Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 2:15.04 |
2. | David SHEWAN | (89) | N Ayrshire | 2:17.02 |
3. | James PATON | (88) | Stockport Mo | 2:17.28 |
4. | Callum PRENTICE | (89) | Fauldhouse | 2:18.86 |
5. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 2:20.13 |
6. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 2:21.81 |
7. | Scott KEMP | (88) | Co Aberdeen | 2:21.88 |
8. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 2:21.94 |
9. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:22.21 |
10. | Fraser SIMPSON | (88) | Grangemouth | 2:23.03 |
11. | Malcolm GALL | (89) | Alloa | 2:24.61 |
12. | Andrew DONALDSON | (88) | Alloa | 2:25.35 |
13. | Duncan CLOW | (88) | Tayside | 2:27.97 |
14. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:29.44 |
15. | Stuart HOUSTON | (89) | N Ayrshire | 2:30.68 |
16. | Brian DALGLEISH | (88) | Kilmarnock | 2:30.85 |
17. | Alexander PALMER | (88) | Wigan Wasps | 2:30.96 |
18. | Christopher FLOWER | (88) | Soundwell | 2:31.41 |
19. | Martin CAMMIDGE | (88) | Dunbarton | 2:31.59 |
20. | Martin KEMP | (88) | Ren 96 | 2:32.16 |
21. | Andrew GELLAN | (88) | Carnegie | 2:32.76 |
22. | Craig McGLASHAN | (88) | Dunbarton | 2:33.38 |
23. | Alan BENZIE | (89) | Co Aberdeen | 2:36.03 |
24. | Jordan TAYLOR | (89) | Hawick | 2:36.23 |
25. | Robin WILL | (88) | Co Aberdeen | 2:36.56 |
26. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 2:37.06 |
27. | Graeme WALLACE | (89) | Kilmarnock | 2:37.76 |
28. | Jason JEFFRIES | (89) | Sth Ayrshire | 2:38.48 |
29. | Ramsay MACMAHON | (88) | Heart Of Mid | 2:40.54 |
30. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 2:41.35 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lewis OWENS | (87) | Thanetviking | 2:02.89 |
2. | Iain TOUGH | (87) | Co Aberdeen | 2:06.80 |
3. | Byron PACE | (87) | Tayside | 2:06.98 |
4. | Ranald FALCONER | (87) | Co Aberdeen | 2:07.05 |
5. | Guy GRANT | (86) | Alloa | 2:08.79 |
6. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 2:08.82 |
7. | Graeme O'BRIEN | (86) | Tayside | 2:08.97 |
8. | Taylor WAMBERG | (87) | Unattached | 2:10.07 |
9. | Robert KNOTT | (87) | Reading | 2:10.33 |
10. | Alex GOEYENBIER | (87) | Co Aberdeen | 2:11.56 |
11. | Conor MACGUIRE | (87) | Dunbarton | 2:11.91 |
12. | Barry ANDREWS | (87) | Co Glasgow | 2:12.08 |
13. | James KING | (87) | West Wales | 2:12.11 |
14. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 2:12.55 |
15. | Harold AKEHURST | (88) | Forres | 2:12.60 |
16. | Anthony PALMER | (86) | Wigan Wasps | 2:13.59 |
17. | Ross CLARK | (87) | Tayside | 2:14.00 |
18. | Kyle SMITH | (87) | Elgin | 2:14.07 |
19. | Scott DYER | (86) | Tayside | 2:14.21 |
20. | Ben NICHOLS | (87) | Aquabears | 2:14.79 |
21. | John SCOTT | (87) | Tayside | 2:14.89 |
22. | Daniel BURROWS | (88) | Stockport Mo | 2:15.09 |
23. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 2:15.96 |
24. | Malcolm KERR | (87) | Warrender | 2:15.97 |
25. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 2:16.24 |
26. | Paul DUNCAN | (87) | Kirkintilloc | 2:16.58 |
27. | Daniel RITCHIE | (87) | Warrender | 2:16.63 |
28. | Guy ROBERTS | (87) | Duns | 2:16.71 |
29. | George BAIRD | (87) | Hamilton Dis | 2:17.15 |
30. | Scott SIMPSON | (86) | Grangemouth | 2:18.14 |
31. | Stuart MURRAY | (87) | Hamilton Dis | 2:18.42 |
32. | John McCALLUM | (86) | Kirkintilloc | 2:18.91 |
33. | Bruce BURNETT | (86) | Tayside | 2:19.36 |
34. | Jamie GRIFFITHS | (88) | Warrender | 2:20.20 |
35. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 2:21.39 |
36. | Ross JOHNSTON | (87) | Warrender | 2:22.30 |
37. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:22.40 |
38. | Paul TAYLOR | (87) | Elgin | 2:22.46 |
39. | Allister GRAHAM | (88) | Co Glasgow | 2:24.07 |
40. | Jamie LIDDLE | (87) | Co Glasgow | 2:28.48 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 400m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Lewis OWENS | (87) | Thanetviking | 4:24.84 |
2. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 4:25.34 |
3. | Iain TOUGH | (87) | Co Aberdeen | 4:25.57 |
4. | Byron PACE | (87) | Tayside | 4:31.59 |
5. | Robert KNOTT | (87) | Reading | 4:34.87 |
6. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 4:38.39 |
7. | Alex GOEYENBIER | (87) | Co Aberdeen | 4:38.70 |
8. | Anthony PALMER | (86) | Wigan Wasps | 4:39.01 |
9. | Barry ANDREWS | (87) | Co Glasgow | 4:40.18 |
10. | Patrick HAZLEWOOD | (87) | Stockport Mo | 4:40.33 |
11. | Taylor WAMBERG | (87) | Unattached | 4:40.82 |
12. | Daniel BURROWS | (88) | Stockport Mo | 4:43.73 |
13. | Michael HANN | (87) | Ulster JnrSq | 4:44.03 |
14. | Euan McMILLAN | (87) | Co Glasgow | 4:44.90 |
15. | Malcolm KERR | (87) | Warrender | 4:45.09 |
16. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 4:46.25 |
17. | Daniel RITCHIE | (87) | Warrender | 4:46.85 |
