Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YEARS 50m.FREESTYLE
1. | Paul FINDLAY | (86) | West Lothian | 31.64 |
2. | Thomas TAYLOR | (87) | Co Edinburgh | 34.58 |
3. | Sasha CIROVIC | (86) | Fife | 35.48 |
4. | Lee FRASER | (88) | Midlothian | 35.57 |
5. | Daniel TIERNEY | (88) | Clackmannan | 36.69 |
6. | Scott REILLY | (87) | Falkirk | 37.41 |
7. | Grant SPENCE | (88) | East Lothian | 38.98 |
8. | Andrew LONG | (88) | Stirling | 45.06 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YEARS 50m.FREESTYLE
1. | Michael CLARK | (85) | Co Edinburgh | 29.34 |
2. | Andrew ROBERTSON | (86) | West Lothian | 29.86 |
3. | Liam RICHARDSON | (86) | East Lothian | 30.57 |
4. | Andrew WILSON | (84) | Fife | 30.92 |
5. | Alan ROBERTSON | (87) | Midlothian | 45.24 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YEARS 100m.FREESTYLE
1. | Steven BARRETT | (87) | Falkirk | 1:10.09 |
2. | Calum ADAM | (88) | Clackmannan | 1:12.10 |
3. | Ashley ROBERTS | (87) | West Lothian | 1:12.77 |
4. | Daniel WEBSTER | (87) | Co Edinburgh | 1:13.81 |
5. | Neil COMERFORD | (87) | Fife | 1:21.94 |
6. | Chris FALLEN | (87) | East Lothian | 1:23.68 |
7. | Andrew FORSYTH | (89) | Midlothian | 1:23.70 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YEARS 100m.FREESTYLE
1. | Alan BELL | (84) | Co Edinburgh | 1:03.69 |
2. | Grant LUMSDEN | (86) | West Lothian | 1:03.70 |
3. | Matthew CUNNINGHAM | (86) | East Lothian | 1:06.31 |
4. | Steven ANDREWS | (86) | Clackmannan | 1:11.08 |
5. | Ian CLARK | (87) | Fife | 1:17.66 |
6. | Craig GILLESPIE | (87) | Falkirk | 1:19.90 |
7. | Daniel GALLAGHER | (86) | Midlothian | 1:29.28 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YEARS 200m.FREESTYLE
1. | Darren SMITH | (87) | West Lothian | 2:24.94 |
2. | Scott SIMPSON | (86) | Falkirk | 2:25.36 |
3. | Alan PATE | (87) | Co Edinburgh | 2:34.05 |
4. | Alister SCHULTZ | (87) | Fife | 2:38.43 |
5. | Ian GRAY | (87) | Midlothian | 2:52.95 |
6. | Angus BELL-SCOTT | (88) | Stirling | 3:30.52 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YEARS 200m.FREESTYLE
1. | Robert NORTON | (85) | Co Edinburgh | 2:26.29 |
2. | Fraser SIMPSON | (88) | Falkirk | 2:26.53 |
3. | Martin RITCHIE | (85) | Fife | 2:38.04 |
4. | Fraser KINGSCOTT | (85) | West Lothian | 2:39.29 |
5. | Ryan McLEOD | (87) | East Lothian | 2:43.70 |
6. | Keith McLEISH | (87) | Midlothian | 3:13.28 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YRS 100m.BREASTSTROKE
1. | Archie MACKAY | (87) | Falkirk | 1:28.91 |
2. | Mark HUNTER | (87) | West Lothian | 1:29.33 |
3. | Malcolm GALL | (89) | Clackmannan | 1:29.82 |
4. | Colin DRYBURGH | (86) | Fife | 1:37.28 |
5. | Ross STEVENSON | (87) | Stirling | 1:44.44 |
6. | Fraser LEITH | (87) | Midlothian | 1:44.87 |
| Euan DOCHERTY | (87) | Co Edinburgh | DIS T 0L. |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YRS 100m.BREASTSTROKE
1. | Gordon McINTOSH | (86) | West Lothian | 1:18.35 |
2. | Alan DICKSON | (86) | Stirling | 1:18.87 |
3. | Colin McKAY | (86) | Fife | 1:24.31 |
4. | Alan KAY | (84) | Co Edinburgh | 1:24.84 |
5. | Jonathan BORLAND | (86) | Clackmannan | 1:29.48 |
6. | Nick CUNNINGHAM | (86) | East Lothian | 1:31.39 |
7. | Stuart Reilly | (89) | Falkirk | 1:40.36 |
8. | Jason QUINN | (85) | Midlothian | 1:50.00 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YEARS 100m.BUTTERFLY
1. | Ian MILLER | (87) | Falkirk | 1:17.49 |
2. | Brendan HOWARD | (87) | West Lothian | 1:18.73 |
3. | Ewan DALRYMPLE | (87) | Fife | 1:22.11 |
4. | Craig DALE | (87) | East Lothian | 1:22.22 |
5. | Matthew PHILIP | (87) | Co Edinburgh | 1:29.20 |
6. | Andrew HALL | (88) | Midlothian | 1:33.47 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YEARS 100m.BUTTERFLY
