Heats (Declared Winners) MENS 200 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
1. | Kenny CLARK | (80) | South Lanark | 2:13.96 |
2. | Taylor SMITH | (83) | Warrender | 2:18.24 |
3. | Iain ROSS | (82) | South Aberde | 2:18.78 |
4. | Steven TURTLE | (83) | Fins | 2:21.37 |
5. | Thomas DAVIDSON | (83) | Carnegie | 2:22.09 |
6. | Scott KIM | (84) | Hamilton Dis | 2:27.84 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 6x50m. FREESTYLE TEAM
1. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:31.74 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:36.75 |
3. | Warrender | (00) | Warrender | 2:38.90 |
4. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:41.88 |
5. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:42.18 |
6. | Fins | (00) | Fins | 2:48.30 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 12/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
1. | Warrender | (00) | Warrender | 2:12.41 |
2. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:17.21 |
3. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:17.54 |
4. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:18.94 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:23.43 |
| Fins | (00) | Fins | DIS O 3L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 16/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
1. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 1:45.55 |
2. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 1:47.73 |
3. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 1:50.19 |
4. | Carnegie | (00) | Carnegie | 1:51.42 |
5. | Warrender | (00) | Warrender | 1:54.50 |
6. | Fins | (00) | Fins | 1:57.73 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 14/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
1. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 1:55.94 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 1:56.56 |
3. | Warrender | (00) | Warrender | 2:03.45 |
4. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:04.68 |
5. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:08.88 |
6. | Fins | (00) | Fins | 2:11.62 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 14/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:09.25 |
2. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:13.32 |
3. | Warrender | (00) | Warrender | 2:18.02 |
4. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:20.99 |
5. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:27.94 |
6. | Fins | (00) | Fins | 2:34.90 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 12/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | Warrender | (00) | Warrender | 2:30.80 |
2. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:34.00 |
3. | Fins | (00) | Fins | 2:36.45 |
4. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:43.79 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:46.07 |
| South Lanarkshire | (00) | South Lanark | DIS SL 6L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 16/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:01.55 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:02.38 |
3. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:03.39 |
4. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:10.63 |
5. | Fins | (00) | Fins | 2:13.45 |
| Warrender | (00) | Warrender | DIS O 2L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | Carnegie | (00) | Carnegie | 1:52.60 |
2. | Warrender | (00) | Warrender | 1:52.66 |
3. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 1:53.15 |
4. | Fins | (00) | Fins r | 2:02.79 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:04.86 |
| South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | DIS T 5L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS 200 Metres INDIVIDUAL MEDLEY
1. | Lauren KENNEDY | (84) | South Aberde | 2:25.85 |