18. | Harold AKEHURST | (88) | Forres | 4:47.29 |
19. | Scott DYER | (86) | Tayside | 4:47.47 |
20. | Scott SIMPSON | (86) | Grangemouth | 4:48.03 |
21. | Paul DUNCAN | (87) | Kirkintilloc | 4:48.11 |
22. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 4:48.23 |
23. | John McCALLUM | (86) | Kirkintilloc | 4:49.11 |
24. | Kyle SMITH | (87) | Elgin | 4:49.29 |
25. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 4:52.94 |
26. | Conor MACGUIRE | (87) | Dunbarton | 4:58.15 |
27. | Jamie GRIFFITHS | (88) | Warrender | 4:58.96 |
28. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 4:59.35 |
29. | Paul DENNEY | (87) | South Lanark | 5:01.23 |
30. | Garry CAMERON | (88) | Highland | 5:02.69 |
31. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 5:07.16 |
31. | Ryan KENNEDY | (86) | South Aberde | 5:07.16 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 400 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 4:47.10 |
2. | Callum PRENTICE | (89) | Fauldhouse | 4:48.72 |
3. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 4:50.31 |
4. | James PATON | (88) | Stockport Mo | 4:52.11 |
5. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 4:56.06 |
6. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 4:56.18 |
7. | Scott KEMP | (88) | Co Aberdeen | 4:59.61 |
8. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 5:02.45 |
9. | Malcolm GALL | (89) | Alloa | 5:06.81 |
10. | Andrew DONALDSON | (88) | Alloa | 5:08.51 |
11. | Martin KEMP | (88) | Ren 96 | 5:11.79 |
12. | Brian DALGLEISH | (88) | Kilmarnock | 5:16.54 |
13. | Duncan CLOW | (88) | Tayside | 5:17.18 |
14. | Andrew GELLAN | (88) | Carnegie | 5:18.84 |
15. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 5:19.83 |
16. | Billy PURNELL | (88) | Warrender | 5:21.62 |
17. | Scott O'HAGAN | (88) | Warrender | 5:24.89 |
18. | Christopher FLOWER | (88) | Soundwell | 5:25.68 |
19. | Alan BENZIE | (89) | Co Aberdeen | 5:27.22 |
20. | Robbie HOOD | (88) | Duns | 5:27.53 |
21. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 5:28.01 |
22. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 5:28.80 |
23. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 5:31.37 |
24. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 5:32.59 |
25. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 5:34.69 |
26. | Robin WILL | (88) | Co Aberdeen | 5:36.15 |
27. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 5:38.25 |
28. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 5:41.29 |
29. | Graeme WALLACE | (89) | Kilmarnock | 5:41.53 |
30. | Jamie BURNS | (89) | Heart Of Mid | 5:45.59 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:34.00 |
2. | Byron PACE | (87) | Tayside | 2:35.80 |
3. | Jamie GRIFFITHS | (88) | Warrender | 2:37.67 |
4. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 2:42.38 |
5. | Michael WILSON | (87) | Co Aberdeen | 2:46.53 |
6. | Ross CLARK | (87) | Tayside | 2:47.95 |
7. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 2:48.22 |
8. | Collin SMITH | (86) | South Aberde | 2:48.25 |
9. | Iain DAVIDSON | (86) | Kingdom | 2:48.29 |
10. | Ranald FALCONER | (87) | Co Aberdeen | 2:50.54 |
11. | Harold AKEHURST | (88) | Forres | 2:51.28 |
12. | Michael HANN | (87) | Ulster JnrSq | 2:51.66 |
13. | Graeme GORDON | (87) | Ren 96 | 2:52.26 |
14. | Daniel BURROWS | (88) | Stockport Mo | 2:55.06 |
15. | Scott SIMPSON | (86) | Grangemouth | 2:55.33 |
16. | Ian MURRAY | (88) | South Lanark | 2:55.34 |
17. | Ian PATERSON | (88) | Carnegie | 2:56.58 |
18. | Michael DONGWORTH | (86) | Co Aberdeen | 2:56.74 |
19. | Paul DENNEY | (87) | South Lanark | 2:58.69 |
20. | David SMITH | (88) | Hamilton Dis | 3:01.44 |
21. | Stuart McDOUGALL | (87) | Ren 96 | 3:01.68 |
22. | Kenneth MACLEOD | (87) | Dunoon | 3:01.95 |
23. | Paul METCALFE | (87) | Kingdom | 3:04.24 |
24. | Ross JOHNSTON | (87) | Warrender | 3:04.28 |
25. | Simon DUNFORD | (88) | Co Aberdeen | 3:05.22 |
26. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 3:05.40 |
27. | Ryan KENNEDY | (86) | Co Aberdeen | 3:07.61 |
28. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 3:07.91 |
29. | Alexander GORRIE | (88) | Kilmarnock | 3:08.45 |
30. | Scott PARTYKA | (88) | Dunbarton | 3:09.92 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James PATON | (88) | Stockport Mo | 2:52.99 |
2. | Malcolm GALL | (89) | Alloa | 3:00.40 |
3. | Andrew DONALDSON | (88) | Alloa | 3:00.86 |
4. | Christopher FLOWER | (88) | Soundwell | 3:03.16 |
5. | David SHEWAN | (89) | N Ayrshire | 3:03.27 |
6. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 3:03.66 |
7. | Billy PURNELL | (88) | Warrender | 3:08.12 |
8. | Lewis MACKLE | (89) | Cumbernauld | 3:09.63 |
9. | Lewis MATHERS | (88) | Co Aberdeen | 3:11.98 |
10. | Ramsay MACMAHON | (88) | Heart Of Mid | 3:12.74 |
