH CITY | (90) | Perth City | 2:37.71 |
3. | ST THOMAS | (90) | St Thomas | 2:43.75 |
4. | Dundee ARNHALL | (90) | Dundee Arn | 2:49.00 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 13/14 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL | (88) | Dundee Arn | 2:17.56 |
2. | ST THOMAS | (88) | St Thomas | 2:19.42 |
3. | PERTH CITY | (88) | Perth City | 2:19.63 |
4. | MONIFIETH | (88) | Monifieth | 2:33.75 |
5. | City of Dundee | (88) | Co Dundee | 2:38.11 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 15/16 YEARS 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL | (86) | Dundee Arn | 2:21.18 |
Heats (Declared Winners) WOMENS 17 YEARS/OVER 4x2L. M.T
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Dundee ARNHALL | (84) | Dundee Arn | 2:17.34 |
2. | City of Dundee | (84) | Co Dundee | 2:22.83 |
Heats BOYS 15/16 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 56.96 |
2. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 57.34 |
3. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 57.63 |
4. | Philip TRODDEN | (86) | Perth City | 57.88 |
5. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 58.17 |
6. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 58.63 |
7. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 1:00.13 |
8. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 1:01.16 |
9. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 1:01.44 |
10. | MICHAEL WOODBURN | (87) | St Thomas | 1:01.56 |
11. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 1:01.68 |
12. | Chris KIRKCALDY | (85) | Monifieth | 1:03.05 |
12. | Jonathon Roddy | (86) | Kinross | 1:03.05 |
14. | Andrew LITTLEJOHN | (87) | Co Dundee | 1:03.91 |
15. | Duncan CLARKE | (87) | Monifieth | 1:05.25 |
16. | Gary NISBET | (86) | Forfar | 1:05.51 |
17. | Stuart LECKIE | (86) | Co Dundee | 1:06.05 |
18. | Scott HARE | (86) | Blairgowrie | 1:07.90 |
| Grant McKAY | (87) | Co Dundee | DIS ST |
Final BOYS 15/16 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 53.12 |
2. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 56.85 |
3. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 57.54 |
4. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 57.68 |
5. | Philip TRODDEN | (86) | Perth City | 59.18 |
6. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:01.22 |
Heats BOYS 13/14 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:00.89 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:01.83 |
3. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 1:03.12 |
4. | Gordon FERGUSON | (87) | Forfar | 1:03.21 |
5. | Lee BROWN | (87) | Menzieshill | 1:03.73 |
6. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 1:03.91 |
7. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 1:03.96 |
8. | Owen McCARTNEY | (88) | Co Dundee | 1:04.66 |
9. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 1:06.39 |
10. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 1:06.55 |
11. | Stuart CONLEY | (89) | Forfar | 1:07.30 |
12. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 1:07.36 |
13. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 1:09.31 |
14. | Stuart VALENTINE | (87) | Forfar | 1:10.06 |
15. | Darren LEES | (87) | Dundee Arn | 1:10.25 |
16. | Michael BELL | (87) | Menzieshill | 1:10.64 |
17. | Mark CLAYSON | (89) | Co Dundee | 1:11.18 |
18. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 1:11.54 |
19. | Peter THOMSON | (88) | Co Dundee | 1:11.73 |
20. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 1:13.25 |
Final BOYS 13/14 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 56.43 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:02.35 |
3. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 1:03.23 |
4. | Gordon FERGUSON | (87) | Forfar | 1:03.52 |
5. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 1:03.92 |
6. | Lee BROWN | (87) | Menzieshill | 1:04.65 |
Heats BOYS 12 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 1:06.33 |
2. | John RAMSAY | (90) | Perth City | 1:07.39 |
3. | Andrew PLENDERLIETH | (89) | Dundee Arn | 1:07.81 |
4. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 1:08.63 |
5. | Graeme Hunter | (89) | Kinross | 1:08.95 |
6. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:09.57 |
7. | Ian GAULD | (89) | Brechin | 1:11.42 |
8. | Vaughan WILSON | (90) | Co Dundee | 1:14.08 |
9. | David August | (89) | Montrose | 1:14.28 |
10. | Sam WHITE | (89) | Dundee Arn | 1:14.42 |
11. | Andrew Clark | (90) | Kinross | 1:15.40 |
12. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 1:15.49 |
13. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 1:16.80 |
14. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 1:20.49 |
Final BOYS 12 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 1:06.06 |
2. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 1:06.77 |
3. | Andrew PLENDERLIETH | (89) | Dundee Arn | 1:07.43 |
4. | John RAMSAY | (90) | Perth City | 1:07.70 |
5. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:09.88 |
6. | Graeme Hunter | (89) | Kinross | 1:09.98 |
Heats BOYS 11 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 1:10.50 |
2. | Scott CLAYSON | (91) | Co Dundee | 1:11.35 |
3. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 1:11.94 |
4. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:12.26 |
5. | Michael MACKENZIE | (90) | Forfar | 1:13.57 |
6. | Josh ROWLEY | (91) | Perth City | 1:15.26 |
7. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 1:16.16 |
8. | STEPHEN QUINN | (91) | St Thomas | 1:17.68 |
9. | Craig McGRATH | (90) | Forfar | 1:18.55 |
10. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 1:19.63 |
11. | Adam Beattie | (91) | Kinross | 1:19.73 |
12. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 1:20.55 |
13. | Murray SCOBIE | (90) | Perth City | 1:21.69 |
14. | Ross MARTIN | (90) | Perth City | 1:21.81 |
15. | Callum YOUNG | (91) | Montrose | 1:22.52 |
Heats BOYS 17 YEARS/OVER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James WARWICK | (83) | Perth City | 52.27 |
2. | Mark JOHNSTON | (83) | First Aqua | 54.04 |
3. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 56.34 |
4. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 58.55 |
5. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 58.90 |
6. | Alistair HARE | (84) | Blairgowrie | 1:01.65 |
7. | Stewart MAXWELL | (57) | Co Dundee | 1:05.36 |
8. | Alexander STANBRIDGE | (85) | Aberfeldy | 1:05.70 |
Final BOYS 11 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:08.78 |
2. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 1:09.44 |
3. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 1:11.06 |
4. | Scott CLAYSON | (91) | Co Dundee | 1:11.40 |
5. | Josh ROWLEY | (91) | Perth City | 1:15.01 |
| Michael MACKENZIE | (90) | Forfar | DIS ST |
Final BOYS 17 YEARS/OVER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James WARWICK | (83) | Perth City | 52.54 |
2. | Mark JOHNSTON | (83) | First Aqua | 53.00 |
3. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 56.03 |
4. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 56.52 |
5. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 1:01.30 |
6. | Alistair HARE | (84) | Blairgowrie | 1:02.53 |
Heats (Declared Winners) BOYS 200 Metres FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:25.33 |
2. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 2:26.35 |
3. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 2:28.81 |
4. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 2:44.81 |
5. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 2:46.36 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:01.19 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:15.55 |
3. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 2:15.65 |
4. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 2:18.58 |
5. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 2:23.51 |
6. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 2:27.39 |
7. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 2:35.46 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:03.97 |
2. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:05.91 |
3. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:06.51 |
4. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:07.04 |
5. | MICHAEL WOODBURN | (87) | St Thomas | 2:13.88 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | JAMES WARWICK | (83) | PERTH CITY | 1:58.06 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:02.59 |
3. | Mark JOHNSTON | (83) | First Aqua | 2:04.82 |
4. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:06.09 |
5. | Alistair HARE | (84) | Blairgowrie | 2:18.56 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:01.19 |
2. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:03.97 |
3. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:05.91 |
4. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:06.51 |
5. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:07.04 |
6. | MICHAEL WOODBURN | (87) | St Thomas | 2:13.88 |
7. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:15.55 |
8. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 2:15.65 |
9. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 2:18.58 |
10. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 2:23.51 |
11. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:25.33 |
12. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 2:26.35 |
13. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 2:27.39 |
14. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 2:28.81 |
15. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 2:35.46 |
16. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 2:44.81 |
17. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 2:46.36 |
18. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 2:53.97 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | JAMES WARWICK | (83) | PERTH CITY | 1:58.06 |
2. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:01.19 |
3. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:02.59 |
4. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:03.97 |
5. | Mark JOHNSTON | (83) | First Aqua | 2:04.82 |
6. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:05.91 |
7. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:06.09 |
8. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:06.51 |
9. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:07.04 |
10. | MICHAEL WOODBURN | (87) | St Thomas | 2:13.88 |
11. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:15.55 |
12. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 2:15.65 |
13. | Alistair HARE | (84) | Blairgowrie | 2:18.56 |
14. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 2:18.58 |
15. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 2:23.51 |
16. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:25.33 |
17. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 2:26.35 |
18. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 2:27.39 |
19. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 2:28.81 |
20. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 2:35.46 |
21. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 2:44.81 |
22. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 2:46.36 |
23. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 2:53.97 |
Heats (Declared Winners) BOYS 400 Metres FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 5:12.98 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 4:15.74 |
2. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 4:43.74 |
3. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 5:00.23 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 4:26.25 |
2. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 4:35.79 |
3. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 4:47.80 |
4. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 4:48.38 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 4:16.17 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 4:20.34 |
3. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 4:27.28 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 4:15.74 |
2. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 4:26.25 |
3. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 4:35.79 |
4. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 4:43.74 |
5. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 4:47.80 |
6. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 4:48.38 |
7. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 5:00.23 |
8. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 5:12.98 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 4:15.74 |
2. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 4:16.17 |
3. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 4:20.34 |
4. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 4:26.25 |
5. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 4:27.28 |
6. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 4:35.79 |
7. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 4:43.74 |
8. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 4:47.80 |
9. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 4:48.38 |
10. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 5:00.23 |
11. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 5:12.98 |
Heats (Declared Winners) BOYS 1500 Metres FREESTYLE
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 17:36.14 |
2. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 18:06.12 |
3. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 18:35.79 |
4. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 19:32.88 |
5. | Ritchie Nicholls | (87) | Montrose | 23:08.20 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 18:06.12 |
2. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 19:32.88 |
3. | Ritchie Nicholls | (87) | Montrose | 23:08.20 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 17:36.14 |
2. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 18:35.79 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 18:06.12 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 19:32.88 |
2. | Ritchie Nicholls | (87) | Montrose | 23:08.20 |
Heats BOYS 12 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 1:22.35 |
2. | Andrew PLENDERLIETH | (89) | Dundee Arn | 1:27.13 |
3. | Ian GAULD | (89) | Brechin | 1:31.04 |
4. | David August | (89) | Montrose | 1:31.48 |
5. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:33.75 |
6. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 1:34.73 |
7. | Vaughan WILSON | (90) | Co Dundee | 1:37.75 |
Final BOYS 12 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 1:21.37 |
2. | Andrew PLENDERLIETH | (89) | Dundee Arn | 1:26.57 |
3. | Ian GAULD | (89) | Brechin | 1:29.39 |
4. | David August | (89) | Montrose | 1:29.54 |
5. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:31.98 |
6. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 1:35.87 |
Heats BOYS 11 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Josh ROWLEY | (91) | Perth City | 1:34.97 |
2. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:35.55 |
3. | Matthew SMYTH | (90) | St Thomas | 1:36.41 |
4. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 1:36.44 |
5. | STEPHEN QUINN | (91) | St Thomas | 1:38.56 |
6. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 1:41.22 |
7. | Ross MARTIN | (90) | Perth City | 1:42.49 |
8. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 1:42.68 |
9. | Lee MARTIN | (90) | Dundee Arn | 1:44.60 |
10. | Robin CESSFORD | (90) | Brechin | 1:44.65 |
11. | Adam Beattie | (91) | Kinross | 1:45.06 |
12. | Callum YOUNG | (91) | Montrose | 1:48.78 |
Heats BOYS 17yrs/OVER 100m.BREASTSTROKE
Final BOYS 11 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Josh ROWLEY | (91) | Perth City | 1:33.91 |
2. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:34.03 |
3. | Matthew SMYTH | (90) | St Thomas | 1:35.48 |
4. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 1:37.62 |
5. | STEPHEN QUINN | (91) | St Thomas | 1:39.68 |
6. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 1:40.44 |
Final BOYS 17yrs/OVER 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 1:06.53 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 1:12.78 |
3. | Craig CUTHBERT | (82) | Unattached | 1:13.21 |
4. | VICTOR McCULLOUGH | (85) | St Thomas | 1:14.78 |
5. | Stewart MAXWELL | (57) | Co Dundee | 1:21.06 |
Heats BOYS 15/16 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 1:14.46 |
2. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 1:15.87 |
3. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 1:16.90 |
4. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 1:16.97 |
5. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 1:17.17 |
6. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:18.23 |
7. | Philip TRODDEN | (86) | Perth City | 1:21.69 |
8. | Stephen REEKIE | (87) | Blairgowrie | 1:24.26 |
9. | Duncan CLARKE | (87) | Monifieth | 1:26.92 |
Final BOYS 15/16 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 1:11.87 |
2. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 1:14.67 |
3. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 1:15.36 |
4. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 1:15.86 |
5. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:16.10 |
6. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 1:19.81 |
Heats BOYS 13/14 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:17.75 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:19.58 |
3. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 1:25.79 |
4. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 1:25.90 |
5. | Stuart VALENTINE | (87) | Forfar | 1:26.60 |
6. | Peter THOMSON | (88) | Co Dundee | 1:26.88 |
7. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 1:28.63 |
8. | Owen McCARTNEY | (88) | Co Dundee | 1:28.73 |
Final BOYS 13/14 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:10.21 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:19.88 |
3. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 1:25.69 |
4. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 1:26.79 |
5. | Peter THOMSON | (88) | Co Dundee | 1:27.37 |
6. | Stuart VALENTINE | (87) | Forfar | 1:28.54 |
Heats (Declared Winners) BOYS 200 Metres BREASTSTROKE
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:32.34 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:52.46 |
3. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 3:01.06 |
4. | Peter THOMSON | (88) | Co Dundee | 3:03.87 |
5. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 3:05.53 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:39.18 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 2:23.73 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:39.17 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:32.34 |
2. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:39.18 |
3. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:52.46 |
4. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 3:01.06 |
5. | Peter THOMSON | (88) | Co Dundee | 3:03.87 |
6. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 3:05.53 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 2:23.73 |
2. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:32.34 |
3. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:39.17 |
4. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:39.18 |
5. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:52.46 |
6. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 3:01.06 |
7. | Peter THOMSON | (88) | Co Dundee | 3:03.87 |
8. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 3:05.53 |
Heats BOYS 13/14 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:10.17 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:12.79 |
3. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 1:14.46 |
4. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 1:15.17 |
5. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 1:20.24 |
6. | Mark CLAYSON | (89) | Co Dundee | 1:20.29 |
7. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 1:20.41 |
8. | Michael BELL | (87) | Menzieshill | 1:25.16 |
9. | Stuart CONLEY | (89) | Forfar | 1:25.69 |
Final BOYS 13/14 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:02.96 |
2. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:13.40 |
3. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 1:14.33 |
4. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 1:14.42 |
5. | Mark CLAYSON | (89) | Co Dundee | 1:21.10 |
6. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 1:23.12 |
Heats BOYS 12 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Final BOYS 12 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 1:20.40 |
2. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:22.36 |
3. | David August | (89) | Montrose | 1:27.77 |
4. | Andrew Clark | (90) | Kinross | 1:34.01 |
Heats BOYS 11 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Heats BOYS 17 YEARS/OVER 100m.BUTTERFLY
Final BOYS 11 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 1:20.29 |
2. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:22.56 |
3. | Michael MACKENZIE | (90) | Forfar | 1:27.15 |
4. | Scott CLAYSON | (91) | Co Dundee | 1:29.54 |
5. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 1:29.55 |
6. | Greg MCDONALD | (91) | Monifieth | 1:37.70 |
Final BOYS 17 YEARS/OVER 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 59.49 |
2. | Cameron BLACK | (77) | First Aqua | 59.78 |
3. | James WARWICK | (83) | Perth City | 1:00.47 |
4. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 1:02.56 |
5. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 1:05.17 |
Heats BOYS 15/16 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 1:03.80 |
2. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 1:05.40 |
3. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 1:06.88 |
4. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 1:07.50 |
5. | Philip TRODDEN | (86) | Perth City | 1:07.92 |
6. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:07.94 |
7. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 1:08.92 |
8. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 1:14.20 |
Final BOYS 15/16 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 58.99 |
2. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 1:04.97 |
3. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:06.44 |
4. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 1:06.46 |
5. | Philip TRODDEN | (86) | Perth City | 1:09.49 |
6. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 1:10.38 |
Heats (Declared Winners) BOYS 200 Metres BUTTERFLY
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 2:51.26 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:22.31 |
2. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 2:31.78 |
3. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 2:40.47 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 2:07.04 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:20.57 |
3. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:28.92 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:22.31 |
2. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 2:31.78 |
3. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 2:40.47 |
4. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 2:51.26 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 2:07.04 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:20.57 |
3. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:22.31 |
4. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:28.92 |
5. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 2:31.78 |
6. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 2:40.47 |
7. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 2:51.26 |
Heats BOYS 11 YEARS 100 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 1:19.40 |
2. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:20.41 |
3. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 1:20.53 |
4. | Michael MACKENZIE | (90) | Forfar | 1:26.73 |
5. | Josh ROWLEY | (91) | Perth City | 1:27.14 |
6. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 1:28.46 |
7. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 1:30.11 |
8. | Adam Beattie | (91) | Kinross | 1:34.06 |
| Craig McGRATH | (90) | Forfar | DIS T 2L. |
| Nicholas COX | (90) | Blairgowrie | DIS T 4L. |
Heats BOYS 17 YEARS/OVER 100m.BACKSTROKE
Final BOYS 11 YEARS 100 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 1:18.61 |
2. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 1:19.20 |
3. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 1:21.31 |
4. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 1:28.63 |
5. | Josh ROWLEY | (91) | Perth City | 1:28.82 |
6. | Michael MACKENZIE | (90) | Forfar | 1:29.92 |
Final BOYS 17 YEARS/OVER 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 1:03.62 |
2. | James WARWICK | (83) | Perth City | 1:04.06 |
3. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 1:07.75 |
4. | Alistair HARE | (84) | Blairgowrie | 1:17.03 |
Heats BOYS 15/16 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 1:06.81 |
2. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 1:07.34 |
3. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:07.49 |
4. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 1:08.42 |
5. | MICHAEL WOODBURN | (87) | St Thomas | 1:09.72 |
6. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 1:10.55 |
7. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 1:11.95 |
8. | Michael CARDNO | (86) | Monifieth | 1:12.81 |
9. | Chris KIRKCALDY | (85) | Monifieth | 1:12.82 |
10. | Andrew LITTLEJOHN | (87) | Co Dundee | 1:13.99 |
11. | Philip TRODDEN | (86) | Perth City | 1:14.78 |
12. | Graham BLOICE | (85) | Perth City | 1:15.32 |
13. | Duncan CLARKE | (87) | Monifieth | 1:17.64 |
14. | Stephen REEKIE | (87) | Blairgowrie | 1:20.13 |
15. | Grant McKAY | (87) | Co Dundee | 1:21.56 |
Final BOYS 15/16 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 1:04.36 |
2. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 1:04.51 |
3. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 1:04.60 |
4. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 1:07.38 |
5. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 1:09.79 |
6. | MICHAEL WOODBURN | (87) | St Thomas | 1:10.75 |