2. | Jenny BOYD | (82) | Warrender | 2:28.40 |
3. | Karen McCRONE | (78) | South Lanark | 2:32.35 |
4. | Lynda KINNELL | (82) | Carnegie | 2:37.65 |
5. | Hazel POLLOCK | (83) | Hamilton Dis | 2:45.57 |
6. | Liane IRELAND | (86) | FINS | 2:49.32 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 6x50m. FREESTYLE TEAM
1. | Warrender | (00) | Warrender | 2:57.30 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:57.46 |
3. | SOuth Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 3:01.09 |
4. | Carnegie | (00) | Carnegie | 3:06.27 |
5. | Fins | (00) | Fins | 3:12.21 |
6. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 3:12.77 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 12/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
1. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:13.13 |
2. | South Aberdeen | (00) | South Aberde | 2:15.40 |
3. | Warrender | (00) | Warrender | 2:19.95 |
4. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:23.91 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:24.80 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 16/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
1. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 1:58.80 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 1:59.12 |
3. | Warrender | (00) | Warrender | 2:00.15 |
4. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:07.02 |
5. | Fins | (00) | Fins | 2:12.74 |
| Carnegie | (00) | Carnegie | DIS O 1L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 14/UN 4x50m. FREESTYLE TEAM
1. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:03.35 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:03.57 |
3. | Fins | (00) | Fins | 2:05.75 |
4. | Warrender | (00) | Warrender | 2:05.91 |
5. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:06.59 |
6. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:16.91 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 14/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:14.45 |
2. | Fins | (00) | Fins | 2:18.86 |
3. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:19.09 |
4. | Warrender | (00) | Warrender | 2:20.64 |
5. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:21.00 |
6. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:34.80 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 12/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:33.68 |
2. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:37.43 |
3. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:44.64 |
4. | Warrender | (00) | Warrender | 2:45.20 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:50.64 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 16/UN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:12.56 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:14.66 |
3. | Warrender | (00) | Warrender | 2:15.13 |
4. | Carnegie | (00) | Carnegie | 2:26.34 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:28.19 |
6. | Fins | (00) | Fins | 2:33.18 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 4x50m. MEDLEY TEAM
1. | Warrender | (00) | Warrender | 2:09.64 |
2. | South Lanarkshire | (00) | South Lanark | 2:11.21 |
3. | South Aberdeenshire | (00) | South Aberde | 2:11.48 |
4. | Fins | (00) | Fins | 2:27.75 |
5. | Hamilton District | (00) | Hamilton Dis | 2:35.10 |
| Carnegie | (00) | Carnegie | DIS O 3L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 50m.FREESTYLE
1. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 30.60 |
2. | Rhorry GAULD | (88) | Fins | 32.86 |
3. | Andrew RODGIE | (88) | Carnegie | 33.30 |
4. | David ERRINGTON | (88) | South Lanark | 34.57 |
5. | Liam CAMERON | (89) | South Aberde | 35.14 |
6. | Andrew CURRIE | (89) | Hamilton Dis | 35.81 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 16 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