11. | Scott KEMP | (88) | Co Aberdeen | 3:12.99 |
12. | Jason JEFFRIES | (89) | Sth Ayrshire | 3:17.94 |
13. | Robbie HOOD | (88) | Duns | 3:18.29 |
14. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 3:18.40 |
15. | Greig DICKSON | (89) | Dunbarton | 3:18.64 |
16. | Scott O'HAGAN | (88) | Warrender | 3:18.89 |
17. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 3:19.95 |
18. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 3:21.81 |
19. | Jordan TAYLOR | (89) | Hawick | 3:21.99 |
20. | Scott BARR | (89) | South Lanark | 3:25.01 |
21. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 3:25.04 |
22. | Andrew GELLAN | (88) | Carnegie | 3:25.23 |
23. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 3:25.92 |
24. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 3:26.60 |
25. | William SYMINGTON | (89) | Unattached | 3:32.23 |
26. | Alan BENZIE | (89) | Co Aberdeen | 3:32.70 |
27. | Robin WILL | (88) | Co Aberdeen | 3:33.24 |
| Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | DIS ST |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 2:17.31 |
2. | Ben HIGSON | (86) | Duns | 2:19.20 |
3. | Guy GRANT | (86) | Alloa | 2:20.32 |
4. | James KING | (87) | West Wales | 2:24.96 |
5. | Daniel BURROWS | (88) | Stockport Mo | 2:25.81 |
6. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 2:26.86 |
7. | Scott HOUSTON | (87) | N Ayrshire | 2:27.00 |
8. | Lewis OWENS | (87) | Thanetviking | 2:28.53 |
9. | Conor MACGUIRE | (87) | Dunbarton | 2:33.05 |
10. | Malcolm KERR | (87) | Warrender | 2:33.63 |
11. | George BAIRD | (87) | Hamilton Dis | 2:38.51 |
12. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:41.88 |
13. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 2:44.93 |
14. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 2:45.47 |
15. | Jamie GRIFFITHS | (88) | Warrender | 2:47.01 |
16. | Jaimie KENNY | (87) | Co Glasgow | 2:47.60 |
17. | Collin SMITH | (86) | South Aberde | 2:51.54 |
18. | Kyle O'NEILL | (88) | Co Aberdeen | 3:04.09 |
| Michael DONGWORTH | (86) | Co Aberdeen | DNF |
| Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | DIS T 2L. |
| Michael KEITH | (87) | Co Aberdeen | DIS T 3L. |
| Andrew ALLISON | (88) | Cumbernauld | DIS T 3L. |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Fraser SIMPSON | (88) | Grangemouth | 2:34.18 |
2. | David SHEWAN | (89) | N Ayrshire | 2:38.25 |
3. | Stuart HOUSTON | (89) | N Ayrshire | 2:39.29 |
4. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 2:44.18 |
5. | Alexander PALMER | (88) | Wigan Wasps | 2:46.59 |
6. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:54.25 |
7. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:54.66 |
8. | Billy PURNELL | (88) | Warrender | 2:55.26 |
9. | Christopher FLOWER | (88) | Soundwell | 3:08.98 |
10. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 3:12.20 |
11. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 3:12.54 |
12. | William SYMINGTON | (89) | Unattached | 3:22.67 |
13. | Scott O'HAGAN | (88) | Warrender | 3:24.32 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James PATON | (88) | Stockport Mo | 2:24.35 |
2. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 2:31.85 |
3. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:32.56 |
4. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 2:34.55 |
5. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 2:35.85 |
6. | Fraser SIMPSON | (88) | Grangemouth | 2:41.63 |
7. | Martin KEMP | (88) | Ren 96 | 2:41.79 |
8. | David SHEWAN | (89) | N Ayrshire | 2:41.91 |
9. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:43.02 |
10. | Christopher FLOWER | (88) | Soundwell | 2:43.27 |
11. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 2:43.63 |
12. | Stuart HOUSTON | (89) | N Ayrshire | 2:47.23 |
13. | Duncan CLOW | (88) | Tayside | 2:48.57 |
14. | Graeme WILSON | (88) | Motherwell W | 2:51.46 |
15. | Alan BENZIE | (89) | Co Aberdeen | 2:52.15 |
16. | Jason JEFFRIES | (89) | Sth Ayrshire | 2:53.31 |
17. | Robin WILL | (88) | Co Aberdeen | 2:56.08 |
18. | Brian DALGLEISH | (88) | Kilmarnock | 2:56.59 |
19. | Ramsay MACMAHON | (88) | Heart Of Mid | 2:57.18 |
20. | Alexander MICHALSKI | (89) | South Aberde | 2:57.44 |
21. | Iain STEWART | (88) | Cumbernauld | 2:57.46 |
22. | Gavin WILLIAMS | (89) | Inverclyde | 2:57.61 |
23. | Callum WILKINSON | (89) | South Lanark | 2:58.20 |
24. | Jordan TAYLOR | (89) | Hawick | 2:59.26 |
25. | Angus PORTEOUS | (88) | Co Aberdeen | 3:02.02 |
26. | Martin DOHERTY | (89) | Co Glasgow | 3:02.60 |
27. | Darren BLACK | (89) | Ren 96 | 3:03.14 |
27. | David STEVENSON | (88) | Co Glasgow | 3:03.14 |
29. | Mark POLLAND | (89) | Co Glasgow | 3:03.62 |
30. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 3:08.12 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James KING | (87) | West Wales | 2:17.73 |