Heats BOYS 13/14 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:08.59 |
2. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 1:13.61 |
3. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 1:15.43 |
4. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 1:16.31 |
5. | Scott KIRKCALDY | (88) | Monifieth | 1:17.49 |
6. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:18.46 |
7. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 1:19.04 |
8. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 1:20.32 |
9. | Stuart CONLEY | (89) | Forfar | 1:20.48 |
10. | Sean RIVERS | (89) | Perth City | 1:22.40 |
11. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 1:22.92 |
Final BOYS 13/14 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 1:06.33 |
2. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 1:12.83 |
3. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 1:14.19 |
4. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 1:15.22 |
5. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 1:17.37 |
6. | DAVID LITTLEJOHN | (89) | C O D | 1:18.36 |
Heats BOYS 12 YEARS 100 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Andrew PLENDERLIETH | (89) | Dundee Arn | 1:17.86 |
2. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:17.96 |
3. | John RAMSAY | (90) | Perth City | 1:19.11 |
4. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 1:19.52 |
5. | Ian GAULD | (89) | Brechin | 1:21.92 |
6. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 1:22.06 |
7. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 1:22.53 |
8. | David August | (89) | Montrose | 1:22.75 |
9. | Vaughan WILSON | (90) | Co Dundee | 1:23.22 |
10. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 1:23.88 |
11. | Sam WHITE | (89) | Dundee Arn | 1:24.82 |
12. | Graeme Hunter | (89) | Kinross | 1:25.80 |
13. | Andrew Clark | (90) | Kinross | 1:27.01 |
14. | Craig PALMER | (89) | Monifieth | 1:30.01 |
Final BOYS 12 YEARS 100 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 1:17.00 |
2. | Andrew PLENDERLIETH | (89) | Dundee Arn | 1:18.08 |
3. | John RAMSAY | (90) | Perth City | 1:18.56 |
4. | Calum FLETCHER | (89) | Perth City | 1:18.74 |
5. | Ian GAULD | (89) | Brechin | 1:20.13 |
6. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 1:24.77 |
Heats (Declared Winners) BOYS 200 Metres BACKSTROKE
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 2:46.71 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:14.24 |
2. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 2:20.67 |
3. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:21.64 |
4. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:22.42 |
5. | Michael CARDNO | (86) | Monifieth | 2:32.10 |
6. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:37.51 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James WARWICK | (83) | Perth City | 2:17.58 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:18.34 |
3. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:42.69 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:14.24 |
2. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 2:20.67 |
3. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:21.64 |
4. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:22.42 |
5. | Michael CARDNO | (86) | Monifieth | 2:32.10 |
6. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:37.51 |
7. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 2:46.71 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:14.24 |
2. | James WARWICK | (83) | Perth City | 2:17.58 |
3. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:18.34 |
4. | Alastair CARDNO | (86) | Monifieth | 2:20.67 |
5. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:21.64 |
6. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:22.42 |
7. | Michael CARDNO | (86) | Monifieth | 2:32.10 |
8. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:37.51 |
9. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:42.69 |
10. | David LITTLEJOHN | (89) | Co Dundee | 2:46.71 |
Heats (Declared Winners) BOYS 200 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 2:55.37 |
2. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 2:56.17 |
3. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 2:58.90 |
4. | Scott CLAYSON | (91) | Co Dundee | 3:07.84 |
5. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 3:09.84 |
6. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 3:13.65 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:45.72 |
2. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 2:49.93 |
3. | David August | (89) | Montrose | 2:56.91 |
4. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 2:59.92 |
5. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 3:08.85 |
| Sam WHITE | (89) | Dundee Arn | DIS T 3L. |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:15.11 |
2. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 2:38.09 |
3. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 2:39.50 |
4. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:40.33 |
5. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 2:41.90 |
6. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 2:43.10 |
7. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 2:44.52 |
8. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 2:44.56 |
9. | Owen McCARTNEY | (88) | Co Dundee | 2:48.34 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:20.01 |
2. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 2:22.20 |
3. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:23.41 |
4. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:26.39 |
5. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:26.53 |
6. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 2:29.54 |
7. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 2:31.34 |
8. | Andrew LITTLEJOHN | (87) | Co Dundee | 2:43.09 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 2:13.67 |
2. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 2:15.13 |
3. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:17.51 |
4. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:25.21 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:15.11 |
2. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:20.01 |
3. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 2:22.20 |
4. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:23.41 |
5. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:26.39 |
6. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:26.53 |
7. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 2:29.54 |
8. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 2:31.34 |
9. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 2:38.09 |
10. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 2:39.50 |
11. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:40.33 |
12. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 2:41.90 |
13. | Andrew LITTLEJOHN | (87) | Co Dundee | 2:43.09 |
14. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 2:43.10 |
15. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 2:44.52 |
16. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 2:44.56 |
17. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:45.72 |
18. | Owen McCARTNEY | (88) | Co Dundee | 2:48.34 |
19. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 2:49.93 |
20. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 2:55.37 |
21. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 2:56.17 |
22. | David August | (89) | Montrose | 2:56.91 |
23. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 2:58.90 |
24. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 2:59.92 |
25. | Scott CLAYSON | (91) | Co Dundee | 3:07.84 |
26. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 3:08.85 |
27. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 3:09.84 |
28. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 3:13.65 |
| Sam WHITE | (89) | Dundee Arn | DIS T 3L. |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gary JOHNSTON | (85) | First Aqua | 2:13.67 |
2. | BYRON PACE | (87) | St Thomas | 2:15.11 |
3. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 2:15.13 |
4. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 2:17.51 |
5. | ANDREW DAVIE | (85) | St Thomas | 2:20.01 |
6. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 2:22.20 |
7. | BOBBY SCOTT | (85) | St Thomas | 2:23.41 |
8. | John McKAY | (81) | Co Dundee | 2:25.21 |
9. | JOHN SCOTT | (87) | St Thomas | 2:26.39 |
10. | Ross CLARK | (87) | Co Dundee | 2:26.53 |
11. | David TAYLOR | (86) | Co Dundee | 2:29.54 |
12. | Bruce BURNETT | (86) | Dundee Arn | 2:31.34 |
13. | Iain PALMER | (88) | Monifieth | 2:38.09 |
14. | Duncan CLOW | (88) | Perth City | 2:39.50 |
15. | Martyn LAWRENCE | (87) | Blairgowrie | 2:40.33 |