1. | Derek McGOWN | (84) | South Lanark | 57.99 |
2. | Tom FURNIVAL | (84) | South Aberde | 59.47 |
3. | Dean YOUNG | (84) | Fins | 59.82 |
4. | David McMANUS | (84) | Warrender | 1:01.08 |
5. | Keith JARMAN | (84) | Carnegie | 1:02.27 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
1. | Lee AITKEN | (86) | Carnegie | 58.09 |
2. | Ross BURGESS | (86) | South Lanark | 1:02.86 |
3. | James DAW | (86) | South Aberde | 1:03.85 |
4. | Stuart MURRAY | (87) | Hamilton Dis | 1:04.46 |
5. | Malcolm KERR | (87) | Warrender | 1:05.84 |
6. | Martin BLACK | (86) | Fins | 1:09.60 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.FREESTYLE
1. | Kenny CLARK | (88) | South Lanark | 52.83 |
2. | Paul STEVENSON | (81) | Warrender | 54.34 |
3. | Martin JONES | (80) | Hamilton Dis | 54.96 |
4. | Thomas DAVIDSON | (83) | Carnegie | 55.75 |
5. | Andrew GORDON | (80) | South Aberde | 56.53 |
6. | John SCOTT | (80) | Fins | 1:01.88 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 12yrs/UNDER 50m.BREASTSTROKE
1. | Lewis SMITH | (88) | Warrender | 40.21 |
2. | Ian MURRAY | (88) | South Lanark | 40.35 |
3. | Andrew RODGIE | (88) | Carnegie | 40.54 |
4. | David SMITH | (88) | Hamilton Dis | 41.03 |
5. | Jamie WHITEMAN | (88) | South Aberde | 43.97 |
6. | Rhorry GAULD | (88) | Fins | 47.90 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 14yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
1. | Andrew MAYOR | (86) | South Lanark | 1:16.17 |
2. | Christopher MILLER | (86) | Hamilton Dis | 1:18.90 |
3. | Colin SMITH | (86) | South Aberde | 1:22.39 |
4. | Kyle GOODFELLOW | (87) | Warrender | 1:22.60 |
5. | Martin WEST | (87) | Fins | 1:30.33 |
6. | Paul RODGIE | (86) | Carnegie | 1:35.74 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.BREASTSTROKE
1. | Ross MARTIN | (82) | South Lanark | 1:07.63 |
2. | Taylor SMITH | (83) | Warrender | 1:10.17 |
3. | Iain ROSS | (82) | South Aberde | 1:10.82 |
4. | Steven TURTLE | (82) | Fins | 1:11.27 |
5. | Iain McCRAE | (83) | Hamilton Dis | 1:20.91 |
| Michael KANE | (82) | Carnegie | DIS T 3L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 16yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
1. | Steven RENNIE | (84) | South Aberde | 1:13.67 |
2. | Graeme CONNOR | (84) | Carnegie | 1:14.45 |
3. | David CAIRNCROSS | (85) | South Lanark | 1:15.35 |
4. | Graeme HOOD | (84) | Hamilton Dis | 1:16.98 |
5. | Iain McMICHAEL | (85) | Warrender | 1:18.00 |
6. | Jason CHAN | (85) | Fins | 1:23.04 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 50m.BUTTERFLY
1. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 34.08 |
2. | Nathan LAMONT | (88) | Fins | 36.92 |
3. | Chris CHASSER | (89) | South Aberde | 37.10 |
4. | Euan GODON | (89) | Hamilton Dis | 40.49 |
5. | Callum THOMSON | (88) | Carnegie | 41.83 |
| Ian MURRAY | (88) | South Lanark | DIS ST |
Top of Page
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.BUTTERFLY
1. | Paul STEVENSON | (82) | Warrender | 1:00.48 |
2. | Martin McLUCKIE | (83) | Carnegie | 1:01.12 |
3. | Martin JONES | (80) | Hamilton Dis | 1:01.37 |
4. | Kevin McCAY | (81) | South Aberde | 1:02.97 |
5. | Colin STEWART | (82) | South LANARK | 1:04.94 |
6. | John SCOTT | (80) | Fins | 1:08.13 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 16 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
1. | Ross SIMPSON | (85) | Hamilton Dis | 1:05.43 |
2. | Derek McGOWN | (84) | South Lanark | 1:06.18 |
3. | Iain McMICHAEL | (85) | Warrender | 1:09.88 |
4. | CAlum JACK | (84) | South Aberde | 1:11.34 |
5. | Stuart LEE | (84) | Fins | 1:11.42 |
6. | Keith JARMAN | (84) | Carnegie | 1:13.44 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
1. | Lee AITKEN | (86) | Carnegie | 1:06.21 |
2. | Andrew MAYOR | (86) | South Lanark | 1:09.61 |
3. | Christopher MILLER | (86) | Hamilton Dis | 1:15.91 |