2. | Scott HOUSTON | (87) | N Ayrshire | 2:20.17 |
3. | Lewis OWENS | (87) | Thanetviking | 2:21.44 |
4. | Iain TOUGH | (87) | Co Aberdeen | 2:22.38 |
5. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 2:22.61 |
6. | Taylor WAMBERG | (87) | Unattached | 2:22.71 |
7. | Colin KERR | (87) | Bathgate | 2:23.79 |
8. | Patrick HAZLEWOOD | (87) | Stockport Mo | 2:26.02 |
9. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 2:27.20 |
10. | Ben NICHOLS | (87) | Aquabears | 2:27.70 |
11. | Daniel RITCHIE | (87) | Warrender | 2:28.58 |
12. | Kyle SMITH | (87) | Elgin | 2:32.36 |
13. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:32.52 |
14. | Paul DENNEY | (87) | South Lanark | 2:32.77 |
15. | Garry CAMERON | (88) | Highland | 2:33.38 |
16. | Euan McMILLAN | (87) | Co Glasgow | 2:33.54 |
17. | Alex GOEYENBIER | (87) | Co Aberdeen | 2:34.42 |
18. | Ross JOHNSTON | (87) | Warrender | 2:35.74 |
19. | Daniel BURROWS | (88) | Stockport Mo | 2:35.87 |
20. | Michael HANN | (87) | Ulster JnrSq | 2:37.04 |
21. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 2:37.33 |
22. | Colin McDONALD | (87) | Cumbernauld | 2:37.47 |
23. | Alexander GORRIE | (88) | Kilmarnock | 2:39.05 |
24. | Jimmy ORR | (87) | Co Glasgow | 2:40.91 |
25. | Paul METCALFE | (87) | Kingdom | 2:41.04 |
26. | Tom LINDSAY | (88) | Co Aberdeen | 2:41.62 |
27. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 2:42.02 |
28. | David McNAMEE | (88) | N Ayrshire | 2:42.19 |
29. | Paul TAYLOR | (87) | Elgin | 2:42.44 |
30. | Jamie FORREST | (87) | Co Glasgow | 2:43.27 |
Heats (Declared Winners) BOYS 13/14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ben HIGSON | (86) | Duns | 2:16.80 |
2. | Byron PACE | (87) | Tayside | 2:21.71 |
3. | Scott HOUSTON | (87) | N Ayrshire | 2:23.08 |
4. | James KING | (87) | West Wales | 2:23.40 |
5. | Lewis OWENS | (87) | Thanetviking | 2:24.82 |
6. | Guy GRANT | (86) | Alloa | 2:25.00 |
7. | Graeme O'BRIEN | (86) | Tayside | 2:26.12 |
8. | Charles MILLS | (87) | Co Glasgow | 2:26.54 |
9. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 2:26.64 |
10. | Scott DYER | (86) | Tayside | 2:28.58 |
11. | Iain TOUGH | (87) | Co Aberdeen | 2:29.04 |
12. | Patrick HAZLEWOOD | (87) | Stockport Mo | 2:29.66 |
13. | Colin KERR | (87) | Bathgate | 2:30.26 |
14. | Alex GOEYENBIER | (87) | Co Aberdeen | 2:30.30 |
15. | Mark BRANCH | (87) | N Ayrshire | 2:31.97 |
16. | Harold AKEHURST | (88) | Forres | 2:32.00 |
17. | Euan McMILLAN | (87) | Co Glasgow | 2:32.40 |
18. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 2:32.65 |
19. | Kyle SMITH | (87) | Elgin | 2:33.76 |
20. | Jamie GRIFFITHS | (88) | Warrender | 2:33.89 |
21. | Daniel BURROWS | (88) | Stockport Mo | 2:34.02 |
22. | John SCOTT | (87) | Tayside | 2:34.07 |
23. | Ross CLARK | (87) | Tayside | 2:34.56 |
24. | Anthony PALMER | (86) | Wigan Wasps | 2:34.75 |
25. | Barry ANDREWS | (87) | Co Glasgow | 2:34.79 |
26. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 2:38.19 |
27. | Scott SIMPSON | (86) | Grangemouth | 2:39.76 |
28. | Graeme GORDON | (87) | Ren 96 | 2:40.00 |
29. | Paul METCALFE | (87) | Kingdom | 2:41.70 |
30. | Ryan KENNEDY | (86) | Co Aberdeen | 2:44.81 |
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS 200 Metres IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | James PATON | (88) | Stockport Mo | 2:33.84 |
2. | David SHEWAN | (89) | N Ayrshire | 2:34.35 |
3. | Robbie RENWICK | (88) | Co Aberdeen | 2:35.12 |
4. | Kieran CAMERON | (88) | Elgin | 2:36.09 |
5. | Michael JAMIESON | (88) | Co Glasgow | 2:39.57 |
6. | Fraser SIMPSON | (88) | Grangemouth | 2:40.23 |
7. | Christopher CHASSER | (88) | South Aberde | 2:40.25 |
8. | Stuart HOUSTON | (89) | N Ayrshire | 2:42.53 |
9. | Malcolm GALL | (89) | Alloa | 2:42.96 |
10. | Stuart GREIG | (89) | Alloa | 2:45.83 |
11. | Billy PURNELL | (88) | Warrender | 2:47.70 |
12. | Martin KEMP | (88) | Ren 96 | 2:47.83 |
13. | Alexander PALMER | (88) | Wigan Wasps | 2:48.55 |
14. | Scott KEMP | (88) | Co Aberdeen | 2:48.93 |
15. | Christopher FLOWER | (88) | Soundwell | 2:49.01 |
16. | Michael ADAMS | (89) | Co Aberdeen | 2:50.00 |
17. | Andrew DONALDSON | (88) | Alloa | 2:50.31 |
18. | James BYRNE | (89) | South Aberde | 2:51.50 |
19. | Brian DALGLEISH | (88) | Kilmarnock | 2:51.77 |
20. | Jason JEFFRIES | (89) | Sth Ayrshire | 2:53.30 |
21. | Jordan TAYLOR | (89) | Hawick | 2:54.18 |
22. | Ewan CAMERON | (89) | Sth Ayrshire | 2:54.80 |
23. | Alasdair REID | (89) | Co Glasgow | 2:55.90 |
24. | Martin CAMMIDGE | (88) | Dunbarton | 2:56.02 |
25. | Iain STEWART | (88) | Cumbernauld | 2:56.18 |
26. | Lewis MACKLE | (89) | Cumbernauld | 2:57.15 |
27. | Andrew GELLAN | (88) | Carnegie | 2:57.75 |
28. | Scott O'HAGAN | (88) | Warrender | 2:58.05 |
29. | Robin WILL | (88) | Co Aberdeen | 2:59.80 |