1. | Craig MUIR | (86) | West Lothian | 1:13.23 |
2. | Graeme PITCHER | (85) | Co Edinburgh | 1:14.34 |
3. | Steven RINNIE | (86) | Falkirk | 1:15.92 |
4. | Andrew WILSON | (84) | Fife | 1:16.25 |
| David ANDERSON | (87) | Midlothian | DIS SA 0L. |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YRS 100m.BACKSTROKE
1. | Matthew HILL | (87) | Clackmannan | 1:20.36 |
2. | Charles LEGGETT | (88) | East Lothian | 1:20.66 |
3. | Joe TAYLOR | (87) | West Lothian | 1:23.37 |
4. | Steven BURTON | (88) | Midlothian | 1:25.11 |
5. | Graeme PETRIE | (86) | Falkirk | 1:26.61 |
6. | Mark TODD | (87) | Fife | 1:27.65 |
7. | Fraser BOYTER | (87) | Co Edinburgh | 1:31.49 |
8. | Kevin COWIE | (90) | Stirling | 2:09.84 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YRS 100m.BACKSTROKE
1. | Fraser McLEAN | (85) | Co Edinburgh | 1:15.58 |
2. | Murray JOHNSTON | (86) | West Lothian | 1:16.17 |
3. | Ian CHRISTIE | (85) | Fife | 1:18.10 |
4. | Christopher LEARMONTH | (85) | Falkirk | 1:20.25 |
| Josh PATCH | (87) | Midlothian | DIS T 0L. |
| Andrew HASTIS | (86) | East Lothian | DIS T 0L. |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YRS 200m.IND.MEDLEY
1. | Jeff ADAMS | (86) | Falkirk | 2:49.95 |
2. | Craig DUGUID | (87) | Co Edinburgh | 2:54.00 |
3. | Sanjee JAYASEKERA | (87) | Fife | 3:06.58 |
4. | Duncan CONROY | (89) | Clackmannan | 3:06.80 |
5. | Andrew YIRRELL | (87) | Midlothian | 3:13.43 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YRS 200m.IND.MEDLEY
1. | Michael WOOD | (84) | West Lothian | 2:27.64 |
2. | Iain OPREY | (86) | Falkirk | 2:27.97 |
3. | Chris PATON | (85) | Co Edinburgh | 2:42.98 |
4. | Michael BURTON | (86) | Midlothian | 3:10.69 |
| Ashan JAYASEKERA | (87) | Fife | DIS T 0L. |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13YRS 4x50m.FREE/RELAY
1. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:04.13 |
2. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:05.96 |
3. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:12.08 |
4. | Clachmannan | (00) | Clackmannan | 2:15.15 |
5. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:24.95 |
6. | Fife | (00) | Fife | 2:25.07 |
7. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:25.63 |
8. | Stirling | (00) | Stirling | 2:46.28 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15YRS 4x50m.FREE/RELAY
1. | West Lothian | (00) | West Lothian | 1:55.53 |
2. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 1:57.46 |
3. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:01.24 |
4. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:08.53 |
5. | Fife | (00) | Fife | 2:11.24 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:36.33 |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 13 YEARS MEDLEY RELAY
1. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:18.33 |
2. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:24.47 |
3. | Clachmannan | (00) | Clackmannan | 2:31.14 |
4. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:31.65 |
5. | Fife | (00) | Fife | 2:36.55 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:43.22 |
7. | Stirling | (00) | Stirling | 3:14.56 |
| East Lothian | (00) | East Lothian | DIS SA 0L. |
Heats (Declared Winners) BOYS UNDER 15 YEARS MEDLEY RELAY
1. | West Lothian | (00) | Midlothian | 2:08.83 |
2. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:15.99 |
3. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:16.31 |
4. | Fife | (00) | Fife | 2:17.51 |
5. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:28.15 |
| Midlothian | (00) | Midlothian | DIS S 0L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YEARS 50m.FREESTYLE
1. | Keri McMAHON | (87) | Fife | 32.80 |
2. | Rebecca CUNNINGHAM | (88) | East Lothian | 34.48 |