4. | Malcolm KERR | (87) | Warrender | 1:19.39 |
5. | Martin BLACK | (86) | Fins | 1:25.30 |
| Kevin DOW | (86) | South Aberde | DIS T 3L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 12 YEARS/UNDER 50m.BACKSTROKE
1. | Nathan LAMONT | (88) | Fins | 37.60 |
2. | Chris SMITH | (88) | Warrender | 37.85 |
3. | Callum THOMSON | (88) | Carnegie | 38.15 |
4. | Chris CHASSER | (88) | South Aberde | 38.19 |
5. | Euan GODON | (89) | Hamilton Dis | 40.69 |
6. | Calum WILKINSON | (89) | South Lanark | 42.48 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 16 YEARS/UNDER 100m.BACKSTROKE
1. | Steven FOX | (85) | Hamilton Dis | 1:02.88 |
2. | Calum JACK | (84) | South Aberde | 1:05.70 |
3. | Marc McVIE | (84) | South Lanark | 1:05.94 |
4. | Dean YOUNG | (84) | Fins | 1:07.88 |
5. | Graeme CONNOR | (84) | Carnegie | 1:08.79 |
6. | Duncan MANSON | (85) | Warrender | 1:13.28 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) BOYS 14 YEARS/UNDER 100m.BACKSTROKE
1. | George BAIRD | (87) | Hamilton Dis | : . |
1. | Kevin DOW | (86) | South Aberde | : . |
1. | Graham GARDINER | (86) | South Lanark | : . |
1. | Ross JOHNSTON | (87) | Warrneder | : . |
1. | Martin WEST | (87) | Fins | : . |
1. | Paul RODGIE | (86) | Carnegie | : . |
Top of Page
Heats (Declared Winners) MENS OPEN 100m.BACKSTROKE
1. | Michael KANE | (82) | Carnegie | 1:01.42 |
2. | Phil POTTER | (77) | Warrender | 1:02.93 |
3. | Steven FOX | (85) | Hamilton Dis | 1:03.39 |
4. | Marc McVIE | (84) | South Lanark | 1:04.87 |
5. | Andrew KING | (81) | Fins | 1:05.43 |
6. | Kevin McCAY | (81) | South Aberde | 1:08.46 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 50m.FREESTYLE
1. | Lisa IRVINE | (88) | South Aberde | 32.89 |
2. | Alison MILLER | (88) | Carnegie | 33.21 |
3. | Catriona MCNAB | (89) | South Lanark | 34.38 |
4. | Lara GREEN | (88) | Warrender k | 35.60 |
5. | Melanie STEWART | (89) | Hamilton Dis | 37.03 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 16 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
1. | Vicky McPHERSON | (85) | South Aberde | 1:01.77 |
2. | Kim BREMNER | (84) | Warrender | 1:04.93 |
3. | Ruth AITKEN | (84) | South Lanark | 1:06.10 |
4. | Nicola STRANGE | (84) | Hamilton Dis | 1:07.15 |
5. | Carolyn BATHGATE | (84) | Carnegie Dis | 1:08.59 |
6. | Emma TURTLE | (85) | Fins | 1:09.14 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS/UNDER 100m.FREESTYLE
1. | Karen MOORE | (86) | Carnegie | 1:06.04 |
2. | Lauren McVIE | (86) | South Lanark | 1:06.12 |
3. | Ailsa DOCHERTY | (87) | Warrender | 1:08.10 |
4. | Diane LISTER | (86) | Fins | 1:08.36 |
5. | Hayley CAMERON | (86) | South Aberde | 1:09.46 |
6. | Claire FLEMING | (86) | Hamilton Dis | 1:12.14 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m. FREESTYLE
1. | Gillian ANDERSON | (78) | Warrender | 1:00.96 |
2. | Alison MATHIESON | (83) | South Aberde | 1:04.57 |
3. | Carrie FERGUSON | (81) | South Lanark | 1:04.67 |
4. | Vicky MOORE | (84) | Carnegie | 1:06.84 |
5. | Hazel POLLOCK | (83) | Hamilton Dis | 1:07.63 |
6. | Natalie DAMMER | (83) | Fins | 1:11.44 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 12yrs/UNDER 50m.BREASTSTROKE
1. | Victoria SPEED | (88) | Carnegie | 43.09 |
2. | Kirsty RUSSELL | (88) | Warrender | 43.11 |
3. | Zoe BEESLEY | (88) | South Aberde | 43.76 |
4. | Lesley BLACKWOOD | (88) | South Lanark | 44.19 |
5. | Laura CUNNINGHAM | (88) | Hamilton Dis | 46.42 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 14yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
1. | Shona DOUSE | (86) | Carnegie | 1:19.91 |
2. | Sarah CAMPBELL | (86) | South Lanark | 1:22.46 |
3. | Caroline PAGE | (86) | South Aberde | 1:27.59 |
4. | Ailsa DOCHERTY | (87) | Warrender | 1:28.00 |
5. | Eilidh CHILD | (87) | Fins | 1:28.42 |
6. | Stephanie CARBERRY | (87) | Hamilton Dis | 1:34.54 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m.BREASTSTROKE