30. | Alan BENZIE | (89) | Co Aberdeen | 3:04.47 |
31. | Graeme WALLACE | (89) | Kilmarnock | 3:05.07 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirsty STOCKWELL | (88) | Stockport Mo | 2:11.72 |
2. | Alison GRANT | (88) | Warrender | 2:17.64 |
3. | Nicola MACKAY | (89) | Stockport Mo | 2:20.17 |
4. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 2:20.97 |
5. | Julie WILLIAMS | (88) | Ren 96 | 2:21.48 |
6. | Carly STUBBS | (88) | Tayside | 2:21.52 |
7. | Suzanne ROBERTSON | (88) | Co Glasgow | 2:21.80 |
8. | Rachel HANNA | (89) | Highland | 2:24.29 |
9. | Judith KILGALLON | (88) | Tayside | 2:25.39 |
10. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 2:25.49 |
11. | Karen FORGIE | (89) | Dunbarton | 2:25.87 |
12. | Ola WANDS | (88) | Dunbarton | 2:28.23 |
13. | Caroline EMSLIE | (88) | Heart Of Mid | 2:28.51 |
14. | Lauren GATES | (88) | Thanetviking | 2:29.05 |
15. | Laura STEEPLES | (89) | Heart Of Mid | 2:30.21 |
16. | Lorna DRUMMOND | (88) | Helensburgh | 2:30.26 |
17. | Laura BENTLEY | (88) | Bo Waltham F | 2:31.21 |
18. | Jennifer SHORT | (89) | Dunbarton | 2:31.56 |
19. | Laura SMITH | (88) | South Lanark | 2:33.99 |
20. | Gemma SCOTT | (89) | Highland | 2:35.63 |
21. | Catriona McNAB | (89) | South Lanark | 2:35.78 |
22. | Gillian BROWN | (89) | Co Glasgow | 2:36.30 |
23. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:36.35 |
24. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 2:37.31 |
25. | Jo-Ann McGARVEY | (89) | Ren 96 | 2:38.57 |
26. | Kathryn McPHERSON | (89) | South Aberde | 2:39.21 |
27. | Emma REID | (89) | Dunbarton | 2:40.15 |
28. | Gillian MACKIE | (88) | Heart Of Mid | 2:40.21 |
29. | Heather STRUTHERS | (88) | Kirkintilloc | 2:42.80 |
30. | Laura QUINN | (88) | Tayside | 2:42.82 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Jenni KILGALLON | (86) | Tayside | 2:10.92 |
2. | Lorna DOCHERTY | (87) | Dunbarton | 2:13.12 |
3. | Ashton BOWMAN | (87) | Alloa | 2:13.28 |
4. | Catriona L McATEAR | (87) | Hatfield | 2:13.99 |
5. | Stephanie HOWARD | (86) | Thanetviking | 2:14.69 |
6. | Ann CORK | (87) | Stockport Mo | 2:15.33 |
7. | Karen CHADDERTON | (87) | Stockport Mo | 2:15.36 |
8. | Stephanie OWEN | (86) | Bathgate | 2:16.76 |
9. | Kirsten RENWICK | (87) | Co Aberdeen | 2:16.83 |
10. | Katy TAYLOR | (87) | Co Glasgow | 2:16.84 |
11. | Kate WALLWORK | (87) | Stockport Mo | 2:17.01 |
12. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Co Aberdeen | 2:17.68 |
13. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 2:18.04 |
14. | Shona DOUSE | (86) | Carnegie | 2:18.86 |
15. | Emma FLANAGAN | (86) | Satellite | 2:19.28 |
15. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 2:19.28 |
17. | Sinead DOHERTY | (86) | Co Glasgow | 2:20.01 |
18. | Lisa JOHNSTONE | (88) | Alloa | 2:21.40 |
19. | Jill GILCHRIST | (87) | Tayside | 2:21.42 |
20. | Rebecca WILL | (87) | Co Aberdeen | 2:21.56 |
21. | Kerry BUCHAN | (87) | South Aberde | 2:22.17 |
22. | Lynne McKERLIE | (86) | Inverclyde | 2:22.47 |
23. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:22.57 |
24. | Anne McGAVIGAN | (87) | Ren 96 | 2:23.36 |
25. | Katy FINNEGAN | (86) | Co Glasgow | 2:23.37 |
26. | Elizabeth GASKEN | (88) | Duns | 2:24.26 |
27. | Anna HARRINGTON | (87) | Co Aberdeen | 2:24.50 |
28. | Kirsty ALEXANDER | (87) | East Lothian | 2:24.70 |
29. | Zoe MURNEY | (86) | Tayside | 2:25.26 |
30. | Lauren FORBES | (88) | East Lothian | 2:26.06 |
31. | Kasha HAMPSON | (88) | Wigan Wasps | 2:26.34 |
32. | Deborah MOORE | (88) | Co Aberdeen | 2:26.50 |
33. | Dawn CAMPBELL | (88) | Co Glasgow | 2:27.49 |
34. | Laura CUNNINGHAM | (88) | Hamilton Dis | 2:27.80 |
35. | Emma CONNELL | (87) | Elgin | 2:27.95 |
36. | Hannah RUTHERFORD | (87) | Heart Of Mid | 2:28.27 |
37. | Katie SMITH | (86) | Dunbarton | 2:28.34 |
38. | Hannah HENWOOD | (87) | West Wales | 2:29.02 |
39. | Vivienne FLEMING | (88) | Heart Of Mid | 2:30.97 |
40. | Megan TRAYNOR | (88) | Tayside | 2:34.13 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 400m.FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Ashton BOWMAN | (87) | Alloa | 4:37.08 |
2. | Jenni KILGALLON | (86) | Tayside | 4:37.77 |
3. | Kate WALLWORK | (87) | Stockport Mo | 4:41.24 |
4. | Karen CHADDERTON | (87) | Stockport Mo | 4:41.94 |
5. | Catriona L McATEAR | (87) | Hatfield | 4:43.07 |
6. | Shona DOUSE | (86) | Carnegie | 4:43.61 |
7. | Stephanie OWEN | (86) | Bathgate | 4:45.37 |
8. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Co Aberdeen | 4:45.43 |
9. | Rebecca WILL | (87) | Co Aberdeen | 4:45.45 |
10. | Katy TAYLOR | (87) | Co Glasgow | 4:46.80 |
11. | Mairi STEWART | (87) | Tayside | 4:48.51 |
12. | Sinead DOHERTY | (86) | Co Glasgow | 4:50.28 |
13. | Ann CORK | (87) | Stockport Mo | 4:50.74 |
14. | Kirsten RENWICK | (87) | Co Aberdeen | 4:51.24 |
15. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 4:52.28 |
16. | Melanie NOCHER | (88) | Ulster JnrSq | 4:54.94 |
17. | Anna HARRINGTON | (87) | Co Aberdeen | 4:58.24 |
18. | Lynne McKERLIE | (86) | Inverclyde | 4:58.33 |
19. | Jill GILCHRIST | (87) | Tayside | 4:58.36 |
20. | Kasha HAMPSON | (88) | Wigan Wasps | 4:58.39 |
21. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 5:01.69 |
22. | Kerry BUCHAN | (87) | South Aberde | 5:03.53 |
23. | Emma CONNELL | (87) | Elgin | 5:05.79 |
24. | Zoe MURNEY | (86) | Tayside | 5:05.92 |
25. | Jackie McNEILL | (87) | Co Glasgow | 5:06.42 |
26. | Deborah MOORE | (88) | Co Aberdeen | 5:08.16 |
27. | Dawn CAMPBELL | (88) | Co Glasgow | 5:09.82 |
28. | Elizabeth GASKEN | (88) | Duns | 5:12.12 |
29. | Hannah RUTHERFORD | (87) | Heart Of Mid | 5:17.17 |
30. | Sarah OSWALD | (86) | Warrender | 5:24.62 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 400 Metres FREESTYLE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirsty STOCKWELL | (88) | Stockport Mo | 4:39.51 |
2. | Suzanne ROBERTSON | (88) | Co Glasgow | 4:52.04 |
3. | Nicola MACKAY | (89) | Stockport Mo | 4:55.39 |
4. | Alison GRANT | (88) | Warrender | 4:56.39 |
5. | Carly STUBBS | (88) | Tayside | 4:58.00 |
6. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 5:00.53 |
7. | Ola WANDS | (88) | Dunbarton | 5:05.95 |
8. | Karen FORGIE | (89) | Dunbarton | 5:06.00 |
9. | Laura BENTLEY | (88) | Bo Waltham F | 5:06.36 |
10. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 5:06.59 |
11. | Judith KILGALLON | (88) | Tayside | 5:12.62 |
12. | Laura STEEPLES | (89) | Heart Of Mid | 5:14.18 |
13. | Sarah-Jane LAW | (89) | Highland | 5:20.27 |
14. | Laura SMITH | (88) | South Lanark | 5:21.28 |
15. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 5:24.40 |
16. | Gemma SCOTT | (89) | Highland | 5:25.38 |
17. | Jo-Ann McGARVEY | (89) | Ren 96 | 5:26.26 |
18. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 5:27.27 |
19. | Gillian BROWN | (89) | Co Glasgow | 5:27.35 |
20. | Gillian MACKIE | (88) | Heart Of Mid | 5:28.25 |
21. | Stephanie CAMERON | (88) | South Lanark | 5:29.67 |
22. | Anna BOEF | (88) | Co Aberdeen | 5:30.36 |
23. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 5:31.06 |
24. | Catriona McNAB | (89) | South Lanark | 5:37.74 |
25. | Kathryn McPHERSON | (89) | South Aberde | 5:38.52 |
26. | Harriet FLOYD | (88) | Dunbarton | 5:44.54 |
27. | Hayley LAMB | (89) | Dunbarton | 5:45.91 |
28. | Sarah SUTHERLAND | (88) | Co Aberdeen | 5:56.30 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachael PILE | (87) | Stockport Mo | 2:47.14 |
2. | Ailsa DOCHERTY | (87) | Warrender | 2:50.34 |
3. | Carla McGLYNN | (87) | East Lothian | 2:50.93 |
4. | Laura ROBERTSON | (88) | Co Aberdeen | 2:55.48 |
5. | Kate WALLWORK | (87) | Stockport Mo | 2:59.45 |
6. | Kerry BUCHAN | (87) | South Aberde | 3:00.08 |
7. | Siobhan McMAHON | (87) | Co Aberdeen | 3:00.10 |
8. | Lianne WOODLEY | (88) | South Lanark | 3:00.84 |
9. | Sinead DOHERTY | (86) | Co Glasgow | 3:02.01 |
10. | Laura GODON | (87) | Hamilton Dis | 3:02.34 |
11. | Jackie McNEILL | (87) | Co Glasgow | 3:02.42 |
12. | Roslin HENDERSON | (87) | StirlingSwim | 3:02.49 |
13. | Ann CORK | (87) | Stockport Mo | 3:02.89 |
14. | Becky BARLOW | (88) | Tayside | 3:05.00 |
15. | Alison O'PREY | (88) | Co Glasgow | 3:05.66 |
16. | Kimberley DURNO | (87) | South Aberde | 3:06.21 |
17. | Charlotte RIGDEN | (88) | Co Aberdeen | 3:07.47 |
18. | Allison KINNAIRD | (87) | Carnegie | 3:07.90 |
19. | Rhianon DANIELS | (87) | Thanetviking | 3:08.92 |
20. | Jacqueline THOW | (87) | Carnegie | 3:09.24 |
21. | Carla WATSON | (88) | Alloa | 3:09.31 |
22. | Sarah CARR | (88) | Ren 96 | 3:10.33 |
23. | Deborah MOORE | (88) | Co Aberdeen | 3:11.00 |
24. | Kirsten SHORT | (86) | Dunbarton | 3:11.61 |
25. | Louise TRACEY | (87) | East Lothian | 3:13.20 |
26. | Julie McCUTCHEON | (88) | East Lothian | 3:13.31 |
27. | Aurelie KASSATLY | (87) | Co Glasgow | 3:14.40 |
28. | Claire McLAUCHLAN | (87) | Dunbarton | 3:15.09 |
29. | Rhona FRASER | (86) | Dunbarton | 3:16.22 |
30. | Morven BALLARD | (86) | Dunoon | 3:19.32 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200m.BREASTSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola MACKAY | (89) | Stockport Mo | 2:58.14 |
2. | Kirsty STOCKWELL | (88) | Stockport Mo | 2:59.52 |
3. | Lauren GATES | (88) | Thanetviking | 3:02.72 |
4. | Jennifer TRODDEN | (89) | Tayside | 3:03.44 |
5. | Carly STUBBS | (88) | Tayside | 3:04.16 |
6. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 3:08.21 |
7. | Caroline EMSLIE | (88) | Heart Of Mid | 3:09.68 |
8. | Laura STEEPLES | (89) | Heart Of Mid | 3:11.81 |
9. | Jennifer SHORT | (89) | Dunbarton | 3:12.51 |
10. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 3:13.49 |
11. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 3:14.32 |