3. | Natalie MYRON | (87) | West Lothian | 36.47 |
4. | Katrina LUND | (90) | Midlothian | 37.30 |
5. | Catherine WILSON | (87) | Clackmannan | 39.80 |
6. | Kay ANDERSON | (87) | Stirling | 40.29 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YEARS 50m.FREESTYLE
1. | Kara HENDERSON | (86) | Fife | 32.86 |
2. | May GRAY | (86) | Co Edinburgh | 32.90 |
3. | Claire PATERSON | (86) | West Lothian | 33.09 |
4. | Gillian HAMILTON | (86) | Falkirk | 33.58 |
5. | Gayle DUNNETT | (86) | East Lothian | 33.71 |
6. | Kenzie GLEAVE | (85) | Stirling | 34.32 |
7. | Melanie HERRIOT | (87) | Midlothian | 35.59 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YEARS 100m.FREESTYLE
1. | Fiona RUSSELL | (86) | Fife | 1:12.85 |
2. | Eilidh BOWEN | (88) | East Lothian | 1:14.46 |
3. | Fiona PROVAN | (87) | Co Edinburgh | 1:17.62 |
4. | Stephanie GRAY | (87) | Midlothian | 1:17.69 |
5. | Lisa JOHNSTONE | (88) | Clackmannan | 1:17.85 |
6. | Lisa McGREGOR | (86) | West Lothian | 1:18.66 |
7. | Margaret MACHLIN | (88) | Stirling | 1:24.53 |
8. | Amanda McINTOSH | (86) | Falkirk | 1:27.13 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YEARS 100m.FREESTYLE
1. | Kirsty SNEDDON | (88) | Clackmannan | 1:09.41 |
2. | Sarah McGREGOR | (86) | Fife | 1:11.40 |
3. | Lorraine GRANT | (86) | Midlothian | 1:14.41 |
4. | Hannah MILLAR | (85) | Stirling | 1:15.43 |
5. | Laura RYAN | (85) | Co Edinburgh | 1:17.93 |
6. | Emma HOLMES | (86) | East Lothian | 1:18.42 |
7. | Michelle COWAN | (88) | Falkirk | 1:24.84 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YEARS 200m.FREESTYLE
1. | Emma WOODHOUSE | (87) | Fife | 2:31.97 |
2. | Sarah HICKEY | (87) | West Lothian | 2:34.45 |
3. | Ashley STEWART | (87) | Co Edinburgh | 2:48.28 |
4. | Nicola KERR | (89) | Midlothian | 2:57.60 |
5. | Rowena BELL-SCOTT | (87) | Clackmannan | 3:27.42 |
6. | Stephanie KUBIS | (88) | CURSDOWNhian | 3:49.77 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YEARS 200m.FREESTYLE
1. | Claire WATSON | (86) | West Lothian | 2:25.48 |
2. | Jilly BURROWS | (85) | East Lothian | 2:30.66 |
3. | Claire LISTER | (84) | Fife | 2:42.78 |
4. | Geraldine CALLAN | (85) | Falkirk | 2:50.09 |
5. | Gemma HAMILTON | (85) | Clackmannan | 2:50.27 |
6. | Monica McFARLANE | (86) | Midlothian | 2:56.88 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13YRS 100m.BREASTSTROKE
1. | Terri SMART | (87) | Fife | 1:36.86 |
2. | Carla WATSON | (88) | Clackmannan | 1:38.63 |
3. | Katy MILLER | (88) | Stirling | 1:39.15 |
4. | Terry KELLY | (89) | Midlothian | 1:39.68 |
5. | Louise BENSON | (87) | Co Edinburgh | 1:42.36 |
| Lindsay DOIG | (87) | East Lothian | DIS T 0L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15YRS 100m.BREASTSTROKE
1. | Kirsty COMERFORD | (85) | Fife | 1:27.74 |
2. | Sarah HALL | (86) | Midlothian | 1:31.37 |
3. | Emma ROSS | (86) | West Lothian | 1:33.08 |
4. | Katherine TORR | (85) | Stirling | 1:38.04 |
5. | Iona McCUAIG | (86) | Falkirk | 1:39.25 |
6. | Fiona FINLAYSON | (87) | Clackmannan | 2:00.23 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YEARS 100m.BUTTERFLY
1. | Anna SMITH | (87) | West Lothian | 1:23.09 |
2. | Collette GARSIDE | (87) | Fife | 1:26.56 |
3. | Fiona HUNTER | (87) | Co Edinburgh | 1:28.07 |
4. | Fiona SNEDDON | (87) | Clackmannan | 1:35.09 |
5. | Kim LUND | (88) | Midlothian | 1:37.88 |
6. | Alison MARSHALL | (87) | Falkirk | 1:54.35 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YEARS 100m.BUTTERFLY
1. | Kerry EMMS | (86) | West Lothian | 1:20.62 |
2. | Nicola LINDSAY | (87) | Midlothian | 1:30.25 |
3. | Cara McNEIL | (86) | Falkirk | 1:30.42 |
4. | Romy SCOTT | (86) | Fife | 1:33.98 |
5. | Jenny MUIR | (86) | Co Edinburgh | 1:34.85 |