1. | Fiona CAMPBELL | (79) | Carnegie | 1:17.42 |
2. | Moira PAGE | (79) | South Aberde | 1:19.44 |
3. | Claire MILLER | (83) | South Lanark | 1:20.40 |
4. | Lucy MORRIS | (79) | Warrender | 1:20.73 |
5. | Emma MERCER | (83) | Fins | 1:29.41 |
| Gemma MORRIS | (84) | Hamilton Dis | DIS T 2L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 16yrs/UNDER 100m.BREASTSTROKE
1. | Bryony McPHERSON | (85) | South Aberde | 1:18.56 |
2. | Louise HENDERSON | (84) | Warrender | 1:19.91 |
3. | Rachel HUGHES | (85) | South Lanark | 1:23.68 |
4. | Lynsey COPELAND | (84) | Carnegie | 1:24.65 |
5. | Kirsty QUIN | (85) | Hamilton Dis | 1:38.23 |
| Emma LAMONT | (84) | Fins | DIS ST |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 50m.BUTTERFLY
1. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 37.03 |
2. | Lianne WOODLEY | (88) | South Lanark | 38.83 |
3. | Jayne RITCHIE | (88) | South Aberde | 38.93 |
4. | Laura CUNNINGHAM | (88) | Hamilton Dis | 40.40 |
5. | Lisa ANDERSON | (88) | Fins | 40.98 |
6. | Nicola McMANUS | (88) | Warrender | 42.58 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m.BUTTERFLY
1. | Jenny BOYD | (82) | Warrender | 1:07.99 |
2. | Karen McCRONE | (78) | South Lanark | 1:08.21 |
3. | Alison MATHIESON | (83) | South Aberde | 1:12.12 |
4. | Lynda KINNELL | (82) | Carnegie | 1:15.17 |
5. | Debbie JONES | (81) | Hamilton Dis | 1:15.55 |
6. | Diane LISTER | (86) | Fins | 1:20.22 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 16 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
1. | Louise HENDERSON | (84) | Warrender | 1:08.88 |
2. | Vicky McPHERSON | (85) | South Aberde | 1:10.81 |
3. | Gillian HERON | (84) | South Lanark | 1:14.10 |
4. | Carolyn BATHGATE | (84) | Carnegie | 1:17.70 |
5. | Emma LAMONT | (84) | Fins | 1:18.44 |
6. | Nicola STRANGE | (84) | Hamilton Dis | 1:21.85 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 14 YEARS/UNDER 100m.BUTTERFLY
1. | Shona DOUSE | (86) | Carnegie | 1:13.59 |
2. | Fiona BOOTH | (86) | South Aberde | 1:13.79 |
3. | Vikki SMITH | (86) | South Lanark | 1:14.36 |
4. | Sharon LAMONT | (86) | Fins | 1:18.96 |
5. | Carolyn FORDYCE | (86) | Warrender | 1:19.38 |
6. | Stephanie CARBERRY | (87) | Hamilton Dis | 1:22.55 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 12 YEARS/UNDER 50m.BACKSTROKE
1. | Cheryl CURRIE | (88) | Carnegie | 36.35 |
2. | Lianne WOODLEY | (88) | South Lanark | 38.48 |
3. | Zoe BEESLEY | (88) | South Aberde | 40.07 |
4. | Lisa ANDERSON | (88) | Fins | 42.22 |
5. | Kayleigh BRODIE | (88) | Hamilton Dis | 42.23 |
6. | Joanna PEDDIE | (88) | Warrender | 42.88 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 16yrs/UNDER 100m.BACKSTROKE
1. | Kim BREMNER | (84) | Warrender | 1:09.05 |
2. | Louise INNES | (84) | South Aberde | 1:10.23 |
3. | Gillian HERON | (84) | South Lanark | 1:14.92 |
4. | Gillian DAVIDSON | (84) | Carnegie | 1:16.30 |
5. | Lynsey ANDERSON | (85) | Hamilton Dis | 1:19.01 |
6. | Claire LISTER | (84) | Fins | 1:24.94 |
Top of Page
Heats (Declared Winners) GIRLS 14yrs/UNDER 100m.BACKSTROKE
1. | Karen MOORE | (86) | Carnegie | 1:12.71 |
2. | Liane IRELAND | (86) | Fins | 1:15.48 |
3. | Alice MARWICK | (87) | Warrender | 1:16.73 |
4. | Vikkie SMITH | (86) | South Lanark | 1:19.11 |
5. | Claire FLEMING | (86) | Hamilton Dis | 1:25.87 |
| Fiona BOOTH | (86) | South Aberde | DIS T 2L. |
Top of Page
Heats (Declared Winners) WOMENS OPEN 100m.BACKSTROKE
1. | Gillian ANDERSON | (78) | Warrender | 1:06.20 |
2. | Lauren KENNEDY | (84) | South Aberde | 1:10.39 |
3. | Sinead ROWNEY | (83) | South Lanark | 1:11.60 |
4. | Gemma DOUSE | (84) | Carnegie | 1:15.07 |
5. | Natalie DAMMER | (83) | Fins | 1:17.15 |
6. | Debbie JONES | (81) | Hamilton Dis | 1:20.22 |
Top of Page
Scottish Swim Meet
Results Service