12. | Catriona McNAB | (89) | South Lanark | 3:14.58 |
13. | Jodi GORDON | (89) | Heart Of Mid | 3:17.28 |
14. | Kathryn McPHERSON | (89) | South Aberde | 3:20.86 |
15. | Gemma SCOTT | (89) | Highland | 3:20.88 |
16. | Laura QUINN | (88) | Tayside | 3:21.01 |
17. | Stephanie BORLAND | (89) | Alloa | 3:21.95 |
18. | Kirsty MACKENZIE | (89) | Heart Of Mid | 3:22.91 |
19. | Lesley-Anne AITKEN | (88) | Hawick | 3:24.41 |
20. | Hayley LAMB | (89) | Dunbarton | 3:24.70 |
21. | Claire BRAWLEY | (88) | Sth Ayrshire | 3:25.16 |
22. | Emma REID | (89) | Dunbarton | 3:26.91 |
23. | Sarah ENGLAND | (88) | South Aberde | 3:28.68 |
24. | Mhairi-Claire MACKIE | (88) | Dunbarton | 3:31.01 |
25. | Victoria MACDONALD | (89) | Highland | 3:31.54 |
26. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 3:31.62 |
27. | Kirsty HOGG | (89) | Highland | 3:34.94 |
28. | Mhairi MACKINTOSH | (88) | Highland | 3:35.38 |
29. | Sarah SUTHERLAND | (88) | Co Aberdeen | 3:46.83 |
30. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 3:49.85 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Bethan SMITH | (86) | West Wales | 2:33.70 |
2. | Kasha HAMPSON | (88) | Wigan Wasps | 2:35.35 |
3. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 2:35.47 |
4. | Rachael KEIR | (86) | Elgin | 2:36.18 |
5. | Rachael PILE | (87) | Stockport Mo | 2:36.76 |
6. | Katie READER | (87) | Thanetviking | 2:39.71 |
7. | Katy FINNEGAN | (86) | Co Glasgow | 2:43.97 |
8. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:46.51 |
9. | Roslyn HENDRY | (87) | South Aberde | 2:49.60 |
10. | Laura ROBERTSON | (88) | Co Aberdeen | 2:50.52 |
11. | Elizabeth GASKEN | (88) | Duns | 2:50.56 |
12. | Siobhan McMAHON | (87) | Co Aberdeen | 2:53.24 |
13. | Elaine TAYLOR | (88) | Cumbernauld | 2:55.28 |
14. | Megan TRAYNOR | (88) | Tayside | 2:57.77 |
15. | Hayley CAMERON | (86) | South Aberde | 2:58.30 |
16. | Kimberley DURNO | (87) | South Aberde | 2:59.21 |
17. | Allison KINNAIRD | (87) | Carnegie | 3:00.27 |
18. | Angela ABBOT | (88) | Carnegie | 3:00.84 |
19. | Joanne RUSSELL | (87) | Warrender | 3:03.32 |
20. | Patricia MUNRO | (87) | Heart Of Mid | 3:04.88 |
21. | Fiona DOUGLAS | (87) | East Lothian | 3:08.67 |
22. | Charlotte RIGDEN | (88) | Co Aberdeen | 3:42.48 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200 Metres BUTTERFLY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Nicola MACKAY | (89) | Stockport Mo | 2:46.67 |
2. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 2:52.50 |
3. | Sarah-Jane LAW | (89) | Highland | 2:53.32 |
4. | Alison GRANT | (88) | Warrender | 2:54.46 |
5. | Jo-Ann McGARVEY | (89) | Ren 96 | 2:58.86 |
6. | Gemma SCOTT | (89) | Highland | 2:59.51 |
7. | Erin SENIOR | (88) | Co Glasgow | 3:03.78 |
8. | Jennifer SHORT | (89) | Dunbarton | 3:06.66 |
9. | Jennifer TRODDEN | (89) | Tayside | 3:08.50 |
10. | Gillian MACKIE | (88) | Heart Of Mid | 3:11.34 |
11. | Catriona McNAB | (89) | South Lanark | 3:11.70 |
12. | Laura STEEPLES | (89) | Heart Of Mid | 3:16.10 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirsty STOCKWELL | (88) | Stockport Mo | 2:26.53 |
2. | Suzanne ROBERTSON | (88) | Co Glasgow | 2:37.47 |
3. | Julie WILLIAMS | (88) | Ren 96 | 2:38.22 |
4. | Rachel HANNA | (89) | Highland | 2:42.72 |
5. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 2:42.93 |
6. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 2:43.51 |
7. | Laura BENTLEY | (88) | Bo Waltham F | 2:43.96 |
8. | Anna BOEF | (88) | Co Aberdeen | 2:46.34 |
9. | Ola WANDS | (88) | Dunbarton | 2:46.53 |
10. | Caroline EMSLIE | (88) | Heart Of Mid | 2:46.83 |
11. | Jennifer McMILLAN | (88) | Ren 96 | 2:47.00 |
12. | Nicola MACKAY | (89) | Stockport Mo | 2:48.44 |
13. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:51.16 |
14. | Gillian MACKIE | (88) | Heart Of Mid | 2:52.06 |
15. | Hayley LAMB | (89) | Dunbarton | 2:52.75 |
16. | Laura STEEPLES | (89) | Heart Of Mid | 2:53.87 |
17. | Karen FORGIE | (89) | Dunbarton | 2:55.45 |
18. | Heather STRUTHERS | (88) | Kirkintilloc | 2:56.01 |
19. | Gemma SCOTT | (89) | Highland | 2:56.18 |
20. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 2:57.13 |
21. | Laura QUINN | (88) | Tayside | 2:57.26 |
22. | Jo-Ann McGARVEY | (89) | Ren 96 | 2:58.18 |
23. | Stephanie CAMERON | (88) | South Lanark | 2:58.82 |
24. | Barbara HOCKRIDGE | (88) | South Aberde | 3:00.61 |
25. | Laura HART | (88) | N Ayrshire | 3:01.06 |
26. | Laura SMITH | (88) | South Lanark | 3:01.25 |
27. | Victoria MACDONALD | (89) | Highland | 3:01.80 |
28. | Kathryn McPHERSON | (89) | South Aberde | 3:04.17 |
29. | Sarah SUTHERLAND | (88) | Co Aberdeen | 3:12.53 |
30. | Anna BRENNAN | (89) | Forres | 3:19.92 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.BACKSTROKE
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Co Aberdeen | 2:26.24 |