6. | Kenzie GLEAVE | (85) | Stirling | 1:37.61 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YRS 100m.BACKSTROKE
1. | Lynsey McNAUGHT | (88) | West Lothian | 1:17.28 |
2. | Rosslynne BAND | (87) | Clackmannan | 1:20.37 |
3. | Megan GIBION | (87) | Co Edinburgh | 1:28.81 |
4. | Nicola KERR | (88) | Midlothian | 1:30.13 |
5. | Laura BEATON | (87) | Stirling | 1:33.35 |
6. | Kate WILSON | (87) | Fife | 1:33.73 |
| Louise PATERSON | (86) | Falkirk | DIS SL 0L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YRS 100m.BACKSTROKE
1. | Kitty FORREST | (87) | East Lothian | 1:15.49 |
2. | Lynsey WALKER | (85) | West Lothian | 1:18.33 |
3. | Leona GREIG | (84) | Clackmannan | 1:21.06 |
4. | Emma TURTLE | (85) | Fife | 1:21.50 |
5. | Jana HUNTER | (86) | Co Edinburgh | 1:23.83 |
6. | Gillian MILLER | (88) | Falkirk | 1:29.05 |
7. | Racheal McGAVIN | (87) | Midlothian | 1:29.09 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YRS 200m.IND.MEDLEY
1. | Emma WATSON | (87) | West Lothian | 2:50.65 |
2. | Sarah OSWALD | (86) | Co Edinburgh | 2:54.37 |
3. | Julia McKAY | (87) | Fife | 3:00.68 |
4. | Rebecca EWART | (88) | Midlothian | 3:13.60 |
5. | Stephanie BORLAND | (89) | Clackmannan | 3:21.70 |
6. | Danielle BERRY | (88) | East Lothian | 3:23.46 |
| Toni JOHNSON | (87) | Stirling | DNF |
| Rachel McLEAN | (87) | Falkirk | DIS SL 0L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YRS 200m.IND.MEDLEY
1. | Claire LAWRIE | (85) | Fife | 2:54.20 |
2. | Christine MARTIN | (86) | Co Edinburgh | 2:59.71 |
3. | Lisa STEEL | (86) | West Lothian | 3:01.86 |
4. | Ruth THOMSON | (87) | Midlothian | 3:03.54 |
5. | Shiree WILSON | (85) | Falkirk | 3:05.98 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13YRS 4x50m.FREE/RELAY
1. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:09.28 |
2. | Fife | (00) | Fife | 2:13.62 |
3. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:13.94 |
4. | Clachmannan | (00) | Clackmannan | 2:21.10 |
5. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:24.38 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:26.15 |
7. | Stirling | (00) | Stirling | 2:27.66 |
8. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:31.17 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15YRS 4x50m.FREE/RELAY
1. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:10.33 |
2. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:10.96 |
3. | Fife | (00) | Fife | 2:12.61 |
4. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:14.35 |
5. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:15.35 |
6. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:16.19 |
7. | Clachmannan | (00) | Clackmannan | 2:16.71 |
8. | Stirling | (00) | Stirling | 2:22.67 |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 13 YEARS MEDLEY RELAY
1. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:25.35 |
2. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:37.37 |
3. | Clachmannan | (00) | Clackmannan | 2:37.68 |
4. | Fife | (00) | Fife | 2:39.59 |
5. | Midlothian | (00) | Midlothian | 2:43.41 |
6. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:46.84 |
7. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:48.03 |
| Stirling | (00) | Stirling | DIS SA 0L. |
Heats (Declared Winners) GIRLS UNDER 15 YEARS MEDLEY RELAY
1. | West Lothian | (00) | West Lothian | 2:24.79 |
2. | East Lothian | (00) | East Lothian | 2:27.93 |
3. | City of Edinburgh | (00) | Co Edinburgh | 2:32.85 |
4. | Fife | (00) | Fife | 2:33.36 |
5. | Falkirk | (00) | Falkirk | 2:38.31 |
6. | Stirling | (00) | Stirling | 2:40.33 |
7. | Clachmannan | (00) | Clackmannan | 2:42.17 |
| Midlothian | (00) | Midlothian | DIS O 0L. |
Scottish Swim Meet
Results Service