16. | Nathen TYRELL | (89) | Dundee Arn | 2:41.90 |
17. | Andrew LITTLEJOHN | (87) | Co Dundee | 2:43.09 |
18. | RORY FORGE | (88) | St Thomas | 2:43.10 |
19. | Ian Birchall | (87) | Montrose | 2:44.52 |
20. | Jamie MacLeod | (88) | Montrose | 2:44.56 |
21. | SCOTT GRAHAM | (89) | St Thomas | 2:45.72 |
22. | Owen McCARTNEY | (88) | Co Dundee | 2:48.34 |
23. | Alistair FLOOD | (89) | Perth City | 2:49.93 |
24. | GREIG WILKINSON | (91) | St Thomas | 2:55.37 |
25. | Jordan CHRISTIE | (90) | Dundee Arn | 2:56.17 |
26. | David August | (89) | Montrose | 2:56.91 |
27. | DARRYL PACE | (90) | St Thomas | 2:58.90 |
28. | Michael ADAMSON | (89) | Co Dundee | 2:59.92 |
29. | Scott CLAYSON | (91) | Co Dundee | 3:07.84 |
30. | Christopher THOMSON | (90) | Perth City | 3:08.85 |
31. | Sean MASSEY | (90) | Dundee Arn | 3:09.84 |
32. | Elliot ROBERTSON | (90) | Belmont | 3:13.65 |
| Sam WHITE | (89) | Dundee Arn | DIS T 3L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 400 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
13/14 YEARS AGE GROUP
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 4:58.35 |
| David TAYLOR | (86) | Co Dundee | DIS T 4L. |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 4:46.51 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 4:52.54 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 4:58.35 |
| David TAYLOR | (86) | Co Dundee | DIS T 4L. |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mathew TRODDEN | (84) | Perth City | 4:46.51 |
2. | GRAEME GOWANS | (85) | St Thomas | 4:52.54 |
3. | GRAEME O'BRIEN | (86) | St Thomas | 4:58.35 |
| David TAYLOR | (86) | Co Dundee | DIS T 4L. |
Heats GIRLS 15/16 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:03.58 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:04.28 |
3. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:07.17 |
4. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:07.72 |
5. | Louise HELYER | (85) | Forfar | 1:07.83 |
6. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 1:10.16 |
7. | Hayley MILNE | (85) | Perth City | 1:12.78 |
Final GIRLS 15/16 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:00.63 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:03.26 |
3. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:06.23 |
3. | Louise HELYER | (85) | Forfar | 1:06.23 |
5. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:07.29 |
6. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 1:10.32 |
Heats GIRLS 13/14 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 1:01.95 |
2. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 1:04.33 |
3. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 1:05.08 |
4. | Jade GILRUTH | (88) | Perth City | 1:05.65 |
5. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:06.41 |
6. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 1:07.29 |
7. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 1:07.67 |
8. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 1:07.96 |
9. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 1:08.41 |
10. | Susan JOHNSTONE | (89) | Dundee Arn | 1:08.43 |
11. | Natalie MILNE | (89) | Perth City | 1:08.94 |
11. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 1:08.94 |
13. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 1:09.02 |
14. | Claire DUNCAN | (88) | Aberfeldy | 1:10.07 |
15. | Gillian BARRIE | (87) | Dundee Arn | 1:10.14 |
16. | Elaine PATTERSON | (87) | Perth City | 1:10.45 |
17. | Holly MITCHELL | (88) | Aberfeldy | 1:10.88 |
18. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 1:10.95 |
19. | Katie FERGUSON | (89) | Forfar | 1:11.59 |
20. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 1:11.70 |
21. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 1:12.06 |
22. | Jennifer COUTIE | (88) | Aberfeldy | 1:13.04 |
23. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 1:13.48 |
24. | Shona HENDERSON | (89) | Dundee Arn | 1:14.72 |
25. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 1:15.38 |
26. | Laura MATHEWSON | (88) | Menzieshill | 1:15.85 |
27. | Clare RIVERS | (87) | Perth City | 1:15.92 |
28. | Kerri McCallum | (88) | Montrose | 1:16.12 |
29. | Alicks RAMSAY | (87) | Forfar | 1:16.42 |
Final GIRLS 13/14 YEARS 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 1:00.98 |
2. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 1:03.14 |
3. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 1:04.09 |
4. | Jade GILRUTH | (88) | Perth City | 1:05.38 |
5. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:05.90 |
6. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 1:08.66 |
Heats GIRLS 12 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 1:07.63 |
2. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 1:08.25 |
3. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 1:09.50 |
4. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 1:11.68 |
5. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 1:14.70 |
6. | Jamie CARGILL | (89) | Dundee Arn | 1:14.83 |
7. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 1:14.93 |
8. | Tracey SMITH | (89) | Forfar | 1:15.07 |
9. | Sarah MICHELL | (89) | Aberfeldy | 1:15.18 |
10. | Laura TREECE | (89) | Perth City | 1:15.92 |
11. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 1:17.29 |
12. | Caity Cooper | (90) | Montrose | 1:20.56 |
| Katrina Pert | (89) | Montrose | DIS ST |
Final GIRLS 12 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 1:06.94 |
2. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 1:07.41 |
3. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 1:07.65 |
4. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 1:10.95 |
5. | Jamie CARGILL | (89) | Dundee Arn | 1:15.15 |
6. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 1:15.88 |
Heats GIRLS 11 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:07.45 |
2. | Louise BARRIE | (91) | Dundee Arn | 1:11.91 |
3. | ROWAN DUNCAN | (91) | St Thomas | 1:16.55 |
4. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:18.31 |
5. | Jessica CULL | (90) | Forfar | 1:19.02 |
6. | Amy Bathgate | (90) | Kinross | 1:19.28 |
7. | Sarah Barclay | (90) | Kinross | 1:19.80 |
8. | Kisten Flood | (90) | Kinross | 1:20.15 |
9. | Laura HERD | (91) | Dundee Arn | 1:21.13 |
10. | Janelle GILRUTH | (91) | Perth City | 1:22.64 |
11. | Emma LOWSON | (91) | Forfar | 1:22.68 |
12. | CLAIRE SHEPHARD | (90) | MONIFIETH | 1:22.74 |
13. | Siobhan CLARK | (90) | Co Dundee | 1:22.91 |
14. | Erin REOCH | (90) | Brechin | 1:23.37 |
15. | Gemma McCallum | (90) | Montrose | 1:26.76 |
16. | LUCY McHARDY | (90) | St Thomas | 1:27.11 |
Heats GIRLS 17 YEARS/OVER 100m.FREESTYLE
Final GIRLS 11 YEARS 100 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:07.33 |
2. | Louise BARRIE | (91) | Dundee Arn | 1:11.57 |
3. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:16.80 |
4. | ROWAN DUNCAN | (91) | St Thomas | 1:18.15 |
5. | Jessica CULL | (90) | Forfar | 1:18.55 |
6. | Amy Bathgate | (90) | Kinross | 1:19.32 |
Final GIRLS 17 YEARS/OVER 100m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 1:00.61 |
2. | Nicola BAIRD | (85) | Co Dundee | 1:03.33 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 200 Metres FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 2:23.48 |
2. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 2:29.07 |
3. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 2:42.72 |
4. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 2:43.35 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:10.91 |
2. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 2:17.06 |
3. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 2:20.03 |
4. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 2:23.32 |
5. | Natalie MILNE | (89) | Perth City | 2:26.88 |
6. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 2:27.20 |
7. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 2:29.31 |
8. | Elaine PATTERSON | (87) | Perth City | 2:31.14 |
9. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:35.64 |
10. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 2:35.81 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 2:07.99 |
2. | Louise HELYER | (85) | Forfar | 2:25.81 |
3. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 2:26.31 |
4. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 2:28.18 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 2:10.97 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 2:07.99 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:10.91 |
3. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 2:17.06 |
4. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 2:20.03 |
5. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 2:23.32 |
6. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 2:23.48 |
7. | Louise HELYER | (85) | Forfar | 2:25.81 |
8. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 2:26.31 |
9. | Natalie MILNE | (89) | Perth City | 2:26.88 |
10. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 2:27.20 |
11. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 2:28.18 |
12. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 2:29.07 |
13. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 2:29.31 |
14. | Elaine PATTERSON | (87) | Perth City | 2:31.14 |
15. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:35.64 |
16. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 2:35.81 |
17. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 2:42.72 |
18. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 2:43.35 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 2:07.99 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:10.91 |
3. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 2:10.97 |
4. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 2:17.06 |
5. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 2:20.03 |
6. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 2:23.32 |
7. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 2:23.48 |
8. | Louise HELYER | (85) | Forfar | 2:25.81 |
9. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 2:26.31 |
10. | Natalie MILNE | (89) | Perth City | 2:26.88 |
11. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 2:27.20 |
12. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 2:28.18 |
13. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 2:29.07 |
14. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 2:29.31 |
15. | Elaine PATTERSON | (87) | Perth City | 2:31.14 |
16. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:35.64 |
17. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 2:35.81 |
18. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 2:42.72 |
19. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 2:43.35 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 400 Metres FREESTYLE
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 4:58.33 |
2. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 5:41.91 |
3. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 5:42.15 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 4:34.23 |
2. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 4:44.96 |
3. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 4:51.60 |
4. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 4:56.48 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 4:33.20 |
2. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 5:07.81 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 4:33.20 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 4:34.23 |
3. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 4:44.96 |
4. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 4:51.60 |
5. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 4:56.48 |
6. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 4:58.33 |
7. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 5:06.96 |
8. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 5:07.81 |
9. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 5:41.91 |
10. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 5:42.15 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 4:33.20 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 4:34.23 |
3. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 4:44.96 |
4. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 4:51.60 |
5. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 4:56.48 |
6. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 4:58.33 |
7. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 5:06.96 |
8. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 5:07.81 |
9. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 5:41.91 |
10. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 5:42.15 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 800 Metres FREESTYLE
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 9:33.48 |
2. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 9:45.72 |
3. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 9:52.17 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 9:33.03 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 9:33.03 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 9:33.48 |
3. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 9:45.72 |
4. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 9:52.17 |
5. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 10:17.60 |
6. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 10:43.52 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 9:33.03 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 9:33.48 |
3. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 9:45.72 |
4. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 9:52.17 |
5. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 10:17.60 |
6. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 10:43.52 |
Heats GIRLS 12 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Final GIRLS 12 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 1:22.08 |
2. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 1:30.34 |
3. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 1:31.71 |
4. | Laura TREECE | (89) | Perth City | 1:34.88 |
5. | Caroline SMITH | (90) | Perth City | 1:36.15 |
6. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 1:37.43 |
Heats GIRLS 11 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Amy Bathgate | (90) | Kinross | 1:31.04 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:31.24 |
3. | Siobhan CLARK | (90) | Co Dundee | 1:37.28 |
4. | Gemma McCallum | (90) | Montrose | 1:37.47 |
5. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:38.30 |
6. | Laura HERD | (91) | Dundee Arn | 1:38.95 |
7. | Sarah Barclay | (90) | Kinross | 1:43.22 |
8. | Janelle GILRUTH | (91) | Perth City | 1:43.31 |
9. | Jessica CULL | (90) | Forfar | 1:44.23 |
10. | Ellie WAGSTAFF | (91) | Perth City | 1:45.20 |
11. | Fiona McROBBIE | (90) | Co Dundee | 1:47.79 |
Heats GIRLS 17yrs/OVER 100m.BREASTSTROKE
Final GIRLS 11 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Amy Bathgate | (90) | Kinross | 1:31.15 |
2. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:31.79 |
3. | Gemma McCallum | (90) | Montrose | 1:36.11 |
4. | Siobhan CLARK | (90) | Co Dundee | 1:36.80 |
5. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:37.12 |
6. | Laura HERD | (91) | Dundee Arn | 1:37.60 |
Final GIRLS 17yrs/OVER 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 1:17.84 |
2. | Nicola BAIRD | (85) | Co Dundee | 1:18.08 |
3. | Lisa CUTHILL | (84) | Dundee Arn | 1:20.13 |
Heats GIRLS 15/16 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:21.84 |
2. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 1:22.02 |
3. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:26.09 |
4. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:27.33 |
5. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:29.24 |
6. | Louise FERGUSON | (86) | Perth City | 1:29.45 |
7. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 1:30.50 |
Final GIRLS 15/16 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:21.38 |
2. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 1:21.58 |
3. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:22.21 |
4. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:27.07 |
5. | Louise FERGUSON | (86) | Perth City | 1:30.63 |
6. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:30.74 |
Heats GIRLS 13/14 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 1:21.32 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 1:22.35 |
3. | Becky BARLOW | (88) | Dundee Arn | 1:23.52 |
4. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 1:25.54 |
5. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:25.64 |
6. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 1:28.19 |
7. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 1:29.65 |
8. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 1:30.14 |
9. | Jade GILRUTH | (88) | Perth City | 1:30.88 |
10. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 1:30.91 |
11. | Karyn TAYLOR | (87) | Forfar | 1:31.27 |
12. | Nicola MARTIN | (88) | Blairgowrie | 1:32.45 |
13. | Gillian BARRIE | (87) | Dundee Arn | 1:33.33 |
14. | Fiona STEWART | (87) | Menzieshill | 1:33.44 |
15. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 1:33.46 |
16. | Aimee MALCOLM | (87) | Perth City | 1:33.80 |
17. | Kerri McCallum | (88) | Montrose | 1:34.23 |
18. | Elaine PATTERSON | (87) | Perth City | 1:34.25 |
19. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 1:38.68 |
Final GIRLS 13/14 YEARS 100m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 1:20.21 |
2. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 1:21.30 |
3. | Becky BARLOW | (88) | Dundee Arn | 1:23.51 |
4. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:24.53 |
5. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 1:26.06 |
6. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 1:26.62 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 200 Metres BREASTSTROKE
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola BAIRD | (85) | Co Dundee | 2:48.37 |
2. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 2:52.94 |
3. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:56.67 |
4. | Becky BARLOW | (88) | Dundee Arn | 2:56.96 |
5. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 2:58.49 |
6. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 2:59.76 |
7. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 3:04.35 |
8. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 3:08.73 |
9. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 3:10.92 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 2:52.94 |
2. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:56.67 |
3. | Becky BARLOW | (88) | Dundee Arn | 2:56.96 |
4. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 2:58.49 |
5. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 2:59.76 |
6. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 3:04.35 |
7. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 3:08.73 |
8. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 3:10.92 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola BAIRD | (85) | Co Dundee | 2:48.37 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 2:58.49 |
2. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 3:04.35 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 2:52.94 |
2. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:56.67 |
3. | Becky BARLOW | (88) | Dundee Arn | 2:56.96 |
4. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 2:59.76 |
5. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 3:08.73 |
Heats GIRLS 13/14 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 1:10.64 |
2. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 1:12.93 |
3. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 1:13.93 |
4. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 1:15.50 |
5. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 1:16.03 |
6. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 1:16.06 |
7. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:16.10 |
8. | Megan TRAYNOR | (88) | Dundee Arn | 1:18.05 |
9. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 1:18.06 |
10. | Laura MATHEWSON | (88) | Menzieshill | 1:21.50 |
11. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 1:22.16 |
12. | Clare RIVERS | (87) | Perth City | 1:23.99 |
13. | Susan JOHNSTONE | (89) | Dundee Arn | 1:24.26 |
14. | Yvonne ROBB | (87) | Perth City | 1:24.97 |
15. | Lauren MCDONALD | (89) | Monifieth | 1:30.50 |
Final GIRLS 13/14 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 1:10.20 |
2. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 1:11.99 |
3. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 1:12.66 |
4. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 1:15.83 |
5. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 1:16.17 |
6. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 1:17.19 |
Heats GIRLS 12 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Final GIRLS 12 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 1:19.10 |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 1:19.10 |
3. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 1:21.89 |
4. | Valerie WILSON | (90) | Kinross | 1:27.37 |
5. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 1:29.41 |
6. | Jamie CARGILL | (89) | Dundee Arn | 1:30.25 |
Heats GIRLS 11 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Heats GIRLS 17 YEARS/OVER 100m.BUTTERFLY
Final GIRLS 11 YEARS 100 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:20.47 |
2. | Louise BARRIE | (91) | Dundee Arn | 1:25.71 |
3. | ROWAN DUNCAN | (91) | St Thomas | 1:28.38 |
4. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:32.25 |
5. | LUCY McHARDY | (90) | St Thomas | 1:35.14 |
Final GIRLS 17 YEARS/OVER 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 1:06.19 |
2. | Lisa CUTHILL | (84) | Dundee Arn | 1:12.46 |
3. | Ashley GILCHRIST | (84) | Dundee Arn | 1:13.11 |
Heats GIRLS 15/16 YEARS 100m.BUTTERFLY
Final GIRLS 15/16 YEARS 100m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:08.53 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:12.29 |
3. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:13.93 |
4. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:21.18 |
5. | Zoe MURNEY | (86) | Dundee Arn | 1:22.55 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 200 Metres BUTTERFLY
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:36.24 |
2. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 2:36.52 |
15/16 YEARS AGE GROUP
17 YEARS/OVER AGE GROUP
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:36.24 |
2. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 2:36.52 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:36.24 |
2. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 2:36.52 |
Heats GIRLS 11 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:17.44 |
2. | Louise BARRIE | (91) | Dundee Arn | 1:21.02 |
3. | ROWAN DUNCAN | (91) | St Thomas | 1:28.22 |
4. | Sarah Barclay | (90) | Kinross | 1:28.96 |
5. | Kisten Flood | (90) | Kinross | 1:30.34 |
6. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:30.45 |
7. | Gemma McCallum | (90) | Montrose | 1:33.13 |
8. | Amy Bathgate | (90) | Kinross | 1:33.20 |
9. | Fiona McROBBIE | (90) | Co Dundee | 1:34.90 |
10. | LUCY McHARDY | (90) | St Thomas | 1:37.31 |
11. | Siobhan CLARK | (90) | Co Dundee | 1:38.84 |
12. | Jayne CARMICHAEL | (91) | Perth City | 1:40.99 |
| Erin REOCH | (90) | Brechin | DIS T 2L. |
Heats GIRLS 17 YEARS/OVER 100m.BACKSTROKE
Final GIRLS 11 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 1:16.69 |
2. | Louise BARRIE | (91) | Dundee Arn | 1:20.92 |
3. | ROWAN DUNCAN | (91) | St Thomas | 1:29.47 |
4. | Kisten Flood | (90) | Kinross | 1:30.37 |
5. | Sarah Barclay | (90) | Kinross | 1:30.60 |
6. | Paula Murray | (90) | Montrose | 1:31.25 |
Final GIRLS 17 YEARS/OVER 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rosy CORNISH | (83) | First Aqua | 1:05.87 |
2. | Ashley GILCHRIST | (84) | Dundee Arn | 1:09.13 |
3. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 1:09.76 |
Heats GIRLS 15/16 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:10.55 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:10.96 |
3. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:16.65 |
4. | Siobhan MACLEOD | (87) | Blairgowrie | 1:17.81 |
5. | Caroline KERR | (87) | Blairgowrie | 1:19.79 |
6. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:22.55 |
7. | Hayley MILNE | (85) | Perth City | 1:23.76 |
Final GIRLS 15/16 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 1:08.16 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 1:09.78 |
3. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 1:16.40 |
4. | Siobhan MACLEOD | (87) | Blairgowrie | 1:17.22 |
5. | Caroline KERR | (87) | Blairgowrie | 1:20.90 |
6. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 1:22.20 |
Heats GIRLS 13/14 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jade GILRUTH | (88) | Perth City | 1:12.46 |
2. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 1:12.56 |
3. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 1:12.83 |
4. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:16.43 |
5. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 1:16.46 |
6. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 1:18.47 |
7. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 1:19.99 |
8. | Gillian BARRIE | (87) | Dundee Arn | 1:20.10 |
9. | Natalie MILNE | (89) | Perth City | 1:20.85 |
10. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 1:22.45 |
11. | Shona HENDERSON | (89) | Dundee Arn | 1:22.53 |
12. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 1:22.66 |
13. | Claire DUNCAN | (88) | Aberfeldy | 1:22.75 |
14. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 1:24.48 |
15. | Elaine PATTERSON | (87) | Perth City | 1:24.72 |
16. | Holly MITCHELL | (88) | Aberfeldy | 1:25.00 |
17. | Clare RIVERS | (87) | Perth City | 1:25.23 |
18. | Jennifer COUTIE | (88) | Aberfeldy | 1:25.74 |
19. | Karyn TAYLOR | (87) | Forfar | 1:26.56 |
20. | Kerri McCallum | (88) | Montrose | 1:28.10 |
Final GIRLS 13/14 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 1:10.52 |
2. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 1:11.13 |
3. | Jade GILRUTH | (88) | Perth City | 1:11.72 |
4. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 1:14.75 |
5. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 1:17.16 |
6. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 1:18.62 |
Heats GIRLS 12 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 1:13.78 |
2. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 1:16.28 |
3. | Valerie WILSON | (90) | Kinross | 1:19.40 |
4. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 1:19.90 |
5. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 1:24.04 |
6. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 1:25.69 |
7. | Elizabeth COE | (89) | Perth City | 1:25.76 |
8. | Katrina Pert | (89) | Montrose | 1:26.79 |
9. | Alison KERR | (90) | Blairgowrie | 1:27.83 |
10. | Laura TREECE | (89) | Perth City | 1:28.96 |
11. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 1:29.07 |
12. | Caity Cooper | (90) | Montrose | 1:30.26 |
Final GIRLS 12 YEARS 100m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 1:13.18 |
2. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 1:14.49 |
3. | Valerie WILSON | (90) | Kinross | 1:20.07 |
4. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 1:20.20 |
5. | Ailsa REILLY | (90) | Monifieth | 1:25.03 |
6. | Shawn KIDDIE | (89) | Dundee Arn | 1:26.65 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 200 Metres BACKSTROKE
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 2:34.71 |
2. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:35.49 |
3. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 2:36.59 |
4. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 2:39.98 |
5. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 2:43.15 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 2:26.68 |
2. | Siobhan MACLEOD | (87) | Blairgowrie | 2:48.24 |
3. | Caroline KERR | (87) | Blairgowrie | 2:52.84 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley GILCHRIST | (84) | Dundee Arn | 2:30.58 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 2:26.68 |
2. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 2:34.71 |
3. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:35.49 |
4. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 2:36.59 |
5. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 2:39.98 |
6. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 2:43.15 |
7. | Siobhan MACLEOD | (87) | Blairgowrie | 2:48.24 |
8. | Caroline KERR | (87) | Blairgowrie | 2:52.84 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 2:26.68 |
2. | Ashley GILCHRIST | (84) | Dundee Arn | 2:30.58 |
3. | Sophie McAllister | (87) | Montrose | 2:34.71 |
4. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:35.49 |
5. | Lois MAXWELL | (87) | Co Dundee | 2:36.59 |
6. | LAURA QUINN | (88) | St Thomas | 2:39.98 |
7. | KIM MOWATT | (88) | St Thomas | 2:43.15 |
8. | Siobhan MACLEOD | (87) | Blairgowrie | 2:48.24 |
9. | Caroline KERR | (87) | Blairgowrie | 2:52.84 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 200 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
11 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 2:47.67 |
2. | Paula Murray | (90) | Montrose | 3:09.40 |
12 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 2:42.35 |
2. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 2:45.70 |
3. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 2:54.34 |
4. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 3:01.21 |
5. | Jamie CARGILL | (89) | Dundee Arn | 3:02.52 |
6. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 3:10.97 |
7. | Caity Cooper | (90) | Montrose | 3:19.79 |
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:35.24 |
2. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:36.72 |
3. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 2:38.45 |
4. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 2:42.18 |
5. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 2:42.30 |
6. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 2:51.42 |
7. | Susan JOHNSTONE | (89) | Dundee Arn | 2:52.44 |
8. | Claire DUNCAN | (88) | Aberfeldy | 2:54.86 |
9. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 2:57.79 |
10. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:58.09 |
11. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 3:00.05 |
12. | Holly MITCHELL | (88) | Aberfeldy | 3:01.00 |
13. | Clare RIVERS | (87) | Perth City | 3:03.34 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 2:25.85 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 2:32.84 |
3. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 2:46.82 |
4. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 2:47.64 |
5. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 2:48.37 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola BAIRD | (85) | Co Dundee | 2:32.98 |
| Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | DIS T 4L. |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 2:25.85 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 2:32.84 |
3. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:35.24 |
4. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:36.72 |
5. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 2:38.45 |
6. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 2:42.18 |
7. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 2:42.30 |
8. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 2:42.35 |
9. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 2:45.70 |
10. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 2:46.82 |
11. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 2:47.64 |
12. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 2:47.67 |
13. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 2:48.37 |
14. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 2:51.42 |
15. | Susan JOHNSTONE | (89) | Dundee Arn | 2:52.44 |
16. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 2:54.34 |
17. | Claire DUNCAN | (88) | Aberfeldy | 2:54.86 |
18. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 2:57.79 |
19. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:58.09 |
20. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 3:00.05 |
21. | Holly MITCHELL | (88) | Aberfeldy | 3:01.00 |
22. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 3:01.21 |
23. | Jamie CARGILL | (89) | Dundee Arn | 3:02.52 |
24. | Clare RIVERS | (87) | Perth City | 3:03.34 |
25. | Paula Murray | (90) | Montrose | 3:09.40 |
26. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 3:10.97 |
27. | Caity Cooper | (90) | Montrose | 3:19.79 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Dundee Arn | 2:25.85 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 2:32.84 |
3. | Nicola BAIRD | (85) | Co Dundee | 2:32.98 |
4. | MAIRI STEWART | (87) | St Thomas | 2:35.24 |
5. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 2:36.72 |
6. | Jill GILCHRIST | (87) | Dundee Arn | 2:38.45 |
7. | Judith KILGALLON | (88) | Dundee Arn | 2:42.18 |
8. | Jennifer TRODDEN | (89) | Perth City | 2:42.30 |
9. | Ashley WILLIAMSON | (90) | Co Dundee | 2:42.35 |
10. | Shona BOOTH | (89) | Perth City | 2:45.70 |
11. | Laura MORTON | (86) | Dundee Arn | 2:46.82 |
12. | Sarah McCallum | (86) | Montrose | 2:47.64 |
13. | Carrie SIMPSON | (90) | Co Dundee | 2:47.67 |
14. | Nicola ROLLO | (87) | Blairgowrie | 2:48.37 |
15. | JANINE DRYDEN | (89) | St Thomas | 2:51.42 |
16. | Susan JOHNSTONE | (89) | Dundee Arn | 2:52.44 |
17. | Nicola CAMPBELL | (89) | Monifieth | 2:54.34 |
18. | Claire DUNCAN | (88) | Aberfeldy | 2:54.86 |
19. | Claire SMITH | (87) | Forfar | 2:57.79 |
20. | Lynsey MARTIN | (89) | Monifieth | 2:58.09 |
21. | Kirsty THOMPSON | (89) | Monifieth | 3:00.05 |
22. | Holly MITCHELL | (88) | Aberfeldy | 3:01.00 |
23. | Marlies Nicholls | (90) | Montrose | 3:01.21 |
24. | Jamie CARGILL | (89) | Dundee Arn | 3:02.52 |
25. | Clare RIVERS | (87) | Perth City | 3:03.34 |
26. | Paula Murray | (90) | Montrose | 3:09.40 |
27. | LEANNE GODSALL | (89) | St Thomas | 3:10.97 |
28. | Caity Cooper | (90) | Montrose | 3:19.79 |
| Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | DIS T 4L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS 400 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
13/14 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 5:23.56 |
15/16 YEARS AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 5:20.92 |
17 YEARS/OVER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 5:10.29 |
16 YEARS/UNDER AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 5:20.92 |
2. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 5:23.56 |
OPEN AGE GROUP
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Karen RIGBY | (84) | Co Dundee | 5:10.29 |
2. | LYNDSEY MEACHER | (87) | St Thomas | 5:20.92 |
3. | CARLY STUBBS | (88) | St Thomas | 5:23.56 |
Scottish Swim Meet Results Service