2. | Karen CHADDERTON | (87) | Stockport Mo | 2:26.49 |
3. | Emma FLANAGAN | (86) | Satellite | 2:27.17 |
4. | Rachael KEIR | (86) | Elgin | 2:27.84 |
5. | Lyndsey MEACHER | (87) | Tayside | 2:31.04 |
6. | Catriona L McATEAR | (87) | Hatfield | 2:32.10 |
7. | Kirsten RENWICK | (87) | Co Aberdeen | 2:33.46 |
8. | Ailsa DOCHERTY | (87) | Warrender | 2:34.15 |
9. | Katy FINNEGAN | (86) | Co Glasgow | 2:34.91 |
10. | Ann CORK | (87) | Stockport Mo | 2:35.72 |
11. | Anna HARRINGTON | (87) | Co Aberdeen | 2:37.08 |
12. | Melanie NOCHER | (88) | Ulster JnrSq | 2:38.14 |
13. | Hannah HENWOOD | (87) | West Wales | 2:38.94 |
14. | Siobhan McMAHON | (87) | Co Aberdeen | 2:39.26 |
15. | Kerry BUCHAN | (87) | South Aberde | 2:39.89 |
16. | Anne McGAVIGAN | (87) | Ren 96 | 2:40.40 |
17. | Lorna DOCHERTY | (87) | Dunbarton | 2:40.44 |
18. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:41.33 |
19. | Rebecca WILL | (87) | Co Aberdeen | 2:42.42 |
20. | Jenny MITCHELL | (87) | Cumbernauld | 2:42.61 |
21. | Laura GODON | (87) | Hamilton Dis | 2:42.99 |
22. | Stephanie OWEN | (86) | Bathgate | 2:43.29 |
23. | Roslin HENDERSON | (87) | StirlingSwim | 2:44.28 |
24. | Deborah MOORE | (88) | Co Aberdeen | 2:46.05 |
25. | Joanne RUSSELL | (87) | Warrender | 2:46.97 |
26. | Linsey FORRESTER | (88) | Dunbarton | 2:47.11 |
27. | Jade GILRUTH | (88) | Tayside | 2:47.59 |
28. | Laura ROBERTSON | (88) | Co Aberdeen | 2:48.58 |
29. | Ruth HUMPHREYS | (87) | Co Glasgow | 2:49.99 |
30. | Katie SMITH | (86) | Dunbarton | 2:50.05 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 13/14 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Rachael PILE | (87) | Stockport Mo | 2:30.38 |
2. | Gemma SUTHERLAND | (87) | Co Aberdeen | 2:30.48 |
3. | Ailsa DOCHERTY | (87) | Warrender | 2:33.62 |
4. | Stephanie OWEN | (86) | Bathgate | 2:34.14 |
5. | Shona DOUSE | (86) | Carnegie | 2:34.37 |
6. | Rebecca WILL | (87) | Co Aberdeen | 2:34.65 |
7. | Karen CHADDERTON | (87) | Stockport Mo | 2:34.69 |
8. | Kate WALLWORK | (87) | Stockport Mo | 2:34.85 |
9. | Kirsten RENWICK | (87) | Co Aberdeen | 2:34.87 |
10. | Lyndsey MEACHER | (87) | Tayside | 2:35.18 |
11. | Katy TAYLOR | (87) | Co Glasgow | 2:36.37 |
12. | Bethan SMITH | (86) | West Wales | 2:37.06 |
13. | Ann CORK | (87) | Stockport Mo | 2:37.78 |
14. | Mairi GILLIES | (86) | Dunoon | 2:39.32 |
15. | Sinead DOHERTY | (86) | Co Glasgow | 2:39.36 |
16. | Anne McGAVIGAN | (87) | Ren 96 | 2:41.33 |
17. | Jenny MITCHELL | (87) | Cumbernauld | 2:41.46 |
18. | Alison MALCOLM | (87) | Inverclyde | 2:42.32 |
19. | Anna HARRINGTON | (87) | Co Aberdeen | 2:42.47 |
20. | Siobhan McMAHON | (87) | Co Aberdeen | 2:43.58 |
21. | Melanie NOCHER | (88) | Ulster JnrSq | 2:43.64 |
22. | Kerry BUCHAN | (87) | South Aberde | 2:43.73 |
23. | Jill GILCHRIST | (87) | Tayside | 2:45.77 |
24. | Laura ROBERTSON | (88) | Co Aberdeen | 2:45.98 |
25. | Stephanie HOWARD | (86) | Thanetviking | 2:46.82 |
26. | Katie SMITH | (86) | Dunbarton | 2:47.45 |
27. | Carla DAVIES | (86) | Forres | 2:48.16 |
28. | Carla McGLYNN | (87) | East Lothian | 2:48.38 |
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS 200m.IND.MEDLEY
Place | Name | YoB | Club | Time |
1. | Kirsty STOCKWELL | (88) | Stockport Mo | 2:34.31 |
2. | Suzanne ROBERTSON | (88) | Co Glasgow | 2:36.97 |
3. | Nicola MACKAY | (89) | Stockport Mo | 2:40.21 |
4. | Alison GRANT | (88) | Warrender | 2:41.81 |
5. | Carly STUBBS | (88) | Tayside | 2:43.01 |
6. | Lorna SMITH | (88) | Ren 96 | 2:43.39 |
7. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 2:45.52 |
8. | Ola WANDS | (88) | Dunbarton | 2:46.21 |
9. | Caroline EMSLIE | (88) | Heart Of Mid | 2:48.40 |
10. | Lauren GATES | (88) | Thanetviking | 2:49.20 |
11. | Karen FORGIE | (89) | Dunbarton | 2:49.32 |
12. | Jennifer McMILLAN | (88) | Ren 96 | 2:49.94 |
13. | Laura BENTLEY | (88) | Bo Waltham F | 2:50.06 |
14. | Judith KILGALLON | (88) | Tayside | 2:50.96 |
15. | Laura STEEPLES | (89) | Heart Of Mid | 2:52.05 |
16. | Jennifer SHORT | (89) | Dunbarton | 2:55.81 |
17. | Gemma SCOTT | (89) | Highland | 2:56.30 |
18. | Catriona McNAB | (89) | South Lanark | 2:56.32 |
19. | Emma MITCHELL | (89) | South Aberde | 2:56.50 |
20. | Gillian MACKIE | (88) | Heart Of Mid | 2:56.76 |
21. | Keira WRIGHT | (89) | Forres | 2:57.76 |
22. | Gillian BROWN | (89) | Co Glasgow | 2:59.07 |
23. | Anna BOEF | (88) | Co Aberdeen | 3:00.61 |
24. | Jo-Ann McGARVEY | (89) | Ren 96 | 3:01.62 |
25. | Laura QUINN | (88) | Tayside | 3:04.58 |
26. | Hayley LAMB | (89) | Dunbarton | 3:06.79 |
27. | Kathryn McPHERSON | (89) | South Aberde | 3:07.69 |
28. | Emma REID | (89) | Dunbarton | 3:08.17 |
29. | Claire BRAWLEY | (88) | Sth Ayrshire | 3:10.08 |
30. | Jennifer SKINNIDER | (89) | Ren 96 | 3:11.16 |
Scottish Swim Meet
Results Service